Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

Serjoza

Film patřící ve své kategorii ke špičce. Fargo na mě zapůsobilo snad ještě víc než drsná syrová osobitá podívaná zahalená slovy Tahle země není pro starý, snad díky výkonům "toho legračního... nic víc, prostě legračního" a hlavní herečky v roli důvtipné milé policistky. Jako filmového nadšence se spoustou mezer v základním vzdělání mě tímto dílkem Coenovci definitivně přesvědčili, že patří (nebo alespoň patřili) k nejlepším filmařům přelomu 19. a 20. století, k těm, kteří jsou i za málo peněz schopní vyprodukovat spoustu muziky. 95 % ()

Lukkyn

Moje první setkání s bratry Coenovými. Volba padla na Farga kvůli ústřední dvojci Buscemi + Stormare, kteří film táhnou.Nechutný skrček a úchyl , který řekne na cestě do Berouna v Berouně - Beroun. Budete je milovat. Skutečnými událostmi podpořený thriller se nese ve speciální atmosféře díky které film jen tak z hlavy nevyženete. Bohužel mi přijde ,že ten cynismus a zvláštní druh humoru tu nemusel být tolik cítit. Každopádně po scénaristické stránce je to skvělé. Prostředí amerického buranova s metrovými závějemi sněhu je vhodně zvolené a celý film jen dokresluje. Prostě a jednoduše mě Fargo navnadil na další kousky Coenů! ()

(fun)tomas

“At the request of the survivors, the names have been changed. Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred.” Práve tá realistickosť sa mi zdala byť nereálna. A keďže ide o krimi thriller podľa skutočných udalostí, čierny humor a karikaturičnosť boli v tomto prípade kontraproduktívne. Ale kvôli tej krvi na snehu zvyšujem svoje hodnotenie o jednu *. ()

Spike86

Já nevím. Mě to nějak moc nebavilo. Na začátku je pěkná hudba, kterou jsem potom už v průběhu filmu neregistroval. Bylo to na mě celkově takové moc utahané, absurdní. Trochu mi to připomínalo Pulp Fiction, ale to je ve všech směrech lepší. Kvalitnější dialogy, vtipnější, lepší hudba v celém průběhu filmu a ač bylo delší, tak to bylo mnohem zábavnější. Scéna s drtičkou s protikladem v podobě klidné těhotné policistky je drsná. :) 65% ()

rengers

Film o úchylácích co za peníze udělají - ( oddělají ) všechno. Vadil mi tam humor při vyšetřování, kdyby ho tam vynechali, film by měl úplně jiné grády. ()

P@\/EL

Film má bezesporně určité kvality, nicméně ty jsou omezené a dle mého se jedná o obyčejnou kriminální tuctovku, ze které jsem si rozhodně na prdel nesednul. Tvůrci nás klamně přesvědčují, že se jedná o příběh podle skutečné události, ale už jen ta vyšetřující policajtka v plném zápřahu, navíc v pokročilé fázi těhotenství, kdy už vypadá, že to každou chvilku ze sebe vyprdne, je značně nevěrohodná. Každopádně se jedná o zajímavý příběh s jenoduchou zápletkou, jenž je podtržen slušnými hereckými výkony. Vše je poměrně chladnokrevné a surové, kde pomyslnou třesničku na dortu představuje nepohodlný komplic v drtičce na dřevo. ()

Monellito

Fargo fargo, čekal jsem od tebe víc, ale i tak si nezklamal. Jednou si tě pustím znovu a to na velké tv a s pivem v ruce a věřím, že si to užiju víc a zvednu ti hodnocení :-) ()

Robbie

Ja netuším na základe čoho tu je tento film taký vychválený. Ani jedna postava mi nebola sympatická a skôr mi na nich liezlo na nervy všetko od debilného neustáleho "jaaa" po ich priblblé správanie. Dej je tiež úplne nezaujímavý. Hudba fajn, v asi 2 momentoch sa podarilo navnadiť nepríjemnú atmosféru. Ale inak o nič lepšie ako 70% béčkových filmov s podobným námetom. Už pri záverečných titulkoch som na tento hlúpy film naštastie skoro úplne zabudol. ()

Prcek96

Stará dobrá "Coenovka" s mnoha super scénama. Děj je prostý, ale ozvláštněný tím, že by měl mít reálnej podklad. Režie Coenů je na jedničku a herci taky super. Je to zkrátka šťavnatá hoďku a půl dlouhá podívaná vytěžená do maxima. ()

Amazonas

Pořád jsem čekala, kdy to začne bejt zajímavý. Nezačalo. Pár momentů lehkého úsměvu, thriller bych v tom fakt nehledal. Protivný hlavní postavy, hlavně ta nenažraný těhotná velryba... Pro mě zklamání, když jsem viděla hodnocení tady. ()

tOmMo.D

Trochu prvoplánové, no ako sa hovorí veci ktoré ťa napadnú ako prvé sú tou najlepšou voľbou. O rozhodnutiach typu skôr konaj a uvažuj až potom, tu skutočne nie je núdza. Človek by si myslel že je to až príliš jednoduché, no opak je pravdou. Všade prítomná beznádejne zasnežená scenéria, ktorá umocňuje cynizmom nasýtenú atmosféru s dôrazom na každý detail a zvuk, baví v každej scéne. Miestami tak primitívne ako život sám. Nikdy nie je až tak zle ako v tomto filme. Paráda. ()

Royaldell

Vyškrabávání díry do sněhu škrabkou,kupování žížal,odpověď ,,fakt jo’’,když vám někdo řekne,že mu umřela žena,4 dolary jako minimální poplatek za parkovné,týpek v autě převlečenej za hot dog,,,udělám ti vajíčka’’,dialog s prostitkou,drtička na kámoše a mimika naprosto famózní Frances. Tak bych asi shrnula Fargo. Jo a málem bych zapomněla - ,,Jak ten chlápek vypadal?Takovej malej,dost legrační.Jak legrační? Prostě legrační.’’Lepší popis pro Steva Buscemiho neexistuje!! ()

NeOn1702

Moje očekávání pravděpodobně nebyla naplněna. Film je to kuriózní, bizarní, vtipný a ve vší své absurdnosti poutavý. Ale příběh pro mě pokulhával, některým pasážím jsem neporozuměl a chybělo mi tam jednoduše něco na víc (například ve srovnání s Tarantinem, Big Lebowskim, nebo nedávno zhlédnutými Tři billboardy kousek za Ebbingem). Zatím dávám tři s tím, že plánuji film zhlédnout víckrát a případně hodnocení poupravit. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)