Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

Kangaxx

Jednotlivé postavy sú tu opísané síce stručne, ale aj napriek tomu hlboko. Téma je vážna, a predsa vtipne poňatá. Postavy typizované a predsa svojské. Takéto protiklady tvoria v podstate celý film. Všetko, čo snímok ponúka, tu už raz bolo, od únosu manželky na objednávku manžela až po dvojicu polohlúpych kriminálnikov. Forma je však natoľko svojská a nadľahčená, že si vás zvláštnym spôsobom získa a tak udeľujem 80%. ()

rubik1

Tento film stojí za to pozrieť si ho v origináli už len kvôli tomu prízvuku jednotlivých postáv. Stále dokola len džís a ya (foneticky napísané). Ja by som povedal že to bola celkom príjemná krimi dráma s prvkami čiernej komédie... ()

zolo23

Ako sa z nevinného plánovaného únosu môže stať tragédia.Bratia Coenovci však tento tragický príbeh okorenili aj štipkou skvelého humoru, ktorý len tomuto filmu pomohol. Skvelé herecké obsadenie (Buscemi a Stormare sú parádny) ,výborná hudba a samozrejme réžia. Plných 5 hviezdičiek. ()

weselow

Kromě toho, že atmosféra byla celkem strnulá a všechno přikomičťoval zvláštní přízvuk se mi poprvé nelíbil Steve Buscemi, kterej mi v roli výrazný a sebevědomý postavy nesedí. ()

Pecival

Nejznámější film bratří Coenů je solidní podívaná, ale na druhou stranu ani žádný extra zázrak. Povyšuje ho hlavně herecké obsazení - obzvláště Storemare vypadal jako solidní psychopat a v hospodě bych se s ním pohádat nechtěl. Velmi zdařile mu sekunduje Buscemi a Macymu ti tragédi prostě jdou. Snad trochu zbytečně jenom vyznívá dějová linka Frances McDormand. Velmi dobrý soundtrack. ()

Linkyc

Unikalo mi to mnoho let, ale nakonec jsem to našel. Vytříbený klenot bratrů, jejichž jména snad nemusím ani vypisovat. Hudba, příběh, hlavní postavy hrají PRIM v každé sekunďe záběru, Yahhh. ()

IMPAIRED

Každej rok narazim na něco s názvem Fargo co sem určitě ještě neviděl, pak přijde William Macy do baru a řikam si to mi něco připomíná... A tak to projedu a vim že sem to stoprocentně viděl ale vůbec si nepamatuju skoro žádnou scénu. Tak to celý sjedu, a řeknu si: tak, ted si sem jistej, to sem viděl, takže už to nezapomenu. No, dneska už radši přidam i komentář, abych za rok dva věděl, že sem na to už koukal. ()

Jello Biafra

Kriminálka nacpaná čiernym humorom presne v štýle bratov Coenovcov. Podnikateľ na mizine potrebuje nutne peniaze a tak vymyslí plán: nechá uniesť svoju ženu a bude požadovať výkupné od svojho zámožného svokra. Bohužial si na takýto kšeft najme dvoch neschopných blbov, ktorí spustia ozajstné jatka a plán nevyjde ako by mal. Na Fargu je najsilnejším článkom herecké obsadenie. Takí herci ako William H. Macy či Steve Buscemi tu zahrajú dokonalý herecký koncert. Súčasne tu režiséri v správnych množstvách dávkujú čierny humor a peprné hlášky a z filmu sa stáva hotová kultovka. Ja osobne tento film považujem spoločne s Big Lebowskim za jeden z ich vôbec najlepších filmov. ()

venca163

Coeni jsou takoví borci, že to snad neni možný. Nezaměnitelná atmosféra. Kdybych měl vyzdvihnout něco originálního, tak třeba to, jakej byl William H. Macy dokonalej ubožák =). "I'll fix you some eggs" (90%) ()

standsiller

Jerry Lundergard je neúspešným predavačom áut , ktorý má zaužívané frázy a jeho vystúpenie je prispôsobené potrebám zákazníkov, ktorí z jeho rétoriky nemôžu cítiť nevôľu a nezainteresovanosť zo strany predajcu, pretože práve zainteresovanosť predáva. Vo svojom neúspechu sa ale snaží nájsť východiskovú cestu , a teda sa rozhodne riskovať život vlastnej manželky iba preto, aby sa mu podarilo finančne si prilepšiť. Nie všetko však vychádza podľa jeho predstáv a jediná cesta je únik. ()

milancecil

Po již dříve zhlédnutých filmech, Zbytečná krutost a Tahle země není pro starý se "Fargo" stává mojí třetí pomyslnou diváckou zastávkou v poznávacím putování filmografií bratrů Coenů, podle mého očekávání opět působivé drama, s další svéráznou kriminální zápletkou, tentokrát v případu Jerryho Lundegaarda, odhodlaného řešit své finanční těžkosti způsobem, který velmi brzy přeroste jeho až naivní očekávání snadného průběhu a tak i rychlého získání potřebné peněžní částky, události se jakoby až se zlomyslnou nadsázkou vymykají a nabývají vinou dalších aktérů podobu krvavého běsnění, které rozsahem na dlouho přetrvá v paměti širokého okolí jako temné memento, opravdu syrová podívaná s až mrazivě cynickým akcentem, mistrovsky vystupňovaná až k závěrečnému děsivému vyvrcholení, ano, takové zločinné úmysly a následně i dokonané činy nemohou mít povzbudivé konce, jen krutá vyústění. ()

solskjaer

Zatžím nejlepší film od Coenů co jsem kdy viděl.Absolutně zasloužené ocenění Francesky McDormandové , protože ona je prostě úžasná. I když jde o drama , scéna kdy Peter Stormare strká nohu do drtičky na dřevo je naprosto úžasná a nesmírně vtipná a pokaždé když si na ni vzpomenu a na výraz Petera musím se smát! Fargo je naprosto dokonalý film kterému nechybí vůbec ale vůbec nic! ()

kisha

tak díky Fargu jsem si právě ujasnila dvě věci, za prvý v budoucnu chci manželství a la Marge a Norm a za druhý neumřu, dokud se nespřátelim s Joelem a Ethanem ()

Houda666

Pútavé a miestami veľmi vtipné dielo bratov Coenových. Keby autorom scenára (predlohy) bola fantázie a nie život sám, tak by som vážne uvažoval o 5*. Režisérske duo v tomto snímku ukázalo naplno svoj talent. Herecky vo filme exceluje najmä Steve Buscemi. Hodnotenie: 85% ()

Mr.Jackass

Film u kterého jsem nevěděl jestli se chvílemi smát a nebo se děsit (nevěděl jsem že je ten příběh totální fake..) podbarvený zajímavou hudbou a silným příběhem o 7 vraždách...jak Peter Stormare tak Steve Bushemi jsou ideální záporáci... :-) ()

Arius

Mám rád svojských režisérov,takých ktorých filmy majú svoje špecifiká a presne sem by som zaradil aj bratov Coenovcov. Ich tvorba je hneď v niekolkých bodoch výnimočná. Dokážu vytvoriť neskutočnú ironickú atmosféru, podať príbeh tak tragikomicky až je to k neuvereniu. Od Farga som si sluboval vela, opäť som očakával satirickú výsmešnú kvázi komédiu plnú kontroverzných postáv a paradoxov. Ich dvorná herečka F.McDormand nesklamala,postavu ste jej uverili ale nebola jediná ktorá stála za zmienku. Buscemimu opäť rola sadla, pre jeho ksicht to bolo ako vyšité. Možno som bol trochu sklamaný z pozície sekundanta ktorú dostal P.Stormare avšak je pravda že o to viac ste si užili jeho sólo jazdy ako scéna pri drtičke,pri televízore či scéna s policajtom. Bude to teraz torchu divné, no budem si protirečiť. Na jednej strane som tu spomenul množstvo pozitív, no aj napriek tomu mi na Fargu čosi chýbalo. Bezprostredne po skončení som si Fargo ihneď spojil s geniálnym Burn after Reading, mohli ste medzi týmito dvoma filmami nájsť mnoho spoločných znakov no zároveň bol výsledný efekt hodně rozdielny. Zatial čo pri Burn after Reading ste zatvárali prehrávač užasnutý so skvelými pocitmi pri Fargu to bol zmiešaný pocit a otázka či som plne pochopil to čo sa Coenovci snažili povedať. Škoda, vidím to na tri no zrejme sa mi Fargo do rúk ešte dostane. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)