Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

bono22vox

Musím přiznat i po letech, že se jedná o chutnou porci akční zábavy ve stylu osmdesátých let, jež ale skalním fanouškům prvních dvou filmů zanechá v ústech mírně nahořklou pachuť... ()

Azog

Krok zpět oproti dvojce. Švarcík má sice dobrý vtipy, ale jen tím to nevytáhne. Navíc mám averzi vůči takovým smradům, jako je zde malý Connor, a to mým sympatiím k filmu rozhodně nepomohlo. ()

Mik_e

Není to nejhorší, kouká se na to docela dobře..a nemyslím tím jen Kristannu Loken. Scénaristé v rámci možností celkem rozumně uzavřený děj otevřeli a proto film v zásadě nepůsobí nepatřičně. Jenom teda opravdu mohli vybrat jiného herce pro roli Johna Connora. Kdyby ten film nebyl terminátor, bylo by to dobrý. Takhle stejně nezbývá než konstatovat, že tuhle kapitolu už měli nechat uzavřenou - prvním dvěma se nebliží ani náhodou. ()

Wyrdas

Tam kde Cameronova Téčka měli hustokrutopřísnou atmosféru, má Mostowovův terminátor akci, o jakou předchozí verze ani nezavadili. Nelze říct, co je lepší, protože oboje je hodně dobré! Atmosféra klasického temného terminátora je ta tam, ale terminátorská atmosféra nové doby přichází! Tady nejde o žádné pokusy, piplačky, schovávačky a podobně. Třetí terminátor jede ve velkém stylu a rád to dává najevo! Už jen třeba ta nová T-X, v podání sexy herečky Kristanny Loken (ty rádoby civilní oblečky ji musel vybírat korunovanej génius) ukazuje kromě vnadů i rozmanitý zbrojový arzenál, který má chytře zabudovaný přímo ve svém neodolatelném těle. Byla by čistá a vydestilovaná hloupost, hodnotit všechny filmy podle svého základu a proto T3 hodnotím tak trochu s odstupem a více nezávisle. Je to krásná podívaná, která vás nenechá ani odskočit si v klidu na WC. Za mě plný počet. ()

Black-star

V závislosti k předchozímj snímků bych tento film hodnotila jako kvalitní a důstojné pokračování. A chvílemi máte pocit, že T-X je nemožné zabít... Nakonec vše končí v atomovém krytu ale důležitá zpráva je - John Connor přežil :-) ()

bearmeedek

Původně jsem viděl v kině a teď jsem si, s odstupem času, znovu připomněl. Stále je to důstojné pokračování legendárních dvou dílů. Natočeno po 12-ti letech od dvojky, takže technické možnosti jsou znatelné a zároveň se časově posunul i děj a životní fáze johna Connora. Správně namixovaný humorný nadhled a dávka akce. Arnold je zde ještě v plné síle, tudíž je třetí Terminátor plnohodnotný a v žádném případě není zbytečný. ()

pulDag

Z úvodní trilogie nejlepší akce a příjemná stopáž zajistí pozornost až do úplného konce. Ano, není to tak temné jako jednička, ale ani tak zdlouhavé a poměrně prázdné jako dvojka (dc)... 9/2017 ()

ER

Bylo nad slunce jasné,že trojka bez Camerona nedopadne dobře.Stalo se...a z prvních dvou dílů zůstala jen akční jízda, jakých je k vidění víc než dost. Ještě že si toho byli tvůrci vědomi a s humorem si to přiznali. Což je důvod, proč jim leckterý divák ledacos odpustí. A zatímco jedničku, a především dvojku, jsem si pustil již několikrát,tento díl už ani jednou. ()

rublik05

O malinko slabší díl oproti prvním dvěma snímkům, i když mě osobně se líbí víc jak první díl. Dějově už film trochu pokulhává, ovšem hlášky Árnýho to opět zabíjí, zejména legendární "Řekni to mé ruce". Zlá terminátorka celkem ujde, ostatní herci také. Potěšilo i zapojení ostatních strojů do akce ke konci filmu. Dobré akční scény včetně fakt brutálních soubojů mezi terminátory také stojí za to. Celkově se mi film líbí a rád se na něj kdykoliv znovu podívám. 8/10. ()

GameboyNES

Tenhle díl je opravdová 3. a žádná jiná. Dark Fart já osobně budu ignorovat, že to vůbec vzniklo. Tenhle film má pořád všechno jak se na terminátora patří. Dokonce už mi ani tak nevadí Nick Stahl jako John Connor. A Kristína je prostě super mrcha terminátorka. Pro Arnolda důstojné rozloučení z rolí T-800. 89% ()

gemi

Samostatně by to byl bezva sci-fi akčňák, jenže má před sebou dva geniální předchůdce, kteří nastavili laťku pekelně vysoko. No a tu se bohužel přeskočit nepodařilo. Zajímavé je, že CGI za 12 let od T2 nenaznala kdovíjakého zlepšení. V některých scénách spíše naopak, třeba textury T-X nejsou tak detailní jako T-1000. ()

Zikus

Super. Nejlepší díl. Nad hláškama terminátora jsem se docela dost nasmál. "Základní znalosti psychologie jsou součástí mé výbavy". "Je dobře, že jste bezstarostní. Uvolňuje to napětí a zbavuje strachu ze smrti." ()

GTS_PUNK

Záverečný diel trilógie o Terminátoroch možno z viacerých hľadísk označiť ako špecifický. Nielenže sa v ňom na režisérskej stoličke vymenil James Cameron s Jonathanom Mostowom, rovnako sa tu divák dozvedá, že na súdny deň nakoniec dôjde, vôbec po prvýkrát sa tu objavuje ženský Terminátor T-X (Kristanna Loken), a celý film je bezpochyby najakčnejší kúskom celej trilógie. Bohužiaľ, zároveň aj najslabším a diváckym najmenej atraktívnym. Tvorcovia v ňom od samotného začiatku okamžite vsádzajú na akčnú kartu, ktorú až do konca čím ďalej, tým viac stupňujú. Až na výnimku niekoľkých pokojnejších pasáží, kde dostáva miesto vysvetlenie pozadia celého príbehu, je takmer celá minutáž plná naháňačiek, streľby, výbuchov, neodvrátiteľne sa blížiacej jadrovej skazy a povstania strojov proti ľudstvu. V podstate až tradične stereotypná akčná dávka s riadnou prímesou sci-fi, ktorá divákovi - nefanúšikovi trilógie - nedá filmovo vlastne nič. Nanajvýš ho tak ukráti o necelé dve hodiny času. Podobne ako je tomu v druhej časti, aj tu sa snažia tvorcovia celý dej mierne odľahčovať humorom, čo je, prekvapivo, najlepší prvok celého filmu, ale v konečnom dôsledku ho nemá ako zachrániť, keďže o komédiu v tomto prípade nejde. Terminator 3: Rise of the Machines je síce vizuálne najpôsobivejším kúskom celej trilógie, svojim dvom predchodcom, hoci aj tí sú len priemernými kúskami, sa nedokáže vyrovnať. Film ani tak v rôznych smeroch nestráda, ako skôr, že nedokáže poriadne divácky zaujať. Koniec koncov, v inom podaní len kopíruje to, čo už divák videl v predchádzajúcich dvoch dieloch. A keďže celá trilógia by pokojne mohla zostať jedným filmom, znovu všetko opakovať - len v odlišnom kabátiku - je nanajvýš zbytočné. Samotné prevedenie zlé nie je, len sa zdá byť už použité a akosi ošúchané. A zachrániť to, bohužiaľ, nedokážu ani nové prvky, akými je napríklad spomínaná T-X. ()

Nix

Po dvojce to tenhle Terminátor neměl jednoduchý. Ale tvůrcům se podařilo konkurovat nadčasové dvojce a udělali opravdu zábavný díl plný akce a skvělé atmosféry. Arnold je tu víc stroj a méně lidský, ale hlášky pořád umí podat. Terminátorka je skvělá, sice herečka je jak robot, ale to byl asi účel. Já se opravdu bavil a některé momenty byly fakt napínavý. ()

TheRay97

Ve filmové sérii Terminátor se tento díl může nazývat schodek... Opravdu se předchozím dvoum dílům nemůže zdaleka vyrovnat. Změna budoucnosti a nový osud Johna Connera - je to trochu padlý na hlavu. Navíc inteligentní počítač Skynet stále vymýšlí nové vraždící zbraně, které mohou překazit naději lidstva. S prominutím, Arnie neměl jedinou šanci. Závěr je úplně chaotický a nutí mě k uvážení trust issues. Jinak akce a staré dobré fighty jsou stále skvělý. ()

src

Terminator 3 je dle meho nazoru film ciste pro znalce predchozich dvou dilu. Nevim, co si z nej odnesou divaci jineho razeni, mozna mirne nadprumerny akcni spektakl. Film ma ze zacatku velmi dobrou atmosferu, ke konci mu trochu dochazi dech, ale zaver je opet dobry. Vybuchy jsou efektni, zvukove efekty jsou hlasite, pouze nektere vycpavkove vysvetlovaci pasaze jsou prilis dlouhe, ale alespon ve vetsine pripadu vylepsene humorem. Temer kazda scena v T3 ma svuj predobraz v predchozich dilech, pouze v obracenem gardu ci je nejak parafrazovana (za zminku stoji napr. bitka na zachodcich, ktera cituje bitku v tovarne z T2, nebo uprk pred jerabem, coz je zase jakasi vylepsena verze uniku pred nakladakem z T2, a tak by se dalo pokracovat do nekonecna). Arnold se predvadi v nejlepsi forme a (skoro) neni poznat, ze je o nejake ty roky starsi. Pouze scena vnitrniho souboje ke konci filmu je znacne usmevna a troufam si rici, ze to tak tvurci nezamysleli. Kristanna Loken ma ten spravny terminatorsky kukuc, takovy jaky zname z T2. A navic je desne sexy. Jediny, kdo zklamal je Nick Stahl, ktery je sice vyborny herec, nicmene se pro roli Johna Connora nehodi. Pusobi prilis uslapnute a neverohodne. Skoda Furlonga, skoda. Hlavni herecke predstavitele uzavira Claire Danes, ktera ma nejmene prostoru a jejiz postava je nejhure napsana. Taky ji to neslusi tak jako treba v Hodinach, ale to uz je jenom moje osobni uchylka :-) Suma sumarum 4 hvezdicky pro znalce a 3 pro akcni fanousky. ()

Dexx

Rozhodně příjemné překvapení. První polovina paroduje na "Terminátoském" kultu co se dá, a jde jí to zatraceně dobře (čím víc znáte první dva filmy, tím víc se nasmějete...tedy pokud nejste skalním příznivcem), druhá přelaďuje na vážnější notu a konec opravdu stojí za to. Arnold je v rámci možností ještě docela cool (hodně si pomáhá sebeparodií), a tak jediná kaňka je podle mě Kristiana Loken, která krom toho, že dobře vypadá, opravdu nemá co nabídnout a Robertu Patrickovi nesahá jako hlavní padouch ani po kotníky (v polovině případů, kdy se má tvářit HODNĚ ZLE se tváří spíš HODNĚ BLBĚ). Ale jinak myslím, že jde o důstojné zakončení (doufám!) série, Cameron to sice není, stará atmosféra dýchne snad jen na samém konci, ale i tak je to fajn akční zábava ve starším stylu. Zároveň je to Arnoldova nejlepší komedie (krom Pravdivých lží) a asi taky jeho poslední dobrej film. ()

TomJ

Ked som si predtym, ako som T3 videl precital recenziu, dozvedel som sa, ze ako skalny fanusik predchadzajucich terminatorov budem sklamany. Tak sa aj stalo. Netvrdim, ze film je odpad, naopak, myslim si, ze T3 je velmi dobra akcna komedia, plna skvelych vizualnych efektov zo studia ILM a nemenej skvelych hlasok od T-800. To je vsak asi vsetko. Jonathan Mostow nech sa snazil ako chcel, nemohol napodobnit veledielo Camerona. Za tych 170 melonov mohol urobit omnoho viac. Terminatrix sice usla, ale skor to beriem ako marketingovy tah, ktory v dnesnom Hollywoode nie je nicim vynimocnym. Novy John Connor alias Nick Stahl nebol tiez na zahodenie. Cely film(myslim hlavne scenar) sa mi vsak javil akysi zvlastny. Vrcholom vsetkeho mojho sklamania bol koniec. K tomu uz naozaj nemam co povedat. Mozno iba "HASTALA VISTA BABY" :( ()

Radši jsem čekal míň a právě proto jsem byl mile překvapen. Arnieho jsem už skoro odepsal, ale v plné kráse se vrátil. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)