Tvrdý policajt John Kimble (Arnold Schwarzenegger) má svoju prácu rád. Chodí medzi zločincov oblečený vo svojej "terminátorskej" bunde, s čiernymi okuliarmi a brokovnicou. Strieľa na každého, kto sa mu nepáči. Táto idyla sa však končí, keď je pri pátraní po manželke priekupníka drog, ktorá od neho utiekla so synom aj s tromi miliónmi dolárov, prinútený pracovať ako vychovávateľ v materskej škôlke. Musí totiž zastúpiť kolegyňu - policajtku Phoebe (Pamela Reedová), ktorá ochorela a do škôlky ako učiteľka nastúpiť jednoducho nemôže. Hoci Johnove prvé stretnutie s deťmi nedopadne práve najlepšie, postupne sa medzi svalovcom a bandou detí začnú lámať ľady. Keďže Kimble je dobrý policajt, dokáže si poradiť aj s touto neobvyklou situáciou. Chladný Kimble nezostane ani voči krásnej Joyce (Penelope Ann Millerová), z ktorej sa neskôr vykľuje práve hľadaná žena. Pokojný život novopečeného učiteľa však netrvá dlho. Na scéne sa totiž objaví bezcitný Crisp (Richard Tyson), ktorý si prišiel po syna. (TV Markíza)

P1tr

Proč ne? Vtipné chvíle se najdou a i když na konci samozřejmě dojde na velice vážnou záchrannou akci, vše nakonec dobře dopadne a vy si nebudete stěžovat na to, co jste právě viděli. ()

Pecival

Solidní, koukat se na to určitě dá, pokud netrpíte nějakou nevraživostí na Arnolda (což v žádném případě není můj případ) občas se zasmějete a hlavně: Je to jeden z opravdu malého počtu filmu, kde mě ty děcka skoro nevadily. A to je teda co říct ! ()

ssfan

Podprůměrná komedie s Arnoldem. Začátek a konec jsou celkem akční, střed filmu je více komický. Místy mi to ale přišlo trapné. 40% ()

spikey1

Oproti Juniorovi je tu Arnold stale vtipny, ale nejvetsi sazkou na jistotu jsou tu deti, ktere film utahnou na svych taskaricich a vtipnych hlaskach, nejvice kultovni se stala od syna gynekologa: "kluci maji penis a holky vaginu." uznejte ze tato moudra jsou nevyvratitelna. ()

Melios

Je pravda ,že Ivan Reitman priviedol na svet omnoho lepšie filmy ,ako nejakú sentimentálnu hovadinu s Arnoldon v hlavnej úlohe odohrávajúcu sa v materskej skôlke no ja na tento film nezanevrem. Je to jeden z tých rodinných filmov na nedelné popoludnie ,ktorý mi udrel do hlavy len z jedineho dôvodu - už vás niekedy napadlo ,akoby to dopadlo keby Terminátor strážil škôlku? Mňa teda nie ,ale ak ste odpovedali podobne potom neexistuje lepší spôsob ako zistiť akoby to vyzeralo a Kindergarten Cop to dokázal pojať vtipne , zábavne a hlavne absúrdne. Udeľujem 73% spoločne s filmom Všade samé rolničky (obidva fungujú na tom istom princípe - guilty pleasure) ()

Lencha

Děti ve školce jsou prostě boží:-) Nejlepší je ten co má tátu gynekologem, je hrozně mrňavej a říká: "muži mají penis a ženy vaginu" a dělá u toho to gesto rukama:-))))) Jinak krimi příběh nic moc...ale skousnout se to dá:-))) ()

ranp

Jeden z Arnieho nejznámějších filmů, byť mám pocit, že natočil několik lepších. I tak se ale jedná o celkem slušný film. Akční role Arnoldovi ale sedí mnohem, mnohem líp. ()

MaxipesFik odpad!

Asi bych měl vysvětlit, co mne vede k tak ostrému odsudku tohoto filmu. Nevím proč, ale zrovna tento film se pro mne stal symbolem podbízivosti. Zosobňuje jistou formu kalkulu na diváka a to formu dost průhlednou a amatérskou. Že jsou hlavní postavy přímo prototypem klišé (svalovec a blondýnka) by mi snad ani nevadilo, ani předvídatelná milostná zápletka mezi nimi. Mnohem příznačnější je, že film neustále divákovi podsouvá motivy, se kterými se velmi snadno ztotožňuje (tedy počítám-li cílovou skupinu amerických diváků) a které v něm probouzí jakési vnitřní morální zadostiučinění. Jednak je to obraz drsného chlapa, který se rozplývá nad malými dětmi, jednak je to nepokrytá masáž americkým vlastenectvím. Duše průměrného Američana se při pohledu na to musí nutně tetelit blahem a zajíkat spokojeností. Alternativní pohled: jedná se o určitou moderní podobu pohádky, jež má svá vlastní charakterové šablony (něco jako chrabrý princ, krásná princezna, zlý padouch), ustálené motivy (stejně jako v pohádkách se vyskytuje kouzelný dědeček, draci a trpaslíci, tady, v "kriminální pohádce", máme pistole, policejní odznaky, houkačky..). Dobro po dlouhých útrapách spravedlivě zvítězí nad zlem a pak byla byla svatba a všichni žili šťastně až do smrti. Stejně jako pohádka i podobný filmový žánr se má stát nositelem jednoduchých mravních sdělení a vzorců chování - dostatečně jednoduchým, aby jej pochopili děti i průměrní Američané. Tento druhý pohled by mne vedl k daleko shovívavějšímu hodnocení, protože mi je však kulturně vzdálený, přikláním se spíše k původní verzi výkladu. ()

MARTIN*I

Tak tohle je jeden z mála filmů od Árnýho, který se mi opravdu nelíbil... Je to fakt blbost... Vůbec mu tahle role nesedí... Dvě hvězdičky dávam akorát za Arnolda a za pár dobrejch fórků a scén... ()

Han22

55%?? Tady jsou zas všichni těžcí intelektuálové... no já mám tenhle film rád od dětství a vždycky mě fascinovalo jak si Arnie poradí se svým nejstrašnějším nepřítelem - malými "roztomilými" caparty. Nechybí tu ani fajn akce na začátku a na konci a tuna skvělých hlášek (moje nej je malý dítě, který s roztomilým výrazem prohlásí: Kluci mají penis, holky zase vaginu). ()

see_sawandrew

Dokonalý žánrový hybrid, ale není se čemu divit, když ho má na svědomí mistr mixování žánrů Ivan Reitman. Policajt ze školky si úžasně pohrává s typickými klišé drsné detektivky. Kimble jako drsný chlapík se s ničím nemazlí a když je to potřeba, klidně rozstřílí celý bar (úžasná scéna). Pak se ale všechno obrátí a neohrožený drsňák je vydán napospas nelítostné armádě čtyřletých výrostků. Kimblova bezmoc doslova bolí, ale stejně se tomu nejde od srdce nesmát. Oba zvládnuté žánry se na konci mistrně propojí do smysluplného celku. Hrubě nedoceněný film. 75% ()

xaver

Báječná komedie s prvky thrilleru, které ale celkově ten snímek trochu kazí. Arnold opět dokazuje, že komedie umí. Ten nádherný kontrast obrovského může, učitele ve školce a malých dětí, je nepřekonatelný. Škoda že se Schwarzenegger víc nevěnoval komediálnímu žánru, bylo by to určitě lepší, než všichni ti Conanové a pod. ()

kikakrystof

Zajímaví komedie na kterou se nechalo koukat a docela jsem se u ní zasmál. I když kdyby tam nebyl Arnold asi bych se zvednul a šel si pustit jinej film :) A celkově je to takový divný akční ale zároveň komedie s dětmi no nevim, ale když si řeknu že tenhle polda ze školky hrál Terminátora :) ()

iXtr3m3

"Kluci maj penis, holky zas vagínu..." Skvelé odľahčenie po ťažkých akčných alebo sci-fi projektoch. Plánujem pozrieť znovu :) ()

Zagros

Hodně netradiční Arnoldova role, přesto klasika. Alespoň z toho pohledu, že ji zná téměř každý. Přes jeho viditelné problémy s hraním, jde vcelku o dobrý film. Všechny role jsou dobře obsazeny, má to i příběh a občas je to vtipné. Jednoduše taková klasická oddechová krimi/komedie na volné nedělní odpoledne. Jiné ambice film ani neměl a tohle splňuje beze zbytku. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (viac)

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (viac)