Dolph Lundgren a Bill Bellamy sa predstavia v Policajtovi zo škôlky 2- pokračovaní klasickej komédie s Arnoldom Schwarzeneggerom. Kvôli ukradnutému disku s tajnými dátami musí najdrsnejší agent FBI Reed (Dolph Lundgren) preniknúť do škôlky, kde ho čaká doposiaľ najťažšia úloha: učiť triedu plnú neposedných predškolákov. (TV Markíza)

Wacoslav1

Podle očekávání trochu zbytečnej film. Dolph si zacvičí, ukáže nám, že je pořád ve formě, ale o to víc je škoda, že se nepředvede v pořádný akci. Úvod kdy aspoň sejme pár padouchů ujde a pobaví aspoň vtípek z automatem kterej nechce dát Dolphovi tyčinku Twix. Jinak po komediální stránce hrozně pasivní film s jakoby nuceným humorem jako v prvním dílu. Ta hvězda navíc jde za to, že Arnieho křečovitý křenění v jedničce bylo utrpení. Dolph aspoň těží ze svého komediálního talentu a dělá co se dá, ale to nestačí.40% ()

mzss1

|40%| Nejprve musím zmínit, že původní film s Arnoldem je pro mě srdcovkou. Divím se, že je to až tak zavaleno kritikou. Samozřejmě, Arnold asi nepatří mezi komediální herce, ale o to tady nešlo. Ty jeho výrazy – nasrané, otrávené, když musel zápolit s malými prcky ze školky, byly nezapomenutelné. Film fungoval skvěle po všech stránkách. Mělo to i emoce, trochu akce a tak. No, dál se rozepisovat k prvnímu filmu nehodlám – to by pak vypadalo, že ho komentuju. No, chtěl jsem to napsat, aby byl alespoň trochu vidět zřejmý rozdíl, protože tento rádoby druhý díl se moc nepovedl. Není to teda žádný odpad, ale spíš kopírák s nuceným humorem. Dolph se tu snaží, ale moc mu to nejde. Je to vcelku takové spíš retardované a místy i trapné. Jak se film dere ke konci, tak se aspon těch pár trochu úsměvných scén objeví. Na začátku trocha menší akce kdy Dolph eliminuje pár protivníků (s nadhledem řečeno – až tak dobré to není). No a zneškodnění dvou otravů u auta – to bylo už slušné. No, to je asi tak vše. Není to tedy nic, co by mě nějak pohoršilo, ale zázrak to taky není. Prostě zbytečný film. ()

Fat'Fatal

Stejná úroveň demence jako v jedničce, jen v modernějším hávu a tudíž pro mě přijatelnějším. Na rozdíl od Arnieho filmu jsem se tady i párkrát usmál, třeba když děti říkaly, že tohle nesmí do mikrovlnky nebo se ptaly, zda má ta čokoláda tolik a tolik procent kakaa. Stál jsem samozřejmě na jejich straně, cpát do sebe hovna jen proto, že si dospělák myslí, že ta čokoláda z lidlu v akci za šest padesát nemůže být tak hrozná pro mě jako dítě, je nesmysl. Sice to tak bylo jen ve scénáři, ale aspoň něco. Když už mluvíme o čokoládě, film samotný stojí za vyliž čokodíru, naštěstí jsem se alespoň mohl kouknout na "pipka upjatá ve školce, večer napíchlá na tvýho torpédoborce" stereotyp a její jízdu na býkovi. Pěkný. // EN, EN SUB ()

Hartigan

Hrozná blbina. Lundgren je ale za sympaťáka, co sice tímto komediálním vystoupením díru do světa neudělá a comeback si na stopro taky nezajistí, ale ty dvě hvězdy za snahu si zaslouží. Rovněž se doporučuji zaměřit na okolo pobíhající sexy tmavovlasou učitelku, která se opravdu tváří, jako by ho tam chtěla co nejdříve. Každopádně závěrem mohu potvrdit, že Arnoldův první díl zůstává nepokořen, ale to ani nikdo od dvojky tohoto typu nečekal, že ne? :) ()

kingik

Nebe pro Lundgrena, Peklo pro Schwarzeneggera (a diváky), Ráj pro pedofily. Dolphe, praskej Arnoldovi pro pivo! Je po operaci hercny, nesmí se rozčilovat, raději mu tenhle výtvor pusť, až bude fit, neb by se mu mohlo drasticky přitížit. Tvůrci evidentně zaspali dobu, návrat do devadesátek minulého století nic světoborného nepřináší ani na poli céčkové komedie, která těží ze zastaralé filmové řeči, a nekomediální Lundgren jen podporuje marnost scénáře i režie. Kupodivu to o integritě s dětmi už moc není, pár scének s nimi je jen vzdálenou reminiscencí na Šwarcikův odkaz. Sám jsem tápal, co má být smyslem tohoto filmu, který známou značku rafinovaně zneužívá. S Lundgrenem v jiných filmech nemám potíž, jenže komik tělem a duší to pro mě nikdy nebude. Tudíž se hledala náhrada, jak film rozpohybovat. Tak se mu mezi školní zdi šoupla moc šukatelná učitelka Darla Taylor, s níž posléze randí, a mimoděk hledá ztracenou flashku s citlivými daty, kterou někde v prostorách školy ukryl před smrtí zdejší učitel, za něhož Dolph andrkaverovaně supluje, druhým životem hacker. Ano, chápu, ta blbost učitel ve školce/elitní hacker v jedné osobě může jedině pocházet z hlavinky génia, který naškrábal píčoviny. Dejme tomu, že Steinberg umí psát vkusně idiotsky své béčkové scénáře, jen jsem doposud nikdy u něj nečelil hrozbě, že dění filmu (neomylně!) odhadnu po úvodní minutě. A to se budu muset prokousat naprosto nevtipnými pasážemi, kde se čas od času debilně zjevuje kápo albánského gangu, který má též eminentní zájem na nalezení flashky. Osvěžující pasáže se najdou, je jich pár, ale jo, jsou zde. No, a pak ta ostudně natočená akce. Je jí jen zlomeček, ovšem režisér Don Michael Paul dal vyniknout dojmu jako by se s akcí moc nekámošil, pravda, málem to nejlepší, co doposud odvedl, ze sebe vydal v seriálovém Odpaňourovi s ukrutně sexy Lorenzo Mamlasem. Ale druhý vrchol jeho tvorby přišel v akčňárně Na pokraji smrti, kde se solidně střílelo ostošest, tudíž je záhadou, kam se poděly jeho akční schopnosti. Bez dlouhých vytáček se jedná o pokračování, do něhož se nenasypalo nic vtipného, rozpočtově drahého a největším nápadem je Dolph pojídající čokoládové tyčinky. 4/10 ()

• Při řádění děti v jeho první den ve školce ma agent Reed (D. Lundgren) umazanou košili modrou barvou s fleky na prsou, v následujícím záběru při příjezdu do domu má však na košili žluté fleky namísto modrých. (SsgtJira)

Dolph Lundgren jako Policajt ze školky

Dolph Lundgren jako Policajt ze školky

03.01.2016

Máme na krku nový rok, a tak je nejvyšší čas si připomenout jeden z nejdivnějších letošních sequelů. Ano, jak už jste odtušili z titulku, jedná se o Policajta ze školky 2, ve kterém se bohužel… (viac)