Bláznivý výlet dvou rockerů časoprostorem. Bill a Ted jsou nerozluční přátelé. Je jim sedmnáct a místo studií se zajímají víc o vlastní rockovou kapelu. Jenže jestliže Ted neuspěje u zkoušky z historie, půjde na vojnu a všechny jejich plány se zhatí. Na pomoc přichází záhadný podivín, který jim nabídne výlet časoprostorem. Setkání s významnými osobnostmi jednotlivých století jim při zastávce v dvacátém století umožní zvládnout zkoušku na výbornou. (HBO Europe)

Mr.Bulanek

Úvod je hodně podobný Návratu do budoucnosti. Cestování v čase v Tardisu. A je možné, že je zde více odkazů na další filmy. Výsledkem byla super, bláznivá komedie. Navíc jsem ocenil i to, že vzali jazykovou bariéru. ()

majxik

Na rovinu, 25letý Keanu Reeves je nejlepsi co v tomhle filmu je, jinak je to hrozna slatanina a konina. Ale tak nejak dohromady to i docela pobavi, tak tomu dame 3jku :) ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Esenciální přísady osmdesátkového humoru jsou zde - užitečná když potřebujete někomu vysvětlit co považovali naši předci za vtipné v tomto zvrhlém desetiletí (desetiletí kdy Danny DeVito mohl být dvojčetem Schwarzeneggera!)? Keanu Reeves a Alex Winter to demonstrují na prostoru 90 minut znamenitě. Tolik "outdated" features nenajdete v žádném jiném filmu a nejen proto si Bill s Tedem zaslouží tři a půl časotelebudky z pěti. 70 % ()

VanTom

Střelená komedie se dvěma "veleváženejma týpkama", kteří nemají v hlavě nic než těžkej kov (heavy metal) a v telefonní budce cestují časem a unášejí historické osobnosti pro referát z dějepisu. Je to svěží, hravé, bezstarostné, také zcela slušňácké a neškodné; na druhou stranu žádná lavina nezapomenutelných fórů se nekoná, ty úsměvné absurdity ve stále stejném duchu mohou po čase i lehce utavit (nejvítězoslavnější finále však probere). No nic: "Buďte k sobě žůžoví. A… Pařte, volové!" :-) ()

Firebug

Další kultovka pro tehdy náctileté Američany, která však ze svého kouzla příliš neztratila. Cestování časem a poznávání různých historických postaviček (no a hlavně jejich konfrontace s vymaštěnými teenagery z budoucnosti) je uchopeno vtipně a neotřele. Zvláštní, že ještě nikoho nenapadlo tento koncept vzkřísit v nějaké zhulenecké komedii. Bil s Tedem jsou trochu stupidnější, než by bylo nutné, avšak stejně náramně baví. Slabší 4*_____p.p.č.: Filmy o cestování časem jsou moje slabost. Napoleon je super řízek! Viděl jsem to střízlivý, ale mít něco v krvi určitě není naškodu. ()

Gogo333

Docela divná komedie o cestování v čase. Chvílema i pobavila. Zajímavý vidět ještě Keanu Reevese jako cucáka. Možná lehce inspirováno Dr. Who, ten taky cestuje pomocí telefoní budky. Trošku jsem nepobral jak se všichni namačkali do tý budky, když měli problém na začátku už ve třech lidech a potom jich tam bylo minimálně devět a to dva byli trochu tlustší. Když jsem na to koukal hned jsem si vzpoměl na Bestiána: Kupředu, zpátky jen krok!, který je samozřejmě daleko povedenější. Tohle hodnotím za 60% a jdu koukat na druhý díl. ()

Corpsegrinder

Úsměvnější než film jsou pokusy rádoby expertů zde to analyzovat jako dílo co mělo mít nějakou hloubku. Nemělo, tohle je prostě přiblblá oslava bezstarostnejch 80s se všim všudy. Hlavní dvojka sympatická, muzika kvalitní a humor z většiny funkční. Nenáročná oddechovka na dobrou náladu. ()

Delaney

Nejedná se tu o nijak skvěle propracovanou komedii... taková lehká oddechovka se spoustou hluchých míst... ALE zas jí musíme nechat napoleonovy návštěvy bowlingu a aquaparku, Billy the Kid učí Aristokrata ragby, a do toho se pletli narážky a ironie jako ozzy kazící mládež, Van Halen, Iron Maiden, Dust in the wind... prostě komedie jak má bejt ani ne moc smysluplná, ani ne moc ujetá, ani ne moc chytrá, tak to ma bejt... A do toho Keanu...:D ()

bobstock

Chtěl jsem to nakonec vidět jen kvůli mladému Reevesovi. S kolegou Winterem to zahráli jak na vánoční besídce pro první stupeň. Když ale zrovna na scéně nebyli a nechali prostor sbírce historických postav, docela jsem se bavil. 60% ()

KM Phoenix

Moje hodnocení berte s rezervou, stejně tak to mohly být i hvězdy dvě. Film je občas dost křečovitý a úroveň silně kolísá, nicméně jsem si docela užil, k čemuž tedy nemálo přispělo to 80. retro včetně hodně mladého a hodně bizarního Keanu Reevese. ()

Milky.

Jakože byl jsem intoxikován a fungovalo to celkem dobře. Když to hodnotím zpětně ve střízlivém stavu tak zastřízliva by to sledovat nešlo. Každopádně už jen kvůli těm Reevesovým memům si to hvězdu zaslouží. A proto, že John Wick chce točit trojku Billa a Teda. To si neumím představit :-) ()

Lukoye

Rozhodně koukatelná splašená komedie, která se nezastaví ani na chviličku. Narozdíl od jiných nepůsobí tolik kýčovitě. ()

Bozvav

Nablblá slátanina Návratu do budoucnosti a Návštěvníků a Pána času, kde je možné vidět kouzelné začátky příšerně přehrávajícího Reevese, umocněné ještě dabinkem "ala Koudy".. je to stupidní, fórků pomálu, ale závěr je docela fajn. Plyne z toho pučení, že i úplný pabl se dokáže bičnout když dostane příležitost a něco předvést. Jen škoda promrhaného potenciálu v jiných časech, tam byl prostor pro spoustu super situací. Za mne 40% max a s odřenou budkou v zádech. ()

GOREGASM

Jasně, je to těžkotonážní ptákovina, ale ve srovnání se současnou "zábavou" pro mlaďochy jde téměř o geniální počin. Keanu Reeves je potom dude k pohledání, ale potřeboval by rovnocennějšího parťáka. Fórky jsou příjemně nenáročné a celkově přispívají k uvolněné atmosféře celého filmu. Nečekal jsem nic a dostal jsem oddechovou komedii, které se už netočí, a která mi dovolila na tu hoďku a půl bezbolestně vypnout. 65% ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (viac)