Bill a Ted zachraňujú vesmír

• Česko Pořádné pecky Billa a Teda (viac)

Na poslednej dobrodružnej ceste časom a priestorom musia starnúci rockeri Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) zachrániť svet pomocou svojej hudby a napísať veľký hit, ktorý zharmonizuje vesmír... Zdá sa, že skvelé časy skupiny "Wyld Stallyns" sa skončili, Bill a Ted sa zmierili so svojím spokojným životom na predmestí. Sen o veľkej hudobnej kariére sa však nezdá byť úplne mŕtvy, aj keď ich okolie v to už veľmi neverí. Potom sa však objaví návštevník z budúcnosti a vyzve oboch, aby nasledovali svoj osud a novou piesňou zachránili nielen Zem, ale aj celý vesmír. Chaotické duo sa teda pustí do práce, prizve niekoľko starých známych z minulosti, napríklad Smrť (William Sadler), a hľadá nových hudobných spolubojovníkov. Môžu sa dokonca spoľahnúť na podporu svojich rodín – nič sa predsa nemôže pokaziť, no nie? (TV JOJ)

Arsenal83

Niečo čo sa snaží byť vtipné, ale darí sa mu to len z tretiny. Reeves síce prekvapil účesom aj chôdzou vhodnou akurát do Blbý a blbší, ale scenár tomu nesekundoval. Ono mi to celé pripadalo, akoby som pobavenie očakával ako samozrejmosť a ono to nakoniec nebolo súčasťou produktu. Ako keď si kúpite Xiaomi alebo Huawei a až po kúpe zistíte, že ono to už nemá Obchod Play. ()

Marze

Melancholicky podzim zivota stredniho veku Billa a Teda. Vsichni bychom se mohli nakazit Billovym a Tedovym optimismem - jednoducha vira,ze laskavost a kamaradstvi nad vsechny sjednoti. Funguje to nejak dobre, coz je pozoruhodne na takovou vypravecskou mizerii a jalovou zapletku. jako by tvůrci měli mraky nápadů a nedokázali je pořádně zpracovat. Humor je takový 80 sátkový. ()

Martrix

Helevole komedie založené na konfrontaci divných týpků se světem mě moc neberou, takže jsem první díly neviděl. Ale aspoň už chápu, jak se v takovém filmu ocitl Keanu Reeves. Nostalgie, přátelství a možná chuť poodskočit si ze škatulky ultracool zabijáka...to byl nejspíš ten důvod. A je to dobře, protože do té přehlídky ujetostí a absurdit krásně zapadá právě to, že hlavní postavy jsou staří chlapi, kteří zůstali divnými týpky i když se oženili a založili rodiny. Ten film je tak mile pitomej, až je to dojemný. U takových kousků se nezabýváte tím, jestli to dává smysl, nemudrujete, nehledáte mouchy...prostě se buď napojíte a bavíte se, nebo to nějak vydržíte a budete nadávat...anebo to po pár minutách vypnete. Podle mého hodnocení vám dojde, že patřím k těm prvním. Přestože je ve filmu nemálo nefunkčních, nebo potenciálu nevyužívajících scén, pořád převažuje spousta dobrých fórků a la Červený trpaslík. Osobně si myslím, že bez mnoha a mnoha vykouřených jointů by takový scénář vzniknout nemohl. A možná se hulilo i na place, ale to je v pořádku...vzkaz jsem obdržel, lidi neberte se tak moc vážně! Sbohem a díky za ryby, chlapci. ()

JohnnyD

Nepamätám si, kedy som videl Keanu Reevesa takto sa baviť v nejakom filme. Tretí Bill a Ted servíruje obstojnú zábavu a pre fanúšikov ságy riadnu dávku nostalgie. Ostatne o tú ide najviac, a tak film nevystupuje z tieňa iných "legacyquelov", ktoré vznikli za ostatných pár rokov. Príbeh tak neposkytuje skoro nič nové a je len kolážou zvratov z predošlých dvoch filmov, čo je výrazné mínus oproti nepredvídateľnej jednotke a dvojke. Vtipné to stále je (najmä cestovanie do budúcnosti), ale film už nepôsobí tak nespútané a anarchisticky ako predošlé časti a má už bližšie k štandardnej komédii. Samara Weaving potešila. ()

geek.ondra

První dva díly jsou nevkusný hovadiny bez nápadu u kterých jsem nechtěl trávit ani minutu... Trojka je naopak film u kterého jsem to jedno odpoledne zabil docela rád.. je to zábavný, v rámci možností slušně natočený a hravý film ale samozřejmě to stále vypadá jako levná slátanina protože to je levná slátanina ale Reeves a Winter to táhnou nahoru. Nejlepší díl ale další už prosím ne. 4,5/10 ()

• V jedné ze scén z prostředí pekla se objevuje odkaz na obraz od surrealistického umělce Zdzisława Beksińskiho. (Dvorisek)
  • Ve scénáři jsou verze Billa a Teda z roku 2022 označeni jako „padesátiletý Bill“ a „padesátiletý Ted“. Ironické je, že v době natáčení filmu bylo Alexu Winterovi 55 a Keanu Reevesovi 56 let. (animaxis)