Aj keď sa ocitol doslova v koši na odpadky, žiadny boj pre neho nie je stratený. Veterán v riešení medziplanetárnych konfliktov Todd (Kurt Russell) má už svoje dni zrejme spočítané. Vedci práve skonštruovali nový prototyp bojovníka, ktorý pri testovacom súboji práve s Toddom jednoznačne dominuje. Kariéra Todda zrejme čoskoro zaspieva labutiu pieseň. Todd je v hroznom stave vyhodený na vzialenú planétu, kam sa vyváža všetko, čo je nepotrebné. Tu doslova prežíva skupina osadníkov, ktorá však Todda príjima medzi seba. Pre Todda začína celkom iný, pokojný život, ktorý však nemá dlhé trvanie. Na planétu prichádzajú práve novovyvinutý bojovníci, aby ju vyčistili od živlov. Todd je však odhodlaný urobiť pre obranu svojho nového domova všetko... (oficiálny text distribútora)

ywo666

No nič moc. Anderson nezvláda dialógy v žiadnom filme. Tu sa to snaží riešiť mlčiacim hlavným hrdinom. Musím sa ale priznať, že tá zalepená huba u Russella srala. Okrem toho bol ale Kurt celkom štýlový vojak. Prvé dve tretiny nuda. Hlavne stred filmu, kde sa akože zžíval s miestnou komunitou. Na to by chcelo lepší scénar a lepšieho režiséra. Našťastie posledná tretina je masaker, ktorý sa vydaril a film zachraňuje. Napriek dosť pokročilému roku film pôsobí dosť oldschoolovo, čo je plus. Naopak ako mínus pôsobia niektoré nedotiahnuté režisérke veci. A celkom ma nepresvedčila premena neporaziteľných supervojakov na bandu sráčov. Každopádne aspoň niektoré pasáže som si užil (hlavne koniec). Takže za tri*. ()

Madadajo

Myslím, že každý, kdo se tady zamýšlí nad minimalistickým herectvím Kurta Russela, by se měl dřív zamyslet sám nad sebou, protože se jedná o pózu, která tvoří charakter, a jako taková je zahrána dobře. Přímo do očí bijící srovnání s pózou Jean-Clauda van Dama a jeho Univerzálního vojáka dle mého názoru vyznívá lépe pro Russela, který své city teprve obejvuje, kdežto Jean si na ně jen rozpomínal a nemohl jsem se ubránit dojmu, že při tom vypadá jako tupec, ne jako voják, kdežto Kurt, to je voják každým kouskem. Ale bohužel celý příběh je vykradením dvd půjčovny, efekty průměrné, nic byť jen lehce překvapujícího se nekoná... i když přece- chyběla postelová scéna a to se cení! takže 2** ()

VanTom

Supervojáci budoucnosti jednoduše zpříma a středem pochodují s kulomety v rukách a všechno rozstřílejí. :-) Takhle pitomě blbé a přitom zcela vážně se beroucí áčkové sci-fi béčko se často nevidí; až jsem se regulérně bavil, takže "guilty pleasure" efektu dosahuje značného. Chudák Kurt, kamennou tváří a jedním výrazem "uhrávající" probouzené city a noční můry. :-) ()

RumbleFish

Na odpad to v žádném případě není. Znám mraky horších akčních filmů, toto mělo aspoň jakýsi děj a myšlenku. Kurt "zahrál" dobře, hodil se tam a hlavně - bavilo mě to. Nic míň, nic víc. ()

Ravi

Řekl bych takový žánrový průměr. Pro ten jeden Russellův ksicht se stojí za to na film podívat. Nápad skvělý, realizace pokulhávající a v žánru nevyčnívající. 45% = 2/5 ()

drackula

Pri hodnotení tohto filmu nedokážem byť objektívny. Viem, že je to béčko ako remeň. Viem, že logiky a reálnosti tiež moc nepobral. Napriek tomu, aj po rokoch, som sa pri tomto filme veľmi dobre bavil. Silno subjektívnych, nesporne nostalgických 80 % ()

pugs

Anderson sa púšťa do béčiek, ktoré nemajú divákovy čo ponúknuť, bez hlbšej pointy, samá akcia - ale aj tak na tento film budem rád spomínať:-) Prečo? Pretože rýchlo ušiel a Russell povedal v tomto filme menej ako Arnold v prvom Termoušovi. 6/10 ()

Pecival

Je drsný, strašně moc drsný... Chápu, že se měl Russell tvářit, že nemá emoce a nic ho nerozhodí, ale fakt odehraje celý film s jedním ksychtem. Když už pro nic tak kvůli tomuhle se to vyplatí vidět. Jinak naprostá neschopnost "těch uber-mega-silných-nových-geneticky upravených" vojáků, mě přiváděla skoro k pláči. Akce je dosti nevýrazná, ale ne zase tak laciná (ono ty prachy tam občas vidět sou), aby byla vysloveně k smíchu .. takže smůla. ()

sedm.1

Tak mám po shlednutí tohoto filmu krapet pocit,že tohle papundeklový peklo by nezachránilo vůbec nic.Jediné,co mě zaujalo,byl na svůj věk velmi slušně nabušený Russell a pak i to,že za celý film pronesl celkem asi tak dvacet slov a za celou stopáž ani jednou nehnul brvou.Tomu říkám výkon :).Jinak jak dějově,tak efektově,tak scénaristicky,tak o výkonech všech zúčastněných se dá tvrdit jen to nejhorší.Celé mi to přišlo strašně naivňoučký a snad jen vyjma závěrečné poměrně krvavé a slušně choreograficky zvládnuté bitky to je na Paula W.Andersona i značně vyměklé.Slabší béčko! ()

kenkaku

Ať si o ději filmu nebo hereckém výkonu Kurta Russela myslí každý své. Pro mě je to jeden z posledních akčních filmů "staré školy" zlatých let béčkových akčních hrdinů a vůbec to není taková tragedie jak se z hodnocení může zdát. Pokud člověk nečeká zážitek Shakespearovských rozměrů je to podívaná perfektní (a to že Todd oslovuje všechno okolo "Pane" - i ženy - je perfektní ukázka toho, že film je v rámci žánru dobře odvedená práce, která snese zcela normální průměrné hodnocení aniž bych se za to musel stydět). ()

SG-1

"Pane, můj táta vždycky říkal: Pokud se chystáš strčit prst do díry ve dřevě, tak zrovna neděláš nic zvlášť chrabrýho." -kapitán Church- ()

herr_carter

Kért Rasl vs.anabolika a ultradementní scénář - i když finální souboj s tím plešatým blbcem byl celkem dobrej...na druhou stranu si vlastně pamatuju jen ten...................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

misstake

Taková poetická sci-fi, která není vůbec tak špatná jak všichni tvrdí. Nevěřte jim. je to něco v duchu Haldemanovy Věčné svobody...(které si taky lidi málo cení). ()

Lencha

Vzpomínkovej film. A musím říct, že mě potěšil. Ne, nenudila jsem se tenkrát, nenudila jsem se ani teď. Film měl příběh, akci...a Kurtův stejnej výraz po celej film, výbornej. Co jste čekali? Že se tam začne z ničeho nic smát či tak něco? Ale prosim vás, to by se do tohodle filmu fakt nehodilo. Voják, ve kterým potlačili emoce musí mít jeden výraz a nedat na sobě znát cokoliv. Jedinej jinej výraz ve tváři měl Kurt, když mu ukápla slza. A to je v pořádku...když zjistil, že je taky něco jinýho, že se dá žít taky jinak, než jen zabíjet lidi beze zbraní na blbej povel někoho...Já jsem spokojená a fakt jsem tenhle film po letech viděla ráda:-) ()

bruceman7

Škoda, že tento film je postaven na pár nelogičnostech (přežití pádu s odpadem; kyslík na očividně ekologicky totálně zničené planetě..ale tak zas neviděli jsme ji celou). Děj je průměrný, akce ucházející (jen nevim, jakej dopad by měl blízký zásah RPG na odpalovače a okolostojící a vůbec - ekekt RPG tam byl na několika místech docela legrační). Jinak by se z toho dalo vytřískat skutečně mnoho! Jak je v některých zdejších komentech podotknuto, jediným překvapením byl Gary Busey - taky si nepamatuju film, kde by hrál klaďase. Každopádně průměr, 5/10 ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (viac)