Poprava

• Česko Poprava (viac)

Lewis (Joaquin Phoenix), Sheriff (Vince Vaughn) a Tony (David Conrad) sú priatelia, ktorí spoločne trávia svoje prázdniny v Malajzii. Nikto z nich netuší, ako veľmi tento výlet zmení ich životy. Prázdniny sa končia, a tak Sheriff s Tonym odchádzajú späť do Ameriky. Lewis sa do Malajzie zamiloval a zostáva tu žiť. Toto rozhodnutie sa mu však stane osudným. Miestna polície totiž pri hľadaní ukradnutého bicykla nachádza v dome, kde všetci traja bývali, veľké množstvo hašiša. Lewisa uväznia a následne odsúdia na trest smrti. Až keď najvyšší súd odmietne jeho žiadosť o milosť, Lewis prezradí právničke Beth (Anne Hecheová), že do jeho prehrešku sú zapletení i jeho dvaja priatelia, ktorí by mu mohli pomôcť. Po dvoch rokoch sa Sheriff a Tony dozvedia krutú pravdu. Mladíkom zostáva osem dní na to, aby sa rozhodli, či vezmú časť viny na seba a zachránia tak život svojmu kamarátovi. (TV JOJ)

sedm.1

Poprava(jinak opět výborný distribuční překlad ... hahaha) je velmi zajímavým filmem se skutečně tíživým tématem,který donutí každého se zamyslet,jak by se v podobné situaci zachoval on sám.Naposled se mi něco podobného stalo u Gone,Baby,Gone a opět ani zde bych se nechtěl dostat do kůže hlavních hrdinů.Bohužel,samotný snímek u mě docela dost ztrácí jednak netrefně obsazeným Vince Vaughnem a jednak opravdu nudnou a hlavně bezemoční první polovinou snímku,kdy je navíc vše dopředu dost jasné,co se bude dít.Druhá polovina filmu je ale úplně něco jiného.Autoři si nechali totiž všechny trumfy pro ní.Po příjezdu zpět do Malajsie se totiž skutečně strhne opravdový vír emocí,napětí,mrazící atmosféry a vlastně i hereckých výkonů,kterým jinak dominuje opět perfektní Joaquin Phoenix,ikdyž dostal jen pohříchu velmi málo prostoru.Ani dějově už zde není snímek tak průhledný a dokáže i šokovat,doslova připoutat diváka do sedačky a nenechat ho ani vydechnout.Nehollywoodský závěr už je pak jen třešničkou na dortu a Return to Paradise tak dělá skutečně silným zážitkem,v jistém ohledu dost syrovým a i okatě vyzívajícím k zamyšlení.Velká škoda té rozvláčné první poloviny! ()

Maynard.

Spousta keců, mále Malajsie. Spousta ameriky, málo Malajsie a to je to tak krásná země, aspon podle začátku. Borci to trošku přepálili s nákupem a na prázdniny si ve 3 lidech koupili 100 kg hašiše, což je teda po čertech hodně. Takže to nebyli klasický pašeráci, ale jen užívači. Ale ani to jim moc nepomohlo. Kdyby se to půl na půl odejrávalo v americe a Malajsii, byl bych mnohem spokojenější. Takle je to průměrnej film se 100 kg hašiše :o) ()

wikus

Uf.Neviem si predstaviť seba v takejto situácií.Veľmi silný morálny snímok, v ktorom excelujú Vince Vaughn a Phoenix. Úprimne, koniec som čakala trošku iný,ale keď si to zoberiem čisto z pohľadu filmu, prekvapivé konce sú dobré(teraz nehovorím o tom,ako sa to vlastne skončilo z ľudského pohľadu-či aj to je "dobré"). ()

Tipek_14

No áno, film o veľkej morálnej dileme, ale neskutočne nelogický. Mne tie zvraty a rozuzlenie nešli do hlavy. Ja neverím, že takto to v Malajzii funguje, možno hej, ale potom to mali natočiť lepšie, než aby sa sudca rozhodoval na základe článku v novinách. A tá romantická zápletka? To čo bolo! Joaquin ale veľmi slušný výkon! ()

Michelle75

Velké drama o /někdy/ lidské bezmocnosti. Některé pasáže filmu mi nesedly, nicméně ten silný příběh, o který v tomhle snímku jde měl grády a já nemůžu hodnotit jinak. Joaquin Phoenix sice neměl tak velký prostor jako Vince Vaughn, přesto to !málo" stojí za vidění. ()

jondoe

Velmi silny film z vyborne hrajucim hereckym obsadenim. Celu dobu som rozmyslal ako by som sa zachoval v podobnej situacii a nedospel som k ziadnemu zaveru. Malajsske vezenie je vykresne naozaj realisticky a v podstate cela rezia je dokonala. Velmi ma prekvapil Vince Vaughn, ktoreho so mal doteraz zaskatulkovaneho ako nie moc schopneho komika. Joaquin Phoenix bol vzdy vynikajucim hercom a vo svojich kratkych vystupoch v tomto filme znou exceloval. A Anne Heche som mal vzdy rad, takze mal potesilo vidiet ju zasa v nejakej schopnej ulohe. Prekvapuje ma, ze som doteraz o tomto filme ani nepocul. Je vsak velmi dobry a vysoko ho odporuca. Dojem z celeho filmu sice troska kazi ten milostny romanik, ktory v ttomto filme nemusel byt. Ale aj tak sa jedna o vysoko kvalitny film z dobrou reziou, vybornym obsadenim a putavym pribehom. Ta beznadej v klucovej scene filmu je fakt deprimujuca. ()

korndaddy

Oběsí mě, neoběsí mě. Mám jít sedět, nemám jít sedět. Nejedna prekérní situace, a celkem nejednoduchá volba. Povedené drama s vynikajícím Phoenixem a Vaughnem. ()

Devadesát Dva

Tři kamarádi si v Malajsii užívají dovolené, hašiše, levného alkoholu a ještě levnějších holek, dva se vrátí (Vince Vaugh, David Conrad), jeden zůstane (Joaquin Phoenix). O dva roky později se dva návrativší dozví, že jejich třetí amigo byl krátce po jejich odjezdu zatčen a za týden má být popraven, protože u něj našli spoustu hašiše a automaticky jej tedy považují za překupníka a v Malajsii se jako ve spoustě jiných států s drogami nemažou. Jediná možnost, jak jej zachránit, je vzít část viny na sebe a odsedět si tři roky v tamějším vězení. ____ Většina filmu je v podstatě morální drama a skvěle natočené, absolutně nic netlačí na pilu, spíš vás nechá přirozeně vcítit se do pocitů zúčastněných, žádné velkolepé scény, žádný patos, snad krom té romantické linie. Části na začátku a po polovině z Malajsie jsou velmi specifické, ten 'Ráj' jde silně cítit z každého záběru. A Vaugh konečně v pořádně charakterní roli. ____ Lehce ironický a trefný název 'Return to Paradise' neboli 'Návrat do Ráje' u nás distribuce samozřejmě přeložila na první pohled nicneříkajícím, ale zároveň i dementně spoilerujícím názvem 'Poprava'. Naštěstí si nemyslím, že to lidem hned tak dojde. ____ A samozřejmě, Joaquin Phoenix bezkonkurenční, jak taky jinak. Ten nevleze do role, kterou by si sám nevybral a opět na malém prostoru hraje malé zázraky. Film lepší, než jsem čekal a přitom v žádném ohledu velkolepý, jak by se čekalo. Docela to ve mně zůstává a rezonuje. ()

blueskin

výtečný film, jehož ústřední morální dilema ve vás bude dlouho po jeho zhlédnutí rezonovat. za zmínku stojí i herecké výkony všech zúčastněných v čele s kouzelnou anne heche. ()

cab

Tri nedavno vystudovani hosi se nezavisle potkavaji v Malajsii a neskonale si uzivaji prazdniny ve volnosti cizi, pratelske a hlavne levne zeme az do doby nez jim dojdou penize a rozhodnout se vratit zpet do svych normalnich zivotu a naplnovat sve zivotni poslani. Jenomze to by se neco nesmelo zvrtnout, ale napovrch to vychazi az po dvou letech. Vyborne rozehrany thriller, ktery nepolevuje a v zaveru dostava poradnych obratek zakonecnych nehollywoodsky. 80% ()

Hanys_

Buď půjdete na pár let do thajského vězení, nebo vašeho kámoše popraví. Morální drama jako řemen, které má sice taky slabší chvilky, ale silný závěr hodně vynahrazuje. 7/10 ()

Schuldiner

Takové trochu lepší Beverly Hills 90210. Ale abych to zhodnotil vážně... musim říci, že z tohoto by šlo udělat opravdu perfektní drama (!!!) ale to by chtělo z dějové linie vysekat ty kecy a chování alá Brendn, Dona a Brenda.. Fakt velká škoda, protože potenciál tu fakticky byl !!! Proč o tom takto píši? Protože mě to prostě mrzí. Fakt mrzí! Proč to ti amíci furt takhle kurví... Proč takhle skvělý námět hodí do průměru...? Navíc - herci předvádí až na vyjímečné chvíle také průměr. Já chci víc emocí, víc dramatu, prostě víc všeho toho, co v tomto snímku mělo být. Konec mě trošku obměkčil, za ten jsem v podstatě vděčný (a to nemluvím o tom miliskování ústřední dvojice přes mříže). Možná také trochu chybička byla v dabingu, poněvadž ten mi od doby co sleduji filmy v originálním znění prostě začal vadit. Samozřejmě až na vyjímky. ()

lucijelucije

Pokud chcete propadnout pořádné depresi, tak si pusťte právě Return to Paradise. Je až neuvěřitelné, jaké dilema člověk musí z ničeho nic řešit. Co je morální, co je správné, co je láska k druhému a co je to přátelství, to jsou otázky, které si po skončení tohoto snímku můžete zkusit zodpovědět sami. Je spoustu filmu, u kterých vám jde mráz po zádech, ale fiktivní příběhy se s realitou a skutečným příběhem nedají srovnávat, vždyť se rozchází na prvním rozcestí. Return to Paradise vám ukáže, že za blbost se platí, ale jak velkou cenou? To musí rozhodnout každý za nás. Pro mě víc, než silné drama. A pokud jde o herecký výkon J. Phoenixe, velká poklona. Líp to zahrát ani nemohl. ()

sona123

Je velmi málo filmů, které vás chytí od prvního okamžiku a ve chvíli, kdy zmáčknete play, na vás dosedne těžkost tématu, které se nezbavíte ani po závěrečných titulcích. Je to natolik tísnivé, že pak nemáte chuť ani energii na nic, vše se v porovnání s tím, co jste viděli, zdá zbytečné či směšné. A pak je minimum filmů, které jsou právě takové, ale navíc vás svým způsobem baví (není to jen tolik oceňovaná exkurze do neznámého, takový ten vzdělávací film, kdy si řeknete - no to je síla, jak to jinde chodí, co se děje, je to nechutné/nezábavné, ale měla bych to znát, nejde si před tím zakrývat oči, tak se dodívám, víceméně z povinnosti). No a Poprava je jeden z těch mála výjimečných. Během sledování jsem měnila hypotézy, jak to asi tak může dopadnout, v podstatě jedna horší než druhá. Střídavě fandila tomu či onomu, měla pochopení a zatracovala...Herecké výkony jsou brilantní, dialogy se mi také líbily, hudba asi taky, i když si ji nevybavím, ale tou největší předností je prostě scénář, který je precizní. A ještě jedno nej - tohle je jeden z toho mála filmů, který dozajista nezapomenu. Bohužel, nebo bohudík, nevím. ()

Santino7

Špinavé a drsné prostredie väznice v Malajzii asi najlepšie vystihuje celkovú atmosféru samotného filmu. Return To Paradise je totiž ozajstná dráma, žiadne veľké pozlátka, nič sa zbytočne neprikrášlilo, je to proste autentické. Výborne vnáša do deja, zachytáva strach hlavných protagonistov, pôsobí to celé nesmierne depresívne. A v takýchto depresívnych rolách je podľa mňa Joaquin Phoenix jednoducho skvelý. Obstál aj Vince Vaughn, bolo zaujímavé vidieť ho konečne v celkom inom žánri, na aký sme u neho zvyknutý. Čo mi však vadilo bolo, že z takéhoto zaujímavého námetu sa dalo vyťažiť aj niečo viac, vidieť tam miesta na zlepšenia. Nejaký ten nevyužitý potenciál. Napriek tomu však ide o dobrý film, ktorý vás pravdepodobne nenechá ľahostajných. 4/5 ()