Zakřiknutá Darlene a její světácká kamarádka Alice zamíří oslavit úspěšně složenou maturitu do Bangkoku, aniž by o svém výletu komukoliv řekly. V Thajsku se setkávají se sympatickým Australanem, který je pozve na pár dní do Hongkongu. Dívky, okouzlené dalším nečekaným dobrodružstvím, souhlasí, a od té chvíle je jejich osud zpečetěn. Na letišti je totiž zatkne thajská policie a naivní osmnáctileté Američanky obviní z pašování drog. Děsivý verdikt je odsoudí na 33 let. (oficiálny text distribútora)

BDMarty007

Námět nic originálního, ale potenciálně zajímavé téma, scénář rozehrává docela napínavou podívanou. Bohužel tomu ale chybí trochu více nasazení, opravdovosti a hloubky. Režisér měl asi trochu více zatlačit na pilu. Thajské vězení asi musí být opravdové peklo, ale v tomto filmu se o tom pouze mluví, vidět to opravdu není, život ve věznici se ukazuje ne až zas tak zlý, chvílemi dokonce pohodový... také rodiče, kteří se dozvědí, že jejich dvacetiletá dcera skončila na 33 let v thajském žaláři by asi vypadali a jednali jinak...Příjemné překvapení je závěr, který se vyloupne trochu jinak, než by se dalo u mainstreamové holywoodské produkce čekat. Celkově je to taková trochu promarněná příležitost, nicméně vidět se to určitě dá. Za mě lepší 3. ()

kingik

Když si dvě mladé dívky zajedou do exotického Thajska, a pak jsou následně obviněny z pašování drog, za což padají v zemi přísné tresty, je zaděláno na dobrý divácký zážitek. Mladé dívky samy ani omylem netušily, že by se mohly se svojí rodnou americkou půdou opětovně shledat až za dlouhých 33 let strávených v tom nejtvrdším vězení na světě. Jenže ještě zbývá dodat, abyste nečekali do posledního detailu reálně vyobrazené syrové drama, ale jak jinak, po hollywoodsku upravený slzopudný produkt. Nevím, co přesně se mohlo stát, že film vyznívá tak málo autenticky, i přes náznaky beznaděje v osudech nebohých dívek, a vehementně se tlačí do plačtivého vyznění. Současně se najdou situace, které diváka vydusí, ale je jich o hodně méně, než bych v nelidských podmínkách vězení čekal. Do filmu se tím pádem nejde ponořit naplno, možná jsou na vině i slabší výkony dvou hereček v hlavních rolích, anebo režisérovi stačilo jen prostředí, v jakém se film bude odehrávat. Jeho nehostinnost z poloviny zajistí to, co je potřeba, a režisér už ten zbytek tam nějak nafláká. Naflákal to poměrně nevěrohodně, ale zase vznikla určitá představa, jaké asi jsou poměry v tamních hrozných věznicích, a proč se této šílené zemi z turistického hlediska raději vyhnout. Zamotat se do problémů se tady dá na každém kroku, ale těžší je z nich vyváznout. Jak to s dvěma kamarádkami nakonec dopadne, to už neprozradím. Je dobré se na film podívat, i když jeho pravděpodobnost je hodně diskutabilní. Průměrný režisér Jonathan Kaplan nebyla ta nejsprávnější volba pro tak silně vypadající drama. Byl to současně také jeho poslední film pro kina poté, co producentům došla trpělivost, když jeho filmy nebyly kritikou dobře přijaty. Nehrotil bych to tak. Svoji kvalitu film rozhodně má, ale jen nesplnil svá očekávání. To se stává. 60% ()

AndreyCSFD

Působivé drama (nejen) pro náctileté o tom, jak se životní priority múžou změnit během sekundy, že dělat si kamarády na dovolené může být hodně nebezpečné a že nic není silnější než pravé dívčí přátelství. Dvě hezké a chytré dívky si chtějí trochu vyhodit z kopýtka, a tak se vypraví na dovolenou do Thajska, kde se seznámí s fešným Skipem. Na to, že celé Thajsko i seznámení se Skipem byly dvě obrovské chyby přijdou až při odletu na letišti, kde je čapnou místní úřady s taškami naditými drogami. No a vzhledem k tomu, že tamější přístup ke drogám je přísnější než pan Douda z Drop-inu, tak jsou děvčata odsouzena na 33 let v thajském vězení. A právě zde se film přelomí z rozpustilého snímku o dvou holkách do dramatu. Z nablýskané výpravy, díky níž můžeme achat nad krásami Thajska se přeneseme do nevzhledných interiérů věznice a hezké holky se změní v zašmudlané vězeňkyně. Úkolem číslo jedna je, co nejdříve se dostat na svobodu, při čemž jim pomáhá právník v podání Billa Pullmana a snaží se i ony samy. Snímek vyniká již zmíněnou výpravou (především v první polovině), zdařilým a přesným soundtrackem a především hereckým výkonem Claire Danes, která má úžasnou schopnost výrazově vyjádřit přesně co Alice cítí a tuto emoci přenést i na diváka. Film nemá ambice zobrazovat fyzické útrapy hlavních hrdinek, to ale díky chytré Kaplanově režii není vůbec potřeba, film působí i přesto dostatečně silně. Vrcholem snímku je ovšem závěr, který je obsahově v ostrém kontrastu s kompletním pojetím filmu. ()

Elleannie

Co na to říct.. sice se to nikdy nestalo, ale jak se zde v zajímavostech píše, je to poskládáno na životních zkušenostech pašeráků drog, takže se to stát určitě může.. Asi si to všichni umíme představit, jaké to musí být, když vám řeknou, že půjdete na několik desítek let do vězení, ale je to pouhá představa, protože kdyby se mi to skutečně stalo, netuším, jak bych v tu chvíli reagovala. Navíc (když to trochu zlehčím) "jen" za pašování drog, které vlastně ani nepašovaly.. V porovnání s Českou republikou se to vlastně ani porovnat nedá.. ()

Joeey

Až na ten závěr mi to připomínalo spíš epizodu z detektivního seriálu než celovečerní film. Darlene a Alice se s osudným mladíkem setkají už v první čtvrthodině a ten když pronese větu "Já letím dneska odpoledne a vy byste mohly vyrazit zítra," je jasné, co se stane. Přesto jde o promyšlené a místy napínavé drama. Na konci filmu, když se dívky dozvědí, že sám překupník je udal, aby odlákal pozornost od ostatních drogových zásilek, trošku zamrazí. Takže zápletku více zaonačit a pointu podat srozumitelněji... mohly to být 4*. ()

• Úlohu Darlene si pôvodne mala zahrať Jennifer Love Hewitt. Kvôli pracovnej vyťaženosti ju však musela nahradiť Kate Beckinsale. (m.a.t.o.)
  • V Thajsku bol tento film zakázaný. (m.a.t.o.)
  • Nejedná se o skutečný příběh, ale snímek je založen na skutečných životních zkušenostech pašeráků drog v Thajsku. (Dlee)