Poprava

• Česko Poprava (viac)

Lewis (Joaquin Phoenix), Sheriff (Vince Vaughn) a Tony (David Conrad) sú priatelia, ktorí spoločne trávia svoje prázdniny v Malajzii. Nikto z nich netuší, ako veľmi tento výlet zmení ich životy. Prázdniny sa končia, a tak Sheriff s Tonym odchádzajú späť do Ameriky. Lewis sa do Malajzie zamiloval a zostáva tu žiť. Toto rozhodnutie sa mu však stane osudným. Miestna polície totiž pri hľadaní ukradnutého bicykla nachádza v dome, kde všetci traja bývali, veľké množstvo hašiša. Lewisa uväznia a následne odsúdia na trest smrti. Až keď najvyšší súd odmietne jeho žiadosť o milosť, Lewis prezradí právničke Beth (Anne Hecheová), že do jeho prehrešku sú zapletení i jeho dvaja priatelia, ktorí by mu mohli pomôcť. Po dvoch rokoch sa Sheriff a Tony dozvedia krutú pravdu. Mladíkom zostáva osem dní na to, aby sa rozhodli, či vezmú časť viny na seba a zachránia tak život svojmu kamarátovi. (TV JOJ)

Agnostik

Nechápu tu odvahu těch lidí co se stále neumí poučit a snaží se zamotat v cizí zemi s drogami.nechapu je dvojnásob že navíc to je v etnicky jiných nebo arabských zemích pro tu naivní odvahu riskovat vysoký trest,ne-li nejvyšší..opět dobře natočené filmové drama na tohle spíše s pojítkem odvahy a přátelství.Přesto však velmi doporučuji kultovní http://www.csfd.cz/film/7120-pulnocni-expres/,který je o třídu lepší..dále snad nesehnatelnou legendu http://www.csfd.cz/film/16626-dadah-znamena-smrt/..Huste srdcervoucí téma všech třech dobře provedených filmových prací.. ()

SantaCruz

Stačilo by vidět prvních 5 a posledních 10minut - to mezitím je nemastná žvejkačka. Na úkor "žvejky" bych přidal do charakteristiky přátelství a využil nádherných etxteriéru, to stejné i do vývoje postav v dalším dění. A ne jenom jedu/nejedu/jedu/vlastně nemůžu/musím.. Stopáž zbytečně moc dlouhá a přesto krátká :/ ()

vinducha

No je jasný , že se to natáčelo v Thajsku , na mě to taky ty kurvy v Bangkoku před 20 lety zkoušeli , přijeli 2 benga na malé motorce nepozorovaně zezadu , 1 seskočil a už mi tahal báglík z ruky , že jestli se může podívat , být pitomej a něco tam mít , tak jsem buď skončil v nějakém jejich vyhlášeném kriminále , nebo za mě rodiče zaplatili celoživotní úspory ,na východě v některých zemích se opravdu vyplatí dávat si na tohle pozor a neriskovat. ()

matilda33

Aké silné bude priateľstvo, ktoré podrobíme takej ťažkej skúške? Kto zostane odvážne stáť, keď mu smrť zaklope na dvere? Po vzhliadnutí tohto filmu len dúfam, že sa nebudem musieť rozhodovať v podobnej situácii, pretože úprimne povedané naozaj neviem, čo by som urobila. ()

lojzik

Překvapujou mě ty negativní komentáře, hlavně že vychvalujete vyšší princip a jiné filmy pro pamětníky. U tohodle se musí trochu přemýšlet, je to napínavý film, v nezaměnitelném hollywodském stylu, ale líbil se mi, zajímavá zápletka. O lidské zbabělosti a morálce. A na závěr se americký hrdina vrací do náruče krásné novinářky. :) ()

dalia

Krásné, dojemné, působivé. Pozoruhodné morální dilema, které ukazuje, že lidé reagují ne vždy tak, jak bychom podle jejich dosavadního života a vnějšího dojmu usuzovali, a co znamená skutečná odvaha. Navíc i otázka, co má člověk vlastně právo po druhém žádat. Nebo že i banální a zdánlivě bezvýznamné události a rozhodnutí mohou mít fatální následky. Situace velmi těžko uspokojivě řešitelná pro každého z ústřední čtveřice. Rozhodně je to film, který nevymizí hned tak snadno z paměti. Některé scény, zvláště v závěru filmu, jsou opravdu velmi působivé. Skvělé a velice přesvědčivé herecké výkony. Ta milostná linka mi vůbec nevadila, naopak si myslím, že tam výborně zapadala a vytvářela pro postavu Beth vlastně další rozměr celého dilematu. Navíc pokud by tam tento motiv ze strany Sheriffa nebyl, připadalo by mi jeho rozhodnutí a změna jeho postoje jako dost násilná moralita, takto to bylo celé přirozenější a věrohodnější. ()

1308boddah

Škoda, že je po pár minutách jasný celý příběh, který je navíc pro evropany příliš americky přeslazený a nesmyslný. Dvě hvězdy za obsazení a herecké výkony mužských protagonistů. ()