Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

woodsman

genialny film ty kokos ten Norton pan herec konec bol masaker vau napinave do poslednej minuty takto maju vizerat filmy radost pozerat Gere isiel tiez bomby aketo pravnika by som hned bral ()

GREGOIRE

Dosti zdařilý psychologický thriller s výtečným koncem, kdy se na pozadí vyřizovaní si osobních právnických účtů nakonec vyklube nečekaný „vítěz“ Výtečný výkon (a ne první – vzpomeňme třeba na Lid versus Larry Flynt) Edwarda Nortona v roli podezřelého. Gere je žel jen mírně nad standardem svých přitrouble se culících milovníků (dámy asi můj názor sdílet nebudou :-)). Zajímavé je, že hodně podobnou figuru právníka si o pár roků později střihnul v muzikálu Chicago, kde mu to sedělo podstatně lépe. ()

Jeržik

Geniální scény ze soudní síně mě málem(znovu;) poslali mezi chovance do ústavu(když je něco tak geniální, že z toho skoro slintáte, tak tam bezpochyby patříte;). A společně s hudbou, fantaskními herci a zápletkou to dává vzniknout podle mého nejlepšímu dramatu z daného prostředí. 90% a o řád lepší než povrchní Vyvolávač deště! ()

Naovy

Ani já se nemůžu nepřidat v chválení Edwarda Nortona, protože po zhlédnutí tohoto filmu se zařadil nekompromisně na vrchol mého žebříčku nejlepších herců. Nejvyšší hodnocení filmu nedávám proto, že nebýt tohoto výkonu, film by pro mě byl spíše průměrný a téma by mě nedokázalo zcela oslovit. Takto však na film jen tak nezapomenu a na konci mě nepříjemně (ale zároveň okouzleně) mrazilo. ()

Movie Gourmet

Kvalitní snímek s kvalitním hereckým obsazením v podobě Richarda Gere(a), Laury Linney a mladičkého a talentovaného "pracovitého chameleona" Edwarda Nortona. Verdikt: 4* a 80 %. ()

aLPaC

Fantastický thriller z právnického prostředí, což je můj oblíbený šálek. Úvodní vražda dává najevo, že půjde o velmi složitý případ, což se potvrdí už v průběhu filmu, ale to, co následovalo na konci, to bylo parádní. V takhle dobrý závěr jsem nedoufal a asi i proto dávám plné hodnocení. Každopádně film stojí především na famózním Edwardu Nortonovi, jehož filmový debut mu můžou všichni závidět. Ostatní herci jsou o třídu níž, ale nikdo z nich neurazí. ()

Mikino00

Průměrný thriller s očekávanou zápletkou, která díky mnoha seriálům, kde již toto bylo použito, se nedá označit za překvapivou, to jí ale neubírá na působnosti. Závěr je pak dobře vystupňovaný. Film má dva kontrasty skvěle hrajícího Nortona a herce jedné polohy nehodícího se do své role Gera. ()

Nethar

Tak jako Gere dobrý, rozhazuje ty své kouzelné úsměvy, co by ne. Tento film totiž stojí na Edwardu Nortonovi, který je fakt výborný. Zvládá uvěřitelně jak role drsných zabijáků, tak koktavých sympaťáčků. A film celkově - poutavý soudní thriller staré školy, radost se dívat. ()

geimz

Primal Fear je dôvod, prečo Edwarda Nortona ako herca milujem. Film v podstate stojí a padá na jeho výkone, na ktorom je postavená pointa, no on svoje role zvláda s veľkým prehľadom (dovolím si tvrdiť, že oscarovo). Záverečný zvrat je už len čerešničkou na torte, vynášajúcou tento nadpriemerný, hladko odsýpajúci thriller do výšin. ()

Morlok

Skvělá podívaná, jen věčná škoda že neměl Edward Norton ve filmu o něco větší prostor.. od něj tedy rozhodně neskutečně brilantní herecký výkon. ()

Ollie235

,,I believe in the notion that people are innocent until proven guilty. I believe in that notion because I choose to believe in the basic goodness of people." Povedené právnické drama, které ze začátku působí vcelku nenápadně, ale postupně graduje až do závěrečné patnáctiminutovky. A ta je skutečnou ozdobou žánru. Obrovskou pochvalu zaslouží i ústřední herecký trojlístek v čele s vynikajícím Nortonem, povedené scény ze soudní síně a solidní atmosféra okolo. Velmi silné 4*. ()

Renfield

Velmi solidní soudní a zároveň lehce vztahová bitva, které nechybí obviněný, jenž to fantasticky hraje na všechny strany! Richard Gere a jeho pátrací i soudní výstupy tak zůstávají ve stínu sezení Edwarda Nortona. Tedy alespoň do doby, než se prolnou a film tak právě díky Nortonovu výkonu stoupá vysoce nad průměr. Je to dobře napsané (zadaptované), příběh nepostrádá akci a především dokáže překvapiti i mimo již zmíněný závěr! Ovšem ten poslední rozhovor zůstane nezapomenutelnou tečkou. 80% ()