Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

BlackTom

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov s Edwardom Nortonom. Celý film je taký temný, nenachádzam v ňom žiadne svetlé miesto. A záverečné odhalenie, že... Aaron (nebudem prezrádzať :)) ...ma úplne dorazilo. Odporúčam. ()

jondoe

Prvotny strach je jeden z mojich oblubenych thrillerov. Nakolko mam velmi rad filmy zo sudnej siene a riesenie pripadov tak ma tento film chytil hned od prvych minut a drzal ma az do zaverecnych titulkov. Richard Gere mi nejako zvlast nevadi, a myslim si ze postavy arogantnych snobov akych vo filmoch vacsinou hrava mu sedia celkom dobre. Aj jeho konkuretka Laura Linney sa moc dobre drzala. Ale aj tak si vsetku slavu odniesol perfektny Edward Norton, ktory bol vo svojej prvej ulohe dokonaly a pravom si vysluzil oscarovu nominaciu. Zaver filmu bol naozaj prekvapivy a aj celkom originalny a to si ja na filmoch velmi cenim a tym padom nemam problem dat tomuto nadpriemernemu thrilleru cistych 5 hviezdiciek. ()

medlo

Tak Edward bol neskutočný. Veril som mu všetko čo nám nakecal. A ten koniec bol úžasný. Po dlhej dobe dávam nejakému filmu 5 hviezdičiek, ale Norton si ich zaslúžil. Je pravda, že keby tam nehral on, bol by to len ďalší film právnik a obžalovaný. Lenže on tam hral. Odporúčam vidieť. ()

Miksilak

Výborný thriller z právnického prostředí. Richarda Gera moc nemusím, ale tady nebyl vůbec špatnej. Ovšem klobouk dolů před Edwardem Nortonem... ()

dj-chrosto

Ak mal niekedy Edward Norton ziskat Oscara, tak rozhodne za tuto ulohu. Excelentny vykon, ktorym zatienil vsetky ostatne postavy a pravom by si zasluzil ziskat Oscara za tuto rolu, nominacia bola, skoda, ze to nevyslo, ja by som mu za tento film dal aj desat :) ()

iXtr3m3

Jeden z tých trilerov, ktoré sú síce už od začiatku viac ako len dobré, v tomto prípade je to konverzačný triler, ale až ten koniec človeka pozadí na zadok a presvedčí ho o vyššom hodnotení. ()

cab

Soudni drama s prvotridnim hereckym vykonem (Edward Norton) v roli mladeho muze obvyneneho z brutalni vrazdy biskupa. Snimek neztraci dech a co vic, na konci ma necekane vyvrcholeni. 90% ()

AngiS

Výbornej film... Gere mi nikdy nebyl sympatickej a nedá se říct, že bych ho měla ráda.. Dokonce jsem kvuli němu tenhle film nechtěla ani vidět.. To by byla chyba.. Edward Norton byl naprosto geniální.. Tenhle typ filmů prostě můžu :) 90% ()

thorewi

Byl jsem velmi překvapen kvalitou tohoto snímku, na který jsem přepl jen tak náhodou v televizi. Dobrá režie, velmi dobrý scénář, vynikající Edward Norton, trochu netypický, ale jinak nikterak špatný Richard Gere. Rozdvojenost Edwarda Nortona byla opravdu bez chyby, všechna čest, a překvapující závěr je pouze dalším plusem tohoto nadprůměrného snímku, i když nevím jak vy, ale ja ten konec tak nějak tušil. Nicméně 4 hvězdičky jsou plně zasloužené. ()