Existuje na svete vôbec niekto, kto by aspoň na chvíľku netúžil stať sa hviezdou? Zrejme nie, a tak asi veľmi neprekvapí, že aj Oscar, malá nešťastná rybka na v nádhernom pestrofarebnom podmorskom svete, by sa rád posunul v potravinovom reťazci, na ktorého chvoste prebýva, o niekoľko priečok vyššie – nezáživnej a smradľavej práce v umývačke veľrýb má už totiž „plné žiabre“! Jeho veľká chvíľa príde v deň, keď staršieho syna žraločieho mafiána Dona Lina nešťastnou náhodou zabije padajúca kotva – Oscar si totiž neprozreteľne pripíše zásluhy za jeho smrť na vlastné konto a začne pred ostatnými obyvateľmi šíreho oceánu vystupovať ako nebojácny zabijak žralokov! Netrvá dlho a príbeh o jeho neohrozenom hrdinstve sa rýchlosťou blesku rozšíri po celej podmorskej ríši – a za Oscarom začne vrhať pôvabnými plutvami nielen jeho dlhoročná kamarátka, anjelská rybička Angie, ale ja neodolateľná rybia femme fatale Lola! Ibaže rovnako rýchlo, ako sa k Oscarovi priplavia jeho fanúšikovia a obdivovateľky sa na jeho malú zbabelú plutvu zavesia žraločí mafiáni, ktorí ho vinia i zo smrti druhého syna Dona Lina, dobráckeho vegetariána Lennyho! Keďže nik stále netuší, že Oscarovo hrdinstvo je len obrovský podvod a že domnelá obeť zabijaka žralokov Lenny sa skrýva práve u Oscara, s ktorým sa spriatelil, rozbúrené vlny okolo Oscara a jeho šupinatých priateľov sa dvíhajú do čoraz nebezpečnejších výšok... (TV Markíza)

Aven

Film hlavně pro děti, moc "Shrekovských" narážek pro dospělé v něm nenajdete. Moc se mi líbilo, že animované postavičky jsou podobné dabérům - obvzlášťe ušák Smith a de Niro se povedli opravdu hodně. ()

VanTom

I přes kvalitní animaci a svižné tempo nelze hodnotit výše. Příběh je totiž snůškou těch nejprovařenějších schematických situací, s nesympatickým, nezodpovědným floutkem jako hlavním hrdinou, a celá stylizace do "fakt-hustý-cool-oujé" hip hopové párty mě iritovala už po pár minutách (navíc se mi vůbec nelíbilo ztvárnění postaviček: ryby sedící za stolem nebo chodící po zadní ploutvi? To už se ani nemusí odehrávat pod vodou). A jelikož naprosto mimo mne proplouvala valná většina fórků, mohl jsem si užít snad jen vynikající namluvení (v čele s De Nirem a Scorsesem). ()

-ELFKA-

Ďalší výlet do podmorského sveta, ktorý však Nemovi nesiaha ani po šťastnú plutvu. No ako jednoduchá zábavka príde vhod. ()

blackJag

Mírně nadprůměrně zábavný animák s obdivuhodným seznamem na pozici dabérů, který umožňuje prošpikovat děj mnoha povedenými detaily a pěknou řádkou různých odkazů a citací. Dost nepovedená je jen závěrečná píseň Missy Elliott a Aguilery (podprůměrná a nezpěvná popina). 60% ()

horacko

Nebolo to zlé, a vlastne ma to aj bavilo, no žiadnym spôsobom ma to nenadchlo. Bol to priemerný animák, ktorý som si kukol rád a ponúkol presne toľko, koľko som od neho očakával. ()

Koryntos

Joj, další animák, který jsem v poslední době viděla a převelice se mi líbil. Bylo to veselé, bylo to hravé, bylo to barevné a tak nějak ladně rybí, s poučným dějem a výborným hudebním podkladem, co víc si od animáku přát, než aby se na to dobře koukalo a hudební podklad, vám netrhal ušiska 90 minut v kuse. Někdo tady zmínil, že se mu na nových animácích nelíbí, když je tam vloženo něco moderního. Tak to já to naopak vřele vítám, když je tam vloženo, něco týkající se generace, která v této době vyrůstá. No zkrátka, rasta medúzy mě dostaly do varu. ()

jenik71

Pod hladinou se ukrývá kompletní mořská metropole se vším všudy - obchody, myčka, bary, atd. Prostě jako náš pozemský svět. A do toho je zasazen docela zajímavý děj této animované komedie. Nemo je samozřejmě lepší, ale ani tento film není špatný. Kromě útlocitného žraloka Lennyho a jeho mafiánské rodiny, mě celkem pobavily některé dialogy. Výbornou narážkou je obraz na zdi v kanceláři žraločího kápa - podíváte-li se pozorně, jde o obraz z filmu Titanic, který maloval DiCaprio... Povedl se i český dabing. Tento animák mě samotného docela mile překvapil. ()

blixadovan

Technicky dokonalý, situačně vtipný film pro větší děcka, ty menší to asi úplně neocení. Nechybí tu povedené slovní hříčky, odkazy na různé filmy a popkulturní fenomény. Těžko asi dobře nadabovat Willa Smithe, ale zklamanej jsem tedy nebyl. Takhle vtipnej není ani Zdeněk Treska! :-)) ()

spikey1

Martin Scorsese jako jeden z padouchů, Robert De niro jako mafiánský bos, lidičky tohle je tak skvěle namluvený animák že mu už nikdy nic nebude konkurovat, bohužel jen v tom dabingu. Při srovnání s Hledá se nemo, vidíte jak v příběhu není nic hlubšího, jde o animovaný popcorn plný hudby a Willa Smithe. ale proč ne. p.s. nejlepší na celém filmu je sledovat jak celý svět pod vodou funguje a jaké špeky na Vás čekají. ()

Melios

Niečo ako Hľadá sa Nemo len s horšou animáciou a rovnako zaujímavým príbehom. Je videť ,že som strašne detinský ,pretože sa mi to aj po toľkých rokoch stále páčilo. No čo už. Mňa nezmeníte 😂 ()

Smileface

Jako výborný nápad považuji obličeje podobné dabérům a také výběr dabujících. Horší to je se samotým příběhem, který hodně kolísal. Vlastně je to pro mě první slabší animák. ()

Hortenzia

nemíčko ani nepotreboval byť taký farebný a "coolový" a bol stokrát lepší...táto rozprávka je napriek všetkým snahám len priemerná ()

Cejny

Průměrné až ppodprůměrné. Tenhle žánr opravdu nevyhledávám a chápu, že takové filmy jsou pro malé děti, no ale co mám dělat, když v televizi nic jiného zajímavějšího nejde? ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (viac)