Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

Nyck

Do nejmenších detailů propracovaný příběh s vyjímečným hereckým obsazením. Vždyť v tomto filmu hrála jedna z nezapomenutelných dvojic filmové historie. Navíc Podraz vyšperkovala hudba, kterou si asi každý po skončení broukal. Nebyl jsem výjimka :) ()

Brain-D

tak tohle byl "Podraz". Slušná zábava, hl. parádní nápady jak někho napálit a obrat ho o prachy. Robert Redford nevím proč, ale připomínal mi Brada Pitta) ()

sskrblik

Na starší filmy z Hollywoodu se velice pěkně dívá. Už jenom kvůli perfektní režii, kameře, ozvučení, době a plejádě hvězd. V Podrazu vystupují Paul Newman a Robert Redford jako dva vychtralí podvodníci. Oběma pánům to sekne a jsou stylově sehraný pár. Zápletka nabírá grády od začátku až do konce. Velmi mě pobavilo jaký podfuk si na gangestera Lonnegana přichystali! Grandiózní závěr... smekám, tleskám! Klasika svého žánru! ()

MIGHTTREE

Nebýt přítomného uživatele: kumpi. Možná bych tento film nikdy nehledal a to by znamenalo velikou škodu. Z mého pohledu úplně odlišný zážitek od 99 % jiných filmů. Zavzpomínal jsem si na časy, které jsem nikdy nepoznal. ()

hroubek

Slavná trojice opět spolu po Butchovi a Sundanceovi.Celý film se na pohodové vlně.Redford a Newman zas tvoří dvojicí pro které je přátelství důležitější než prachy.Když,se to tak vezme tak celý film je jedna velká příprava na geniální podraz, který když příjde tak je famózní a zastíní zbytek celého filmu.Snad po druhém zhlédnutí to bude na plný počet. ()

Mishqo

perfektný film od A po Z, od úvodných titulkov až po tie záverečné...hercom to šľape jedna radosť, je to premyslené od úvodu až po záver, dôvtipné a vtipné, neočakávateľné, dokonale vykreslená atmosféra 30. rokov, slasť tento film pozerať :) ()

Ceres

Newman je pan herec a s Redfordem je na tento snímek radost pohledět, ale zas taková bomba to není, jak z toho všichni dělají. Dobrý film to je, ale k absolutní špičce mu ještě hodně schází. 69 % těsně pod 4. ()

Master19

Ústřední melodie přesně vystihuje pohodovost snímku, na který se nedá dívat jinak, než s potutelným úsměvem. Redford i Newman jsou dokonalí, no prostě, v jednoduchosti je krása. ()

Sany33

Musíte sa mentálne dostať do tej doby. Do doby kedy nemal každý telefón a správy sa nešírili rýchlosťou blesku. Až potom môžete oceniť genialitu podrazu, ktorý zosnovali Paul Newman a Robert Redford v rovnomennom filme "Podraz". Celý film pekne odsýpa, keď už yb ste sa mohli nudiť príde nijaký zvrat, ktorý zas priláka vašu pozornosť. Samozrejme z celého filmu je najlepšie veľké finále, ktoré vyvrcholí tak ako by to iba málokto očakával. Keď sa bližšie pozrieme na hercov o Newmanovom talente nie je pochýb a mladý Redford, keby som ho nepoznal by som ho tipoval na otca Brada Pitta, ale všetci vieme že to tak nie je takže pokoj. Za mňa veľmi príjemné nostalgické spestrenie večera a asi dám šancu aj viacerým filmom z tejto doby aby som nezabudol na korene poctivej filmárčiny. 91% ()

ganz

Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Absolutně dokonalé, patří do mojí nejoblíbenější pětky. Konec filmu byl na jedničku, ale to byl vlastně celý film, takže nemá cenu nic psát... ()

mirec88

Po asi 15-tom vzhliadnutí tohto úžasného hereckého koncertu Paula Newmena a Roberta Redforda musím zvýšiť na plný počet, pretože tak dobre som sa dlho neodragoval. Príjemný príbeh, humorný s perfektne geniálnym záverom a s notoricky (ale príjemne) známou skladbou vám vyčarí úsmev na tvári. Perfektný film, kde všetko sedí. ()

Ravi

Pohodový snímek s podobnou fazónou jako "Butch a Sundance", kterých nikdy není dost, protože diváka nejen baví, ale také potěší a obohatí. 100% = 5/5 ()

TheRoller

Jedna z najväčších periel heist filmu. Legendárnu "The Entertainer" od Joplina predstihuje len neprekonateľné duo Newman - Redford. Pri pohľade do ich modrých očí by som im 500,000$ vydal aj bez podrazu. ()

Autogram

Nebavilo ma to vôbec. Dve malé ryby sa snažia prejsť cez rozum jednej veľkej rybe a to je všetko. Aj keď sa tu vyskytujú veľké mená a hrajú svoje role presvedčivo, tak príbeh je natoľko obyčajný, nudný a nepresvedčivý, že som sa musel premáhať až do nezaujímavého konca. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)