Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

bari68

Ako čistý žáner westernu by som to až nebral.Pre zarytých obľúbencov klasického S.Leonovho westernu by niekoho mohlo menej iritovať. Ja som zasa zástanca toho, že do tejto filmovej sekcie vniesol tento film s kriminálnou zápletkou s dávkou komédie niečo nové. Podobne ako v Podraze využil G.R.Hill Newmana a Redforda (zlodejov-pistolníkov) znovu až do netypicky sympaticko-záporáckych úloh tak, že im fandíme a je nám jedno čo spravili,čo robia a na čo sa ešte máme tešiť. ()

Ragdoll

Pro mě za mě, já těm westernům pořád nemohu přijít na kloub. Snažil jsem se, ale prostě to není můj žánr a když si zřídka nějaký pustím, tak už dopředu znám své hodnocení. Už tady bylo řečeno nejméně stokrát, že Paul Newman a Robert Redford jsou velmi sympatičtí, takže nemá cenu opakovat něco, co už každý dávno ví. I přes všechny klady (a že jich bylo opravdu hodně) musím přiznat, že jsem se místy nudil a nedostalo se mi to, co od každého akčního snímku s tak vynikajícím hodnocením obvykle očekávám. Ze soundtracku se mi líbila pouze jedna píseň, jinak to byla taková podivná nezorganizovaná směs různých songů, kde jsem se bohužel setkal se zklamáním. Je mi líto, ale jinak to nejde. ()

Billie777

Jeden z mých nejoblíbenějších westernů, protože tenhle je zároveň tak nějak vtipný a zábavný a s mojí oblíbenou a dokonale charismatickou dvojkou Newman + Redford. Viděla jsem poprvé jako malá holka a něco ve mě zanechal a od té doby na něj zkrátka a dobře nedám dopustit. Co mi hned také udkvělo v hlavě byla píseň "Raindrops keep falling on my head", tu mám s támhle filmem doživotně spojenou. Prostě a jednoduše nezapomenutelný film s výbornými herci v hlavních rolích, nádherný a s krásnou hudbou a také smutným koncem, který jsem obrečela. ()

Nassau

Who are those guys?! Butch Cassidy and the Sundance Kid! Fajn western se skvělým Newmanem, Redfordem a spoustou parádních scén. (80%) ()

Mistickzz

Môj najobľúbenejší western a to nie len vďaka skvelej a vtipnej dvojici Newman - Redford, ale i pútavému príbehu, parádnemu záveru a neopakovateľným hláškam. Nemám čo by som viac dodal. 89% ()

HiddenDragon

V 60. letech urcite bomba mezi tou zaplavou Johnu Waynu, ale od te doby uz byl natocen treba Tanec s vlky, ktery mam radsi, takze cistych 5 tomu dat nemuzu. Presto je to velmi dobry western. I kdyz speje ke smutnemu konci. Hudba me mirne stvala, ale uznavam ze byla dobova, ovsem oscarova pisen je dokonala. Cloveku da vzpomenout i na Forresta Gumpa. Ustredni dvojka Newman-Redford asi nemohla byt vybrana lip, a i kdyz kradou kde muzou, clovek jim to pro ten lisackej usmev odpusti. Dialogy jsou chytre a vtipne a napinave sceny se stopovanim ala "kocka a mys" anebo zaverecna ultimatni prestrelka...to jsou momenty, ktere cloveku utkvi v pameti. "Na malej okamzik jsem myslel, ze mame problem." "PRASK PRASK"...... ()

Han22

Butch Cassidy a Sundance Kid je klasika, kterou jsem i já, nefanoušek westernů kdysi viděl a moc se mi líbila. Pamatoval jsem si po cca 20 letech jen finále a ježdění na kole, ale bylo mi jasné ze 14 westernů roku 1969 byl tenhle nejlepší. George Roy Hill natočil příběh dvou slavných bankovních lupičů s neuvěřitelnou lehkostí a nacpal jej spoustou nápadů. Intro ve formě starých němých kovbojek, cesta do Bolívie ve stylu zažloutlých fotek doprovázaných starou hudbou, osudový konec useknutý v nejlepším. Je to rozdělený na tři části, přičemž první je víceméně komedie plná stíracích dialogů a výborných scének - třeba když šerif shání dobrovolníky na lov, zatímco Butch a Sundance to pobaveně pozorují z balkonu a shromáždění využije potulný prodavač byciklů. Druhá třetina zas nemilosrdná štvanice, kde hrdinové marně zkouší jakýkoliv trik, aby se zbavili pronásledovatelů, které celou tu dobu nevidíme. A třetí část přežívání v Bolivii je zase vtipná, nápaditá, hrdinové dokonce marně zkouší žít poctivě. Není to moc akční, ale finální přestřelka to bohatě vynahrazuje. A k tomu superhvězdné duo Newman Redford, kdy Newman hraje pomalu stárnoucího frajírka a vtipálka, zatímco Redford je ten chladný bručoun. A jako bonus oskarová hitovka Raindrops Keep Falling On My Head, hrající v krásné cyklo scéně... tady se akademici opravdu trefili, ta písnička o rok později bourala hitparády. Prostě jedna z největších westernových klasik, která i přes špatný konec vyloudí úsměv na tváři a samozřejmě western roku 1969. ()

borec999

Westerny sú jedným z mojich najneobľúbenejších žánrov. Nebaví ma sledovať príbehy z danej doby, ani typické postavy ktoré v nich účinkujú. A môj názor nezmenil ani jeden z najznámejších westernov vôbec. Veľa krát spomínanú chémiu medzi Newmanom a Redfordom som nezacítil, nefandil som im a bolo mi vlastne úplne jedno ako príbeh skončí, možno i preto ma koniec emočne vôbec nezasiahol, podobne ako muzikálové číslo s inak chytľavou piesňou Raindrops keep falling on my head. Po technickej stránke na tú dobu fajn, ale to je všetko čo môžem oceniť, inak bol Butch Cassidy a Sundance Kid pre mňa len veľmi nudnou dvojhodinovkou. 30% ()

Davej

Jedním slovem nádhera. Člověk sedí a žasne, škoda že tyhle zážitky mám jen z TV obrazovky. V kině by to teprve musel být odvaz. ()

matthew.d

Většinou je mi hudba ve filmu tak nějak šumák, beru jí jako součást toho co vidím a způsob spojení záběrů. Tady ale jeden z největší mistrů popové písně 20. let Burt Bacharach zaválel tak, že jsem například při scéně s kolem vnímal inverzně - obraz jsem bral pouze jako doplňek hudby. Vztah zvuku a obrazu je na tomhle filmu vůbec zajímavé pozorovat (viz. finále). ()

cold

Klasika, která je opravdu dobrá. Nemohu zapomenout na část pronásledování. Ta je opravdu mistrovská od samého začátku (jak vyskočí pronásledovatelé na koních z vlaku) až po konec (skok Kida a Butche ze skály). Přes obrazovku je úplně cítit bezradnost setřást pronásledovatele. A konec už zde vychválil kde kdo, tak se jen přidávám. Parááááááda ()

wosho

Nesmrtelný western, kde všechno funguje na 100% a ústřední duo na 200%. Tento film prostě nemá šanci zestárnout a psat o něm jen samá superlativa by bylo, jako nosit dříví do lesa. ()

Honzick

Dvě legendy Divokého západu přeneseny na plátno v podání Newmana a Redforda. Výtečný scénář a hlavně herecké výkony které byly opravdu nezapomenutelné. Co ovšem pochválit nemůžu je soundtrack, který byl pro mě chvílemi až neposlouchatelný. Toto dílo u mě bezpečně drží druhou příčku mezi westerny a to pochopitelně za The Magnificent Seven, kteří jsou podle mého v daném žánru neotřesitelní. Dávám čtyři hvězdy:) ()

cab

Znovu divoky zapad a dnes jiz kultovni dvojka Butch (Paul Newman) a Sundance (Robert Redford) se spickuji, popichuji, loupi, utikaji, strili, cestuji a dovadi s mladou devou. Navic vyborny soundtrack. 85% ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)