Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (Trikrát s ... Robert Redford): ČST 1 = 3.1.1987, réžia českého znenia (ČST Praha 1986) = ZDENĚK HRUŠKA (21.2.2011) ()

Xeelee

Pokaždé když vidím díru ve zdi mám pocit, že to vidím poprvé. Nádhera. Dva zlodějíčci po odlehčeném začátku zjišťují, že ve Státech začíná být poněkud horko. Sakra! Nesežrali to. Co to je za lidi? Utíkají na koních spoustu dní, ale ani na skále nedokáží pronásledovatele setřást, tak se uchylují ke krajnímu řešení Ty se bojíš? – Ne, neumím plavat. – Cha cha cha cha! Ty jsi blázen! Stejně se tam dole zabijeme. a utíkají do Bolívie. Cestovní pasáž, pojatá jako dlouhá série zažloutlých fotek z cest, je dokonalá a příjezd do Bolívie mi opravdu silně zacloumal bránicí. Toto je přepadení. Esto es un robo. Ať žijou taháky a bolivijská policie ;-) Začátek se mi zdál nadprůměrně dobrý s pár nezapomenutelnými scénami, ale o tom, že si Butch se Sundancem zaslouží plné hodnocení, mě přesvědčila až druhá polovina pronásledování a těžké začátky v Bolívii. No a poslední scéna je slovy nepopsatelná. Takhle silný a originálně pojatý závěr je bezesporu dílem génia. ()

Ilicka

Sympatičtí desperáti, vypointované dialogy, ostrá přestřelka v Bolívii a nezapomenutelná jízda na kole. Nevážně závažný film. ()

Exkvizitor

V úvodní scéně vejde Butch do banky a uvidí fungl nové vybavení, zahrnující i zvonek alarmu. "Co se stalo s tou starou bankou?" ptá se hlídače. "Museli jsme to tady celý předělat. Dřív to pořád někdo vykrádal," odpoví hlídač a tím prozradí i základní problém gangsterů ve 20. století, mezi které se řadili i Butch Cassidy a Sundance Kid. Doba se změnila, ale oni se změnit odmítli a neumněli nic než krást. Nemohlo jim pomoct ani přesídlení do Bolivie, kam prchli před čím dál dotěrnějším zákonem... - Tenhle film je dokonalý. A ústřední dvojka je jednou z nejcharismatičtějších, které kdy vstoupily na stříbrné plátno. ()

Ištván87

Paul Newman a Robert Redford pohromadě. Takhle nějak si představuju pravou zpopularizovanou verzi slavných amerických desperátů (na druhou stranu to, že Butch Cassidy nikoho nezabil je pravda). Film na úrovni plný skvělých akčních scén, perfektně načasovaných hlášek, konce, který i nejednoho tvrďáka dojme skoro až k slzám, A..... Raindrops keep falling on my head, but it doesn´t mean my eyes will soon be turnin´ red, cry is not for me, cause, I´m never gonna stop the rain by complaining.... Beacause I´m free-e-ee------. Bezkonkurenčně jeden z nejlepších westernů, co ten všiváckej západ kdy vyplivnul ze svýho těla hnijícího kdesi v prérii.... ()

SLOTH

hlavní na tomhle filmu je chemie mezi hlavnima akterama ktera je ohodne vyraznejsi nez u podrazu. dalsí dobrou vlastností jsou uhly ze kterých je film snímán!! . jinak je to mozna trosku precenovany film:) ()

veru_needy

Příběh se odehrává krátce před koncem kovbojek na divokém západě, na počátku 20. století. Tento snímek patří mezi filmy, ve kterých divák bez zábran, hanby nebo dlouhého rozmýšlení upřímně drží palce záporným postavám. Herecké výkony ústřední dvojice jsou božské; působivě 'zralý' Redford a nebo s neobvykle lišáckým pohledem Newman. S těmito dvěma sympatickými gaunery na plátně, je radost film sledovat. Je to akční i humorné zároveň, s parádní muzikou a geniálně vyřešenou závěrečnou scénou na konci.- "I got vision and the rest of the world wears bifocals." ()

Bauer

Bravo , bravo a ještě jednou bravo , protože film , který je tak moc kvalitní jako je tento se jen tak nevidí.Nesnáším westerny , nejhorší filmy ( až na pár výjimek , asi tak 3 ) ale tohle , to je bomba! Dát do jednoho filmu frajery jako je Paul Newmana a Roberta Redforda byl velmi dobrej nápad.Oba dva podavají špičkové výkony.Nádherná krajina.Hezká hudba.Sem tam nějaka hlaška.A ten geniální konec při kterém jsem skoro koukal s otevřenou pusou do kořán.Podle mně jeden z nejlepších filmů , co kdy byl natočen.Od začátku do konce je film hodně zábavný! ()

becki_tu

Ani se mi nechce věřit, že už je to čtyřicet let starý film. Těžko si lze také představit, že by hlavní role nedostali herecké ikony, jakými byli ve své době Redford a Newman, kteří se ve svých rolích neuvěřitelně doplňují. Najít nějaké chyby je prakticky nemožné, proto bez jakýchkoliv debat dávám za plný počet. ()

MeanWhile

Jeden z nejlepších westernů, co kdy vůbec byl a asi nejspíš i bude. Poslouchat ten suprovej hudební doprovod ve filmu, dodává správnou westernovskou atmosféru a je to celý potom paráda. A Paul Newman a Robert Redfort jsou praví Butch Cassidy a Sundance Kid a jde jim to výborně. ()

Earl_23

Rozhodně kvalitní dobrodružná westernovka o nerozlučné dvojce, kterou tak skvěle zahráli Newman s Redfordem. Především Newman. Celá ta naháněná je moc povedená. Přesto jsem měl o něco vyšší očekávaní, ale nějak extra mi to nevadí. Vůbec nejraději mám scénu na kole s písní Rain Drops Keep Falling On My Head. ()

Kimon

"Dva stateční" dobrodruzi a nenapravitelní snílci ve westernu rovnajícímu se svou kvalitou slavným "Sedmi statečným" režiséra Johna Sturgese. Humorně podaný snímek ze šedesátých let patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co nám mohli Paul Newman a Robert Redford tehdy nabídnout. Já osobně si cením především toho, že tento snímek měl možnost vzniknout již před 40 lety a ne dnes. Dnes by byl dozajista pojat očima dnešního digitálního režiséra tak, že by byl přecpán digitálními triky včetně kolorizace obrazu a tím pádem by byl předem odsouzen k průměrnosti. Věřím, že vytvořit remake tohoto snímku si režiséři a scénáristi zatraceně dobře rozmyslí. ()

Sawy

Poměrně netypický western,který se ale přesto řadí k nejlepším kouskům v žánru a to především díky ústředním hrdinům.Lepší dvojku než byli věčně rozesmátý vtipálek Butch Cassidy v okouzlujícím podání Paula Newmana a klidný pistolník Sundance Kid,což je nejlepší role Roberta Redforda,byste asi nenašli.Jejich dobrodružství jsou neskonale zábavná,celý film je plný nezapomenutelných scén,třeba scéna s kolem podbarvená slavným songem Raindrops keep fallin' on my head,skok z útesu do vody,přepadení banky ve španělsky mluvící Bolívii nebo úžasný závěr,který je jedním z nejlepších zakončení vůbec.Vynikající western,který své kouzlo nestrácí ani po čtyřiceti letech.95 % ()

Shaqualyck

Nadmíru sympatická dvojice ukecaných rošťáků Redford/Newman v jednom z nejlepších westernů všech dob. Příběh je sice jednoduchý, zato však příjemně chytlavý, má spád a nechybí mu žádný z atributů daného žánru. Může za to především výtečná kreativní režie G.R.Hilla. Ten divákovi v rychlém sledu a s neuvěřitelnou jistotou servíruje slušnou porci akce, romantiky, napětí, humoru a vůbec všeho, co má správný příběh z divokého západu obsahovat. A to celé v takovém tempu, že od filmu neodtrhnete oči. Závěrečná přestřelka je učebnicovou ukázkou prvotřídního střihu i práce s kamerou a navíc vrcholí jednou z nejslavnějších scén v dějinách filmu - 5 hvězd, nemůžu jinak. ()

ScarPoul

Na obale tohoto filmu je napísane najlepší western všetkých čias. Pozrel som si ho a musím povedať že keby som sa na to mal pozrieť zo všeobecného hľadiska a porovnať kúsky sama peckinpeha a sergia leoneho tak je naozaj pravda že aj napriek kvalitám týchto režisérskych legiend ktorý každý natočil film pri ktorom som mal hubu úplne dokorán Hill ma dosť prekvapil. Ten film pretiekol ako voda medzi prstami. a najdôležitejšie na tom bolo že nie je možné nájsť scénu ktorá by bola zlá alebo čo i len priemerná. celkovo je to dokonalý snímok ktorý samozrejme dopĺňajú Newman a Redford ktorý sú ty najsympatickejší banditi akých som kedy videl a od začiatku naháňačky medzi nimi a neznámymi som sedel ako prikovaný nevediac čo sa stane. Potom sa dostanú do Bolívie a ich cesta je veľmi pekne sprevádzaná fotopríbehom a žltým filtrom. Potom nemožno opomenúť scenár ktorý spolu so skvelým herectvom hlavných predstaviťelov a réžiou tvoria pilier dokonalosti. každé slovo má vo filme váhu a všetko je nadlahčené humorom. ale takým sympatický ktorý sa vám dostane pod kožu a už nepustí no a samozrejme hudba bad bacharach je umelec čo nám ukázal aj austin powers a jeho rains drop keep falling on my head je asi tak kultová ako tento film. osobne mi tento film pripomínal počítačovú hru call of juarez, pretože takýto pocit z westernu som už dlho nemal. finále je tak neskutočne ľudské a skvelo natočené že mi ušla tá slzička. ()

Lacike

Ale hej, celkom príjemný buddy movie situovaný do westernového žánru. Celkom sympatická dvojka neustále vykráda banky a keď im už pôjde o krk, tak sa snaží nájsť svoje miesto vo svete. Ale holt starých psov nové kúsky nenaučíš, takže ich už neodvratne čaká vysnívaná Austrália. Akcia je na úrovni a aj dnes dokáže ohúriť. Hlavne ten výbuch vozňa je neskutočný a nechápem jak to natočili bez toho, aby ich nezabilo. Dosť ma otravovali tie hudobné vsuvky a vo filme vlastne o nič poriadne nejde. Je to len také nekonečné blbnutie. Naviac ústredné herecké duo som nikdy nijak nezbožňoval, takže mi ich charizma k úplnej spokojnosti tiež nestačí. Za mňa je to len pohodový nadpriemerný western, ale chápem ľudí, ktorí ho žerú oveľa viac. 6/10. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)