Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

montel

Butch (Paul Newman) a Sundance (Robert Redford) jsou dva přátelé, kteří se však živí loupením a přepadáváním bank. Jednoho dne se však rozhodnou, že přepadnou vlak Union Pacific Express, který je plný peněz. Při první loupeži, jde všechno výborně ale při jeho druhém přepadení, začnou oba pistolníky pronásledovat muži zákona a donutí je utéct až do Bolívie. Zde po nějaké době začne opět Butch a Sundance uplatňovat svou nelegální činnost a poštvou si proti sobě obrovskou přesilu mužů, kteří chcou jednou provždy učinit loupežím přítrž...Jistě jeden z nejlepších westernů jaký byl kdy natočen. Já osobně však mám ve svém žebříčku TOP 10 westernů několik snímků výše a tak mi jistě pánové Newman-Redford odpustí, ale nemůžu hodnotit více. 60% ()

kodwin

Tak jsem si ten film včera po dvaceti letech pustil. Trochu se skepsí, trochu s nenáladou, jenom proto že byl tak nějak logicky na řadě. Ještě během titulků a i během prvních pěti minut jsem pochyboval, jestli tohle chci dnes večer vidět. Ale pak mě ty dva věčný kluci tak vtáhli, že jsem čas nevnímal. Prostě krása, spousta parádních scén a dialogů, nádherné obrázky krajiny a pak Paul, kterýho bych miloval, kdybych byl ženská, celý život. Ačkoliv si myslím, že jejich vrcholná díla jsou jinde (Frajer Luke a Vzpomínky na Afriku), tak tohle má sílu právě v jejich spojení. ()

Gamine

U těch westernových "klasik" jako tohle, Sedm statečných apodob. se vždycky dopředu trochu bojím, že mě to nebude bavit a musela bych se do dodívání nutit, ale pokaždé mě ta atmosféra, zvuky výstřelů, dusot kopyt, obraz a ten zvláštní styl vyprávění (spíš mlčení) natolik zhypnotizují, že než se naděju, je konec a nadšeně dávám 5*. Tenhle nebyl výjimka. ()

KapitanKuraz

Samozrejme keď sa čávo, polka z dvoch objavuje v NY roku 1906 a nie BC., tak to uz len pan-bozko vie, ci magyarske spectrum neklame. Na filme to vsak nemeni nic, je to viac ako dobre. ()

cafe....

Nemůžu si pomoct ale prostě jsem byl zklamán po všech těch očekáváních a doporučeních. Sice ta #kolová scéna byla krásná a ten konec!.. ale celkově jsem byl zklamán ()

Al90

Bohuzel jsem podle hodnoceni a komentaru cekal neco vice..film se tahnul,vetsi akce byla az na konci,tri hvezdy za oba hlavni herce,zahrali to skvele :) ()

teckax

Upřímně - mám problém s westerny, zejména pokud jsou myšleny vážně. Moc těžko se mi to hodnotí, tak jsem se rozhodla vidět sklenici poloplnou a... hlavní hrdinové jsou docela sympaťáci, jejich číča taky nebyla k zahození a dost mě bavila, okolo 100 minut se dalo vydržet... ale jako celek nic moc. Mě budou bavit snad jen westerny od Quentina. ()

zekon

Nechápu co má být na tomto "westernu" tak úžasné a čím si zasloužil tolik %. Barevné uhlazené scifi které naprosto míjí realita, jako většinu US westernů. Kromě úvodu pak nastoupí infantilní jezdění na kole, pak 45min. útěk od nikud nikam s návratem ke kolu. Pak přijde vata složená s otřesných fotek s idiotskou hudbou a finále s nekonečnými zásobníky, přesnost na 100m střelbou z revolveru o přesnosti za jízdy na koni ani nemluvě. Tohle prostě ne. To nemá s westernem takřka nic společného. ()

Feacher

Skvělý a legendární film, nemám co bych mu vytkl. Herci,kamera, scénář... všechno perfektní včetně decentního ukončení, které nešlo vyřešit lépe. 100% ()

Bogrant

Nenazýval by som to pravým westernom, skôr dobrodružnou jazdou po vyprahnutej pustine s nehorázne sympatickou dvojicou Newman - Redford, na ktorej stojí celá podstata filmu. Títo dvaja páni si to podávali tak humorne a svižne s toľkými originálnymi a skvelými scénkami, že ich človek jednoducho musel milovať. ()

motyka52

Ústřední dvojice je vynikající, sympatická, a není pochopitelně vůbec těžké jim fandit. Bez Newmana s Redfordem by ale tenhle film osciloval někde kolem dvou hvězdiček a pravděpodobně bych ho někdo od druhé poloviny prozíval do konce. Samozřejmě jsou tam i jiné plusy - hudba (památná scéna na bicyklu, pěkná kamera a ikonický závěr. Ale na plnou palbu to není, na to jsem viděl na můj vkus příliš hluchých míst. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)