bulawaio

2/10. Nejděsivější na zámku hrůzy je jeho délka. Kdyby se to nebralo tolik seriózně, mohl by z toho být rodinný odpočinkový film. Ale což, pro starší paničky na jedno odpoledne ještě dobré... ()

Miyamoto

Když jsem byl zavolán k televizi s tím, že "je film s Catherine Zetou-Jones" a uviděl Owena Wilsona, myslel jsem, že se jedná o parodii (úplný začátek jsem zmeškal). Po chvíli jsem ale pochopil, že je to myšleno vážně a tak jsem s mísou zeleninového salátu ("Nejez to maso na večer, budeš tlustej!" :D ) usedl do gauče a těšil se na napínavý děj, který mě rozebere z otrávené nálady. Rozebral, ale naprosto jinak, než jsem si myslel :D Hlasy, krvavé stopy a listování ve starých knihách působí strašně instantně a uměle, ale byl jsem to ochotný akceptovat s tím, že jsem doufal v dobré finále a zhuštěnou atmosféru ve druhé polovině filmu. Ale nic z toho se nekoná. Jediné co vidíme, jsou šíleně, ale opravdu ŠÍLENĚ špatné efekty, které vyvolávají dojem studentských animací ("Pojď tyvole, musíme udělat tu rozhýbanou zeď, je to už na zítra...") a jsou využívány extrémně často a velmi hloupě (Ta ruka co se vynoří ze dveří a odstrčí hl. hrdinku, to měl být fakt fór, že jo?). A mimochodem, herecké výkony se dají směle srovnat s velmi nízkorozpočtovými béčky... Takže * za Catherine, která tu sice nicmoc nehraje, ale upřímně, díváme se na ni snad jen proto? :D P.s.: Zlatým hřebem filmu je smrt Owena Wilsona, tu scénu jako jedinou opravdu doporučuji zhlédnout ;-) ()

brasek

Zmiešané pocity mám z tohto snímku... skvelý potenciál premenený na strašnú frašku. Vizuálne pekné lenže miestami až prehnane rozprávkové. ()

JesterKruger

Mohl bych se prosím zeptat, co tady všichni (Až na pár lidí) proti tomu máte? Podle mě to je velmi povedený horor. Sice ne nějak děsivý, ale povedený. Asi jsem velmi citlivý, ale já vždycky na tom konci filmu brečím, jak ta Eleanor vysvobodí ty děti, a ona odejde s něma mezi mrtvé. Tento horor patří mezi moje nejoblíbenější. ()

dagyšpandr

Můj počet hvězdiček je výrazně ovlivněn samotným domem Hill house. Výborná je volba Harlaxton collage jako vnější schránky děsivého sídla. Ovšem, to co se ukrývalo uvnitř, předčilo mé představy. Morbidní kombinace baroka, gotiky a orientálních prvků - architektonická lahůdka. Pak tu máme samotnou zápletku, která sice není jedna z nejoriginálnějších, ale díky děskému prvku v příběhu, diváka zaujme. Bohužel volba režiséra zhatila plány udělat z tohoto snímečku slušný horor. Rutinér Jan de Bont se vůbec nepoučil od svých kolegů a udělal z The Haunting pouťovou atrakci pro děti. Děsivá atmosféra Hil house tak číší jen z interiéru a zbytek zaplňují jen zběsilé hrátky s počítačovými triky. Mrtvé děti ztvárněné jedničkami a nulami nevyděsí, ale spíš ruší. Pár výborných okamžiků (Nell hledá paní Dadleyovou) je zkažen špatně zvoleným střihem. Hereckému ansáblu vévodí pouze Lili Taylor, která se výborně zhostila své role. Škoda vystřihnutého lesbického škádlení mezi ní a Theo (C. Z. Jones). ()

Skunkiee

Skvělý thriller, podle mě jeden z nejlepších filmů s tematikou strašidelných domů. Tento film se však nesmí brát jako horor, tak by obstál možná před padesáti lety. Ale pokud toto přijmete a ponoříte se do příběhu, tak si myslím, že příběhem nebudete zklamáni. Na svoji dobu senzační počítačové triky dnes sice vypadají poněkud vyčpěle, ale ve mnoha scénách filmu skutečně zamrazí, ale spíše v první polovině filmu, při objevování různých míst domu. Finále je potom pro mě trochu zklamáním, je poměrně předvídatelné a ztracené v moři, respektive prachu efektů. Výběr herců se mi zamlouvá, i celkem nepochopitelně obsazený Owen Wilson příběh osvěží, v roli nespavého pošuka. Zajímavé role mají Catherine Zeta-Jones a Lili Taylor, první jmenovaná hraje světaznalou a sebevědomou bisexuálku, druhá naopak zakřiknutou maloměstskou dívenku. Naproti tomu Liam Neeson v některých scénách poněkud přehrává. Tento film je pro mě především srdeční záležitost, takže po minimálně deseti projekcích v průběhu pěti let dávám 4* ()

Budina.net

Ve své době zajímavý film po vizuální stránce. I atmosféra filmu ušla. Bohužel scénář je velice hloupý a herecké výkony jsou chabé i přes účast Neesona a Jonesové. ()

Sindymindy

Setkáváme se s odlehčujícím horůrkem, který je pro osoby, co nemají rády moc krve. První polovina filmu se rozvíjí velmi slibně. Napínavé jako guma od trenek... Např. scéna, kdy se dvě hlavní hrdinky octnou zavřené v jednom pokoji, slyší rány, někdo buší na dveře a najednou příjde mrazivá zima, od úst jim stoupá kouř... Hluk utichne... ale dveře do vedlejšího pokoje jsou stále otevřené... Film je zároveň pastvou pro oči – je to módní přehlídka sexy Catherine Zety-Jonesové a krásného starého zámku. Druhá polovina filmu však nedovrší očekávání. Film se uchyluje k jednoduchým gestům, poklesu napětí. Efekty vypadají hezky, ale jejich propracovanost již ničí dramatičnost. Některé lidské oběti jsou navíc zbytečné a chování postav přestává být důvěryhodné. Dva a 1/2. ()

Tiferet

Miluji atmosféru těch velkých, starých domů, ze kterých na vás dýchá minulost. Tenhle "horor" sice nevyděsí, ale vzbudil ve mně touhu stát se součástí Neesonova experimentu... ()