Scott Roper pracuje u sanfranciské policie jako "vyjednavač". Díky své mimořádné inteligenci, železným nervům a mrštnému jazyku dokáže většinou přesvědčit zločince držící rukojmí, aby se vzdali. Když ale Scott zjistí, že stojí tváří v tvář nebezpečnému psychopatovi, se kterým není rozumná řeč, dokáže bez váhání použít zbraň a zločince chladnokrevně zlikvidovat. Úspěšnost Scottových zásahů je stoprocentní a proto jeho nadřízení shovívavě mhouří obě oči nad jeho vášní pro luxusní auta a sázení na dostihové koně. Ovšem to, co prochází Scottovi v práci, nenalezlo pochopení u jeho přítelkyně Ronnie, která mu dala bez milosti kopačky. Když Scott dostane nového parťáka McCalla, není tím rozhodně nijak nadšen. Už proto, že chtěl na vlastní pěst vyšetřit vraždu svého staršího kolegy a přítele, kterého brutálně podřízl výjimečně nebezpečný a vychytralý padouch Korda. McCall si ale dokáže získat Scottovu důvěru a společnými silami po dramatické a zničující honičce v ulicích San Franciska Kordu zatknou. Scott se dokonce usmíří se svou láskou Ronnie a všichni by žili šťastně až do smrti, kdyby Korda zakrátko neprchl z vězení. A nechtěl se pomstít... (oficiálny text distribútora)

otík

Tento policejní snímek se Eddie Murphymu povedl. Je v něm napětí i dobře natočená akce, scéna s tramvají uprostřed San Franciska sice těžce připomíná totéž ze Skály, ale je to docela jiné a nutno říct, že natočeno je to opravdu mistrně. Příběh je jednoduchý, bez jakýchkoli komplikací. Záporák zabije dlouholetého Murphyho přítele a ten po něm jde tak dlouho, až jej dostane. Eddie tímto snímkem ukázal, že dokáže zvládnout nejen ukecané, ale i tvrdé policisty. ()

Tom Hardy

Akční role Murphymu docela sedí. Scény jsou patřičně dynamické a za zmínku pak stojí psychopat Korda, ve skvělém podání Michaela Wincotta... ()

Djkoma

Průměrná komedie, v které se snaží Eddie Murphy navázat na Policajta z Beverly Hills. Bohužel pro něj, už nemá takové možnosti jako dříve a doba se trochu změnila, takže... Eddie, začni točit něco zábavného!! ()

Pohrobek

Být vystresovaným zločincem, držícím pod krkem rukojmí a muset při tom vyjednávat s takovým trapným ztřeštěncem, jakým zejména v posledních deseti letech je Eddie Murphy, asi bych se co nejrychleji sám odprásknul, už jen kvůli záplavě pitomostí, trapných fórků a neumlčitelné kaskády žvatlání, kterým tenhle odporník na krizové situace zásobuje své okolí. Což o to, tehdy by to snad bylo i účelné. Ale, co mají dělat obyčejní diváci. Neříkejte, že je Murphy chce takhle okatě zlikvidovat. ()

tron

Treba sa zastať Thomasa Cartera a spol., pretože názov je distribučný, v origináli sa jedná o METRO, takže tvorcovia lacno neznásilňujú Eddieho Murphyho, to robia až slovenský a český distribútor. Toľko k názvu. A film? Fádne, nudné a rutinné. Rozhodne snímke prospeje, že Eddie nehrá one man show (prekvapivo si dobre padol do noty s mladučkým snajperom Michaelom Rapaportom) a že snímka má pomerne vážnu atmosféru, takže to nie je klasické Eddieho blbnutie. Ale inak je scenár zosobnením stereotypného a predvídateľného klišé, akčných scén je málo, verbálny humor nestojí za veľa a dokonca ani inokedy démonický Michael Wincott nedokázal kvalitne uhrať titulného psychopata. Pár bodov k dobru určite za výpravu; zbožňujem San Francisco. Podobne "nijaký" dojem z tohto filmu mali i diváci, takže to bola slušná trhlina na dovtedy pomerne bezchybnej Murphyho kariére (pri rozpočte 55 miliónov ich snímka na celom svete zarobila ledva 74). ()

choze

Rok po Skále hostilo San Francisko další nadupanou honičku s tramvají a kvůli ní jsem zašel do kina hned dvakrát, protože jsem se nemohl dočkat druhé Nebezpečné rychlosti, která připlula na plátna o čtyři měsíce později. Průměrný buddy akčňák od scénáristy Tango a Cashe a s dominujícím Eddiem, sympatickým Rapaportem a spolehlivým záporáckým xichtem Wincottem stál 55 mega, kteréžto peníze na něm s výjimkou zmíněné honičky nejsou moc vidět, takže Eddie si asi pěkně ukousnul. Ale líbilo se mi jak vyjednavač Murphy učil odstřelovače Rapaporta řešit krizové situace nenásilně. ()

3DD!3

Možná poslední film devadesátých let, ve kterém je Eddie Murphy ještě v pohodě. Jako vyjednavač je dost slušný, teda huba mu jede slušně. Akce je taky solidní a je tu pár dost dobrých nápadů (tramvaj, závěrečná likvidace padoucha), navíc teď po deseti letech tahle akční komedie působí dost... ehm osvěžujícím dojmem. Takhle se to prostě dělalo dřív. Sakra asi stárnu. ()

sud

Nechá se na to koukat, ale už je toho moc. Celej ten blázinec měl skončit u druhého policajta z Beverly Hills. 40%. ()

castor

Akčních kousků, které to na diváka navíc zkoušejí i s odlehčujícími komickými momenty, už tu bylo nespočet. Tenhle příběh policejního vyjednavače je jen dalším kusem série podle univerzální spotřebitelské poptávky. Stále stejně žvatlající Eddie Murphy zkusil navázat na lepší minulé, vyšlo to tak z půlky, ale snaha se cení. Pro San Francisco typická historická tramvaj pochopitelně nesmí chybět!! ()

Xmilden

Jakmile si člověk přečte v titulcích že ve filmu bude hrát Michael Wincott tak nemusí ani sekundu přemýšlet kdo že ve filmu bude hrát záporáka. Tato pravděpodobnost hraničí s absolutní jistotou. Ten chlap snad nikdy nehrál kladnou postavu. Na druhou stranu jeho záporáci jsou prostě geniálně dokonalí. Policajt ze San Francisca ani náhodou nemůže za to že je srovnáván s Policajtem v Beverly Hills. Na vině jsou totiž čeští distributoři, kteří originální název Metro nahradili šíleným způsobem. Slovo komedie bych u toho filmu rozhodně nepoužíval. Celkově se jedná o solidní detektivní akčňák a jednu z nejvážnějších Murphyho rolí. 55% ()

Fiftis

Nie som veľkým fanúšikom tejto série a toto mi veľmi ako komédia nepripadalo. Skôr ako klasický akčný film, chvíľami naopak skoro thriller. Škoda, že tento žáner (čierny drsný policajt stále kecá a strieľa a jazdí autom až je z toho film) je tak neskutočne vykradnutý a neoriginálny. Za celé deväťdesiate roky sme skoro rovnakých filmov ako tento videli až priveľa. Hoci to nie je zlé a dá sa na to celkom dobre pozerať, tak dúfam, že Bad Boys sú poslední zo žánru - "čierny veľkohubý policajt". ()

JohnnyD

O čo menej sa tento (viac akčný ako komediálny) film snaží byť za každú cenu vtipný, o to je vtipnejší. A to je zaujímavý paradox v porovnaní s Eddieho tvorbou za posledných 15 rokov. ()

Ruut

Úplně zapomenutý devadesatkovy budy movie. Není to takový flák jako Beverly Hills, ale vidět takhle zase jednou Eddieho v neprůstřelné vestě jak z otočky odrovna zaporaka kulkou z dvaceti metrů je fakt fajn. ()

mzss1

(77%) Konečně tu vidím E. Murphyho ve vážnější roli, a že se mu to povedlo! Jeho postava je podobná jako v sérii Policajt z Beverly Hills, ale hlášky se zde krotí. Nebo takhle, hlášky má dobré, ale ujeté až komediální scény tu nejsou. Příběh je prostý, zápletka jednoduchá, ale celé je to dobře natočené. Působí to jako trochu drsnější krimi thriller s výborným záporákem. Ke konci už to moc nepřekvapí, ale o nudu není nouze. I je to dost napínavé. Akce je slušná, nejvíc se mi líbila asi delší sekvence s tramvají. Krom Murphyho mě bavily téměř všechny postavy, včetně jeho dívky a parťáka. Něco by se tu vyladit ještě dalo, ale v rámci možností to asi lépe dopadnout nemohlo. Jsem rád, že jsem si tento mnou unikající film doplnil. ()

kingik

Režiséru Thomasi Carterovi se podařilo nemožné. Všechna známá a provařená žánrová klišé nashromáždil v jednom filmu a zúročil je ve svůj prospěch. Eddiemu Murphymu padne role jako ulitá a své obvyklé pitvoření zde zredukoval na minimum. Je to nabité akcí, obstojným záporákem Michaelem Wincottem a má to grády. Navíc dabing Oldřicha Kaisera stojí za to. Prostě akční film jak má být. ()

Jordan

priemerný akčný thriller (aké podivné to slovné spojenie) so zopár silnými miestami . . . Murphyho mám rád (aj keď radšej v rýdzich komédiách) ale aj napriek tomu "žánru" a tomu, že v tejto oblasti nič nové nepriniesol to nebolo vôbec zlé sledovanie. ()