Jedinečná výzva o prežitie je tu - ste na ňu pripravení? Tropický raj sa pre skupinu súťažiacich zmení na nočnú moru, v ktorej budú musieť bojovať nielen s nedostatkom jedla a pohodlia, ale hlavne medzi sebou. Na exotickom ostrove vytvorí 24 súťažiacich zo Slovenska a Česka kmene, za ktoré budú bojovať v rôznych hrách. V rámci kmeňa musia vzájomne spolupracovať, niekedy súťažiť sami za seba, a hlavne sa pokúsiť prežiť až do konca. Na víťaza čaká rozprávková výhra vo výške 100 000 eur! (TV Markíza)

Azuko odpad!

První díl a dál to nezvládnu. Chtěla jsem tomu dát šanci, jakožto fanoušek americké reality show Survivor. Ale tohle? Tohle je totální propadák. Díl neskutečně a zbytečně dlouhý, moderátor nudný. Vysvětlí mi, nač to věčné tleskání naprosto všemu? Vidět tohle Jeff, jde se zahrabat, co jsme z toho dokázali udělat. ()

jasanka

Po prvních dvou dílech bych dala odpad, ale říkala jsem si, že ještě počkám. Po třetím můžu říct, že se to konečně trochu zlepšilo a ještě tomu dám šanci. Za co bych ale odpad dala hned, jsou podmínky - teplé oblečení, místo na nocleh, čajíčky (?!! nechápu, že ty poznámky o čajích aspoň nevystřihnou), čistí a oholení soutěžící atd. Jsem si stoprocentně jistá, že je posílají minimálně do normální koupelny a na záchod. Uvidíme, jak to půjde dál. Edit po čtvrtém díle: Tohle byl můj poslední, dál se dívat nebudu. Nechávám hvězdičku za fajn výběr lidí, mělo to potenciál. Škoda. Mezitím jsem si poprvé pustila Robinsonův ostrov, a ten mě teda moc chytl - o to horší byl návrat k Survivorovi, neskutečná prospast. Jen mě to utvrdilo v tom, že soutěžící v Survivorovi mají luxus na všech stranách, nikdo nemá hlad, všichni plní energie, stále oholení a čistí. A do toho nová taktika - odejít před kmenovou radou "na marodku" jako na smrt nemocný a druhý den přijít plný energie a účastnit se soutěží. Výborná taktika. Stačilo. ()

Olík

Měl bych asi začít, jak jsem tak v průběhu soutěže četl různé komentáře, zřejmě zásadní informací a to, že jsem neviděl ani sekundu jakékoliv zahraničního Survivalu. Pochopil jsem, že skalní fanoušci této dobrodružné reality-show si u tuzemské verze rvou vlasy z hlavy….ok chápu, jsme někde jinde….ale já si místy vlasy trhal také a to bez jakéhokoliv srovnávání. Nulové celebrity (sorry, ale to že jsi se rozhodl nikdy nepracovat a místo toho obcházíš televize z tebe nedělá nic výjimečného) versus prostý lid = nuda versus nuda. Stále stejné soutěže, stále stejné o ničem pasáže, stále stejné dlouhé kmenové rady….tuny zbytečných minut. Postrádal jsem dynamiku, postrádal jsem napětí, postrádal jsem efektivitu. Takové zvláštní schizofrenická situace….nenechal jsem si ujít ani jeden díl, ale samotný konec mne nijak netrápil….ba naopak. Takže bych to asi shrnul takto: Pořad splnil jakýsi účel a to v určitý den a určitý čas zabavit diváka, ale čekal jsem (a očividně nejen já) mnohem víc. PS: Vítěz z mého pohledu zasloužený. ()

Toka

Česká, resp. turecká verze Survivoru se absolutně nedá srovnávat s tou americkou a australskou, leč stále poskytovala jistou formu zábavy. Některé změny konecpt ozvláštnily, jako např. duel na konci kmenové rady, jiné ji zase potápí, jako např. dvouhodinová stopáž. První řada trpěla na nevyvážené týmové soutěže, ve kterých se účastnila pouze určitá část daného týmu, zatímco zbytek seděl na lavičce. Druhá řada tento neduh z velké části napravila, ale bohužel začala být silně nekonzistentní oheldně pravidel a pošlapává ducha Survivora. Během 14 dílů, co jsem viděl, tam slavili asi pětkrát narozeniny. Kromě toho, že je to nezajímavý, tak co je horší, účastníkům z této skutečnosti plynuly výhody. Někdy soutěžící nedostal nic, jindy dostal jídlo, a v jednom případě byl odměněn celý tým. Můžu nad tím pozvednout obočí, ale dá se to překousnout. Co je ovšem daleko za hranou ducha této soutěže, je bezprecedentní zásah produkce do průběhu soutěže. Jeden tým měl jít na kmenovou radu. Přetdím měli soutěž o osobní imunitu, kterou vyhrál muž. Následně poté bylo oznámeno pravidlo, že na dané kmenové radě nesmí být hlasováno pro ženy. Stejné pravidlo bylo aplikované i na druhé kmenové radě. Tohle si ani americký Survivor nikdy nedovolil za dobu své existence, která čítá 43 řad. Z drsné soutěže se stala reality show konkurující Love Islandu a na to já nejsem zvědavej. Díl, ve kterém bylo poprvé zavedeno gender pravidlo je poslední, který jsem viděl a který kdy uvidím. Tahle show pro mě přestala existovat. ()

Razzor_82 odpad!

Tak nám TV Nova stvořila SKurvivor. Hmmm, nejdrsnější reality show říkáte? S dekami, zápalkami, příbory a dřevěnou platformou pro přístřešky. To i můj syn to má těžší na letním skautském táboře. Debilní střih, kdy se přeskakuje po dvou minutách z kmene do kmene a neustálé záběry pláží jsou otravné. Místo nudných keců hlavně na kmenových radách by diváka zajímalo co trosečníci jedí, jak rybaří a tráví čas na ostrově. Odporně dlouhé a nezajímavé tlachání hráčů prošpikované reklamami. Sestříhat na hodinu by stačilo. Za měsíc natáčení odstoupili 3.celebrity. Je na čase to přejmenovat na show "Odpadlík" 0/10 ()

moviechecker odpad!

Ako skalný fanúšik Survivora som dostal včera šialený nápad pustiť si Survivora ČS, vravel som si, že majú už tretiu možnosť napraviť svoju reputáciu. Bohužiaľ toto bola iba paródia na Survivora. Jeden by si povedal, že pokiaľ to už 3x spackáme tak sa budeme držať originálu čo najviac, ale nie československí dramaturgovia a producenti si idú svoj trápny koncept v štýle farmy a ďalších kravín. Keby si boli vzali príklad aspoň z Austrálskeho Survivoru urobili by lepšie než si tu umelo naháňať hviezdičky. ()

phoenixer

Proboha proč? Tohle obří promo se vydařilo, ovšem samotná soutěž je pouze Lidl verze a nemá s původním konceptem nic společného kromě názvu. Mělo to mít rychlost, ráznost a emoce. Místo toho koukám na natahovanou taškařici. Kamerově je to strašná bída, ale ten střih? To je teprve odpad velebnosti. Všechno nám pustí 3x (co kdybych náhodou neviděl detail toho, jak tam někdo uklouzl a narazil si prdel). Do toho kvůli covidu odcházejí a přicházejí soutěžící, takže je v tom hroznej bordel. Třešničkou je moderátor, který mluví… jako… kdyby… každé… slovo… gradovalo… napětí. Přitom spíš zní jak idiot. Pokud se nestane zázrak, tak tohle dopadne vážně na dno českých reality-show. A abych nezapoměl, každým dalším dílem graduje i hudba. Prvně jsou tam nesmyslně přeboostovaně hlasitý pop hovna z roku 2000 a v dalším díle dají temně dramatickou hudbu k souboji, co spíš vypadá jako procházka po pláži. Bravo. ()

lookin328 odpad!

Ne, nejde to. Po prvním dílu jsem zde zanechal oproti ostatním ješte velmi pozitivní dvě hvězdy, jednu hvězdu za to, že se v tom chaosu občas našlo i něco, co mě zaujalo a co se mi líbilo, druhou asi pro to, že mám survive pořady fakt rád. Ale v polovině druhého dílu končím… Tohle nemá se survivorem nic společnýho. Podesta, deky, sirky, moskytiéra, sekera, hrnec, harpuna, potápěčské vybavení… Dámy a pánové a to vše v první potažmo na začátku druhého týdnu téhle brutální reality show o přežití. Já bych se ani nedivil, kdyby tam za dva týdny měli sporák…. Proč musí Nova vymýšlet nějaký inovace jako individuální imunita, závěrečný duel atd., když to tu show jenom protáhne a pohřbí její základní myšlenku?!… co se týče výstavdy dílu, boha jeho to je tak strašně těžký to udělat a sestříhat jako v tý Americe? To je tak strašne zbytečně dlouhý a nudný, proč?! Mě vůbec nezajíma se dívat na dva chlapy se šátkem kolem očí, jak kolem sebe skáčou a to prosím skoro 15 minut!… Ne, tohle je televize Novo odpad a hroznej průšvih za hrozně peněz. ()

AndrewT

Snaha o napětí, které se nedostavuje, soutěžící co hrají hru, která snad nemá konce, protože postavit ty stupidní vozíky asi dalo hodně práce, tak ať se diváci na ně dívají aspoň 45 minut že jo a jejich tvůrci si tak můžou pořádně prohonit ty svoje šroubováky při odvysílání. Střih a kamera je opravdu celkově špatná na tento formát soutěže. Zbytečně opakované záběry, prology které děj a strategii absolutně nikam neposouvají. Jeden by čekal, že při obstarání licence, která už má prověřený formát se tím budou inspirovat, ale chyba lávky, musíme přece ukázat, že to umíme lépe než nějaká americká stanice co už odvysílala celkem 40 řad. ()

biobulin odpad!

Neeee zas rodinný záběry z dovolený v chorvatsku. Tak já tomu dal šanci. Řekl bych, že jsem se docela i těšil na mýho oblíbenýho Survivora. Tady se Nova dala znovu do pozice EA, kdy zmrví na co sáhne a já ztrácim naději. Druhej díl - vozíčková hra s bálonkama a kuželkama na 5 vítězných bodů. Obsáh: minimálně minutová téměř černobílá rekapitulace na konci každého kola a s následným zhodnocením každého kola každým soutěžícím. Nulové napětí, nezajímavý soutěžící a celkově jsem nevěřil vlastním očím a vlastně jsem se smál od ucha k uchu. Tipnu si ta soutěž o ten šnorchl trvala tak 40 minut? To je vostrý čumět na tohle vod zvonění do zvonění. Fakt bych si radši zvopáknul hodinu matiky na střední. Pro mě to byla věčnost a neskutečnej bizár. Haha nejvíc mě rozsekal jakýsi pokus o nahození napětí. Na konci kdy utrpení v podobě vozíčkové soutěže skončilo, chtěl Ondra (moderátor) sdělit soutěžícím velkej twist, ale hahahaha pan střihač rozdělil jeho větu po slovech a do mezer vložil rádoby napínavou hudbu, celý sdělení trvalo dalších 5 zbytečných minut a já v půlce zapomněl jak věta vůbec začala. Je to fakt bída, zkraťte ty díly minimálně o polovinu, vynechte zbytečný rozhovory a názory soutěžících na vše, neoverdramatizujte sami o sobě nedramatický situace, působí to fakt směšně. Vona by to mohla bejt ve finále fajn podívaná, kdyby se to celý vosekalo o ty zbytečný věci okolo, vážně to není poutavý. No doufám, že jste to takhle zvláštně a vtipně natahovali kvůli tý nemilý situaci s covidem a do budoucna to bude lepší. Jestli ne, tak bych fakt zvažoval poskytnout štábu víc vody, protože si nedokážu představit, že to dopadlo takhle pod rukama někoho, kdo neměl úpal. ()

hojko

Dlhé, nudné, trápne, navyše doplnené o pseudo celebrity. Kvalita zvuku na úrovni prvej GoPro kamery, synchronizácia zvuku občas dosť mimo a stabilita kamery na úrovni roztraseného alkoholika. Veľkolepá a drná show z ktorej sa stal akurát tak veľkolepý prepadák, presne tak, ako sme si od TV Nova a Markíza zvykli. Dávam tomu jednu hviezdičku, pretože stále dúfam, že sa tam z džungle vynorí ceckatá černoška, ktorá sa pripletie do natáčania. ()