Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

Rattlehead

První Chaplinovo mistrovské dílo. Je skutečně fascinující sledovat, jak tento muž postupně zraje od prvních jednoduchých krátkých grotesek přes propracovanější středometrážní veselohry až k uceleným celovečerním filmům. I když jej osobně neřadím mezi ty úplně nejlepší Charlieho filmy, nelze nevidět, že to byl parádní debut. Ostatně o tom vypovídá i skutečnost, že takto starý snímek se na zdejších stránkách drží ve dvoustovce nejlepších filmů. Jen ten konec mi přijde poněkud ustřižený, osobně bych matku-herečku oženil s mužem-malířem a Charlie by opět zůstal sám jako kůl v plotě. Možná drsné, ale pro postavu tuláka nevyhnutelné... ()

atlee

Typická ukážka Chaplinovho génia, názorný príklad toho, že takmer deväťdesiat rokov stará groteska nemusí diváka iba zabaviť, ale že môže mať aj po tých rokoch silnú výpovednú hodnotu. Autor a zároveň hlavný predstaviteľ Kidom určite dozrel, spolu s neskoršími filmami Diktátor a Svetlá rámp rátam toto dielko za Chaplinove umelecké vrcholy a Cooganovo stvárnenie malého Kida za jeden z najlepších detských hereckých výkonov vôbec. ()

Bigfuckman

Hezký příběh s happyendem a Charliho úspěšný přechod od komediálního do dramatického žanru. Hudba k filmu je nádherná a skoro jsem i uronil slzičku při scéně jak Charlie zachraňoval nalezence z pařátu zřízence ze sirotčince. Herecký výkon malého kluka zde trošku zastiňoval Charliho. Ale jako herecká dvojka byli skvělí. ()

Dinsberg

Film, který jednoznačně vyplývá z Chaplinovy osobní zkušenosti s prostředí chudobince. On však v roli Kida neměl to štěstí, aby potkal svého Tuláka. Film je natočen velmi lidsky a chaplinovsky naivně. Do té doby nejrozsáhlejší projekt komediálního génia dopadnul na výbornou i přes problémy, spojené s jeho vznikem. První film, kde se Chaplin začal zaobírat sociálními problémy, a kde Tulák nebyl jen prostředkem obveselení publika, ale reprezentantem nejnižších vrstev, který také má své sny a o které se nenechá oloupit. ()

Peter-1307

Dodnes som sa nerozhodol, a to som videl tento snímok x-krát, či je to viac komédia, alebo dráma. Stále je to remíza. Charlie Chaplin a Jackie Coogan predvádzajú skutočne herecké situačné orgie. Humor nie je primitívny, vo filme nieto sentimentu ani pátosu, skutočne snímka, ktorá má a bude mať miesto v mojom archíve top filmov histórie svetovej kinematografie. ()

Marketa0603

Nádherná hudba, skvěle podaný námět, hned se člověk musí smát a hned zase brečet jak želva. Jedná se sice o film, kterému bych sama asi podle roku vzniku přiřadila status typu "příliš starý a příliš němý na to, aby mě oslovil", ale konkrétně tenhle byl pro mě skutečnější, než mnohá tvorba posledních let. Rozhodně je to zasloužený úspěch. Navíc pěkný důkaz toho, že ne vždy musí být film delší než hodinu. (Těch 68 minut v popisku nějak nechápu, možná jsem koukala na nějakou kratší verzi? U mě měl jenom 50 minut.) ()

anyonecek

Tak něco takového jsem od němého filmu nečekal. Po více jak 90. letech je toto zaslouženě určitě jeden z těch lepších filmů. Charles Chaplin musel bejt velká třída, že si tohle vše vymyslel, pak i natočil a ještě perfektně zahrál hlavní roli. Já jsem si z toho užil i tu komickou stránku místy, ale více tu dramatickou, protože ta zřejmě převládala. Krásnej film. ()

G3orgig

Na tu dobu rozhodně pecka a pochybuju, že existuje mnoho lepších komedií z 20. let. Nicméně při hodnocení musím být objektivní a srovnvávat zábavnost nejen s tehdejší tvorbou, ale i s tou dnešní. Jinými slovy - ano, zasmál jsem se, ale znovu to vidět nemusím. ()

Detak

Jó, i takhle chudí lidé kdysi byli. Dneska už spíše dokumentární drama, nežli komedie, tedy snad až na létajícího psa :-) ()

PlayEasy

Chaplin je genius na: režii, scénář, hudbu, a hlavně herectví, ne???? Protože v tomhle filmu bylo geniální všechno stejně. Tenhle klenot jsme si jako milovníci kinematografie nemohli nechat ujít a udělali jsme výbornět, že jsme se na něho podívali, protože tohle vtipné i dojemné dílo je neuvěřitelý úkaz , který se rodí jednou za 100 let a díky geniusovi Chaplinovi vznikl náš největší koníček, FILMY!!!!! Děkujeme Mistře ty jsi genius a tohle je MASTERPEICE jako všechny tvoje filmy, ale tohle je vyjímečný film, vy kteří jste to viděli tak víte proč a vy kteří ne tak byste se to měli dozvědět!!!! 90% ()

ostravak30

Kid je zatím to nejlepší, co jsem od Charlieho Chaplina viděl. Není divu. Je to úžasný příběh a nechybělo málo, aby mi slza vytryskla. Hlavně při dojemném shledání náhradního otce a dítěte, když je chlapec odebrán do sirotčince. Ale jsou zde i další úžasné momenty. Po celou dobu slyšíme fakt skvělou hudbu. Zaujala mě honička s policistou na střeše a poprvé vidíme i zobrazení fantaskního světa v podobě nebe, objevují se andělé. Vedle hudby zazní i zvuk tříštícího se skla. Kid je skutečně výjimečný film a Charlie Chaplin dokázal, že groteska se může udělat i na vážné téma, ale humor přitom zachovat. Zároveň rozumím tomu, že vedle toho, co diváci dosud od Chaplina znali byl Kid naprosto úžasný. ()

PlysovyMacko

Tulák nájde v škarpe opustené bábätko a výchovava ho ako svojho. Chodia spolu po meste a malý rozbíja okná a veľký  ich opravuje - skvelý biznis. Žijú v úplnej chudobe, ale vedia si urobiť radosť jednoduchými vecami ako palacinky. Najviac sa mi páčila scéna keď maleho brala sociálka, spolu s použitou hudbou. ()

hrumsrt

Hvězda němého filmu Charlie Chaplin v jedné ze svých nejkultovnějších rolích.. V mém případě jde o moje první setkání s touhle legendou raného filmu. Jde o užasnou hereckou ikonu, která má za sebou jeden z nejromantičtějších životních osudů.. Osobně doufám, že si někdy najdu trošku čas, abych se jeho filmografii pověnoval, kdy Kid je nanejvýše zajímavou ochutnávkou.. Překrásný film, kde svoje roztomilé herecké umění spojil Charlie Chaplin s figurou malého chlapce. Dnes už je Chaplinovo herecké vystupování ikonické a i když jste třeba od něj neviděli nic, tak nějak podvědomě cítíte, jakou je osobností pro celý filmový průmysl. Jen málokterý film se může pyšnit více než stoletým stářím a přesto i v podstatně jiné společnosti pořád fungovat. Což Kid zkrátka zvládá! Přestože úvod snímku, než dojde k propojení osudů obou hlavních figur je trošku náročnější, ale pak díky časovému skoku se dokáže projevit chemie, kterou mezi sebou Chaplin a Coogan mají.. Vrcholem je pro mě určitě pouliční rvačka a zase opakem finální snová sekvence, která je tu nějak navíc.. Důkaz, že slov netřeba, že za lidi dokáží mluvit jen oči a tělo. Elegantní jednoduchý humor, který si nemusí dělat starosti s korektností, či cílovkou, tohle je tak lidské, že to funguje pořád. A přestože nepadne jediné slůvko, tak jen z obrazu podpořeného různorodým hudebním doprovodem, nemá snímek problém přenášet na diváka patřičné emoce.. Jasně, stárne to, ale tak mile, že uvidět to někdy znovu s větším nostalgickým nádechem, rozteču se blahem.. 80% ()

shade000

Film, ktorý má vyše sto rokov, no stále dokáže mnoho dnešných filmov strčiť do vačku. Tak jednoduché, tak úprimné a tak krásne... ()

Jenda1

velmi pěkny film, s přihlédnutím k době vzniku pak skutečně neuvěřitelná filmařina, porovnávat s ostatními filmy z té doby skoro nelze. Naprosto bezchybný výkon dětského hrdiny. ()