Už posedmé se vrací legenda filmové Sci-Fi - Star Trek. Jejími hrdiny jsou opět kapitáni kosmické lodi Enterprise Jean-Luc Pickard a James T. Kirk, kteří se ve 24. století snaží překazit plány šíleného fyzika jménem Soran, který je odhodlán zničit civilizaci. Je to fascinující výlet vesmírným prostorem, v němž rychlostí světla proletíte dobrodružným příběhem nejslavnější a nejúspěšnější vesmírné ságy. (oficiálny text distribútora)

mrclTV

Kombinácia pôvodnej zostavy s Picardovou generáciou.....Neviem čo je so mnou, máme tu charizmatického záporáka (ktorému by človek aj fandil - veď má táky šľachetný cieľ), Dátu s emóciami, (i keď som ho mal radšej, keď ich nemal, ale za "O shit" scénku, palec hore) veľa krízových a napínavých momentov, prešibaných a zároveň prihlúplych Klingonov, zapeklitý vyšší zmysel a stále ma to nebavilo...No ale už viem, čo mi na tom vadilo, finále je strašne predvídateľne očakávané a nemastné (z pobehovania dokolečka po jednom kopci a dvoch rebríkoch veľa nevyžmíkate). Aj dream team Picard-Kirk mal veľký potenciál, ktorý ale nejak vyprchal preč. Sklamanie. Aspoň hudba drží svoj top štandard. ()

kubas369

6/10. Zajímavé srovnání dvou kapitánu Enterprise. Zajímavý padouch bohužel jeho motivace je hrozně slabá. Nejvíce mě překvapilo jak moc to po seriálu Nová generace vypadá neuvěřitelně filmově. Myslím, kamerou nasvícením atd. Tak trochu jako by seriál točili zruční amatéři až teprve tohle zkušený filmař. Jasně chápu, je rozdíl mezi televizní a filmovou tvorbou kór v té době, kdy to vzniklo ale ten rozdíl je tak markantní až mě to překvapilo. Celkově silný průměr. ()

Stejšn

Nesnesitelný DAT s emočním čipem, nepřesvědčivý brečící Picard, celkem zbytečný Kirk a taková trochu jalová zápletka s "nevysvětlitelným" prostorem absolutního štěstí. Jinak ale celkem dobrý film. Pád lodě třídy Galaxy na planetu pěkně natočený, i když teda nevím, proč "neodhodili warpové jádro", když v seriálu to několikrát předvedli. ()

tomalakis

Je smutné, kolik lidí není vůbec schopno pobrat hlavní kvalitu tohohle filmu, a totiž že je to jediný, nefalšovaný EZO TREK film (cynickou ST:V nepočítám). Nepřemýšlejte o tom, jak Nexus funguje nebo nefunguje, protože o to tu vůbec nejde. Tohle není ani vědecký ani akční Star Trek, ale spirituální. Odvážně se pouští objevovat ne světy tam za oknem, ale světy uvnitř. Roddenberryho původní vize Star Treku byla čistě technická a logická, tudíž poměrně neamerická a na celou spiritualitu házela těžkej bobek. Teprve až umřel, tak se do něj odvážili tuhle stránku propašovávat, už v TNG, ale hlavně v DS9 (která běžela právě, když se tenhle film natáčel, což není ani náhodou náhoda). A už vůbec není náhoda, že Guinan tu dostala tolik prostoru, protože právě ona zosobňuje všechnu spiritualitu TNG: nesmrtelná bytost obklopená tajemstvími a nezodpověditelnými otázkami osamocená mezi samými velmi smrtelnými vědci hledajícími jasné a konkrétní odpovědi... No ale jestli tahle instrospekce není nic pro vás, tak vám tu zkrátka už nic moc nepomůže... Pro soundtrack Dennise McCarthyho mám velkou slabost a jeho melancholické zvuky se dokonale snoubí s celou tou zdejší introspekcí (jak už ostatně dokázal v DS9). Pro tenhle film zkrátka nebylo lepší volby. Už jen samotná uvodní scéna mi navodí husinu a to je celá jen o rozbité flašce šampaňského. Zní to triviálně, dokud to nedáte do souvislostí. A o to tu jde... ()

Weirdman

Množstvo krásnych nápadov či už v príbehu, vo vývoji postáv, či v efektoch je žiaľ veľmi kruto potopených v ich nedotiahnutosti, ale hlavne v strašných logických kiksoch... (●) ()

Thovt

těšil jsem se na setkání generací, ale místo toho jsem se jenom nudil. "hluboká" nosná myšlenka by vystačila tak na jeden díl Kačerů, ne na celovečerní Star Trek... ()

Metal.God

Jedná se o první filmový příběh s Picardovou posádkou. Picard je lepší než Kirk, ale v tomto díle jsou jeho citové výlevy na začátku hrozné (o částech z Nexususu to netvrdím). To dává prostor, aby nejlepší postava byl někdo jiný než Picard. A je to překvapivě Data. V tomto díle se spíše než na své vědomosti, které se mi na něm líbí víc, zaměřuje na to jak být člověkem. Ovšem celá posádka mě překvapila a nečekal jsem, že bude tak skvělá (na starou Kirkovu posádku to ale stále nemá). Celkově je díl velmi slabý a příběh je hrozně nudný. ,,Někdo mi jednou řekl, že čas je dravec, který se za námi blíží jako za kořistí. Ale já spíš věřím, že čas je společník, který nás provází a připomíná, abychom se radovali z každé chvíle, protože se nevrátí." ()

Stanmi

Na záčatek je nutné říct, že pokud mám některou z posádek Enterprise nejraději, tak je to rozhodně posádka kolem kapitána PIcarda (Patrick Stewart), přesto si troufám říct, že i přes tento fakt se Generace vydařila. Na začátku nás ještě čeká krátké setkání s s kapitánem Kirkem (William Shatner), Čekovem (Walter Koenig) a Scottym (James Doohan), ale pak už se film věnuje pouze (až na jednu vyjímku) posádce Nové generace. Ta má jako hlavní úkol zastavit doktora Sorana (Malcolm McDowell), který se spojil s Klingony, aby si splnil svůj sen o věčném životě a s tím spojené zničení několika planet. Takže příběh včetně vedlejších linií nám pěkně odsýpá, padouch je dostatečně zajímavý a kapitán Picard se setká s kapitánem Kirkem. Nic moc víc si od startrekovského filmu nelze přát. ()

blondboss

Musím nenútene a úprimne povedať, že trošku toto hodnotenie vzhľadom na kvality filmu precením, ale vôbec mi to nevadí. Totižto stretnutie Picarda a Kirka v jedinom Star Trek filmu treba oceniť a bolo to pre mňa kultové, keďže som strávil s obidvoma týmito pánmi značnú časť detstva. Tvorcovia urobili fanúšikom Star Treku radosť aj na úkor dejovej kvality snímku, ktorá by sa kľudne hodila iba ako ďalší diel seriálu. Každopádne ale u mňa spokojnosť, aj keď uznávam, že Kirk mal v predošlom filme dôstojnejší odchod. 70 % ()

Lina

Před lety v kině i teď na mě rozloučení s původní posádkou působí pořád stejně. Dá se říct, že se mi celý film smrskl na úvodní část s novou Enterprise a na akci dvou kapitánů těsně před závěrem. Proti Patricku Stewartovi sice William Shatner působí herecky spíš jako amatér a roky i ztráta fyzičky jsou na něm hodně vidět, ale přesto je tu nějakým zázrakem pořád schopný vytáhnout charisma, kterým svoji postavu v začátcích Treku stvořil. A jako Kirk má pravdu, co po něm vlastně ještě kdo může chtít. Jenže když dokonalost byla nakonec tak nudná a neskutečná... Vůbec ale nechápu scénaristu a režiséra, kteří nijak zvlášť nevyužili dojetí, co se dalo získat ze záchrany kusu vesmíru a odchodu legendy. Místo toho konec utloukli radostí pana Data nad záchranou kočky. ()

Little

Star Trek: Generations je velmi pozoruhodný film. První s posádkou Nové generace; atmosférou a zpracováním nejblíže seriálu, a to mi vyhovuje. Film jsem viděl už nespočetněkrát a pokaždé v něm objevím něco nového. ()

Sentinel

Druhý nejlepší film s posádkou Nové generace. Především Brent Spiner vytáhl svého stříbrného umělého nadporučíka hodně vysoko a s emočním čipem zahrává jeden z nejlepších výkonů vůbec. Další lahůdkou je setkání PIcarda s Kirkem. ()

Trinculo

Zajímavé setkání. Uzavření generační výměny a předání žezla. V tomto díle na dobro odchází svět drsných chlapíků prezentovaných kapitánem Kirkem. Jednoduchá dobrodružství, která se dají často vyřešit tím, že někomu rozbijeme tvář pěstí (respektive fotonovým Torpédem) mizí ve prospěch nepatrně složitějších zápletek, kde záleží více na charakteru postavy. ()

kishi_SO

konecne sme sa dockali osviezenia v podobe vymeny "kultu osobnosti" kapitana Jamesa T Kirka za posadku Enterprise na cele s kapitanom Picardom. Velmi vydarena cast plna napetia, akcie a vsetkeho po com len tuzite. A stali sme sa svedkami zazraku - William Shatner vie okrem hrania kapitana Kirka aj kacat drevo:-D P.S.: velmi sa mi pacil dialogom medzi Picardom a Soranom pri tej rakete ked rozoberali cas (hlavne vyrok. "Smrtelnost je to co nas definuje" - alebo nieco v tom zmysle). Zite dlouho a v blaze:-D ()

Ziriath

Film sice obsahuje impozantní scény (nouzové přistání talířové sekce, přílet Nexusu a dr. Soran na mostku) a nezapomenutelné scény (Mr. Tricorder- ahahahaha, a Lifeforms song), jinak jde ale o poněkud zapomenutelný a dosti ukecaný film, který působí spíše jako dvě epizody dohromady. Doktor Soran je bohužel generický záporák- zemřela mi manželka a děcka, nechť to klidně odnese půl galaxie- kolikrát už jsem tenhle příběh slyšela (a v ST 2009 uslyším znova)? Přesto jde podle mě o jeden z lepších ST filmů. ()

rigby

Nová posádka mi přišla strašně sterilní a odtažitá. Jediné světlo v celém filmu přináší starý kapitán Kirk, zbytek je jen prázdná vata. Tuto prázdnotu navíc podtrhuje velmi slabý příběh, u kterého jsem se mohl po většinu času uzívat. Zatím mi to přišlo jako nejslabší film, i když po vizuální stránce to zase tak špatné není. Uvidíme, co přijde dál... ()