Už posedmé se vrací legenda filmové Sci-Fi - Star Trek. Jejími hrdiny jsou opět kapitáni kosmické lodi Enterprise Jean-Luc Pickard a James T. Kirk, kteří se ve 24. století snaží překazit plány šíleného fyzika jménem Soran, který je odhodlán zničit civilizaci. Je to fascinující výlet vesmírným prostorem, v němž rychlostí světla proletíte dobrodružným příběhem nejslavnější a nejúspěšnější vesmírné ságy. (oficiálny text distribútora)

Rozjimatel

[3,5*]     "Oh! Yes, I hate this. It is revolting." "More?" "Please."     Reštart série s novou posádkou dopadol z môjho pohľadu nad očakávanie dobre - aj sa na to dobre pozerá, aj to má celkom slušný náboj, celkom fajn fantazijnú zložku a je to aj pomerne inteligentné. Od predchádzajúcich dielov sa tento líši nielen posádkou, ale aj celkovým duchom, v ktorom cítiť mierny príklon k pôvodnému seriálu (uniformy, opäť prítomné to vzrušenie z tajuplného vesmíru). Vyzdvihnúť musím skvelú vizuálnu stránku (parádny vesmír, dobre vyzerajúci Klingoni, úchvatný súboj s klingonskou loďou, dychberúce stroskotanie vesmírnej lode) a tiež veľmi dobrú (hoci trochu inú) hudbu od mne neznámeho Dennisa McCarthyho (tie novšie seriály som nesledoval). A aj hlavný záporák Soran v podaní Malcolma McDowella je celkom schopný. Tvorcovia neopomenuli ani humornú stránku, v ktorej ma najviac bavil emočne nevyrovnaný Data s jeho bláznivými prejavmi. Snáď len tú dôchodcovskú bitku v dosť nedôstojnom finále si tvorcovia mohli kľudne odpustiť (celkovo som akosi nepochopil, aký zmysel malo to zapojenie Kirka a ešte k tomu takýmto smiešnym spôsobom).     "Ugh! Human females are so repulsive." ()

Mikino00

Velká slabota, osobně se mi více líbil podobný příběh zpracovaný ve Stargate. Jako by se tvůrci nepoučil z 5 a znovu se vrátili k příběhu bez akce a napínavého děje. Mimochodem nová posádka mi nesedí, je jen stínem té původní a musí jí je jen zachraňovat kapitán Kirk, takový trapný konec si nezasloužil. ()

Jaro_slav

Názorná ukázka toho, jak moc James T. Kirk ani na starý kolena neni takovej suchar, jako Jean-Luc Piccard. :) Základní dějová linka trošku víc debilní, než obvykle, ale za všechny ty osvěžující vizuální detaily si to oněch 80% zaslouží. ()

Jacek

Zajímavý nápad s mezigeneračním crossoverem. To nejlepší z filmového nextgeneration-Star Treku má nicméně ještě přijít... ()

rsimonyi

Velmi zajímavé propojení světů seriálů Star Trek a Star Trek : Nová generace umožnující setkání obou kapitánů vesmírné lodi Enterprise. ()

JK-Stinger

Povedený přechod od filmů s původní Kirkovou posádkou k Enterprise pod Picardovým velením. Časová zápletka je sice trochu vachrlatá, ale nakonec funguje dle potřeby. Skvělý padouch Soren rozhodně za oběma kapitány nezůstává pozadu a kapka humoru taktéž nechybí. Hudba opět trochu slabší, ale neruší, efekty jsou již na mnohem vyšší úrovni, s čímž se vlastně už tak nějak dá počítat a jak nová posádka přebírá otěže celovečerních filmů, je pořád na co se těšit. ()

Lilloos

Přišly sice nové postavy, ale je to pořád na jedno brdo a to už posedmé. Ikdyž jedna novinka se tu přeci jen objevila - jedná se o první startrekovský film, který ve mně vyvolal emoce, takže dávám silnější dvě hvězdičky. ()

Drh.Kulich

Celkově spíš trošku promeškaná příležitost, hlavně kvůli mizernému pacingu... ale Kirk x Picard fajn. Scotty musí být co se release date/stardate pořadí týče snad nejzmatenější postava Star Treku. ()

Saur.us

Promyšlená zápletka a chytré spojení dvou generací posádky. Trekkies skáčou nadšením, ti ostatní jsou potěšení. Nostalgie. Lepší 3 ()

sirien

Na pohled byla ta zápletka a děj zahlazené, při bližším pohledu se ale logicky rozpadají jak domeček z karet (různých "proč" nebo "jak" popř. "jaktože" tam je skutečně příliš mnoho na můj vkus - rozhodně pro star trekový film). Navíc z konce "kariéry" Kirka nejsem zrovna moc unesený a myslím, že si zasloužil lepší ending (malý spoiler - ten jeho první konec byl navíc mnohem stylovější, než ten závěrečný, což se těžko odpouští) a jeho setkání s Picardem bylo zoufale nevytěžené (dva kapitáni Enterprise a jejich společný čas je rvačka na pár kamenech?). Celkově to na mě nijak zvlášť nezapůsobilo. Popravdě mám spíš dojem, jakobych dosledoval pár navazujících dílů seriálu, než film. A to ještě nijak zvlášť výjimečných. ()

strikeman

Musím dát bohužel jen tři, a to měl tento snímek takový potenciál (zejména v setkání dvou kapitánských legend) - leč zůstal nevyužit. Děj ubíhá strašně pomalu, bez tahu na branku, pokud se závěrečný souboj se Soranem vůbec dá za branku považovat. Humorná linie s Datovým "zemocionálněním" se hodí spíš do seriálu. Ale úplná pohroma to samozřejmě není a najdou se i pozitiva, jako např. charismatický Malcom McDowell..... Jinak - nemohu se shlédnuv sedmý film ubránit srovnání dvou hlavních osobností - u mne s mírnou převahou vítězí impulzivní Kirk s jeho nezměrnou touhou po dobrodružství nad příliš "meditativně" pojatou osobností Pickardovou. 70% ()

Rannveig

Jistým způsobem jakoby symbolické předání žezla jednoho kapirána Enterprise druhému... Zajímavě propletená zápletka... ačkoli ke konci trochu otravné klasiky aneb "všechno-je-na-kapitánovi" (a to tentokrát dokonce na dvou!-) A také mi nějak uniklo, kam tvůrcům unikl původní Picard, ještě před doražením té vlny Nexu, že tak krásně vyklidil pole pro navrátivší se kapitány Kirka a Picarda?!?!?! ()

char_t

Nečekal jsem, že se tak pěkně povede zakončit seriál - co seriál, vlastně hned dva najednou! Fajnová třešnička na dortu TNG. ()

Ydrosten

První film s kapitánem Picardem a jeden velký, úžasný crossover. Pár věcí mi na něm sice vadilo, hlavně prostřední část, jinak ale výborné sci -fi. Nová generace pod velením Picarda prostě nezklamala. Setkání Picarda s Kirkem bylo opravdu výborné, film ukazuje pěkný přechod mezi oběma sériemi. Potěšil mě také Malcolm McDowell jako záporák Soran a výborné efekty, které pokročili o notný kus dopředu. Je tu vtip ( hlavně Datova linka mě bavila ), akce a napětí. Starý dabing není nic moc, ale ten nový, který vyrobila Nova, s klasickými dabéry seriálu, to je něco naprosto úžasného a já jsem rád, že se to tak zatraceně povedlo. A ten nový dabing na kvalitě filmu hodně přidal. 90%. ()

panvasik

Za sebe můžu říct, že se jedná jednu z nejslabších epizod, což jsem s novou posádkou jaksi na začátek nezamýšlel. Patrick Stewart mi překvapivě nesedl do role kapitána Pickarda a upřímně celá jeho posádka taky. Z mojí strany se pořád jedná o lepší film, než byla trojka nebo pětka, ale nějaké extra rozdíly v tom nevidím. Připadá mi, že film ztrácí půdu pod nohama a že tvůrci sami neví co chtějí (nebo alespoň mě se to tak zdá). Malcolm McDowell mi docela přišel jako slušný padouch a šílený fyzik. Nic extra v tom nevidím... 5,5/10 ()

Dimo

Od prvního Star Treku nejlepší díl, konečně s moderním hávem, dobrým a nenudivým příběhem bez zbytečné omáčky. Akce a napětí nechybí, přistání Enterprise je fakt efektní, triky už nejsou vůbec špatné, občas teda je těch trampolínových přemetů na můstku a ve strojovně při různých otřesech a výbuších hodně, mno ale celkově dobrému působení filmu taková drobnost neubírá. Dobré, líbilo se. ()

Yojimbo

No co dodat, můj šálek kávy to není. Efekty, dialogy, příběh - to vše se mi zdálo průměrné, o hereckých výkonech raději pomlčím. Tři hvězdičky z úcty ke kultu. ()

arnecht

Docela sklamání. Setkání Kirka s Picardem tak nějak vyšumí a celej děj se táhne jak nudle. Pro fandy nutnost, ostatní nechť přeskočí k mnohem lepšímu Prvnímu kontaktu. ()

Kingjiri

V podstatě se ztotožňuju s hodnocenim uživatele "Psema" (jen vizuál bych tak špatně neviděl). Nápad v podobě "předání žezla" starou posádkou nový byl dobrej, jeho realizace však nedopadla vůbec dobře a rozhodně v tomhle podání neměl dostat celovečerní stopáž. Dějově bohužel příliš nezajímavej Star Trek (zejména finále bylo dost zoufalý). Kapitán Kirk a další vesmírný důchodci z Enterprise by si určitě zasloužili důstojnější rozloučení. ()