Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

kodwin

Moc dobré. Téměř holywoodský vizuál, vyspělé výkony mladých herců. Je vidět, že i malá kinematografie může natočit velký film. Dobrý scénář - nečekal jsem, že to Erik zvládne... ()

Tomas182

Film, u kterého když se díváte, vám chvílemi nabíhá husí kůže při představě, že se to děje vám nebo vašemu dítěti. Myslím, že ten kdo nějakou šikanu prožil, asi bude vědět přesně jak se cítily oběti ve filmu. ()

mirakk

Agrese násobená další a další agresí. Násilí, které je všudypřítomné. Strach a psychický teror v očích žáků nižších ročníků. Vedení školy, které nečinně přehlíží co se děje na školní půdě. Násilník, potlačující svojí agresi s chutí pokořit své utlačovatele je zatlačen do kouta svázaný přátelstvím a nakonec pokořen vyšší radou školy. Silný zážitek. Celý tento příběh odehrávající se v prostředí internátní školy v 50. letech ve Švédsku se dá opravdu schrnout do věty: „Existuje mnoho způsobů jak udělat lidem ze života peklo.“ ()

Falker[4N]

Geniální film o beznadějném boji proti bezpráví, který mě svou silou srazil na kolena a vyrazil mi dech. Bez jakýchkoliv pochyb jeden z nejlepších snímků, které jsem kdy viděl. ()

Jasmín

V první stovce zde na žebříčku je tento film právem. Dle mého skromného názoru musí zanechat hlubší dojem v každém divákovi. Kdo má rád Společnost mrtvých básníků, tak zavítá do stejného prostředí, ale z úplně jiného úhlu pohledu (vypořádání se s šikanou a násilím). Pokud budete mít tento film někdy možnost vidět, tak neváhejte ani minutu!! ()

Pattrick

Do každého detailu dobře propracovaný snímek. Bez žádných nudných odboček, pořád jede svou vlastní cestou až k samotnému finále. Strašně jsem fandil Erikovi ve všech částech, jak proti školské radě tak proti otci. A jsem nadmíru spokojen s ukončením děje. 90% ()

hikemartin

Film o vině otčíma přenesené na nevlastního syna, a o tom, jak může morálně silný jedinec, při troše štěstí, vyhrát nad lidskou smečkou. Po zjištění co utvářelo život hlavní postavy Erika, jsem s ním okamžitě začal sympatizovat. Od této chvíle byly charaktery postav filmu dobře čitelné a začal zápas ideálů s pokřivenými vlastnostmi lidí. Emotivní příběh ve švédských dobových souvislostech je asi nejsilnější stránkou filmu. Herecké výkony jsou většinou přesvědčivé, ztvárněná šikana je krutá a vzbuzuje respekt a strach, objevuje se i milostná zápletka. To vše bych shrnul jako vynikající film, dávám plný počet. ()

chodlik

Sikana od zaciatku az do konca vo mne vzbudzuje pocit odplaty ku ktorej nakoniec aj doslo. Cely cas som sa neodtrhol od obrazovky a dokonca som sa par krat pristihol pri hlasnom nadavani na "radu starsich". Autor tu "zlo" vykreslil priam dokonale na jednoduchom zaklade a tym je sikana na skolach ktora je uplne bezna vsade vo svete. Rezia naprosto jedinecna a tak isto aj herecke vykony vdaka ktorym si u mna zasluzil tento film plnych pat hviezdiciek... ()

Draugen

Výtečný film, ze kterého dýchají emoce a nikdo nemůže zůstat nepohnut. Mladý herec v hlavní roli na tom má svůj nemalý podíl. Podle mého názoru ztvárnil drsného Erika opravdu skvěle. Ale nejen on, skvěle podávájí své role, jak jeho kamarád, tak i hlavní „záporák“, kterému by snad každý dal s chutí jednu do čumáku. Celý příběh docela hezky podkresluje dobová hudba. Samotné časové zařazení děje podle mě však nemá moc velký význam. No sečteno a podtrženo: moc hezký film – za mě je to 5 hvězd i když pár much tam je. ()

bavorak2

Skvělý,depresivní někde mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami,ale škoda toho konce.Happyend se do téhle skvěle vybudované temné atmosféry nehodí. ()

maxs

výborný film vykreslující hlavního hrdinu jako uvědomělého a hrdého, snášejícího své utrpení díky velké míře sebeovládání a sebekontroly. Vyčnívat, znamená koledovat si i malér... Celkem se dalo očekávat, že pohár trpělivosti nakonec přeteče. . . . ()

YNWA

Vcelku mě překvapuje vysoké hodnocení, dokonce natolik, že výrazně převyšuje film NAPOLA, který je dějově i scénáristicky velmi podobný. Příběh podobný, chování postav podobné....... Celý film jsem přemýšlel kdo koho okopíroval a nakonec to bohužel vychází na Napolu, která je o rok starší, což ale neznamená na 100% že je to okopírované. Nicméně v tomto filmu je jedna velmi zásadní chyba, která jej celý sráží, a sice do očí bijící nerealističnost, třeba oproti Napole. Natolik extrémní šikana a pseudonáckovské chování postav na školské půdě mě trochu uvádělo do rozpaků a cukaly mi z toho koutky. Ignorace vedení školy byla moc přehnaná! Nicméně na evropský film velmi podařené dílo, jedno z nejlepších co jsem viděl. K tomu špičkové herecké výkony, podobně jako v Napole. Na závěr musím dodat, že Zlo mezi námi a Napola jsou autentické filmy, které mě nadchly, nicméně kvůli reálnější podobě Napola vítězí. PS: podobná tématika je ve filmu Welle/Vlna, kdo neviděl doporučuju ()

Dusan-Be

Naprosto epesní vyjádření bezpráví ve špatném systému internátní školy. Tenhle film se opravdu povedl, ani na okamžik se nedá odtrhnout oči od obrazovky. Úplně na vlastní kůži zažijete pocit, kdy jdete sami proti přesile, nesmyslným pravidlům, organizované šikaně a nemáte jinou volbu, než se buďto nechat ponížit a přizpůsobit se, nebo začít tvrdě a nesmlouvavě bojovat. Myšlenka dle mého názoru hodně nadčasová a aktuální, pocit bezmoci by se dal přirovnat k tomu, co nastane, až nám bude vládnout jyrka paroubkouc s KSČSSD ()

Calvus77

Pěkně natočené drama o tom, že nic není jen černé a bílé. Ale jako psychologická studie to nedosahuje kvalit např. Pána much. ()

Craylo

Tento švédský klenot, pokud jste trochu silnější povahy, si nemůžete nechat ujít. Pravé zlo bývá skryto a musí být zničeno. Nejlépe spravedlivým zlem. Film o šikaně a skrytých fašistických postojích na elitní švédské škole, jejíž hladinu rozčeří příchod nového studenta. Problémového teenagera, který nemůže za to, jaký je, ale chce se změnit. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz