U Walkerových je před Vánoci všechno vzhůru nohama. Kvůli vzácnému nebeskému úkazu se totiž rodiče octnou v tělech svých náctiletých dětí, ze kterých jsou naopak dospělí. (Netflix)

claudel

Ke komedii tohoto typu potřebujete dobré herce a hlavně komiky. Tady jednoznačně válí Ed Helms, ten nezklame snad v žádné komedii. Vedle něj musím vyzdvihnout Emmu Myers, umí být nejen roztomilý vlkodlak, ale také upjatá matka tří dětí honící se za povýšením. Velmi příjemná vánoční zábava. ()

Rimsy

Netoxická a neproblematická, ale také neslaná, nemastná, nezábavná, nezáživná. Taková je Rodinná rošáda, která ohraný příběh o probuzení v cizím těle zpracovává jako nudnou moralitu o síle rodiny a již nezachrání ani (na poměry filmu) kompetentní herci a neurážející řemeslo. Více zde. ()

Djoker

Stokrát omleté téma výměny těl podle očekávání nepřináší na stůl nic nového, takže jde o další příběh průměrné rodiny, která znovu nalezne ty pravé hodnoty a Vánoce tam navíc nejsou na druhé, ale spíše na třetí koleji. Skoro jediným plusem je velký prostor pro Emmu Myers, jejíž hvězda má možnost naplno zazářit. ()

-bad-mad-wolf-

Jeden ucházející fórek na čtyři trapné = dvacet procent = jedna hvězda, nazdar. Za všechno mluví epizoda s názvem "pubertální dcera jde v mém těle na důležitý firemní meeting". Zatímco jiní tvůrci by na tenhle námět dokázali uplácat jednu řadu průměrného sitcomu, Family Switch si vystačí s pádem ze schodů, pokusem o vymáčknutí obřího jebáka, kopancem do koulí a prděním uprostřed porady. Všechno završuje nepodstatná záměna čokla s odporně digitálním dítětem a rodinné moralizování tak doslovné, aby ho pochopily i vaše rybičky. Slow clap. ()

Pepinec

Šel nesmysl do světa a když potkal dostatek kamarádů, udělali spolu film. Jiné vysvětlení pro vznik tohohle blábolu nemám. Bylo to snad poprvé, kdy mně u filmu chyběla nějaká reklama, abych se aspoň trochu pobavil. ()

Arsenal83

Človek sa až čuduje, koľko scenáristov a spisovateľov sa proste chytá tej istej témy a povie si, že na tom zarobím. A on fakt na tom zarobí. Ešte aj do filmu dajú tú istú herečku, ktorá si už telo raz menila. Niektoré vtípku aj vyšli, ale inak je vianočný podtón krásne podkreslený tak originálnymi vtipmi ako prdenie a grganie, takže vianočný punč sa mení na obsah čriev fuč, no ale ak niekoho zaujíma Jennifer Garner ako rihá, že jej ani Rihanna nekonkuruje, tak si poslúžte. ()

Chrustyn

Výměna těl po vzoru Freaky Friday, tentokrát u všech členů rodiny, včetně nemluvněte a psa. Pekelně špatná rodinná komedie, která jede v zajetých kolejích a překvapí jen tím, jak je křečovitá, mizerně zahraná a když není absolutně trapná, je šíleně nudná. Dříve slušný řemeslník McG ve svém nejhorším výkonu. P.S. debilismus Eda Helmse se dostal do fáze nesnesitelnosti. ()

BMW12

Scenáristé nepřišli s ničím novým, prohození těl už tu několikrát bylo. A když se opakujete, tak úspěch mít nemůžete. I tak se jedná o povedenou vánoční jednohubku, která vás před Vánocemi pobaví, ale vícekrát si to pouštět nechcete. Film táhnou především Jennifer Garner a Ed Helms, díky nim je tato komedie celkem v pohodě. I když já se u toho více stresoval, než smál, protože každý ze členů rodiny měl důležitý pohovor/zápas/přijímačky/koncert a bylo jsem napjatý, zda jim to vyjde či nevyjde. ()

TheEvilTwin

Doslova učebnicový příklad netflixácké generické, zbytečné, šablonovité komedie, která se dá zařadit do škatulky “jen abychom něco před Vánoci vydali”, u něhož jsem byl skálopevně přesvědčen, že víc jak dvě hvězdy si u mě určitě nevyslouží. A vysloužil, a to i přesto, že sice opravdu splňuje všechny kritéria hloupého a zbytečného, ničím nepřekvapujícího filmu, ale na druhou stranu mu nadšeně nemohu upřít, že jsem se bavil. Humor je jednoduchý a přiblblý, ale mě namíru sedí, body swap sice nevyužívá ve velkém procentu nic neviděného, ale swap batolete se psem je prostě geniální a tohle mě bavilo úplně excelentně, takže i přes velké nedostatky a charakteristiky netflixovské ptákoviny jsem rád, že mohu hodnotit úplně obstojnou 3hvězdou bez větších výčitek. ()

HellFire

Typický produkt, který vznikl proto, aby „byla nějaká práce“. Děj se točí okolo rodiny, která si „vymění těla“. Z matky se stane dcera, z otce syn a pes se převtělí do nejmladšího prcka (ano, CGI dítě prostě nesmělo chybět). Na tom jsou samozřejmě postavené všechny „vtipy“ a trapné situace. Bohužel však s výjimkou Emmy Myers hrají všichni na volnoběh. Nejvíc mě bolel pohled na Jennifer Garner, která se z cool tajné agentky v Alias propracovala do role moderní matky v pitomých filmech, po kterých neštěkne ani pes. Hřebíkem do rakve je Ed Helms, který hraje svou obvyklou polohu. Jak já ho nesnáším. Netflix pokračuje v utápění peněz ve vlastním obsahu. Hodina a půl se tady táhne asi tak dva měsíce. Jediný pozitivní moment z celého filmu, kdy něco fungovalo, byl tanec na středoškolské party a vtip namířený na dnešní mládež, která neustále jen čumí do telefonu. That's it. ()

JohnCZ

Chemie mezi herci je to, co tuhle komedii tlačí alespoň trochu nahoru. Jinak je to ale vlastně dost hrozné - mdlé, nepříliš vtipné a celkově bez jakýchkoli ambicí být čímkoli jiným než jen zcela spotřebním rodinným filmem na jedno použití. Což je škoda, protože zrovna zápletka s výměnou těl má vždycky dostatek potenciálu, aniž by se tvůrci museli uchylovat k low (ne)humoru na téma prdění a krkání. ()

M.i.k.e

standardní body swap taškařice, která jede podle těch nejohranějších not a využívá ty nejprovařenější klišé. Je tu vlastně všechno co si divák, který viděl alespoň jeden podobný film dokáže představit. Rodina která spolu moc nekomunikuje, prohození těl rodiče s dítětem (a taky psa s dítětem což je originální, ale není to zas taková sranda a nikam to nevede), lidi chovající se po prohození jako kdyby zrovna vylezli z jeskyně a samozřejmě potřebné procitnutí a ponaučení na konci po kterém se všechno spraví a všichni budou happy. Kdo má tenhle druh "ztřeštěných" komedií - ve kterých se často jede dost na sílu - rád, ten bude spokojen. Pár dobrých fórů tu je, Ed Helms hraje Eda Helmse a Jennifer Garner si dala s prstem v nose další bojující matku. Na jedno mrazivé odpoledne je Family Switch celkem ok, nicméně že bych se k němu chtěl někdy vrátit jako ke klasikám typu Big nebo Freaky Friday se rozhodně říct nedá....50% ()

Aljak

Ďalší zo série filmov, ktoré stavajú dej na zámene tiel medzi deťmi a rodičmi. Je ich už viacero, takže o originalite asi reč byť nemôže. A keď sa to tak vezme, tak vo svojej podstate to malo rovnaké posolstvo - a síce, že deti pochopili aké je to náročné byť dospelým, a naopak, dospelí pochopili aké ťažké je to ocitnúť sa opäť v detskom veku. Takže celkovo to bolo také nenáročné sledovanie, sem tam nejaká dobrá hláška, ale aj kopu zbytočných trápností. Nenudilo, ale ani neohúrilo. Herecké obsadenie to držalo nad vodou. 3* ()

Juto

Predloha filmu je pomerne známa– rodičia si so svojimi deťmi vymenia telá. Hneď od začiatku sa zdá, že ľudia, ktorí na tom pracovali, mali v úmysle zúfalo tlačiť na humor a neustále rozosmievať diváka. Humor má dobré momenty, ale je ich málo, a viac sa mi zdá humor trápny. Keďže tempo je veľmi rýchle a neustále sa snažia o humor, neexistuje dostatočne jasné zameranie filmu a nedostatok času postáv ovplyvňuje ich vzťahy a konflikty. Prinajlepšom je film  priemerný. 4/10 ()

Pajky3

Nechal jsem se od Netflixu zlákat na poměrně známé obsazení a věřil jsem, že tam bude vánoční atmosféra. Vánoce tam jsou vážně jen na okraj a tahle výměna těl nepřináší nic zajímavého. Naopak přináší úplně hrozné CGI ditě a psa, takže vcelku zklamání. Nečekal jsem zázrak, ale doufal jsem alespoň v průměr. ()

c.tucker

Odpočinkovka, u které vše víte dopředu, tedy kromě Matthiase a hlídání prohozených nejmenších členů rodiny. Za to o hvězdu nahoru. ()