Všichni moji cizinci

• USA All of Us Strangers (viac)

Jedné noci v téměř prázdném londýnském paneláku se Adam (Andrew Scott) náhodně setká se svým tajemným sousedem Harrym (Paul Mescal), což naruší rutinu jeho každodenního života. Zatímco se mezi nimi rozvíjí vztah, Adama pohlcují vzpomínky na minulost a zjišťuje, že ho to táhne zpět do předměstského městečka, kde vyrůstal, a do domu z dětství, kde žijí jeho rodiče (Claire Foy a Jamie Bell), kteří se zdají být stejní jako v den své smrti před 30 lety. (mikki089)

jiri.twist

Herecký koncert, dva Irové v hlavních rolích (věřili byste, že mezi nimi je věkový rozdíl rovných dvacet let?), rodiče Angličané, otec slavný kluk z filmu Billy Elliot a spolu s režisérem ti čtyři nasbírali tolik filmových cen a ocenění za svou kariéru, že se to nedá ani spočítat. Inspirace v knižní předloze od japonské spisovatelky. U zpracování mi nevadila pomalejší první třetina, vše bylo záměrné, hudba i vše ostatní bez výtek. Příběh o osamělosti, smutku a depresích duše spojený s mystičnem, na konci jsem potřeboval kapesník. Nádhera ... 4x10. Pod čarou: Osobně se divím, že jeden zdejší recenzent ze Slovenska se rovnou nezabije po tom, co zhlédl tento film, který zhodnotil odpadem a ztratil půldruhé hodiny svého času, hodnocení bez recenze bych ještě pochopil, ale vyjadřovat se nechutně, urážlivě a sprostě k minoritní komunitě (a to dělá často, kdy vyhledává filmy s touto tématikou), ... se divím, že mu to na těchto stránkách prochází.  Možná sám sobě překáží, aby viděl takovéto filmy pohodlně a věcně bez invektiv a homofobního odpaďáctví. ()

ink flo

Andrew Haigh je jeden z nejlepších současných režisérů, na jeho "45 let" si občas vzpomenu, tohle je podobně silný a existencionální. Snovej, pomalej, emocionální, podprahovej, psychoterapeutickej a hodně smutnej film. Osamělej chlápek bydlí ve věžáku v Londýně, seznámí se a zamiluje do svého (jediného) souseda a občas jezdí na návštěvu za rodiči. Ale......ale jsem rád, že jsem o tom dopředu nic nevěděl, i když ono je poměrně brzo jasný, že je tam něco jinak. Paul Mescal tu předvádí stejně silnej výkon, jako v Aftersun. Přičemž tyhle dva filmy toho mají společnýho víc, třeba ten impact při poslední skladbě, která v nich zazní...a kterej jen tak neodezní. ()

Rathalos

Uz preslo zopar dni,co som tuto dramu pozeral,ale stale nemozem prist na to,co sa vacsine ludom na tom paci,neskutocna nuda a ani ten zaver ma neohuril,jednoducho povedane to nie je moja salka kavy...:⁠-⁠) ()

AngelG

Tenhle film jsem poprvé viděla asi cca před týdnem (poté zkouknuto znovu a znovu) a teprve teď mám dost sil o něm napsat. Doteď ho nemůžu pustit z hlavy. Když řeknu, že jsem u posledních 15ti minut brečela, jakože ne jedna dvě slzy, ale skutečně vzlykala, tak to myslím bez přehánění upřímně a v životě se mi tohle u jiného filmu nestalo. Je to již od začátku neskutečně silné, emocemi naplněné a není možné to neprožívat. Ovšem ten závěr je tak devastující, že se mi doteď svírá hrdlo jen si na to vzpomenu. Na druhé zhlednutí je to možná ještě horší, protože člověk ví a tak je to o to víc již od začátku zdrcující. Andrew Scott a Paul Mescal naprosto dokonalí, oba předvádějí nádherné výkony. Věříte jim každý pohled, každou slzu, každý dotek a jejich okamžité pouto zrozené hlavně z osamělosti. Myslím, že lepší herecká dvojice snad nikdy nebyla. To vše doprovázené krásným soundtrackem a záběry. Není zde absolutně co vytknout, včetně příběhu, který je hlavně o již zmíněné osamělosti, neschopnosti se pohnout dál a konečně se odpoutat od minulosti/vzpomínek a strachu. A jelikož všechny anebo část těchto problémů doprovází občas většinu z nás, tak o to silnější to celé je a svým způsobem to člověku nastavuje zrcadlo. Takže až z příštím projektem bude mít Andrew Haigh opět potřebu zasadit mi další kudlu do srdce, tak nevím zda se najde ještě místo po téhle první. :¨) ()

John80

2 susedia , jedno zoznámenie , citová záležitosť , ktorá nieje určená pre každého s verziou pre rovnaké pohlavie, jeden z nich sa vracia do svojej minulosti k rodičom, ktorý mali pred 30 rokmi autonehodu prostredníctvom mystery spomienok a snov 3* ()

Sharleen76

Krásný zvláštní film, který vás od první minuty vtáhne. Příběh podle knižní předlohy japonského spisovatele Taičiho Jamady. A znovu exceluje Andrew Scott (Ripley) spolu s Paulem Mescalem (Normal people). Nostalgický soundtrack s Frankie Goes to Hollywood a Pet Shop Boys. ()

tereez

Upřímně, nehrát tam Paul Mescal, ani to nedokoukám. Atmosféra ok, ale taaak hrooozně roztahaaaný… jestli nejste na poetická mysteriozní dramata a jen jste se nechali nalákat na “něco s duchama”, asi budete zklamáni. ()

TOMEK17

9/10. Na "All of Us Strangers" jsem se chtěl podívat od té doby, co jsem se o tomto filmu dozvěděl, a řeknu vám, nezklamal. Toto jemné mistrovské dílo spřádá dojemný příběh o smutku, osamělosti a lásce a zanechává nesmazatelnou stopu v srdci. Brilantní herecké výkony dvou hlavních herců povyšují film na úroveň emocionální hloubky, která se jen tak nevidí. Příběh se odvíjí jako mistrovská třída v tragédii, zkoumá spletitou síť lidských spojení a hluboký dopad ztráty. Film mi dnes večer zlomil srdce na milion kousků a vyvolal řadu emocí, které přetrvávaly ještě dlouho po uvedení titulků. "All of Us Strangers" je víc než jen film; je to zkušenost, která rezonuje se syrovostí složitosti života. Jemné vyprávění ve spojení s hvězdnými hereckými výkony z něj dělá nutnost vidět. Vřele doporučuji těm, kteří oceňují filmy, které se ponoří do spletitosti lidské duše. ()

Estwen

Prosím, aby se sem přišel Hollywood podívat, jak se to dělá vztahovka bez klišé a bez nekonečného opisování a vysvětlování toho, co divák vidí v jiných výrazových prostředcích, než v dialogu, čímž se dá stopáž stáhnout pod dvě hodiny a nikde to nechybí! Chvílemi mi to pocitově připomínalo Her s Joaquinem Phoenixem. Téma osamělosti, nezapadání do společnosti, traumatech a comingoutu se tu pěkně vrství a proplétá do komplexních osobností postav. Paul Mescal je talent. ()

j.sorensen odpad!

Vzhledem k místnímu nadšení tipuji, že se za těch 34 let, zvýšil počet ze 4% na 40%. A v záhlaví by mělo být uvedeno, pouze pro úchyly, abych se ušetřil pohledu, na cucající se "chlapy". ()

Sinner.

Nedostal jsem úplně to, co jsem si myslel po zhlédnutí trailerů. Není to typická love story s nadpřirozenými prvky. Je to hutná sonda o osamělosti, o traumatech z dětství a strachu ze zranitelnosti. Překvapivě ve mně více rezonovala linka s rodiči (coming out matce, rozhovor s otcem a závěrečné loučení), aby mě na úplném konci totálně rozdrtila linka s Harrym. Na takový šokující twist jsem rozhodně nebyl připravený a zpětně tak pozvedl i milostnou linii... Andrew Scott je bůh. ()

chorche98

Opravdu velmi povedený film se skvělým Andrew Scottem. Musím se přiznat, že prvních 50 minut jsem se občas mírně nudil a obával se, že ta zvláštní a tíživá atmosféra nevyústí v satisfying konec. To jsem se pletl... Závěr mě brutálně zaskočil (pozitivně); opravdu dokonalé zakončení celého filmu. Jsem rád, že alespoň Adam pochopil - je možná načase přestat utíkat před jakýmkoliv lidským kontaktem. Díky závěrečné scéně jsem si zamiloval The Power Of Love. ()

B.Brighton

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli udělit 3 nebo 4 hvězdy. Atmosféra filmu je nezaměnitelná, hudba skvěle zvolená (obzvlášť pro diváky z generace osmdesátkových dětí), herecké výkony taky super. Možná mi to jen přišlo trochu dlouhé a místy repetitivní. Spousta komentářů zmiňuje, že je závěrečná informace odrovnala. Možná jsem si tyhle reakce neměla předem číst. Očekávala jsem bombu, ale přišlo něco, co mě v průběhu filmu jako možný závěr několikrát v různých obdobách napadlo (spoilery jsem ale nečetla), takže ten zamýšlený šok pro mě nebyl kvůli velkému očekávání až tak silný. Nakonec jsem se rozhodla pro 4 hvězdy, protože to ve mě zanechalo spoustu dojmů (obzvlášť závěrečný záběr kamery a do toho burácející Power of Love) a to se počítá. ()

kockodan

POZOR1 Arsenal83 vypadá na jednoho z těch Slováků co střílí gaye před jejich kluby, jak se jim tam nedávno rozmohl tento "nešvar" bigotního, homofobního čobolismu a lidské zloby, nenávisti, a malosti ducha i mozku! Jinak, ve filmu je jediná "fantasy" tak akorát výškový činžák uprostřed Londýna ve kterém jsou všechny byty, až na ty dva hlavních protagonistů, volné! LOL! Není to o "homošoch", jak si myslí chudák čobolský yntoš Arsenal83, ale o vnitřním životě a bojích o přežití pod povrchem naší netolerantní společnosti plné předsudků a homofobní indoktrinace, což bylo vidět i na rodičích, kteří si s jinakostí svého malého chlapce za svého života tragicky nevěděli rady, a tím mu ublížili. Bohužel postava Paula Mescala tento boj, který ze zoufalství přenesl do nočních gay klubů plných drog, nepřežila. Byl to doják, ale velice dobře zfilmovaný, kdy vás film stále zaváděl do nových a nových nečekaných situací, kdy jste stále nevěděli co přijde jako další. Snové, chvílemi až halucinogenní prolínání reality s minulostí bylo filmově dokonalé! Hlavně scény v a okolo domu ve kterém vyrůstal hlavní protagonista. Za mě 100% ()

Hexx

Zatraceně. Když to tu čtu a vidím to hodnocení. Co mi uteklo? Od začátku nuda, že by se dala krájet, prakticky nic, nicota, NIKDE NIC! A tak jsem jako tetřev hlušec "držel" až do samého konce, u kterého jsem čekal něco opravdu... speciálního, něco co mě vystřelí do vesmíru. Nekonalo se. Prokousal jsem se pseudo dějem, náznaky představivosti, abych udělil jednu hvězdu za nápad a tendenci vyobrazit de facto něco rádoby nového, nevšedního, avšak se svázanými končetinami tak pevně, až začínají prudce odumírat. Jo a taky označení "fantasy" - velké HAHA. ()

batmancz

Jsem divák, co si nečte upoutávku o čem film je, aby byl překvapený. A pak nečekaně kouká, jak se v posteli mazlí dva chlápci. No a netuším proč je v popisku fantasy, správně by mělo bylo mysteriózní. Mám rád FGTH, Erasure i PSB.  Cením si OST těchto gay britských umělců. Líbila se mi ta atmosféra, i ten nápad. Nelíbil se mi konec, ačkoliv jiný být nemohl. Herecky parádní, zcela bez připomínek. Je to film, na který se v pohodě soustředíte a zajímá vás, jak skončí. Dám tomu pět pecek a fakt nejsem ve stejném týmu jako ti herci. ()

mdf

Asi je mi fuk místní vysoké hodnocení, na takovýhle milostné scény se asi fakt koukat nemusím, nevím co to ve mně mělo vyvolat lítost,smutek nebo jiné emoce,ve mně to vyvolalo akorát, že jsem to vůbec dokoukal, jedině co se dobře poslouchá,je ta hudba Pet shop boys, Frankie goes to Hollywood atd. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD