Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

Tominni

Vlastně bych mohl zkopírovat hodnocení z jedničky. Zack Snyder pokračuje v mixu Sedmi statečných a Star Wars a to zcela okatě a bez nějaké výraznější invence. Akce je poměrně dost, film má celkem tempo, ale v ničem nepřekvapí a hlavně v ničem moc výrazně nezaujme. Snad je několika nelogickými kroky. Je to škoda, sci-fi není nikdy dost, nicméně na trojku určitě netrpělivě čekat nebudu. ()

koty2201

Zack Snyder spravil obrovskú chybu pri písaní týchto dvoch filmov. Netreba si dôležité veci nechávať až do druhej časti, ktorá priamo nadväzuje na koniec prvej. Všetky veci, v ktorých prvý Rebel Moon zlyhal, sú mierne vylepšené a napravené až teraz v Scargiver. Stále však film trpí na tie isté nedostatky. A technicky je to opäť bomba. Snyder si musí uvedomiť, že filmy sa netočia len na technickú dokonalosť a krásu. Ale aj na kvalitný scenár, vykreslenie hlavných a vedľajších postáv, ich charakteru a osobností. Aj týmto musia filmoví tvorcovia zaujať. Herci musia mať čo hrať, musia im napísať kvalitné dialógy a pútavo vymyslieť dej a rovnako zakomponovať aj svet v ktorom sa nejaký epický súboj odohráva. Lebo inak je to nuda a pôsobí to mŕtvo. Napríklad niečo, čo by bežne zabralo 2 hodiny, vie Snyder roztiahnuť na 4 a potom to je nuda. Venuje pozornosť vizuálu, ale obsahovo to je prázdne. A to ešte chce uverejniť režisérske verzie, ktoré budú mať ešte o hodinu navyše (každá jedna, čiže 6 hodín dokopy). Pokračujeme v momente, kedy si Cora (Sofia Boutella) myslí, že zabila podriadeného vojevodcu panovníkovi Balisariusovi (Fra Fee), Atticusa Nobleho (Ed Skrein). Vráti sa so spolubojovníkmi domov. Zisťujú, že Atticus žije a chystá ďalší útok. Tak sa farmári pripravujú na boj, trénujú si streľbu a potom v jeden večer sá hlavná šestka rozpráva. Normálne čakáš spolu s prvým filmom 150 minút na to, aby si konečne zistil, kto sú tí 4 cudzinci zač. Ale nie že by to Snyder zakomponoval do deja prvého filmu a riešil to cez flashbacky ku každej postave zvlášť, potom ukázal Coru a jej príbeh a potom ako si ide týchto bojovníkov najať a získať pre svoju vec. Nie. Blíži sa vojna a oni si sadnú pri pivo a hovoria si dôvody, prečo pána Nobleho nemajú radi. Začne Titus (Djimon Hounsou), potom Milius (Elise Duffy), Nemesis (Bae Doona) a na záver Tarak (Staz Nair). Vau. Zo všetkých scenáristických postupov je zvolený ten najjednoduchší a najstupídnejší. A čo je horšie, vieme len o ich motíve boja, ale kto sú zač ako ľudia aj tak nevieme. Majú viac dialógov, ale tie nemajú žiadnu výpovednú hodnotu, aby sme spoznali postavy bližšie. A potom už je vizuálne krásny epický boj ako jediná skvelá vec tohto filmu, ešte tu máme byť dojatí smrťou dvoch hrdinov a naznačí sa 3. film. Koniec. A ďalší premárnený potenciál je za nami. Takže ako som povedal, tie postavy už začínajú byť zaujímavejšie a sympatickejšie. Ale emočne to stále ostáva chladné a nevieš si k nim nájsť cestu. Snyder proste nevie písať postavy a to by mal dať na starosti niekomu inému. Scenár nedáva tým jednotlivým hercom ani priestor ukázať svoj herecký talent. Zase vyzdvihnem len Sofiu Boutellu, Djimona Honsou a Eda Skreina. Oni sa aspoň o niečo snažia. Ale inak je to od ostatných slabota. Potom tam je ešte jeden robot Jimmy (Anthony Hopkins), ktorý stále len čumí, čo sa deje a do udalostí až na záverečný boj a jednu konverzáciu s Corou nijak nezasiahne. Nechápem, načo tam vôbec je a voči pánovi Hopkinsovi, ktorý ho dabuje, je to riadne nedôstojné. Inak mená niektorých postáv som si googlil, lebo sú tak zaujímavé, že ani na meno im neviem prísť a neviem či tam odznelo vôbec. Technicky je to skvelé vizuálne veľdielo. Práca s kamerou je extrém a málokedy vidím takto krásny film a zábery. Hrajú sa so zaostrením, lúčemi svetla, dymom, explóziami. To oku lahodí. CGI efekty sú už trochu horšie a občas príliš umelé a hlavne viditeľne umelé. Snyderove nadužívanie spomalených záberov už asi ani netreba komentovať. Lebo aby bol spomalený záber na to, ako si Titus naberá vodu zo suda do fľašky… to už je moc :D Masky a kostýmy sú tu veľmi pekné a páči sa mi ako sa s nimi dizajnéri pohrali. Avšak, vo výsledku to ešte viac umocňuje pocit, že ten film je len naleštený prd. Bohužiaľ. Pretože vidíš tie zvláštne kostýmy, tie tvory a bytosti, ale film ti nepovie čo sú zač a aký je ich účel. Slúžia iba ako krovie. Zasadenie deja je o dosť chudobnejšie tentokrát a výprava tomu chýba. Hudba bola celkom okej, aj keď vzhľadom na kvalitu filmu znie až príliš veľkolepo. A tie choreografie v súbojoch sú skôr katastrofa ako niečo pekné na pohľad. Takže ak vás nebavil a nezdal sa vám prvý film ako niečo dobré, neskúšajte to ani s pokračovaním. Aj keď uznávam, že je zvládnutý o jeden bod na mojej stupnici lepšie (5/10). Som zvedavý na režisérske zostrihy a tretí film. Možno budem pozitívnejšie prekvapený. Napriek tomu, že tomu neverím () (menej) (viac)

adamix

Snyder zas a znova prehráva na plnej čiare a smutné na tom celom je to, že si to ako vždy neuvedomuje. Herci sú ako v prvej časti zlyhávajúci, na druhú stranu je to akčné sci-fi a dalo sa čakať, že tu nikomu nepadnú oscarové nominácie, ale žiaden z nich si nedokáže u diváka nájsť aspoň malé sympatie. A možno vážne prehráva iba ten klišoidný a veľmi nepodarený scenár a zo všetkých zúčastnených robí totálnych idiotov. Našťastie sa polku filmu iba bojuje a má to aspoň pekné triky. Bojové scény ako vždy kazia spomaľovačky a taktika pri súbojoch pokrivkáva. Za žiadnu cenu nemôže tento rip-off Siedmych statočných Siedmych samurajov vykúpiť a vystreliť na špičku súčasných režisérskych elít typu Cameron alebo Nolan. Obávam sa ďalších pokračovaní a je dosť možné už z poslednej scény, že tento zlý scenár sa nakoniec naplní. Za mňa 35%. ()

TR4XY_CZ odpad!

Strašně mi láme srdce vidět mého oblíbeného režiséra klesnout k tomu největšímu dnu kinematografie. Ten člověk  se nechal pohltit svým egem a má potřebu, aby ty jeho nové filmy byly jenom jeho ve všech ohledech. Za chvíli se ten magor obsadí i do hlavní role a bude tam jako jediná postava. Pokud jde o film, tak vlastně všechno, co jsem ještě tak nějak chválil u první části tady není přítomno. Svět se dál nerozvíjel. Dialogy a postavy jsou ještě více prázdný bez pořádných emocí. Ani ta hudba a vizuál se nedají nijak pochválit. Spousta nelogických záležitostí a fakt, že ten Snyder chce udělat další 4 filmy a ke všem asi udělat i režisérský sestřih, jsou posledním hřebíkem do rakve. Končím 0,5/10 ()

schluke

Jedinej vizuál je v týhle serii dobrý, ale tam to celý končí. Příběh a vše kolem je laciná a nudná vykrádačka z ostatních sci-fi, škoda že se Zack propůjčil takovému tragickému projektu. ()

Kebabkony

Zacku proč! proč do prdele. Stejně jak u první části, tak jsou tu útržky dobrých nápadů a postav, ale to by to musel mít na starosti fakt dobrý režisér, který se vyzná v scifi a není tak úplný kokot. Celá druhá část je ještě horší, pomalejší a strašně utahaná. Aspoň v ty předchozí se něco dělo. Nové lokace a postavy, ale tady vůbec nic takového. Celou dobu jsme jenom ve vizuálně hnusné vesnici nebo na lodi. To že slow motionu je tu nadužíváno tak moc, že to začne být fakt trapný a není to cool. Jo a proč armáda má mušku jako stormtroopeři ze star wars. Mega ztráta času. Po hodně dlouhé době jsem to fakt měl chuť už vypnout, ale přežil jsem to. 3/10 ()

Veskoslav

Jestli jsem mohl u prvního dílu ještě něco odpustit a dát ty dvě hvězdy, tak tady už to fakt nejde. Odpad nedávám jedině proto, že pár dobrých scén se ještě najde. Ale když si uvědomím, kolik času mi první a druhá část vzaly, no, doporučuji se jít raději ven projít. Budete mít z toho rozhodně větší zážitek. Snyder potvrdil, že točit umí jedině tehdy, když mu někdo napíše solidní scénář. Jakmile to totiž dostane do pracek on, je to jak dětské leporelo se zápletkou ala Helmut, opravář komínů. A i tam budete čekat, jestli ho opraví a možná se budete bavit i více. ()

CZRohlik

No... tak Snyder zase perlí. Už tu nebudu vypisovat sáhodlouze (jako minule) co všechno je s tím špatně. Ale rychle... Postavy - plochý a úplně debilní. Reálně tam není žádná dynamika mezi něma nebo prostor pro interakce. Děj - jedním slovem stupidní. Furt mě serou Snydrovi slowmotiony (mám pocit, že jejich množství od minula ještě vzrostlo) a prostě celý je to strašně umělý a hlavně hrozně NUDNÝ!!! 2/10... Více na: YouTube! ()

JasonV

Ešte o stupeň horšie ako prvý diel, z dvojky som si zapamätal len antigravitačný povoz ťahaný koňmi, medzihviezdnu loď na uhlie, to ako chlapík vyzbrojený sekerami likviduje jednotku s laserovými puškami a spomalené zábery žatvy ako vystrihnuté zo socialistického žurnálu. Áno, tu už nič nedáva zmysel a vlastne celý Rebel Moon vyzerá ako keby ste dali 6 ročnému decku 200 miliónov a povedali nech si natočí svoje vysnené scifi. Bohužiaľ aj Bojisko Zem je proti tomuto oskarový film. ()

Gig

Sice nadhodnocuji, ale tak mizerné hodnocení si to nezaslouží. Hanit film, že je to vykrádačka nebo předělávka Sedmi statečných je fail. To je, jako kdyby jste hanili Sedm statečných, že je předělávka Sedmi samurajů nebo že Star Wars je vykrádačka Duny nebo Lion King je vykrádčka Hamleta. Když je něco předem takhle už avizováno. Ano plochý děj to je, ale to je i "předloha". Co mohu vytknout jsou opravdu některé dialogy, které jsou dost naivní. Ale taky to není reálný příběh a je to pohádka. A k pohádce naivita patří. Co mě baví, to jsou odkazy na původní film. Nejen Japonka a pomrkávání po dětech a s ními souznění jako Bronson ala Bernardo, ale určité záběry jako Bronson s píšťalkou, tady samozřejmě bez píšťalky. Její smrt kvůli  dítěti, ale i ty pohledy v obilí. Bavil mě robot, který s parožím a v tom šeru připomínal lovce Horna z Robina Hooda ze seriálu z osmdesátek... Takhle bych mohl  pokračovat. Bavilo mě, jak si s tím Zack pohrál a baví mě ono univerzum. Je to pohádka, drsná pohádka, a tak je třeba na to nahlížet. Je mi jedno, že patřím k menšině. Ani neříkám, že ve většině je síla a tam je pravda, an obráceně. Prostě můj subjektivní názor - názor člověka, co má nakoukáno mnoho filmů - naivních i realistických a je třeba rozlišovat. Mnoho lidí zapomnělo právě na tyto niance filmů a knih. Určitě by mě zajímaly rozšířené verze těchto filmů. ()

Vasyl

Tak aspoň že to nedopadlo "a teď budeme všichni žít spokojeně na planetovesnici kolchoz a pěstovat obilí, dokud nepřijetí další magor z impéria pro zásoby". Půjdeme najít princeznu a bojovat! Vážně někdo zaplatí další díl? Řezba fajn, ale proč si zase půlku filmu (3 dny, během nichž sklidíme úrodu, naučíme rolníky bojovat a ještě vykopeme zákopy a tunely na překvapení záporáků) hrajeme na 7 statečných? ()

Lina

Na obou dílech Rebel Moon je skvělé, že díky nim dostala práci spousta herců, trikařů, kostymérů atd. V jedničce se dokonce našlo pár docela hezkých akčních scén. Ve dvojce bohužel ani to. Málokdy se stane, že by vám bylo úplně jedno, co se děje s postavami. Spíš mě zaujal interiér kosmického plavidla nepřátel, na který by se hodil komentář od poručíka Madisonové z Galaxy Questu: "Co tohle dělá uprostřed lodi?" Jestli ale chcete na dvě hodiny úplně vypnout, nestaráte se ani trochu o logiku nebo originalitu a stačí vám podívat se na něco jako sci-fi s pěknou hlavní hrdinkou ... klidně. I tak to bude chtít aspoň balíček dobrých chipsů. ()

ESNYR

Jak už napsal Lima, půlku seriálů zrušili protože peníze a sledovanost a pak vidíš tohle kde se utratilo půl miliardy. Můžeš mít blbej den, stane se, můžeš mít smůlu, tak to bývá, zakopneš, zlomíš si ruku, to všechno se dá omluvit že nejseš schopnej udělat věc pořádně, celou, křivě měříš. Můžeš to zkusit znovu, opravit to, nevzdávat se hned a prostě zkusit víc možností nebo to vzdáš bereš dovču a vyspíš se z toho. Jak ale chceš omluvit tohle ? A 2x po sobě. 1 hvězdu za nechtěnou komedii z uhloloděma, robota z parožím a nábor do JZD "za lepší zítřky jsem ochotný položit i život" ... ()

Isag1 odpad!

Ďalší film hodený do odpadu odpadov... Samozrejme nemôžem dať ani 1 hviezdu, lebo nudnejší a odpornejší film v celom svojom živote som ešte nevidel :) ()

RobinPM100

Chcete se dívat, jak banda magorů sklízí půl hodiny obilí? a následně jak 10 min rozdává vesničanka za odměnu každému najatému hrdinovi kobereček? ()

Fin_429

Tak tady jsem nedal ani těch 90 minut. To byl hnus. Reálně největší, ani nemůžu říct zklamání, protože prostě se na druhý díl těšit nedalo. První díl aspoň teda někam vedl, ale toto je úplně o ničem. Masturbace nad svým vlastním kontentem a ještě zpomaleně. První díl se dal přežít a byl alespoň na těch 60%. Toto doufám, že bude jenom a pouze klesat. ()

Wyorax

Vážně jde založit film na zpomalených záběrech sečení a mlácení obilí? Ano, jde! Zack Snyder nejspíš zajel do českých kotlin na koncert Kabátů a Dymytry, protože to je rodina! Ten správnej skupinovej agrometal! Škoda, že na pozadí neběžela nějaká ze jmenovaných kapel nebo alespoň zvuk traktoru. To by byl tak krásný odpádek na vynesení do agropopelnice vedle Čapího hnízda Agroferta Babiše. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)