Pan.Antonin

Druhá polovina Hvězdných Válek po Snyderovsku: Rebel Moon Jizvonožka dopadla stejně jako ta první - naprostým propadákem. Největší problém vidím ve scénáři a hlavně v hloupoučké zápletce, která nedává absolutně smysl. Do toho je tam figur jak na orloji, vzájemně si kradou místo a čas a žádná z nich není ani trochu zajímavá. Samotné dialogy měly působit velkolepě, avšak působí směšně a hlavně nepřirozeně. Takhle nikdo na světě nemluví, to je samý motivační proslov střídající motivační řeč. Rebel Moon Rychlonožka se skládá ze dvou částí - přípravy na finální bitvu a na finální bitvu samotnou. V první části sledujeme oživení mrtvého hlavního záporáka z jedničky (proč sakra ti doktoři vypadají jako obchodní federace ze Star Wars?), "training montage vesničanů" a velkolepý plán zkušeného generála Tita, spočívající v nalepení obilí na barák, protože po něm pak nebudou střílet. Do toho se Zack Snyder rozhodl, že představí nějaké pozadí jednotlivých postav a udělá to naprosto hrozným způsobem -> postavy si sednou za kulatý stůl a vyprávějí si. A my tak dostaneme akorát hromadu flashbacků, které jsou ještě totálně nezajímavé a splývají dohromady a za dva dny si je nebudete pamatovat. Vynikne v nich hlavně trapná scéna smrti krále a "zabití" jeho dcery. Druhá polovina je samotná bitva, která je sice průměrná, ale protože její aktéři nikoho nezajímají, tak snímek taky nezachrání. Ve vizuálu zaujmou příšerné zpomalovačky, kterými je režisér proslavený, a tak tu dostaneme slow-motion výkřik, slow-motion bitvu, slow-motion výměnu pohledů mezi dvěma postavami, slow-motion pěstování obilí, slow-motion nabírání vody ze sudu do čutory, slow-motion všeho na co si jen vzpomenete, ale zejména obilí. Proč sakra většinu filmu sledujeme obilí??? Chce Snyder ukončit kariéru a stát se traktoristou. Nevíme. Co ale víme jistě, je to, že Disney Star Wars mohlo skončit naprostou tragédií. Moc nechybělo. Rebel Moon Stonožka stejně jako první díl hodnotím lepší jednou hvězdičkou. Je to sice lepší než Armáda temnot, ale na dvě už to nedosáhne. P.S. Jeden hudební motiv z vesnice mi připomínal skladbu "Holubí dům". ()

ZiGi_

Nějak nechápu důvod, proč by někdo něco podobného točil, když máme Star Wars, v letošním roce velkolepou Dunu a mnohé jiné již zpracované filmy v podobném ražení. Film byl celkově o ničem a nic se tam nestalo. Po hodně vleklém prvním dílu jsem si myslel, že když už se hlavní postavy konečně nalezli, tak tam bude určitá pospolitost a nějaký lepší příběh. Ale ono ne. Je to možná ještě horší. Celkový dvouhodinový snímek by se vcelku snadno dal shrnout do dvaceti minut a bylo by to mnohem lepší než toto. Vše bylo vleklé o hlavních postavách jsme se zase nic moc nedozvěděli, a tak ani nebylo možné se v nich nějak nalézt a soucítím s nimi. Jedná se o nudný příběh, kde doufáte, že už bude brzy konec.    Abych to shrnul, tak celkově nechápu tento film. Celá druhá hodina filmu se točila kolem bitvy, která ve výsledku by trvala možná dvacet minut, třicet max. Hrozně nevyužitý potenciál a smutný počin režiséra. ()

nudlis

Je to nudnejší než první část, roztahanější a jestli měla bejt Boutella "tahák", tak se to moc (nebo vlastně vůbec) nepovedlo. Nejlepší byl zase Skrein. A to je všechno. Zbytek je jen hromada cliché, efektů, výbuchů a ještě pár pytlů cliché navíc. Na odpad to ještě není, spíš na jednu, takovou malinkatou jednu hvězdičičiku. A jestli bude někdy třetí část (jakože bude), už se na to vykašlu a radši se místo ní podívám na dvouhodinovej maraton AZ kvízů. ()

Miroslav.Zac

Takhle promarněný potenciál jednoho celého univerza jsem už dlouho neviděl. Král zpomalovaček Snyder zase řádil. Kdybych chtěl vidět zpomalené žně, zajdu se podívat na místní jezeďáky. Z těch krátkých prostřihů obou dílů je patrné, jak krásný a důmyslně vymyšlený Vesmír Snyder stvořil, on to ale prakticky celé zahodí kvůli prťavému městečku, který jako by vypadlo z amerického severozápadu 19. století - a kdybych chtěl vidět partu vidláků jak bojuje s přesilou, pustím si Sedm statečných. Jestli si režisér myslí, že tohle utrpení protáhne na šest dílů a někdo mu za to postaví pomník, tak se chudák velmi plete. ()

MartinNewman

Tak se Irští zemědělci spojili s africkým kmenem a všichni hrdinně porazili Star Wars. Sofia Boutella která tentokrát vypadala jako Ronaldo nám nakonec zůstala sama a bude si muset do konce vesmíru honit frndu. Stonásobná kopie všeho co se dalo vybrakovat v rukou bandy jelimanů od scénáristy po režiséra. Snyder se přidal do spolku režisérů co spolu se stárnutím i dementní. A to mu přitom ještě není tolik. ()

Ecci.master odpad!

první část už byla naprostá propaganda LGBT a film, při kterým se nepoužil mozek a teď je tu druhá naprosto stejná a ještě větší propaganda, vlastě celý příběh je velmi jednoduchý, myslíte si že vyhraje zlý oživlý běloch jako vůdce celého impéria (jejiž taktiky museli být dány na obtížnost nobrain, jinak by to skončilo tím, že celou tupou vesnici jítnou jednou střelou z mateřský loďe hned na začátku), a nebo vyhraje lezba (LGBT+), indián, černoch, čing čong,  utlačovaná žena s fakt velmi smutnou minulostí(main charakter) a funy guj a utlačovaný vesničany, ano správně menšina vyhrála, celkově to je extrémní blbost, a extrémní propaganda LGBT a palestiny, přesně takhle si Palestina představuje, jak bude bojovat proti Izraeli, je mi z toho opravdu zle, hlavně třeba z toho jak může být vesmírná loď na zkurvený uhlí, proč nikdo nehlídá největší slabinu loďi, proč tam nemaj zavírací dveře, aby nikdo nemohl naprosto ez zničit celou loď, proč jsou hlavní hrdinové tupý teroristi z menšiny a jenom všichni bílí musí být zlí, aimem se to dá přirovnávat k smrtonosný pasti a zemřít musel bílej funny guy a zluťásek (se divim ale je to velká menšina) a zavěr je že zly jsou pouze bílí muži a hodní jsou ženy a menšiny jakoby "Wau" je tahle blbost opravdu myšlena vážně? ()

markinho83

Víc se tomu ani dát nemůže, jako fakt ne, naprosto trapný scénář, jako fakt hodně, nelogické kraviny, první část "eposu" aspoň šla v představování hrdinů, ale tady nic není..... ()

kiler1983

tak zly film z takého pekného prostredia co to mohlo byt je až na zaplakanie. ten spomalený zaber ako sa kosi obilie, trvajúce "25min" je alarmujúce na co sa človek dokáže pozerať. ako mohol niekto takéto niečo pustit do sveta a ako horím ten potenciál tam bol... a som pri tom 3x zaspal a musel som si to vracať späť, preto som mal to kosenie na tak dlho... :D  písane slovom básnika - celé zle ()

H4daon

První díl byl katastrofa, a tak moje očekávání pro druhý díl byly, no abych pravdu řekl nebyly žádné. Čekal jsem, že to bude ještě větší katastrofa než první díl. Kupodivu je to pořád katastrofa, ale přišlo mi, že to bylo stravitelnější než první díl, ale možná za to opravdu může to, že jsem nic od filmu nečekal. Zack Snyder se rozhodl dokonce dát i asi minutu a půl každé postavě, kde se dozvíme o jejím backgroundu, klobouk dolu, minuta a půl super. Ale každopádně furt to bylo tak málo, že je vám absolutně šumák, která z postav zařve a která ne. Největší pokrok byl, že se Zack naučil ostřit kameru, takže bylo chvílema i něco vidět. No zpomalených záběrů a výbuchů tam bylo tolik, že jsem chvílema přemýšlel, jestli náhodou tu víc jak hodinovou bojovou sekvenci netočil Michael Bay. Ano Zack se opravdu řídil heslem Michaela Baye: „když nevíš co, dej tam výbuch“. Film stejně jako první díl nefunguje, postavy jsou plochý a víceméně těch pozitiv spočítáte na prstech jedné ruky. Na konci filmu jsou sice nechaný otevřený dvířka pro třetího brášku do rodiny, ale moc nepočítám s tím, že by to Netflix Zacku Snyderovi odklepnul. ()

kosacOne odpad!

Nevím co je větší utrpení. Poslouchat přes dvě hodiny Okamuru s Babišem, nebo toto? To se jednomu může zdát sebevražda, jako nejlepší řešení. ()

Mrsina

Je to špatný film, to ano. Spousta nesmyslů, nelogičností, protimluvů, špatné choreografie a prostě WTF momentů, jako například pití vody, které přišlo naprosto odnikud nebo předávání vyšívaných šál protkané opěvovanými slovy, když přitom vesničané ty bojovníky vůbec neznali, jelikož neřekli do té doby půl slova ani nijak jinak se neprojevovali. Za to ale celé může především podělaný scénář. I přes to ale odmítám to nazvat totálním průserem, protože to stále mělo slušný vizuál i hudbu a, narozdíl od první části, kde jsem v druhé polovině doslova usnul a nepamatuju si z toho ani ň, tohle mě bavilo po celou dobu. ()

Polux

4/10 | Enfant terrible současné blockbusterové produkce znovu zasahuje a je to nepřekvapivě zase tak mizerné jako posledně. Jako nezamýšlená reklama na Lucasovu originální i prequelovou trilogii, kterými si divák spraví náladu a uklidní nervy po zhlédnutí finále Snyderova dvojitého majstrštyku, to funguje náramně. Jako samostatný film, pozvánka k případným prodlouženým verzím obou dílů, natož etablování nové silné značky, to selhává v podstatě na všech úrovních. Nepatrnou výhodou tady jen je, že po jedničce už divák přesně ví, co jej ve dvojce čeká a nemine. | Nezajímavý worldbuilding, předvídatelný děj, generický audiovizuál, po stránce art designu prakticky jedna velká vykrádačka kdečeho ze SW, případně dalších sci-fi filmů (ani černá díra z Interstellaru nezůstala ušetřena:-)), šablonovité postavy s charismatem v záporných hodnotách, u nichž nemá cenu si zapamatovat ani jejich jména, natož minulost, motivace nebo cokoliv jiného, zbytečné flashbackové odbočky pouze natahující děj, rezignace na sebemenší přítomnost humoru (velká chyba), patetické dialogy o odvaze a sebeobětování, wtf momenty (partička fidlalů, zaskakující za Holkenborga přímo na scéně, mě upřímně rozesmála) a samozřejmě tuny zpomalovaček (nová vychytávka z minula - zpomalovačky ve zpomalovačkách - nechybí ani tentokrát, ou jé:-)), které se ve filmu vyskytují naprosto nahodile, tudíž emocionální dopad na diváka se u nich limitně blíží nule. Nic z toho tady po předchozím filmu nepřekvapí. | Co ovšem nepříjemně překvapí je fakt, že po úmorné dvouhodinové verbovačce postav v jedničce se Snyder ve dvojce hned po úvodních titulcích nevrhne rovnou do akce, ale stráví další hodinu zbytečným agrofetišem, dojemným sbližováním a hrdinskými proslovy, než konečně vítězoslavně dojde na (slow-mo) střelbu, výbuchy, šermovačky a otrocké citování bitvy o Geonosis/Coruscant obecně. Akce a bitek je sice ve dvojce o poznání více, ale svým provedením jsou stejně rutinní a bez nápadu (které by nepocházely odjinud) jako v jedničce. Nadále platí, že v rámci produkčních hodnot z celého ohňostroje marnosti nejlépe vychází Holkenborgův OST, což je trestuhodně málo. Dílo zkázy dokonává otevřený konec, veledůležitě naznačující, že Snyderova šoková terapie ještě nedosáhla svého vrcholu (respektive dna:-)). | PeZet ()

MegaKlatic odpad!

Pan Snajdr zase natočil hodinu bandu farmářů co sklízí seno. Druhá hodina je nějaká rádoby akce kterou každej už viděl v každym Star Wars filmu. Slow motion záběry na každym kroku to akorát kurví, protože jsem fakt nemusel vidět jak se sklízí pšenice v ULTRA HD 4k 280fps slow motionu. Snad se na ten třetí díl Snyder vysere a na ty directorts cuty taky, protože tim akorát kazí akční filmy. ()

RadaRAW

Za prvé chci od netflixu, nejlépe peněžně nahradit čas který jsem právě ztratil a za druhé seberte někdo Snyderovi nárok psát scénář. ()

Tomulka

Rutina, rutina, rutina. Tohle vidět na déčkovém DVD , které se přiživuje na blockbusteru, tak dám odpad  a neřeším, ale toto je od Z.S. to má být něco více.  Plně souhlasím s vyjádřením Lima. To snad natočila a napsala A.I. Já vůbec nechápu jak tohle mohl stvořit Zack Snyder?!?!?! ()