V roce 2010 ztroskotá pracovník OSN Edward Douglas na vzdáleném exotickém ostrově, kde pracuje nositel Nobelovy ceny za genetiku na svém šíleném experimentu. Geniální doktor Moreau, posedlý svou prací a zaslepený nedozírnými možnostmi vědy, se snaží vytvořit dokonalý živočišný druh křížením lidských a zvířecích genů. Když se mu to podaří, ze vzdáleného místa pozoruje chování a konání vzniklých mutantů. (oficiálny text distribútora)

Havala

Rozhodně lepší béčko než dříve mnou komentovaná Pustina (2006). Marlon Brando už toho šarmu dost ztratil, ale právě na tu roli se hodí. Pojetí je přiznávám šílené, ale chvilkově jsem byl uspokojen. ()

adamix

Horšie to už ani dopadnúť nemohlo. Na Ostrove a hlavne hercoch vidno, že sa moc nemali v láske a že ako celok to nefunguje, nie to ešte že to nedáva zmysel s pribúdajúcimi minútami. Kilmer s Brandonom tu pochovali svoje herecké kariéry a Thewlis, ktorý to zo začiatku celkom slušne tiahol, bol už niekde od polky filmu výrazne unudený. Je to hrôza, ale s humorom sa na to dobre pozerá, aj keď pevne verím, že natáčanie bolo nepríjemným peklom. Oplatí sa vidieť. Raz a dosť. ()

krivkin

byl jsem na tom v kině a do teď si pamatuju úvodní titulky - ty jsou opravdu hodně efektní !! a rozhodně to není odpad, znám mnohem víc filmů, které mají vyšší hodnocení a patří do odpadu spíš než tohle... je pravda, že neznám pův. verzi, ale některé příspěvky zde mi přijdou trošku mimo - nebo jejich autoři pouze použili ctr+c & ctrl+v - asi až do 3/4 jsem to vydržel sledovat skoro bez dechu, pak už mě to tak nebralo, ale Marlon Brando jako úchylný genetik a filantrop/zoofil :-) a Val Kilmer jako jeho cynický podřízený, to byla dobrá kombinace... ()

Demoiselle

Byla jsem malá, když mě bratr týral promítáním Ostrova. Teď si nejsem jistá, jestli mě týral kvalitou filmu a nebo i obsahem. /panická hrůza z lidí převlečných za zvířata a nebo naopak/. Každopádě ta hvězda je za to, že když slyším Dr. Moreau - udělá se mi špatně z hrůzy, jakou jsem viděla, a to je asi funkce hororu ne? ()

Nikolas__

Tento film má v sobě tunu scén s neuvěřitelně bizarním a znepokojivým tónem, stejně tak plno částí s extrémně hutným napětím a atmosféry. 36%? Ale jděte... Tak mi asi trošku uniká jedna věc, jestli jsem viděl správný film, který tady sedí na třiceti šesti procentech. 8,9/10 je můj verdikt, a opravdu nemůžu jít níž, ani kdybych chtěl. Úvodní titulkový opening se řadí mezi ty nejlepší openingy filmů všech dob. Kamera je rozhodně velmi nadprůměrná - objektivně minimálně standartní. Střihy jsou velmi dobré, ale občas jsem si všiml nějakého "né úúúplně ok střihu", ale třeba herce jsem ze začátku také kritizoval, ale postupně jsem si uvědomil, že nejsou vůbec špatní. Hlavní hrdina sympatický, finále extrémně povedené a napínavé. Masky jsou něco neskutečného - něco, díky čemu mi tento film zůstane určitě ještě dlouho v paměti. Na IMBD je tento film označen jako PG-13 a "fantasy gore", což teda moc nesedí ale ok. Ani Marlon Brando mi nepřišel vůbec špatný (leč jeho design byl otřesný). Efekty jsou na tu dobu výborné. Hudba taktéž. A taktéž dobré postavy. Tenhle film má velké poselství - lidi se občas chovají jako zvířata. A taktéž jak víme i u Hyeny a doktora - Moc, nás dokáže ovládat. ()

Carnosaurus

Magická atmosféra, nádherná hudba, velkorysá výprava a dokonalé masky. Divné a netradiční zpracování geniálního románu. Místy až televizně působící snímek, který je však něčím víc, než jen nezvládnutým pokusem o zpracování literární klasiky. Nedoceněný skvost, ke kterému se rád vracím. ()

kelet odpad!

Keď som bol malý, tento film sa mi páčil. Teraz je vidno, že som dospel :D pretože je to podľa mňa jeden z tých naozaj zlých filmov, bez akéhokoľvek zmyslu. Dej plytký, plný chaosu a nezmyslov a poukazuje akurát tak na nezmyselnosť celého (ne)diela. Úplne vám stačí namiesto zhliadnutia filmu vedieť, že je to o debilovi, čo robí experimenty, ktoré sa mu vymknú z pod kontroly a doplatí na to a o inom debilovi, ktorý to všetko zachráni ani sám nevie ako. Najviac na smiech vyznieva záver, kedy prichádza na scénu veľmi hlboké posolstvo, ktoré však v kontexte tohto filmu vyznie ako paródia. Film bez hlavy a päty. Hodnotenie: 0% ()

Ilus

Nechápu toto nízké hodnocení. Když to srovnám s tím, jaké sračky tu kolikrát dosahují červené, tak ano, vlastně chápu. ()

ap2001

Půl hvězdičky za masku toho gepardočlověka a půlku za toho červeného trpaslíčka co hrál na klavír. Ten film jinak slovně nehodnotím, protože bych se nedokázal vyvarovat vulgarismů :) ()

MRK

Nudní herci, trapný scenár, škaredá maškaráda-takto jednoducho by sa dal charakterizovať celý film a za určitých okolností by som mu dal odpadové hodnotenie. Ale načo, keď je to taká haluz. Všetky tieto negatívne elementy na mňa pôsobili mimoriadne zábavne (hlavne tie masky nepotrebujú komentár). Najviac sa však musel zabávať režisér dirigujúci zaspatého Branda, hystrerického Thewlisa a kopu chlpatých podivných kreatúr. Neviem, či to bol zámer ( to asi ťažko ), ale skvele som sa zabával. Kazí to len prekvapivo uvedomelý záver- zrejme odkukaný z knižnej predlohy. ()

Gabra

Film jsem už párkrát viděla, poprvé, když jsem byla ještě dítě. Už tenkrát jsem rozpoznala, že dílo jaksi postrádá kvalitu... Davám mu asi tak 10%, a to za ten čas, který tvůrci filmu obětovali... Bylo to zbytečné, protože mi to celé přišlo jako jedna velká krvavá absurdní parodie. Tak nějak. Film nemám ráda a když náhodou zhlédnu v TV programu jeho název, rychle prchám... S první verzí se tohle nedá srovnávat. ()

TThom

Popravde som toho čakal viac, keďže ide o remake dosť slávneho filmu. Ale opak bol pravdou. Nezachránili to ani úbohé kostýmy. ()