Piano

• Česko Piano (viac)

Vášeň je síla, vůči které jsme bezmocní. Nostalgická romance o lásce, která vzplála v drsném prostředí novozélandské pustiny. Do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou. Přiváží s sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Zvláštní, uzavřená a oduševnělá žena se s obchodnickým manželem Stewartem neshodne. Postupně však podléhá jemnému nátlaku jiného muže, který odkoupil od Stewarta její nástroj. Posedle zamilovaný Baines jí postupně piano odprodává, a ona za to platí narůstající povolností. Ta je však stále méně vynucována; později má naplněný milostný vztah za následek prudkou reakci oklamaného manžela. Příroda je vůči bílým osadníkům krajně nepřátelská: neustále prší a všude je spousta bahna. Moře je stále bouřlivé, husté stromy a křoviska jsou jen obtížně prostupná. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou nejednoznačné a jejich charaktery jsou obtížně dešifrovatelné. (oficiálny text distribútora)

Tibb-Shäe

Tak tento film ma veľmi, veľmi sklamal. Čakala som silnú drámu o vášni, ktorá ma zasiahne a nepustí... a dočkala som sa 2 hodín zívania. Každých 5 minút filmu som pozerala, koľko mi ešte ostáva dokonca. Je to strašne rozvláčne, ponuré, veľa sa tam toho neudeje a ani do nebies vychvaľovaná hudba ma neuchvátila. Uznávam, že ponurá atmosféra bola asi režisérkinim zámerom, ale už v aj tak dosť uspávajúcom a pomalom filme? Všetky postavy mi boli nadmieru nesympatické, hoci je pravda, že herecké výkony boli špičkové, teda hlavne nemá Holly Hunter, malá Anna Paquin a Sam Neill. Avšak tú údajnú vášeň medzi Adou a Bainesom som akosi nepostrehla, medzi nimi nefunguje žiadna chémia. Celý film na mňa pôsobí hrozne chladne, čo je teda divné, keďže má ísť o vášnivú romancu. Jediná scéna, pri ktorej som sa necítila, akoby som mala každú chvíľu zaspať bola ku koncu, s nahnevaným Samom Neillom a sekerou. Oceňujem peknú prácu kamery. 55% ()

Montana

Když jsem na tom byl poprvé v kině, po skončení zůstalo celé hlediště sedět až do skončení titulků. Mlčení přetrhla až před kinem kamarádka slovy "jdem na panáka!" Vstřebával jsem ten film několik dní. Vynikající scenář, herci, hudba, atmosféra... ()

Loganberry

Jak název napovídá, celý děj se bude točit kolem piána. Neotřepaný děj, krásné záběry, vášnivá sexuální scéna, úžasná hudba. Prostě nádhera. ()

BabyMilena

Někteří muži prostě vědí, co ženy potřebují a jiní ne (hrdinka prostě k životu potřebovala to piáno). Nádherný příběh o tom, jak lze vyjádřit stav duše hudbou mnohem přesněji než slovy. Moc hezké. ()

Elleva

„Je ticho, kde se nic neozývá, je ticho, kde zvuk není hostem, v chladivém hrobě – na dně mořském…“ Jane Campionová naplňuje svůj příběh chmurným poetickým spodním proudem, který odhaluje potlačené, ale intenzivní emoce: Adinu smyslnost, Bainesovu něhu a Stewartův hněv. Herecký výkon Holly Hunterové, který spočívá v expresivních pohledech a používání řeči těla pro vyjádření své duševní hloubky lze přirovnat k mistrovským dílům němého filmu. Campionová režíruje postavu Ady s diskrétním odstupem, pomocí jejích letmých pohledů a nahlížení na druhé postavy přes dřevěné lamely, vlající záclony a prostory mezi jejími prsty. To vše ještě umocňují působivé skladby Michaela Nymana spolu s atmosférou drsného novozélandského klimatu --> 5* ()

sarianna

Mňo od tohot filmu jsem měla velká očekávání, bohužel se ale nenaplnila. Ne že by to byl špatný film, koukat se na to dá,nicméně mi připadá, že děj je značně předvídatelné a cukrkandlový konec se podle mě taky moc nepovedl. Atmosféra filmu je ale docela strhující a všechno korunuje nádherná hudba. Bohužel jen hudba vynikající film nedělá. Ale abych zase jen nekritizovala, najde se i pár zajímavých momentů a nějaká ta myšlenka by tu taky byla, takže za 3 ()

raadec

Oscar pro Holly naprosto bez diskuzí, ale stejně tak měl být ještě jeden za režii a hudbu. Dechberoucí záležitost po všech stránkách, takhle atmosférický film nepamatuju. ()

lubica1995

Dokonalé spracovanie, nostalgická atmosféra príbehu, prostredia v ktorom bol dej zapracovaný , celkový dojem až do konca (a to zámerne... dúfam) vyvolával vo mne pocit, že toto sa nikdy neskončí dobre. Nezabudnuteľný ()

domceek

Krásna krajina, sympatickí herci, skvelá hudba a aj tak je to nuda. Hrozne patetický nerealistický príbeh, v ktorom som sa s nemou Adou nemohla dohodnúť, ja skratka nie som na zúfalých vydieračských manipulátorov. To by som si radšej odsekla všetky prsty. ()

Wartord

Kdybych se v 19. století stěhoval na Zéland, asi bych si nebral nic těžkého a objemného... a tady ta paní si vezme rovnou klavír! A tím se zakládá na rozplizlý film, kdy protagonistka neřekne ani slovo, ale do klavíru buší jak blázen. Nejprve ji naštve, že jí všechno z pláže vezmou, jenom ne ten klavír. Klavír si sedí na písku a ona touží na něm hrát. Tak přece jen někomu srdce změkne a teda ten klavír dopraví nahoru do kopců. Pokračuje to nenaplněnou láskou k manželovi a nenaplněnou láskou k sexuálně vyhraněnému muži, která se nakonec naplní a je zaděláno na zápletku. Neill je prototyp dobrotivého manžela, který by mohl být trochu víc brutální, ale to by bylo moc klišé. Už stačí ten trojúhelník. A to neustálé lezení do kopce a z kopce. ()

Vila_Malvina

Překrásná něžná i syrová filmová báseň o temné vášni, která hoří kdesi v hloubi duše hlavní hrdinky, a která jí propůjčuje neskutečnou vnitřní sílu, jež z ní vyzařuje, přesto, že je němá – její řečí je její hra na klavír, je to řeč její duše. Skvostná klavírní hudba, okouzlující vizuální pojetí tohoto filmu, skvělé herecké výkony (mezi nimiž vyniká velmi mladá Anna Paquin) a celkový náboj filmu založený na spalující vášni, lásce i nenávisti, pro mě tento film staví mezi nejlepší filmy, které kdy byly natočeny. ()

FireFox

Film je nadčasovej, úchvatnej, melancholickej, nezapomenutelnej... ... a za naprosto nepřekonatelnou geniální hudbu dávám všech deset prstů!!!!! ()

radostR

Strhující dramaticky laděný příběh s působivou milostnou zápletkou. Životní role Holly Hunterové se skvělým Harvey Keitelem. K tomu nezapomenutelná atmosféra Nového Zélandu a vynikající podmanivá hudba. Film je nadprůměrně prosycen emocemi. Jane Campion se postarala o výjmečný zážitek. ()

MagikaVonCary

Nikdy bych nevěřila, že Harvey Keitel by mohl být objektem touhy....ať už mým nebo kohokoliv jiného! Asi v půlce filmu jsem s hrůzou zjistila, že překvapení se koná! Prostě....bylo to tam! ;) Holly Hunter, Harvey Keitel i Sam Neill byli skvělí. Příběh asi taky není špatný, ale mně tam něco (za boha nevím co) chybí nebo přebývá.......a ten prst to nebude;) ()

sormelka

Příběh dokáže během chvíle velmi zaujmout a drží si vaši pozornost až do konce. Hudba a deštivé prostředí udělali určitě své - dokonalá atmosféra... Hrozně moc se mi líbil výběr herců... Holly Hunter má krásné oči a dokázala jimi vyjádřit vše, co nemohla říci... Sam Niel dokázal velmi dobře zahrát zklamaného manžela a o zamilovaném Keitelovi se ani nemusím zmiňovat... Anna Paquin hrála na svůj věk vyborně, jen jsem si párkrát říkala, že takhle rozmazlenýho fracka jsem už hodně dlouho neviděla xD, ale to je věc scénáře, který jinak nemá chybu ;-) Zkrátka, The Piano je neuvěřitelně emocionálně strhující film.... ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami