Piano

• Česko Piano (viac)

Vášeň je síla, vůči které jsme bezmocní. Nostalgická romance o lásce, která vzplála v drsném prostředí novozélandské pustiny. Do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou. Přiváží s sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Zvláštní, uzavřená a oduševnělá žena se s obchodnickým manželem Stewartem neshodne. Postupně však podléhá jemnému nátlaku jiného muže, který odkoupil od Stewarta její nástroj. Posedle zamilovaný Baines jí postupně piano odprodává, a ona za to platí narůstající povolností. Ta je však stále méně vynucována; později má naplněný milostný vztah za následek prudkou reakci oklamaného manžela. Příroda je vůči bílým osadníkům krajně nepřátelská: neustále prší a všude je spousta bahna. Moře je stále bouřlivé, husté stromy a křoviska jsou jen obtížně prostupná. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou nejednoznačné a jejich charaktery jsou obtížně dešifrovatelné. (oficiálny text distribútora)

aluska1991

Slušný příběh a za mě naprosto skvělá hudba. Jen jedna věc mi nesedí...všichni domorodci mají pomalované zadky. Proč ne Harvey Kietel? ()

Blazis34

Kruté drama s němou ženou v hlavní roli. Kdo by řekl, že herečka, která neřekne ve filmu ani slovo bude tak opěvovaná za svůj herecký počin. Stejně tak chválím malou Annu Paquin za její herecké ztvárnění nelehké dětské postavy. Filmová místa byla skvělá, na své oblíbené pláži Karekare Beach jsem byl několikrát a také jsem se do ní zamiloval. Neskutečná plocha černého písku lemovaná skálou je dechberoucí. Do toho nekonečné vlny od australského kontinentu. Nedivím se, že si ji tvůrci tohoto díla vybrali k natáčení. Filmu z roku 1993! dávám slabší čtyři hvězdy - 70%. ()

Fin_429

Ze začátku bylo Piano celkem nudné, ale tím, že se to v té poslední hodině tak hezky rozjelo a příběh dostal svoje grády, se z toho stal úplně jiný film. 7,5/10 ()

persefone

Film sám o sobě je bez jediné chybičky, pět hvězdiček je naprosto oprávněných. Hudba k filmu, to je kapitola sama o sobě, bez ní by film nebyl tím, čím je. Na kolena mě srazila scéna useknutí prstu hlavní hrdinky. ()

Džótí

Hudba, láska, touha, vášeň, nenávist. Po shlédnutí filmu dnes ráno bojuji celý den se závistí a touhou po lásce, jako je ta, kterou prožily postavy Harveyho Keitela a Holly Hunter. Celý dnešní den si pobrukuji titulní skladbou Michaela Nymana, která ve mně probouzí všechny emoce, které ve mně film vyvolal. Závěrem: emotivní film s věrohodným vykreslením postav, charakterů a událostí, ponuré prostředí prosvětlované hudbou a láskou matky k dceři a ženy k muži. Má poklona Harveymu Keitelovi, Holly Hunter, Samu Neillovi i té malé holčičce. ()

Violet.

Jediný pohled němé protagonistky působivější než neustálý jekot v ubrečených dramatech, pár kapek krve děsivějších než potoky tekoucí v béčkových hororech, tichý klavírní doprovod mrazivější než řvoucí rádoby dramatická hudba, tak takhle nějak bych popsala piano. Zkrátit o dvacet minut poněkud rozvláčný úvod a i pátá hvězdička by byla na světě. ()

LucMosss

Nemohu jinak, než udělit plný počet hvězdiček. Jedním slovem NÁDHERA! Film si mne získal již od počátku svým námětem. Po scéně Holly Hunter hrající na klavír na pláži u širého moře jsem měla chuť začít ve stoje tleskat a dojetím plakat zároveň. Toto je krásný a silný snímek s perfektními herci, v čele samozřejmě Annou Paquin a Holly Hunter, uchvacující hudbou a kamerou, jež doslova člověka zdeptá a probudí v něm city... ()

nettopyrek

Hudba je asi ten nejdokonalejší prostředek k vyjádření pocitů. Nástroj v rukou interpreta ožívá a stává se jakýmsi chybějícím článkem řečového centra. Radost, smutek, strach nebo bolest (a všechny nuance) jsou v hudbě univerzálně srozumitelné. Hudba rozveselí, dojímá i uspává. Každé splynutí Ady s piánem, to detailní zobrazení jejího vnitřního světa plného hudby, bylo dokonalé. Nádhera! ()

Brenda.Ch

Tyjo, tak tohle je drama ušité přímo na míru hlavním představitelům. Na pozadí drsně podané novozélandské krajiny s velmi svérázným původním obyvatelstvem se rozehrává příběh zrodu neobvyklé lásky mezi němou přistěhovalkyní a mužem, který (na rozdíl od v tomto směru naivního nově nabytého manžela) velmi rychle pochopí, že cesta vede přes klavír, ponechaný na pláži. Nádherná příroda, svérázní obyvatelé a jako třešnička na dortu odvážné scény schovávající se za nevinnou výuku hry na klavír. Harveyho Keitela jsem si v této roli fakt zamilovala. Roli Ady prý měla hrát původně Sigourney Weaver a odmítla to. Zřejmě dobře udělala, Holly Hunter je v této roli nezapomenutelná a to říkám se vším respektem k herectví Sigourney Weaver. Výborné. ()

Kozlowski8

Němá angličanka Ada přijíždí se svou dcerkou za novým mužem na opačný konec Země - do novozélandské pustiny. Namísto postupného sbližování se svým mužem Ada začíná podléhat vášni jiného muže... Velice plytký a jednotvárný příběh, který z propasti nudy vytahují nádherná hudba a výborné výkony Keitela, Paquin a především úžasné Holly Hunter. Tyto aspekty dělají film nadprůměrným, ale na vstup mezi elitní kousky to nestačí. 65%. ()

tomino28

Kromě ústředního hudebního motivu mě film nijak extra neoslnil. Zápletka i její vyústění se dalo bez větší námahy odhadnout a tak jsem vlastně jenom čekal do konce. A musím se otevřeně přiznat, že díky tomu malému spratkovi se těch 121 minut dost vleklo... ()

v.indruchova

Film velmi vychvalovaný a já se ho proto bála. Můj bratr se mě často ptal jestli jsem jej už viděla tak jsem si řekla, že mu udělám radost a já jí udělala hlavně sobě, když jsem se na něj podívala. Začátek filmu má pomalé tempo je to spíše představování. Druhá hodinka už má pěkné " grády". Nečekala jsem příliš, ale o to jsme byla příjemně překvapená. Vřele doporučuji. ()

Sunwheel

Podľa môjho názoru precenená ženská dráma o predstavách nežného pohlavia. Zo života pôsobí (ne)uvažovanie hlavnej postavy nad prienikom do prostredia dvoch starých mládencov na tropickom ostrove a hodnotenie ich opodstatnenej nenávisti nad jej citovými výlevmi. Ich zobrazenie je samozrejme veľmi jednoduché a stereotypné (zo ženského pohľadu). Ak jeden dá priestor, lebo sa bojí, tak druhý samozrejme uchmatne čo sa dá a zradí aj kamaráta. Do toho malé dievčatko, ktoré vie jej matka použiť na svoje potreby milostného trojuholníka. Uznávam, že krásne prostredie, trefná hudba a hlavná herečka boli zvolené správne a umocnili tento cirkus na priemerný zážitok. Som len muž, žiaľ! ()

Dvojirakri

Velmi dlouho snímek drží v lehkém nadprůměru vlastně jen fantastická hudba, krásná kamera a herecké výkony, pak dojde k ONOMU okamžiku a rafičky všemožných budíků se prudce vychýlí doprava a tam už zůstanou až do konce, ale nemůžu odhlédnout od toho co se na plátně děje dejme tomu hodinu a půl. Jako naprosto nevhodná mi připadala scéna s močící venkovankou. Ve chvílích, kdy se na plátně objevuje divadlo nebo domorodci, je ta nuda téměř k uzoufání. K vysvětlení, jak Ada přišla ke své malé dcerce jsme se taky, pokud si dobře vzpomínám, nedostali...? V první řadě bych ale obě mužské postavy prohodil... Holly Hunter se od dob Vysíláme zprávy změnila k nepoznání! ()

nakamura

Velice silný příběh, nádherná hudba, působivá výprava a jedineční herci. Nemá smysl dál komentovat, to je asi to nejvýstižnější, co se dá o tomto filmu říct, určitě stojí za vidění, tak pak posuďte sami. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami