Odložený prípad

• Česko Odložené případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (viac)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiálny text distribútora)

Dexies

Super seriál, retrospektivy, dobrá hudba, kvalitní scénář a dobří herci, kterým sedí role ... Kathryn Morris je užasná a role ji naprosto sedne ... ()

TheBlizard

S přibývajícími "odloženými případy" má tento seriál pro mou osobu neskutečně sestupnou tendenci. Vše se klišovitě a otřepaně opakuje, každý vrah (povětšinou i svědkové) je vždy, i po několika "staletích" naživu a čeká až jej tedy konečně vyhmátnou, a většinou každý trestný čin je odbyt ve stylu, oběť se o něco praští, uhodí se, upadne anebo okamžitě skoná jinou nešťastnou náhodou, která by za jiných okolností drtivé většině z nás způsobila leda bouli. Ale, abych jen nespýlal, několik dílů bylo opravdu zajímavých. 40%. ()

Ekenc

Prví dvě řady byly úžasný. Byla to příjemná změna po všech CSI. Jakž takž se seriál držel do čtvrtý řady, pak už byli všechny díly na jedno brdo. Pachatelem je vždycky ten co je nejmíň podezřelej. Herečce Kathryn Morris padla role spravedlivé, nekompromisní vyšetřovatelky jako ušitá. ()

Kevi1 odpad!

Zo všetkých megaúspešných krimi seriálov je tento suverénne najhorší. Tá absurdita - niečo, čo sa nevyriešilo pred tridsiatimi rokmi teraz vyrieši nejaká pseudo detektívka. Ja si sakra nepamätám ani to, čo som mala na sebe včera, nie ešte, aby som si spomenula, čo mala pred miliónmi rokov na sebe moja profesorka a čo presne som robila 6. apríla 2002. Totálna blbosť. Ešte k tomu s detailmi o tajne vypočutých rozhovorov.. tak teda dúfam, že raz, keď budem v starobinci, budem mať takú super pamäť ako svedkovia v tomto seriály. Okrem toho nesympatická (a škaredá) hlavná hrdinka (fuj). ()

eaglestar odpad!

Do podprůměrnosti je seriál strháván příliš mnoha ublíženými negry, lezbami a dalšími aberantními jedinci, včetně vyjebaných, teda asi spíš nevyjebaných feministek. Tedy tím, na čem staví především. Nemluvě o masáži diváka ve stylu: fuj takhle to bylo, teď už jsme dávno jinde. Jo, jinde. A říká se tomu pozitivní diskriminace, krize maskulinity, ale taky jedinci bez vlastního názoru - běda jak něco řeknete, třeba.... že nemáte rádi cigoše. Za sto let bude tento seriál o černočerných vyšetřovatelích a vraždách bílého obyvatelstva, heterosexuálů atd. ()

TynTynka

Jeden z mých nejoblíbenějších krimi seriálů. Strašně se mi líbí, že řeší staré případy a jsou tam scény z té minulosti. Dodává to seriálu originalitu. Pěkně jsou udělané i závěry, kde se vždy objeví mrtvý. ()

Neo83

Každá príbeh je niečim zaujímavý,dokonale zvládnutá doba minulá v ktorej sa zločin odohral, dojímavé konce kde sa všetko vysvetlí.Seriál ktorý nie je tuctovou záležitosťou u mňa zabodoval svojou originalitou a príbehmi ktoré aj keď nie sú natočené podľa skutočnej udalosti vo mne budia rešpekt. ()

danatr

Sice zajímavý nápad, ale velmi nereálné, sotva by si někdo vzpomněl na, pro něj nedůležitou, maličkost, díky které se třeba případ vyřeší, po třiceti nebo i čtyřiceti letech. .Ale v záplavě akčních kriminálek někdy bez hlavy a paty přesto příjemná změna. Sympatický je i celý tým vyšetřovatelů. ()

petaechelon

Podle mě nejlepší krimi seriál,s dobrými nápady a skvělým dějem:) Je to pro mě klasika krimi seriálů,ale zároven i nejlepší,nevím,kam se na to třeba hrabe Beze stopy... Seriál je plný těžkých úkolů,hrozných vražd a lidí s psychickým postižením,což je pro toto jako dělané,za mě 100%. ()

theblackswan

Můj nejoblíbenější krimi seriál vůbec. Kathryn Morris je v roli detektivky Lilly zkrátka úžasná, její postava mě baví a baví mě i občasné záběry do jejího soukromého života. Myslím, že ve svém žánru tento seriál nemá obdoby a to, jakým stylem jsou vyprávěny lidské příběhy (flashbacky z minulosti, odhalování detailů v přítomnosti a nakonec vždy dojemný závěr) je prostě unikátní. Nemůžu jinak než dát plný počet! ()

čejen

Dobrý nápad, velmi pěkně zpracované, na nic si nehrající a závěry jsou včetně muziky vynikající, díky tvůrcům, jeden z mála zahraničních krimi seriálů na které se vždy rád podívám.. ()

kazatelSVK

Udržať si úroveň kvality je hlavne pri seriálovom žánri nesmierne ťažké a to je prípad aj tohto seriálu.Niektoré časti sú skvelé,pri iných zas mierne klesá kvalita a pri ďalších najmä tých novších sa scenáre opakujú,len mierne upravujú.Inak je to ale fajn seriál,skvelý námet a Lilly Rushová je sympatická detektívka ()

padlar

Dobrý nápad a více než ucházející zpracování. Zajímavé je míchání současného řešení případu s flashbacky doby, kdy se případ udál. Ale i zde platí, že po X-tém dílu Y-té série to začíná být trochu stereotypní. ()

OtokPag

Lilly a její parta mě baví. Parádní hudba, zajímavé příběhy, prolínání postav dnes a zamlada je skvělý počin. Ani trochu mi nechybí automobilové honičky, výbuchy a střelba... ()

mdf

Múj oblíbený seriál,který má nápad.Je jasné,že je to pořád dokola,ale stejně si scénáristi museli máknout,aby se tento seriál něčím odlišným a moc se mi tam líbila Kathryn Morris.Škoda jen,že se natočilo jen 6 sérií. ()

PanIncognito

Vynikající krimi drama! V této pompéznosti je vše skvělé... včetně úžasné představitelky Lilly Rushové, která je nejen okouzlující, ale i nádherně paličatá. Odložené případy nabízejí bystrou, dojemnou a stylovou podívanou, jenž zanechává emocionální otisk. :-o (viděno s dabingem) ()

wooloong

Pro mě jedna z nejlepších kriminálních sérií. Zajímavé případy, podmanivá hudba, dobře udělané flashbacky, citlivý přístup k případům i obětem, přesvědčivé herecké výkony, sympatická Lilly Rush i její tým. ()