Pred dvoma rokmi sa profesionálny zabijak Jason Bourne (Matt Damon) snažil vypátrať niečo o svojej minulosti a zistiť, prečo ho všetci prenasledujú a chcú zabiť. Vtedy sa zoznámil aj s pôvabnou Marie (Franka Potente) a rozhodol sa, že niekde v ústraní začnú nový život. Varoval CIA, že pokusy nadviazať s ním kontakt alebo ho prenasledovať budú mať dôsledky. Hoci si myslel, že svojej minulosti utiekol, teraz ho  opäť doháňa. Bourne a Marie žijú stále v anonymite, ale Bournea prenasledujú nočné mory a spomienky. Vodí Máriu z mesta do mesta. Snaží sa byť aspoň krok pred hrozbou, ktorú tuší v každom pohľade... (TV Markíza)

CZechi

Zamčenými ocelovými dveřmi široké půl metru, opatřené samostřílem, granátem s nástražným drátem, nejlepším alarmem, který vám roztrhá bubínky a sloním hovnem za nimi. Tak to bych prorazil s za krk chyceným kameramanem, kterej evidentně trpí epilepsií a nepřetržitým nutkáním se při točení objema rukama škrábat až po loket v nose a prdeli, takže ji musí držet v zubech. Nic proti trochu se třesoucí kameře, ale když už ztrácíte přehled v akčních scénách a oči vás z toho pomalu začínají bolet, je to zléééé. Je to věc, která mě na filmu těžce zklamala, ale neházejme flintu do žita. Je to věc, díky které tento film příjde o jednu hvězdičku. Jde o to, že tento neduh vyrovnává skvělý příběh, ponurost prostředí a Roden. (To poslední je trochu vtip, hraje skvěle, ale abych kvůli jednomu herci stříkal z filmu, to zas ne.) SPOILER ALERT Žeru ten pocit, kdy se Jason přesouvá do Ruska a luxusní auta a technologie nahrazují starý šunky na sotva zatáčejících kolech, typičtí Rusové (drink vodka, win dotka) a policajti ve svých huňatých čapkách nahánějící Bourna. Velmi dobře a úspěšně tento díl navazuje na svůj předchozí a zaslouží si obdiv. ()

PORTER44

Pokračování výborného Agenta bez minulosti nezklamalo.Opět výborné napínavé akční scény které jsou během celého filmu.Bourne stíhán nájemnými zabijáky hledá svoji identitu. ()

walsidal

Agent Jason Bourne (Matt Damon) je hlavní postavou napínavého filmu ze světa tajných operací. Film má spád, napětí, snímání děje z pohledu agenta i zpravodajské služby. Bohužel ho v mých očích trochu degradovala nadmíru akční honička v ulicích Moskvy. Akční scény ve filmech nejsou zrovna můj cup of tea, ale pokud jsou použity v rozumné míře a zapadají do děje, tak proč ne. Jenže tu rozumnou míru právě moskevská honička přesáhla. Pokud měla demonstrovat, jak moc bylo dopadení agenta důležité, pak by se asi našly přesvědčivější tvůrčí postupy, než zběsilá honička, jejíž některé momenty pokračujícího úniku po předchozích kolizích působily až komicky. Kvůli tomu jsem ubral jednu hvězdu. ()

SimcaJB

No druhý díl je určitě lepší než první, a je to požitek na to dívat se, Berlín je skutečně Berlín, Moskva je opravdu Moskva, ne jako v prvním díle, kdy Praha vynahrazovala více měst. A pokud třetí díl bude režírovat stejný režisér, tak bude znova úspěch zaručen. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Stojíš na velký hromadě sraček a k tomu nemáš dobrý boty." O dost horší než díl první! Tvůrci využili téma o pomstě za zabitou přítelkyni spojené s tématem očistit své jméno a najít skutečného pachatele, který na vás hodil zločin. Obraz se neustále třese, jak kdyby byl kameraman vožralej. V celem filmu proto není jediná dobrá akční scéna. V akčních scénách je deset střihů na vteřinu a pochopitelně i neustále třesoucí se obraz. Plus Karel Roden v roli záporáka neměl moc prostoru. Agent bez minulosti je díky zpracování o dost lepší. - 40%. ()

evita_

Mali ho nechať na pokoji. Hovoril im to, neposlúchli, tak im treba. Načo provokujú, keď na to nemajú. A okrem toho mu ešte aj zoberú to jediné cenné čo v živote má. Zle zle zle. Dal im šancu, aby sa poučili v prvej časti, ale nič. Nula. Zero. Postupné odkrývanie toho, ako sa vlastne v zákulisí ťahalo za nitky ho hecuje ešte viac. A to nám prináša opäť ďalšiu filmovú chuťovku. ()

mistr97

Bournův mýtus je docela zdařilé pokračování první film o Bournovi. Nechybí objevování pravdy, ani akce. Celkově je ale podle mě o něco slabší. Jedním z důvodů je, že už tu není tak silná ona tajemná atmosféra okolo hlavní postavy. Bournova minulost už je totiž známá. A další věcí je to, že mi začátek filmu přišel dost složitý na pochopení, nedokázal jsem se orientovat v postavách a v tom, co se přesně děje. Postupně se naštěstí věci vyjasnily. 75 % ()

Johny203

Vlastne to isté ako prvý diel ale bavilo ma to viac. Každopádne tej akcií stále neviem prísť na chuť. Na mňa je príliš neprehľadná. ()

Prepperka

Film zkouknutý už po několikáté, a další shlédnutí ještě přibydou. Skvělý akčňák který mne na začátku čapne a do konce nepustí. Miluju jeho atmosféru, styl vyprávění a především hudbu. A nejen ten ústřední hudební motiv, ale i tu výplňovou okolo. Skvěle dokresluje atmosféru do které zní. Hvězdičku dolů za pro mne moc roztřesenou kameru a některé momenty, které asi měly šokovat, ale na mě působily moc nevěrohodně. ()

CaptainPixel

Tr* prd*le zku*vene roztres*nejch z*beru (jak ve starobinci u musle), spickovej Damon, nesmrtelna Volga a Siemens ME45. Skoda ty kamery, mohlo to bejt za ctyri. Aneb, nestazte se bejt za kazdou cenu kewl, protoze veskery posrany tendence sve doby, budou lidem v budoucnu akorat k smichu. ()

Sejkorka

Taková pěkná pohádka pro dospělé. Myslím to vážně, bez ironie. Mrtví tam jsou, ale nic brutálního. Zlo víceméně prohraje a navíc je zaděláno na ultimátum. je to taky trochu cestopisné, od Indie po Rusko. Ruského mafiána hraje Čech, proč ne ? V dnešní době ..... Z poměrně neznámých herců (pro mne teda) stojí za zmínku Joan Allen (moje oblíbené Pleasantville: Městečko zázraků) a povědomá tvář s českým jménem Karl Urban. Je sice velmi podobný Tomáši Satoranskému, ale je to Novozélanďan. To a tady vedou nitky k pánovi prstenů. S vousama je to ten velitel Rohanské jízdy, bratr té ...jak zabije to mazgula ... sakra, nepamatuju si jména. No, těším se na ultimátum. Uvidím to podruhé, ale už budu vědět, která bije .... ()

gggggg

Bournov mýtus je omnoho lepší než originál. Má viac akcie, nie je narušená dejová línia prvého dielu, film je napínavejší a dejovo pútavejší. Hneď po začatí filmu sa na nič nečaká a film hneď ponúka akciu, ktorá trvá až do konca. Bohužiaľ, dosť ma nahnevalo vytúžené finále filmu, akčná scéna na konci bola dosť cez čiaru reality a mierne to pokazilo dojem z kvalitne prepracovaného filmu. ()

BigJohn02

Greengrass předvedl vizuální orgie - honičky a rvačky jsou skvěle zrežírované i skvěle natočené - parádní kamera i střih. A navíc Karel Roden v tradiční roli Rusáka. Propracovaný děj bez nelogičností. Lepší než jednička. ()

Gilmak

Skvělé pokračivání už tak dobré jedničky. Knihy jsem nečetl, ale film super zpracovaný. Ty špionážní intriky jsou skvělé. 88% ()

Mrliš odpad!

O kousek lepší než první díl. Ostatně na špatnosti to neubírá. Opět akční scény nepřehledné, zbrklý střih, zbytečné pohledy z mnoha úhlů. M. Damon opět nezničitelný, všechno ví, zná. Příběh zmatený - úplně o ničem. Příšerný film. ()

Lukas222

Film je to dobrý, ale má jedno veľké negatívum - v akčných scénach nie je NIČ vidno. Je jedno, či je to boj zblízka alebo naháňačka v aute a ešte sa pritom kamera trasie tak, akoby ju držal epileptik s Parkinsonom. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión

30.07.2014

Paul Greengrass je sice známý především díky Bourneově mýtu a Bourneově ultimátu, jeho specialitou jsou ale dramata podle skutečných událostí. Krvavá neděle, Let číslo 93 nebo Kapitán Phillips patří… (viac)

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz