Pred dvoma rokmi sa profesionálny zabijak Jason Bourne (Matt Damon) snažil vypátrať niečo o svojej minulosti a zistiť, prečo ho všetci prenasledujú a chcú zabiť. Vtedy sa zoznámil aj s pôvabnou Marie (Franka Potente) a rozhodol sa, že niekde v ústraní začnú nový život. Varoval CIA, že pokusy nadviazať s ním kontakt alebo ho prenasledovať budú mať dôsledky. Hoci si myslel, že svojej minulosti utiekol, teraz ho  opäť doháňa. Bourne a Marie žijú stále v anonymite, ale Bournea prenasledujú nočné mory a spomienky. Vodí Máriu z mesta do mesta. Snaží sa byť aspoň krok pred hrozbou, ktorú tuší v každom pohľade... (TV Markíza)

savage3303

Podarený film. Plný akcie, bitiek a nahánačiek či už na autách alebo peši. Ja som sa skvele zabavil. Všetko bolo ideálne ale strašne moc mi vadila kamera, kt. bola traslavá a často to zapríčinovalo neprehladnosť jednotlivých scén. Nebyť tej kamery tak dam aj päť hviezdičiek. Takto sú to 4*. ()

raelz

Ačkoliv mě Supremacy "nenaplnilo" tak, jako Identity, Damonův monolog s dcerou zabitých a následný rozhovor končící tradičními Extreme ways mě opět nenechal na holičkách s hodnocením - bylo jasno :-) ()

Utero

Už mě to nerosekalo tak jako jednička a ani zápletka není zezačátku nějak originální. Jenže spousta výborných akčních scén a vychytávek z toho opět dělá našlapanou akční jízdu! ()

Stíba

Akcí nabytá dvojka má vcelku logicky ještě lepší tempo než první díl a ani na chvíli vás nenechá vydechnout. Nadupané ale citlivě natočené honičky nemají chybu. ()

Kingjiri

První díl byl dobrý, ale dvojka ho s přehledem předčila. Možná to bylo změnou režiséra, ale najednou se zde objevilo více napětí a hlavně akce. Přibyly taky skvěle natočené honičky a to nejen na nohou, ale i v autech. Mimochodem, poslední autmobilová honička ve filmu patří mezi ty nejlepší, které jsem kdy viděl. Jakou si s tím dával Greengrass práci a jaký je hračička, bylo ostatně možno vidět na DVD bonusech. Dlužno dodat, se jeho úsilí rozhodně vyplatilo a výsledkem je pro mě nejlepší díl z celé trilogie a jeden z nejlepších akčních filmů posledních let. A proto musím dát pět zasloužených hvězd. ()

Darckol

Bourne je sám o sebe kvalitne spracovaný špionážny thriller s charizmatickým a konečne naozaj ako zabijak vyzerajúcim Damonom, o zvraty a akčné scény nie je núdza a ak by som mal hodnotiť len podľa mojich prvých dvoch viet, tak by som udelil 5*. Ale nedám ich. Prečo? Pretože z väčšiny akcií som nemal absolútne žiaden zážitok, keďže som videl len točiacu sa kameru a rozmazané šmuhy. Neviem, možno len moja hlava nevie dosť rýchlo vnímať, prípadne mi pokuľháva chemická komunikácia v synaptických štrbinách :) Druhá mrzutá vec je ,,drkotajúca kamera" - občas ju použiť, tak to áno, ale predrkotať polku filmu? Takže v konečnom zúčtovaní 8,5/10, lebo nebyť kamery, bol by to plnohodnotný filmový zážitok. ()

Dejvid007

Ještě o chlup lepší, než první díl. Opravdu mě to totálně víc a víc překvapuje, že jsem tuhle serii ještě neviděl. Matt Damon zase skvělý, pravá špionská atmosféra a do toho i trocha českého umění.(K.Roden) Velice napínavý film, který pro fanoušky 007 je jak dělaný. ()

papaguy

Vynikající a o třídu lepší, drsnější, mrazivější, než Agent bez minulosti. V předchozím filmu na mě Damon trošku působil jako Mirek Dušín, který si spletl film. Mnohem víc mi sedl třeba ve Skryté identitě. Zdá se ale, jako by se teprve v pokračování se svou rolí sžil. Hrál, jako by mu někdo napumpoval do žil pořádnou dávku testosteronu. Odborníci na kriminalistiku asi pobaveně zvedají obočí, ale my, laikové, můžeme slastně příst jako kočky a užívat si tu výborně obsazenou a dobře sehranou jízdu. _______ Vzkaz tvůrcům – běžte s tou epileptickou kamerou v akčních scénách do p#*~!e. Čeho je moc, toho je přespříliš. Opravdu unavující. Takhle zničit jinak vynikající akční scény. Ano, už tak rychlý střih zřejmě nestačil. Tak jak do toho vneseme víc, víc, víc dramatu?? Zatřepeme trochu kamerou! To je teď in. Kdyby kameraman netančil s kamerou kozáčka, bylo by to u mě za plný počet hvězd. ()

1Legend1

Noo, už si na Matta jako agenta Bourna začínám zvykat, jeho výkon už mnohem uvěřitelnější, je tam i větší akčnost, ta co mi v Agentu bez minulosti chyběla. K dokonalosti však ještě něco chybí. 75% ()

pepa3rd

Vzhledem ke knižní předloze se naštěstí nejedná o nastavovanou kaši, ale opět o slušně propracovaný příběh, kde se z agenta Bourna stává detektiv i pronásledovaný, balancující na hraně nože, a dost slušně se mu tento pocit daří přenášet i na diváka. 80 % ()

towstit

Nebudem to natahovat. Scenaristcke, reziserske a herecke VELdielo. Tempo nemozne, Damon famozny a co sa mne lubi najviac je prostredie Europskych velkomiest. Nahancka v Berline je umenie samo o sebe. ()

Jakubik

Tohle pokračování vygradovalo předešlý díl a tak je krapet svižnější a akčnější. Bourne vás nenechá vydechnout v podstatě až do konce filmu. Bohužel s více akcí přichází i více nepřehlednosti což filmu tak trošičku škodí. Akce není plynulá a občas se v tom prakticky ztrácíte. Jinak nemám, co bych vytknul. Film jsem viděl již několikrát a pokaždé se mi líbil… ()

redwik

Tak druhý Bourne bol už o trošku záživnejší a celkovo lepší ako jednotka. Viac sa mi páčil celkový príbeh a aj akčné scény. Menej zas naháňačka na autách, ale nemôže byť lepšie všetko pravda. V roli tajného agenta sa mi celkom pozdával Karl Urban, i keď vo filme bol len na začiatku a konci, aj to pomohlo k lepšiemu hodnoteniu. Ešte keby spravili nejaký excelentný záver, ktorý až tak oslnivo neotvára dvere ďalšiemu pokračovaniu, bol by Bournov mýtus topkou medzi akčnými filmami. ()

KafuR

Dva roky žil Bourne v klidu, než ho jeho minulost znovu dostihla a naservírovala nám první pokračování příběhu agenta, který ze všeho nejvíce bojuje s vlastní identitou. Změna režie je znát hlavně na kameře, její krátké a dynamické stopáže umocňují dravost filmu i tam, kde se to zrovna dvakrát nehodí, kvůli čemuž se film zdá chvílemi nepřehledný, i když je pravdou, že opačným stylem by žánr tak trochu popíral sám sebe. Akční scény jsou povinností pro všechny studenty dynamiky a vzrůstající entropie, finální naháněčka v ulicích Moskvy představuje jeden táhlý a strhující zážitek konkurující projížďce na horské dráze. No nic, už se těším na třetí setkání. ()

Pekisan

Priklanam sa k 5hviezdam z podobneho dovodu ako u jednotky. Proste to bavi aj po rokoch, aj po x tom videni. Co si ja velmi cenim. Napriek tomu vyzdvihnem dve veci. Prva je samotny Bourne. Ten sa premenil z casto neisteho, miestami az uplakaneho typka s migrenami na dokonale vrazdiace inteligentne teleso balansujuce na temnej hrane medzi chladnokrvnym zabijakom a ...no uvedomelym vrahom, alebo zabijem len ked musim. Pri jednej scene som si prial, aby cez tu hranu prepadol a bez mrknutia vyprazdnil zasobnik a trochu stratil ten cvenk bojovnika proti systemu. Bohuzial, nestalo sa a Bourne dalej zostal plne pozitivnym hrdinom ludu, obetou vladnych hratok. Co mi ale zase tolko nevadilo. Druhym dovodom je jednoznacne zaverecna nahanacka v Moskve. Urcite patri k tomu najlepsiemu co sa v akcnych filmoch udialo. A aj kvoli tomu sa tesim na zaver trilogie. ()

PEZ

Paul Greengrass dokázal natočiť druhý diel, ktorý je lepší ako jeho predchodca. Vec málokedy vídaná. Ale pomohol mu aj premyslený scenár Tony Gilroya (je podpísaný pod všetkými dielmi okrem toho posledného). Skvelá réžia, zápletka, choreografia fightov a napínavá aj technicky bezchybná autonaháňačka v Moskve. Veľkým plusom je, že štáb precestoval pol sveta a točil všetky zábery priamo na mieste (India, Moskva, Berlín, Neapol, New York atď.). Špička v rámci žánru, radosť pozerať aj s odstupom času. ()

Biopler

S prižmúrením oka dávam štyri *. Slovenský preklad názvu filmu je mýtus a to teda veru. Prvá polovica filmu má skvelé tempo, dynamiku a musím uznať, že som si ju zamiloval. Až do bodu keď Bourne, všetkými masťami mazaný, unikne polícii skokom z mosta a potom rafinovane na tyčke vylezie hore. Taktiež to ako ľahko si nájde Abbotta, alebo opäť ako hravo zvláda, tak ako v jednotke, preexponovanú autonaháňačku. Z Bournea sa teda stáva nadčlovek a to je moja výtka čo sa týka uveriteľnosti jeho postavy. Tretí diel trilógie si však pozriem. Má to drive a nepremrštenú stopáž neúčelovou akciou. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión

30.07.2014

Paul Greengrass je sice známý především díky Bourneově mýtu a Bourneově ultimátu, jeho specialitou jsou ale dramata podle skutečných událostí. Krvavá neděle, Let číslo 93 nebo Kapitán Phillips patří… (viac)

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz