História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Marcel.Ro

Asi nejnadhodnocenější film co jsem viděl v posledních několika letech. Atmosféra umělá a nulová, skoro každá scéna je přehrávaná. Postavu syna komentovat snad ani nebudu. Za mě hodně hodně slabé, ztráta času. ()

Martinko991

Každý človek sa dokáže zmeniť a aj Joe, pre mňa osobne fajn film aj keď samozrejme mal zopár chybičiek. Najviac to ťahajú herecké výkony a kvalitná réžia. ()

Bogrant

Cronenbergov rozbeh k fenomenálnemu Eastern Promises s opäť výborným Mortensenom a zaujímavým, trefným, surovým a skvele zahraným dejom. Človek si nemôže byť ničím istý ani do poslednej minúty. A niektoré scény som nechápal, že mu to vôbec dovolili natočiť. ()

motyka52

Velmi dobrá atmosféra filmu a příběh, který na začátku sliboval víc, než čím se nakonec ukázal být. Zápletka se ukáže být velmi triviální. Nejsem si ale jistý, jestli to ve výsledku tak moc škodí. Přímočarý děj nechává vyniknout Mortensenovu postavu, která v podstatě nemá kam uhnout, ačkoliv se o to zpočátku zuby nehty pokouší. Takřka komorně vykreslené podsvětí s velmi krátkou, ale údernou akcí (s několika překvapivě naturalistickými záběry), je pro Dějiny násilí mnohem lepší volbou, než kdyby to celé uhnulo někam ke Komandu. ()

Tranda

Příběh: 4/5; Humor: 2/5; Akce: 4/5; Drama: 5/5; Napětí: 4/5; Hudba: 5/5; Vizuál: 4/5; Atmosféra: 5/5; Zábavnost: 4/5; Herci: 5/5. 8/10 ()

Bragi66

Neprofláknutý, ale dobře udělaný akčňák, kde se tatík od rodiny vrací do role mafiánského zabijáka. Nepřepísklé, ale namnoze drsné akce. Vřele doporučuji. ()

nikhaj

Zmena si vzyaduje obete. Kazde tutlanie riaz vzplanie. Dobre herecke obsadenie, v&borny pribeh, jednoducho zalozeny na klamstve. Dej sa krasne stupnuje. Na prvy a posledny pocit clovek s hl. hrdinom citi a to v strede, to si treba kuknut. ()

Vena69

Na thriller se jedná o velice jednoduchý film - celkový dojem je sice dobrý a nemůžu si stěžovat, že by mě to nebavilo, ale děj je opravdu hodně přímočarý. Nejslabším článkem v tomto filmu jsou bezesporu akční scény. Jedná se bohužel o ten typ akčních scén, kde se hrdina ocitne v naprosto bezvýchodné situaci a pak najednou vyhraje a přemůže všechny nepřátele, aniž by se zapotil. "How can you fuck this up?" říká jeden ze záporáků jednomu ze svých lidí a divák si prokazatelně musí myslet to samé. Ve filmu jde mnohem víc o pocity hlavních postav a o konflikt ve formě dialogů než o nějakou akci. Ed Harris ale právě tady naprosto září a ačkoliv hraje záporáka, celou dobu jsem fandil hlavně jemu, jeho charisma je tak obrovské, že to ani jinak nejde. Scéna v obchoďáku mezi ním a Mariou Bello je prostě dokonalá. Bohužel ke konci zase film přechází do akce a to je jeho slabá stránka. Jako drama o násilí a snaze mu uniknout bych tento film hodnotil čtyřmi hvězdičkami. Výborně popisuje životní situace, které nemají žádné správné řešení a při kterých si člověk znepřátelí své nejbližší. Jako thrilleru z prostředí irské mafie bych Dějinám násilí dal tak 2 hvězdy, akční scény nejsou nic moc, napínavá je především první polovina. 65 % ()

Breaker

Film! Byť k maximálnímu hodnocení chybělo velmi málo, je to kousek, který je vynikající. Přes hlavní i vedlejší herecké výkony (vynikající), režii, kameru ... až po formální stránku, je to dílo, které na celé čáře boduje. Nepředvídatelný děj, klidné části střídající akci a to bez sebemenšího náznaku nějakého podobenstvý s jiným filmem. ()

Jurator

Ve svém žánru thrilleru nadprůměrný film s napínavým průběhem a nečekaným rozuzlením, ve kterém Viggo Mortensen jako herec přímo exceluje. Celý film provází otázka, která trápí všechny hlavní aktéry: ,,Jak to, že je tak dobrý v zabíjení lidí?" ()

Saigon

Skvelý príbeh o tom, že minulosť si nás skôr či neskôr vždy nájde. A potom bude rozpútané peklo. Dokonalý koncert dvoch hlavných predstaviteľov ma presvedčil o tom, že tento film patrí do filmotéky filmových maniakov. ()

jakub.kuba

Co všechno se může vyklubat z našeho nejbližšího... Upřímně jsem si na začátku filmu myslel že se bude jednat o jakési krimi, kde se budou vyšetřovat vraždy, ale vzalo to velký zlom... Stále ale nechápu co ten začátek měl znamenat, jakou roli ve filmu hráli ty dva, kteří vystříleli ten motel a poté byli zabiti ... ()

Gothos

Tak ja jsem se u tohoto filmu bavil. Cronenberg nas po celou dobu drzi v tajnosti alias "kdoze to vlastne ten Tom Stall je?".Postupne nas tenhle na pohled zporadany manzel a otec udivuje svymi zabijackymi schopnostmi a poodhaluje nam kymze to vlastne byval. Film je natocen velmi umne, divak se nenudi, zvlaste kdyz na scene pobehuje krasna a casto i spore odeta Maria Bello (a to vam povim, ze je na co se koukat ! ) a nalezite dava znat, ze jejiho filmoveho manzela ma opravdu rada ("we didnt have chance to be teenagers when we met" :D) . Potrestani padouchu je tak trochu bez napadu a byvalo by se hodilo do toho dat vice tvorivosti (mozna jenom muj nazor).Herecke vykony sou na vysoke urovni, zvlaste pak Eda Harrise, coby mafiana stoji za to videt. Doporucuji! ()

vojtazz

Film, který sem zprvu hodnotil čtyřmi *, ale poté co jsem došel uvědomění, že o něm přemýšlím jako o jednom ze svých oblíbených filmů, tak jsem musel zvednout. Oceňuji především akční scény, jejichž stylizace a realističnost mě velmi potěšili a pak samozřejmně psychologickou stránku filmu (značně podpořenou hereckými výkony), která je podle mě skvělá. Dějová linka rovná jako prkno filmu IMHO vůbec neškodí. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)