Shaunův život se již delší dobu ubírá odnikud nikam. Celé dny tráví v hospodě Winchester s nejlepším přítelem Edem, hádá se s matkou a svou přítelkyni Liz přehlíží jako širé lány. Když jej Liz pošle k vodě, zacloumá to s ním tak, že se rozhodne získat srdce své dívky zpět, napravit ve vztahu s matkou co se dá a vůbec ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jenže to ještě není konec...MRTVÍ se v hrobech nudí a mají nezřízenou chuť na čerstvé maso. Shaun zrovna prochází údobím velkých změn a tato nově vzniklá situace pro něj není žádnou velkou překážkou. Tváří v tvář EPIDEMII po zuby ozbrojených ZOMBIÍ se Shaun spřáhne s Edem, aby mu byl po ruce při záchraně matky a Liz. A když už to musí být, tak i nevlastního otce a Liziných kamarádů Davida a Dianne. Cílem je probít se do nejbezpečnějšího místa na světě - hospody Winchester. (oficiálny text distribútora)

zdenny

Černohumorná zombácká parodie s notnou dávkou cynismu. Jo, to se mi líbí. Každým coulem byl film prodchnut britskou stylizací. Ovšem asi nejlepší pasáž byla, když zachraňující se skupinka vstoupila jako zombíci mezi pravé zombíky. Toho bych ve skutečnosti opravdu schopen nebyl. Prostě bych dal nohy na ramena a zmizel bych tak daleko, jak jen to jde. Každopádně oceňuji klasický přístup k zombáckému "problému" a to, že se pohybovali pomalu - tak jak se sluší a patří. Jinak nechci vypisovat pasáže, u kterých jsem se nasmál, ale elegantně jich tam pár vloženo bylo. ()

popkec

Svůj devitistý film jsem si představoval trochu jinak, ale budiž, náhoda tomu chtěla takhle. Celkem fajn komedie, bohužel v polovině začíná trochu ztrácet na vtipu. Natočený je to slušně, skloubení zombie hororu a komedie se mi líbilo a volba skladem se mi taky líbila. Jednohubka na pobavení, na druhou stranu proč ne :). ()

Petr23

Jen škoda že to nebylo více vtipné, čekal bych větší využití potenciálu k humoru. Chvíle nudy se střídaly s vtipnými pasážemi. Herci byli vybráni dokonale a celé to uteklo docela rychle, proto takový průměr 3*. ()

JohnSmith

Prima zombie komedie s výborným Peggem. Wright se ze zombikama vypořádal po svém a bylo to moc fajn. Svižné a vtipné. Prostě paráda. ()

lykan9

Společně se Zombielandem je pro mě Soumrak mrtvých nejlepší zombie komedie všech dob. Soumrak mě nejvíce ohromuje již začátkem, jakými všemi možnostmi se dá přehlédnout, že se něco děje. Prostě dokonalé. Už se nemůžu dočkat, až si pustím Jednotku příliš rychlého nasazení a Paula. ()

liuk

Hodně nevšední zombie komedie, jejíž první dvě třetiny jsou skvělé, bohužel přibližně po hodině, kdy je do filmu skvěle zakomponovaná písnička od Queen Dont Stop Me Now, ke které začne Shaunova parta rasit zombáky vším možným i nemožným se film trošku zhorší a upadá do průměru, ale jinak určitě stojí za shlédnutí. Výborně zde hraje můj oblíbenec Bill Nighy (Billy Mack v Lásce nebeské). Celkové hodnocení 3,5*, spiše k tém čtyřem. ()

ganz

Velmi zajímavý film, u kterého jsem se vážně pobavil. Nenáročné na přemýšlení, prostě další film na který si už za rok ani nevzpomenete, ale už teď vám to nevadí. 4* ()

Jacob23

Neni to tak rozjete a rozverne jako Hot Fuzz ale uz tady oba ukazaji ze to v sobe proste maji a jejich styl humoru je originalni,chytry a plny drobnosti..70% ()

jitrnic

Filmu bych rozhodně nevyčítal, že není tím, čím se na začátku zdá být, mě to přijde naopak jako přednost, nevznikla tak parodie, spíše další varianta zombie hororu, tentokrát okořeněná černým humorem. ()

Guzo

Co to bylo zase za kravinu? Tahle sestava mi prostě nesedí - ani tady ani v nedávno viděném Hot Fuzz. Na komedii jsem se smál hodně málo, na horor to bylo až moc trapné a akční? To se za akční považuje každej film, ve kterym se aspoň jednou střelí? ()

R1CH1E

Zombieland ve stylu britského humoru? Ano! A musím říct, že jsem byl překvapený, a to více než příjemně. Pegg opět hrál skvěle, Frost taky nezaostával (jako zombíkovi mu to slušelo) a bristkého humoru tam byla hromada. Byl jsem spokojen a skvěle pobaven. 4* ()

Gerret

Přišlo mi to skoro stejně tak vtipný a zábavný jako Zombieland, který je v některých věcech lepší, ale v nějakých je naopak lepší zase tento. Např. Na konci boj v hospodě u písničky Don't stop me now nebo skvělá scéna na začátku s ženskou na zahradě "Ježišmaria, je sťatá jako kára" mě totálně dostalo :). Hodnocení 75%. ()

Henk123

Simon Pegg a Nick Frost opět nezklamali. Pokud se vám líbil snímek Jednotka příliš rychlého nasazení, tak vás Soumrak mrtvých rozhodně nezklame. Zde nelze nic složitého vysvětlovat, je to prosté - zábava, zombie a pěkná dávka anglického humoru, to znamená ledový klid, když na vás útočí tlupa zombie, vy si stihnete udělat čaj a promluvit si o tom co byste měli dělat, jelikož zřejmě zombie z Velké Británie si pořád ponechávají své ''britské gentlemanství'' i po smrti, tak nemusíte někam spěchat. Je to ten typ filmu, jenž si rád pustím vícekrát do roka a nelituji toho. Též doporučuji všechny filmy v nichž figuruje toto duo.Takže tak. ()

vyfuk

Ani ne tak horor, jako horor. Ani ne tak komedie, jako komedie. Soumrak mrtvých vám nabídne v podstatě obojí. Ani tak se neřeší strach, jako spíš humorná stránka a problémy, ze kterých vás už klidně může bolet hlava. David byl naprostý idiot -někdo to musel říct. Nemyslete si, že příběh přímo končí happy endem, jakoby se mohlo od takového žánru čekat, ale úplné konečné rozuzlení i potěší. Docela hezká odpolední oddychovka po vážných filmech. Když se dá dohromady Pegg a Wright (a jako malé tučné plus Frost) - je to zážitek k nezaplacení. PS: Nebýt traileru na The Worlds End, který mě dostal, filmu bych asi nikdy nedal šanci. ()

Myrreczech

Shaun of the dead je tou vyjímkou potvrzující pravidlo, že ne vždy je první díl lepší. Oproti Hot Fuzz postrádá temto a šťávu, ale pořád jde o našlapanou zábavu plnou absurdit, akce a perfetkního britského humoru. Rozhodně skvělá zábava. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)