Shaunův život se již delší dobu ubírá odnikud nikam. Celé dny tráví v hospodě Winchester s nejlepším přítelem Edem, hádá se s matkou a svou přítelkyni Liz přehlíží jako širé lány. Když jej Liz pošle k vodě, zacloumá to s ním tak, že se rozhodne získat srdce své dívky zpět, napravit ve vztahu s matkou co se dá a vůbec ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jenže to ještě není konec...MRTVÍ se v hrobech nudí a mají nezřízenou chuť na čerstvé maso. Shaun zrovna prochází údobím velkých změn a tato nově vzniklá situace pro něj není žádnou velkou překážkou. Tváří v tvář EPIDEMII po zuby ozbrojených ZOMBIÍ se Shaun spřáhne s Edem, aby mu byl po ruce při záchraně matky a Liz. A když už to musí být, tak i nevlastního otce a Liziných kamarádů Davida a Dianne. Cílem je probít se do nejbezpečnějšího místa na světě - hospody Winchester. (oficiálny text distribútora)

depony

Britské pojetí věčného amerického "bububu" ohledně vzpoury mrtvých dopadlo ... vcelku dobře. Přiznám se, že jsem od něj očekával trochu víc. Některé momenty byly vážně moc dobré [výběr LP, které mohou sloužit jako útočné zbraně na zombíky či "snaha" zapadnout mezi nemrvými tím, že budou chodit stejně jako oni a vydávat podobné zvuky], některé lekavé momenty dobře trefené, ale co mne mrzelo, bylo několik hluchých míst. Takové menší zklamání, ale celkově bych tomu dal 3 a 1/2 * :)) ()

zdepapepa

To co načali ve Spaced, vyšperkovali v SotD. Hláškovitost největšího kalibru, scény do detailu vymasterované, pomalé zombie, happy end, sexy Kate Ashfield, Britcomedy FTW! ()

fcreading

Zombie komedia s trochu porciov komedie a samotný Simon Pegg tu hláškuje dobré vtipy. Zombíci tu vyzerajú v pohode najlepšie bolo keď sa dostali do krčmy a hlavní hrdinovia mali čo robiť. Určite to nenudí i keď sa to rozbehne po 40 minútach ale celkovo sa to oplatí pozerať. ()

Cimr

Tato hororová komedie má něco, co většina filmů tohoto žánru nemá - vtip. Spojovat strach s humorem se snaží převážně Američané a jejich výsledky (čest výjimkám!) dopadají křečovitě - tak, že nejsou ani strašidelné, ani vtipné a vznikne podivný blivajz. Ale suchý, věcný, zkrátka anglický styl, s nímž hlavní hrdinové kosí zombíky hlava nehlava, je úžasný. Komedie taky několikrát zabrousí až do hlubin velmi černého humoru (třeba když hlavní hrdina odpráskne svoji zombie-matku s dokonale suchým ,,Promiň mami!"), který mám velmi rád. A navíc to obsazení! Mihnou se tu lidi snad ze všech britcomů poslední doby, takže pro mě jednoznačně nadprůměrná záležitost. ()

Korbitch

Promiň Shaune. Co? Za co? fůůůj tys to pustil......... JASM, lima a podobný suchaři....namočte se do mlíka...jedině pak máte nějaký využití. ()

Paxxx.cz

Se zombie je sranda, ale když je ve filmu i Simon Pegg, na kterém film hodně staví, tak by to měla být záruka ještě větší srandy ale celkově jde bohužel jen o průměr...6/10. ()

Rosana

Hustý nářez, fakt povedená parodie, která mě mile překvapila. Místy jsem se smála, až jsem se za břicho popadala. Při natáčení se museli tvůrci vyřádit. ()

RasputincZ

Bláznivá komedie plná britského humoru, která čerpá především z perfektního dua Pegg/Frost. Celkově film má určitě pár zábavných scén ( Bill Nyghy alá to stvoření na Z uvězněné v autě) a další... Každopádně po prvním zhlédnutí na tuto zombie komedii nejspíš celkem rychle zapomenu. ()

SaNcHeZ_cz

Edgar Wright ví jak na diváka. Do hlavních rolí elitu btricomu, vizuálně bravurně stylizovat film a postavit v opozici surové násilí a komediální podtext. Zdánlivě nemůže fungovat, v reálu povedeně zábavné. ()

Hannibal92

Postapokalyptický svět ve kterém se nenudíte, ale naopao se ještě dobře pobavíte. Když člověk vidí o čem film je, tak by řekl že to bude strašná kravina, ale ono ne.......ono to funguje a až nad očekávání dobře, zasloužených 80% ()

MartinezZ

Wright-Peggova zombie komedie s pár vtipnými scénami, několika očekávaně-humornými scénami, mnoha 'prostě-jen-existujícími' scénami a pak pár scénami, které mi tak nějak do komedie nesedí. Začátek je dobrý, ale pak to u mě prostě pomalu ztrácelo grády. Od stejné dvojice mi přišlo mnohem lepší Hot Fuzz. ()

mysiak

Pocta zombie filmom, ktorá vyšla na výbornú v typicky britskom štýle, nechýba skvelý humor, absurdné situácie - ako vyzerať ako zombie...až po trošku zlý koniec, ale nakoniec bol dobrý :D ()

CBD

Důkaz o tom, že parodie bez trapnosti může fungovat. Pocta Rommerovi nebo jen další Peggovina, je to jedno. Bavit se budete skvěle. ()

Tayen

Několikrát naředěný britský humor. Neoriginální gagy (každý na každého míří rozbitou flaškou, v nejnevhodnější situaci vezmu mobil...tohle je britský humor, tak suchý, že by záviděla i Sahara?). Čekala jsem pecku, dostala jsem pecku mezi oči a probudila se. Nehumorná komedie. Oproti Jednotce příliš rychlého nasazení, tohle působí jako školní práce, která nikdy neměla být hodnocena. ()

Ellmariachi

Já se přiznám. Vůbec mě to nebavilo. Vtipných momentů, které mě pobavily jsem napočítal asi dva. Když se to chvílemi tvářilo vážněji, šlo to do háje úplně. A to mám filmy o zombíkách a takovej ten blbej humor rád. Víc k tomu tentokrát ani nemám co dodat. 49 procent. ()

Popluh

Film sice nedosahuje kvalit Jednotky příliš rychlého nasazení, ale i tak sem si užil spoustu zábavy zejména díky neuvěřitelným hereckým výkonům. Přičtěte si k tomu nezapomenutelné scény jakou likvidace zombíků gramofonovými deskami určitě je a vyjde vám ideální film na pohodové chvíle. ()

Sandiego

Člověk by ani neřekl, jak je téma zombíku vděčné pro situační a typicky britský humor. Perfektní je hlavně rozjezd, kdy hlavní postava ještě neví, co přesně se s jejím okolím děje a nevšímá si důležitých symptomů zombie epidemie, což vede k řadě inteligentních skečů útočících na bránici. Poté následuje akčnější a již ne tak originální druhá část, kde však kadence humoru a hlášek neustává a dynamická smršť nedává prostor pro hluché místo. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)