Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

E..

Je pravda, že jsem tenhle film neviděla do konce..ale asi to ani nebylo potřeba.. Průměrnej romantickej film.. Mám Meg moc ráda a dřív jsem se na romantický filmy s ní dívala dost, ale tohle opravdu nic moc.. Pár věcí tam bylo vtipných..ale to se s přechodem do budoucnosti dá očekávat.. Nic extra. ()

Orlau32

Roztomilý film plný zašlé romantiky,kdy je člověku líto, že nežil v době 1878, kdy se narodil můj dědeček. Ano, byla to doba mužných kavalírů, dvorností a život plynul klidněji. Žena sice neměla volební právo, byla ale v životě muže něčím krásným, něčím pro co stálo zato tasit meče a nosit růže. Ach jo.... Meg RYAN byla roztomilá a Hugh JACKMAN byl prostě fešák. Vysoký s dvorným chováním (kde jej Hollywood vyhrabal ?) viděla jsem ho poprvé, ale zapamatuji si jeho charisma. Fakt je, že s takovým námětem by se dala dělat větší kouzla a mohlo tam být ještě více vtipu, ale díky i za toto pokoukání na film, kde se nikdo nefackoval ani nesouložil. Prostě balada pro duši. ()

Naslund

Všechny filmy, které někoho přenášejí z jedné doby do druhé mají velice usnadněnou úlohu v rozesmání člověka. Problém pak obvykle nastává, když má být humor protkán s romantikou. Ta zábavná část se mi moc líbila, přestože nedosahovala ani zdaleka vtipnosti Návštěvníků, kde došlo k podobnému přesunu. Co sráží mé hodnocení je romantická část, kde jsem si nedokázal dostatečně oblíbit ani jednu z hlavních postav. Meg Ryan mám rád, ale tentokrát mi její závěrečné chování nějak nešlo na rozum. Nazmar využitá mi přijde fantastická skladba Until, která se objeví až v závěrečných titulcích a která mě k filmu i nalákala. Každopádně nelituji času, který jsem u filmu strávil. ()

Damiel

75 % - Příjemná romantická záležitost, kterou táhne chemie mezi Meg Ryan a Hughem Jackmanem. Námět sice kapánek ošoupaný, ale dostal slušivý kabát. Byl jsem spokojen :-) ()

ja.rebel

Jednu hvězdičku proto, že mám ráda Meg Ryan a tu druhou proto, že se jsem vydržela až do konce. Z mého pohledu tato "romantická komedie" postrádá jakoukoli šťávu. Komické mi to nepřišlo vůbec a romantiky tam bylo opravdu pramálo. Patrně nejhorší film s Meg Ryan jaký jsem kdy videla. ()

m@rz

Průměrná komedie, která se zaměřuje trochu i na romanticky založenou část publika. Hugh Jackman to ale zřejmě umí s ženami stejně jako s drápy ;) Bylo zajímavé sledovat Jackmana a Schreibera po boku, když v X-menech stojí proti sobě :) ()

Aleee89

Kate a Leopold. Ještě živě si pamatuju, když šel film do kin. Pak jsem na to úplně zapomněla a dívala jsem se teprve včera v televizi. Opravdu jsem se překonávala, abych film nevypla, protože mě to prostě nudilo. Meg Ryan je sice hezká a roztomilá, ale jedna herečka zkrátka neudělá film. Táhlo se to, bylo to nezábavné. Prostě pokus o trochu jiný romantický film, který se nepovedl a ještě sem tam sklouzl k trapnosti. ()

kajas

Kdyby byla Meg trochu větší sympaťanda (nebo ještě lépe, kdyby Hughovi sehnali lepší partnerku), šla bych s hodnocením klidně výš. Hlavním tahounem je samozřejmě pan vévoda, ale pochválit zaslouží i blázen Schreiber a samozřejmě psí spolubydlící ;). ()

Parlay

Hugh Jackman je vážně sympaťák a zkušenou romantickou matadorku Meg zde dokonale zastínil. V daném žánru se jedná o lehký nadprůměr (cestování v čase na tom nic nemění), potrfólio romantických komedií nabízí řadu lepších, ale na druhou stranu i méně kvalitních kousků... ()

berusche

Meg Ryan nebude nikdy přesahovat takové role, jako je Kate. Její poznávací znamení: mrskám rukama tak, že kameramani nestíhají můj pohyb, a pohupuje se tak, že mi musí do ruky dát aktovku, abych to ustála (viz. když jí potkal Hary, zamilovala se přes internet a papala hrušky s andělama). Ale má příjemný úsměv a ty romantické scény jí snadno uvěříte. Jackman je přesně ten typ charismatického muže, který by i mohl přijít z 19. století a vůbec byste nebyli na pochybách. No a ty komické okamžiky potkání se s technikou, snaha o humor se tu nedá upřít. ()

Martin741

Zaujimavy a originalny scenar k tomuto filmu a fajne dialogy pochovava vyslovene priemerna rutinerska rezia Jamesa Mangolda /Walk the Line, Naruseni/. A z ustredneho hereckeho dua Meg Ryan a Hugh Jackman by sa urcite dali vytrieskat lepsie herecke vykony nez je tomu vo filme Kate and Leopold. 64 % ()

rakovnik

Romantická komedie na mnohokráte opakované téma cestování časem a peripetiích z toho vzniklých. Pohodová atmosféra filmu by u mě byla na 3 a půl hvězdičky, ale protože valná většina hodnotících se drží třech hvězdiček, tak přidám ještě tu polovinu a to především za šarm Hugh Jackmana. Za co bych možná trochu z hodnocení ubral, je v mnohých scénách patrný (ač gentlenam o tomto samozřejmě pomlčí) vyšší věk hlavní hrdinky. ()

Elyssea

Moc milá, absolutně nenáročná komedie s mým oblíbencem Jackmanem:-) Možná až příliš dlouhá stopáž a dost neuvěřitelný konec. Lépe řečeno bych spíš pochopila, kdyby Leopold zůstal v budoucnosti. ()

Rocky88

Tohle bylo slabé po všech stránkách - jako komedie, jako romance, a samozřejmě i jako fantasy. Sice to neurazí, ale ani to moc nepotěší. ()