Život amerického inžiniera Kylea LeBlanca (Jean-Claude Van Damme), ktorý sa pred časom aj rodinou presťahoval do Ruska kvôli práci v tamojších oceliarňach, sa zmení na nekončenú tragédiu, keď brutálny zločinec znásilní a zabije jeho milovanú manželku. Tým sa však Kyleovo utrpenie iba začína. keď totiž skorumpovaný súd násilníka oslobodí, Kyle sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a priamo v súdnej sieni muža zastrelí. Nešťastnou náhodou však pritom príde o život i policajný dôstojník. Kylea preto odsúdia za vraždu a pošlú do neslávne známej väznice Kravai, ktorej pevnou rukou vládne generál Chrušov (Lloyd Battista). Ním nastolený krutý režim, ktorý nepozná ani len náznak zľutovania či súcitu, zlomí každého - a prežiť v týchto podmienkach dokážu skutočne len tí najtvrdší... Najdesivejšie sú nepochybne pravidelné zápasy trestancov na život a na smrť, ktoré sú najobľúbenejšou zábavkou nielen samotného riaditeľa, ale i väzenských strážcov. Kyle sa pod týmto tlakom temer zlomí, no našťastie si postupne začne najmä vďaka svojmu spoluväzňovi 451 (Lawrence Taylor) uvedomovať, že nebojuje len o svoj život, ale i o svoju ľudskosť... (TV Markíza)

korbitch22

Ringo Lam spoléhal na Vandammeho herectví a ne na bojové umění a to udělal velice dobře.Perfektní drama v chladném ruském vězení s naprosto skvělím výkonem většiny herců.Bravo,bravo,bravo ()

Pítrs85

Netradiční vandammovka, JCVD už tu tolik nevsází na svoji legendární otočku ve vzduchu, ale s dalšíma trestancema si to tu dává pěkně na pěsti. Film jsem viděl těsně po Warriorovi (s Tomem Hardym) a některé bojové scény tu byly velmi podobné, hlavně co se stylů týče, jinak řečeno- tenhle film jsem si dobře načasoval a tak na mě zacílil, jak rána sloupem do Van Dammových koulí :) Nejvíc se mi na In Hell líbila ona temná a stísněná atmosféra, ze který !SPOILER! není zdánlivě úniku. Inu, jenom zdánlivě... :) ()

SOLOM.

Průměrný film z vězeňského prostředí, kde tím nejlepším jsou jednotlivé bitky na dvoře. Jakmile se totiž děj obrátí jinam, začne být nehorázná nuda. především pak v těch snových pasážích. Jinak jsem byl však docela spokojený a souhlasím, že tenhle kousek patří mezi ty lepší filmy co Van Damme natočil. ()

ARI50

Film kterému k dokonalosti chybělo fakt málo, smutný začátek příběhu jsem dostal ale taky hned nápravné rozhodnutí které bohužel nese nejhorší následky v nejhorším vězení. Věznice je hodně nebezpečná se spousty zvrhlých chlapů podvodu a hlavně soubojů. A tak se musí Jean vypořádat sám se sebou a dostat se prostě ven jakýmkoliv způsobem a to už to stojí hodně za pozornost protože souboje jsou skvělé a spravedlnost je na blízku takže velká spokojenost. ()

902 10 odpad!

zase jeden vystizny nazev ***** synonymum zmatenosti **** veznice v rusku plna mexikanu a cernochu *** misto akce preudointelektualni zvasty ** trapne pokusy o nadprirozeno a zamlzene pohledy do minulosti, samozdrejme zpomalene * o cem to je zjistite az po filmu z teletextu - odpad. ()

Bauer

Super!!!!!!!!!!!! Van Damme se vrátil a že se mu to opravdu povedlo suprově.Výborná hudba ale jen co mně trošičku vadilo bylo místo kde se to odehrávalo. ()

MáŠa

Béčkový film s Jeanem-Claudem Van Dammem, obsahuje to spoustu klišé a podobného, Rusáci z obsahu nebudou mít asi radost (zaslouží si to :-) ), ale jinak, jo, v pohodě, nenadávám si, že jsem to viděl, i když pochopitelně dalo by se narazil na milión lepších filmů. Prostě taková oddechová vymývačka. I ty snahy udělat z toho něco dojemnějšího a filosofičtějšího odpouštím. ()

Mordenroth

Tento film odporúčam všetkým, ktorí Van Dammeho už dávno odpísali. Je totiž vysoko pravdepodobné, že po tejto snímke zmenia názor... 70%. ()

Genero

Sice jsem byl zpočátku trochu rozmrzelý, že Žánklóda nezneužila nějaká nestydatá transka násadou od krumpáče, jak se na uvítanou v sovětském vězení sluší. Viděl jsem to dost hnědě, ale nakonec nebylo Peklo taková debilní sračka, jaká by se dala od svalů z Bruselu očekávat. Vlastně je to jeden z jeho nejlepších počinů, které jsem viděl. Roztomile naivní příběh o intelektuálovi, z kterého nevábná cela a deset kliků denně stvoří násilnické monstrum, aby posléze ve svém nitru nalezl lepšího člověka a potkal přátele. Mám slabost pro filmy, v nichž mafián, negr a hermafrodit táhnou za jeden provaz. ()

5150

V době natáčení dvaačtyřicetiletý Jean-Claude Van Damme prokázal výbornou fyzickou připravenost a role američana Kylea, který má hodně daleko k nepřemožitelnému superhrdinovi mu absolutně sedla. Navíc velmi kvalitní příběh, akční sekvence a vůbec, PEKLO řadím k tomu nejlepšímu, co kdy Jean-Claude natočil. ()

Tommassi3

"Myslíš, že jsi vítěz, ale když musíš hrát jejich hru, jsi poražený !! Ztratil jsi sám sebe !!" Jak vykrást věznici v Shawshanku a navrch ještě několik dalších notoricky známých filmů z vězeňského prostředí přes Zelenou míli až po Staloneho Kriminál ?? Teď už to vím, a ačkoliv se v konečném účtování nejedná o vůbec špatný film, jistě je to béčko jako kráva, to zase jo, jen by možná neškodilo vyhnout se těm rádoby intelektuálním žvástům, nesmírně hlubokému filosofickému rozjímaní nad pomstou a všem těm otřesným flashbackům, zůstat u ryzí pokleslé, leč zábavné, žánrovky, do které se belgický baletní mistr prostě nejlépe hodí !! Ostatně Van Dammovi tentokrát není opravdu nic moc co vytknout, patří totiž k tomu nejlepšímu, co Peklo nabízí, spolu s velmi dobrou režií Ringa Lama, ti dva totiž zachraňují, co se dá, scénář děravý jako řešeto se všemi těmi stupiditami, minimálně ten černej vězeň číslo 451 v podání obrovitého Lawrence Taylora a otázka, jak se ocitl v ruským kriminále, aspiruje na filmovou píčovinu století, a ne záměrně vtipná klišé i Van Dammova vizáž Ježíše Krista mi totiž působily neskutečná psychická muka !! Potěší i fakt, že Jean-Claude jako Kyle LeBlanc tu rozhodně není nesmrtelná mlátička, ale dostane i pěkně přes držku, stejně jako dost vydařený soundtrack Alexandera Bubenheima !! ()

Dale

To malo byť čo? Van Dammove Vykúpenie (z väznice Shawshank)? V porovnaní s jeho filmami z posledných rokov to však nie je až také hrozné. No stále je to len béčko, ktoré sa hrá na vážny film. Jediné, čo nie je bečkové, je réžia Ringo Lama. A určite poteší aj vidieť, ako to konečne raz poriadne schytá aj Van Damme. ()

brutale

Lawrence Taylor je úplne boží, vnáša do snímky múdrosť, rozvážnosť a istý závoj tajomna, čo vytiahlo žánklódfandamovku do zaujímavej roviny zo žumpy kde sa Jeanove filmy tak radi kúpu a celkovo snímka príjemne prekvapila a pekne zahrala na strunu... ()

Terva

Scénář : Eric James Virgets a Jorge Alvarez. Chyba ve filmu - Hlavní hrdina odjíždí generálovým autem z věznice a při tom na tachometru ručička ukazuje nulovou rychlost. CITÁT - Generál Hruškov ( Lloyd Battista ) - Tady nemáš co dělat! Vypadni!!........ ()

moviesfan

Tohle je drsný až občas brutální filmeček, který patří mezi ty lepší od Jean-Claudea. Nechtěl bych se dostat do takovýho vězení. Hodnocení: 65% ()

Expendable

Film doslova našlapaný herectvím, duševní filozofií a nečekanými zvraty.JCVD tady ukazuje nejlepší scénky jednou při zápase překouše hrdlo jednomu vězni a pak ho za to pošlou na samotku.Tam po čase celej zaroste a začne se zvedat na tyči, která čouhá ze stropu, povídá si s můrou a zatím jak jde čes, tak si plánuje svůj útěk.Dějově hodně podobné Shawhenku a s Van Dammem se mi tento film líbil mnohem více než Shawsheneke.Van Damme byl takovej lepší a svalnatější Andy Duffersen a Van Dammův spoluvězen byl takovej ostřílenější Morgan Freeman.Navíc tohle se odehrávalo někde v Rusku přesněji v Kremlu a vězenské prostředí vypadalo věrohodněji než ve Shawshenku. ()

corpsy

Solídne, napriek tomu, že ide o videofilm. Dobrý príbeh a celkom obstojná réžia. Jedno z lepších Jean-Claudeových béčiek. ()