Slepičí úlet: Zrození nuget

• Veľká Británia Chicken Run: Dawn of the Nugget (viac)

Hejno neohrožených slepic spojí síly, aby zachránilo svoje drůbeží soukmenovce před další hrozbou. Tentokrát se něco děsivého chystá na sousední farmě. (Netflix)

Draconian

Mám moc rád tenhle styl animace. Na filmy Nicka Parka jsem se díval už jako dítě. Takže kouknout se na nový Slepičí úlet od Aardman studios byla jasná volba. Já jsem se opravdu hodně pobavil. Mraky vtipů (nejen pro děti), nápadů, akce. Není to po příběhové stránce nic extra světoborného, ale hravost tvůrců jde znát, stejně jako britský humor. Už jen kvůli té animaci, která je prostě originální, to stojí za to. Já si to užil. 80% ()

bonovox

Pokračovanie slepačieho pribehu je stále kvalitnou zábavou aj keď na originál nesiaha. Poteší ale perfektná animácia, Mission Impossible v podaní sliepok, kvalitné vtipné momenty. Mohlo to byť ale predsa len viac orientované aj na dospelejšie publikum. 70% ()

Grimaldi

První Slepičí úlet byla fajn dobrodružná podívaná se zajímavým hlasovým obsazením a dobrým příběhem. Po velkém úspěchu mi bylo dlouholeté odmítání Aardmanu natočit sequel popravdě sympatické. Doba se ale mění a tak jsme po 23 letech dostali pokračování o kterém si nejsem jistý že ho někdo vůbec chtěl, ale budiž. Jenže tam kde jsme prvně měl pocit, že se dívám na film vhodný pro děti i dospělé, tady teď dostáváme jen příběh plný stereotypů o rodičích a dospívajících dětech a ono dobrodružství i střet se zlem z dob minulých vychází naprázdno. Pořád se jedná o fajn film na nedělní rodinou projekci, ale když mi jako to hlavní co mi film dal bylo navození chuti si objednat kuřecí nugetky se sladkokyselou omáčkou, líp hodnotit opravdu nedokážu. ()

Lenny_cz

Nikdy by mě nenapadlo, že na pokračování budeme čekat 23 let, ne pardon. Nikdy mě ani nenapadlo, že by mohlo vůbec vzniknout pokračování. A jak si vede pokračování Slepičího úletu: Zrození nuget. No lepší, než první díl to určitě není, ale taky to není podle mě žádná katastrofa, také příjemné pokračování lehký nadprůměr. Na to že oba snímky jsou od sebe 23 let, tak tady to ani nepoznáte, máte pocit, že je to jen pár dní. Aardman udělalo zase pěknou animaci. Příjemná změna, kde slepice 1 díle utíkali z farmy tak tady se musí do farmy dostat. Jako rodinný film na večer potěší, klidně si k němu dejte i těch pár nugetek. ()

soukyd33

Slepice na dovolené? I tak by se to dalo shrnout. Tak tyhle slepice už znáte, ale tady je to zase o level výš. Je to slušná podívaná pro celou rodinu. Humor zde nechybí ale ani to jim nepřetejká. Chvílemi je to drama, a chvílemi napětí. Animace je známá, a vše funguje dobře. Dialogy jsou super. Příběh je opět o záchraně slepic, ale je tu i jedna známá slepice, co má vedoucího ducha. Hudba je dobrá, ale zaregistroval jsem ji až v závěrečných titulcích. Hvězdiček 4 ()

flyer.nick

Nejlepší je, že ej to znovu natáčené loutkovou animací a ne v počítači. Jinak příběhově dost na jedno brdo s jedničkou. Ale docela dobré a důstojné pokračování. Určitě jedna z těch lepších věcí, co Netflix poslední dobou vypustil. ()

charles3

VAROVÁNÍ! Tento film nemá s "jedničkou" kromě postav a volné dějové návaznosti bohužel NIC společného! Zmizeli Park s Llordem, zmizeli dabéři obou hlavních postav, zmizel chytrý scénář, zmizel spád, zmizel chytrý humor, zmizely gagy, hlášky a narážky na jiné filmy, zato se zhoršila animace a střih. Z hereckého obsazení "jedničky" zůstala prakticky pouze M.Richardson. Místo humoru, parodie a akce je tu jakási melancholie, důraz na rodinu a přátelství. Postavy včetně Rockyho se oproti skvělé jedničce (kterou jsem si po dlouhých letech pouštěl pouhý den předtím a u které jsem vůbec neváhal s plným hodnocením) náhle chovají jako rozumu zbavené a bohužel to není vtipné, ale trapné. Nejtragičtějším případem je nový (indický?) manžel "zlé" farmářky. Všem postavám jako by zde chyběla "duše". Před shlédnutím jsem se velice divil, proč sequel takového skvělého filmu vůbec nešel do kin. Při sledování jsem to brzo pochopil. Místo bavení se jsem po většinu stopáže jenom nevěřícně zíral, jak bylo možno takto zkazit skvělý originál. Přitom jeho scénárista se kupodivu podílel i na tomto nepodarku. Ačkoliv mělo jít (po variaci na Velký útěk v jedničce) tentokrát o parafrázi Mission: Impossible, zaznamenával jsem tam (možná chybně) pouze velmi nepodařené odkazy snad na Barbie, Stepfordské paničky nebo v závěru na původní Fargo. Všechno to utrpení "korunuje" 2x nastavovaný konec a závěrečné 11minutové (!!) titulky bez jakékoliv vložené scény či posledního vtípku, za nimiž ještě následují další plné 4 minuty titulků se všemi variantami netflixovského dabingu. Opravdu, pokud milujete jedničku, na toto se ve vlastním zájmu NEKOUKEJTE. Kvalitou se to neblíží (mám-li zůstat u plastelíny) dokonce ani Pirátům či Pračlověkovi, natož Wallaceovi & Gromitovi, Ovečce Shaun či samotnému originálu. Čili bezkonkurenčně nejhorší (s velkým odstupem za vším ostatním) věc od studia Aardman. Nevím, na který film má upomínat podtitul Zrození nuget, výstižnější by snad byly Stepfordské slepičky, ale podle výsledné kvality bych to přejmenoval spíš na Záprtek... ()

Veruska.Kuru

Musím říct, že jsme se bavili. Já i přítel a i moje dvě malé děti. Sice je tam jedna scéna, která absolutně nebrala na logice. Ale následně byla stejně na "fašírku".. Po těch letech je to příjemné překvapení.. Je to pokračování není tedy reálné poukazovat na první díl který jak skvělí jako malá holka jsem ho milovala a fandila slepičkam. Musím tedy říct, že tohle nebylo tak brutální jako jednička 😛😂což oceňuji kvůli mim dětem. A co se týká konce super námět na 3 díl.. Super animak. ()

Holly_Molly

Na to jaká depka s chytrym dospělym humorem byla jednička, je tohle pokračování po letech opravdu monstrózní zklámání...debilní humor pro retardy se střídá s vyloženym cringem pro tříletý děcka a zápletka je vyložená nuda o ničem..jediný co se pořád drží, je ta animace a styl. Pořád je to ale jen holá kostra z původního díla.. ()

Polux

6/10 | Jednička byla o útěku neohrožené drůbeže ze slepičího koncentráku, dvojka je o útěku neohrožené drůbeže ze slepičího supermaxu. Jednička byla výjimečná podívaná, překypující nápady na všech úrovních (od špičkového audiovizuálního zpracování, přes chytrý verbální humor, až po zábavnou příběhovou stránku), která fungovala jako vtipná parodie na slavné válečné "útěkářské" filmy a současně jako skvělý animák pro všechny věkové kategorie. Dvojka je slušné pokračování, které obsahuje všechno, co by divák od podobného animáku očekával, ale původní kouzlo je už pryč. | Všudypřítomné narážky na slepičí/chovatelské reálie jsou fajn, průnik do drůbežího masokombinátu, maskovaného za dovolenkový resort:-), ve stylu M:I heistu (včetně zábavné variace na Schifrina - OST obecně zaslouží pochvalu) se povedl, tempo je po většinu času svižné a casting v rámci originálního dabingu odvádí dobrou práci. Na druhou stranu z pohledu akce i vtipů tomu chybí nějaký skutečně zapamatování hodný moment, novinka v podobě rodičovské linky dějově ničím nepřekvapí a celkově se tady jednička recykluje (zápletka, záporák, hlášky) více, než by bylo záhodno. | PeZet ()

sammikk_

Tohle jsem nečekal, navázat skvělým způsobem na jedničku která je přes 20 let stará, se nepovede jen tak někomu. Animační styl je pořád senzační. Snímek je pořád hravý, a nemá problém vytvořit úsměv. Jistě příběh neni nijak revoluční ale je dost hravý a nebojí se experimentovat. Za mě dost nečekaný comeback! 7.5/10 ()

Miroslav.Zac

Druhý díl se nese ve stejném duchu jako první, ale něco (nedokážu to pojmenovat) mu přesto chybí. Jednička je moje oblíbená, průměrnou dvojku budu mít rád, ale pravděpodobně si ji už nepustím (ani za dvacet let v rámci nějaké nostalgie). ()

jmennno

Stará známá slepičí parta je zpět! Jako velkému milovníku slepiček, se mi to moc líbilo. Byla jsem ráda, za návrat starých postav. Je to milé, vtipné, napínavé. I když jednička, se mi líbila o chlup, respektive peří víc. ()