Vtáčí úlet

• Česko Ptačí úlet (viac)

Moriaky chcú zvrátiť dejiny!
Dva odvážne moriaky Reggie a Jake vymyslia mimoriadne ambiciózny plán na záchranu svojich životov. Pokúsia sa zmeniť dejiny! Chcú sa vrátiť v čase späť do minulosti, aby zachránili seba a ďalších svojho druhu od predčasného konca na pekáči a následne na sviatočných stoloch. Ukradnú vládny stroj času, vrátia sa do sedemnásteho storočia a na oslave, ktorá založila tradíciu budúceho národného sviatku Dňa vďakyvzdania, odstránia zo sviatočného stola morky raz a navždy!
Príbeh dvoch neobyčajne odvážnych moriakov, ktorí zosnujú ambiciózny plán. Cieľom ich misie je cestou do minulosti zmeniť históriu a  zachrániť seba a ďalších svojho druhu od predčasného konca na sviatočných stoloch. Reggie je naivný, no dobrosrdečný moriak, ktorý pred sviatkami žije so svojím kŕdľom. Mnohí z jeho druhov sa už zmierili s osudom, že čochvíľa skončia na pekáčoch a budú súčasťou sviatočného stola. Reggie však tomuto osudu unikne. Prezidentova dcéra si ho vyberie ako šťastného moriaka, ktorý "dostane milosť". A tak Reggie odchádza do prezidentského sídla v Camp David, aby spolu s prezidentom a jeho rodinkou prežil aj on slávnostné chvíle na vysokej nohe. Reggieho luxusný životný štýl sa však skončí skôr, než stihne zahundrať „hudri-hudri". Jake, veľký silný moriak, má totiž veľmi dôležitý plán, ktorý si vyžaduje Reggieho súčinnosť. A tak ho napriek jeho nevôli z nového domova unesie. Cieľ je jasný - spoločne musia ukradnúť vládny stroj času, vrátiť sa do sedemnásteho storočia a na oslave, ktorá založila tradíciu budúceho národného sviatku Dňa vďakyvzdania, musia odstrániť zo sviatočného stola morky raz a navždy! (TV JOJ)

Torgal

V prvej polovici, keď moriaci len nezáväzne blbnú som sa bavil a smial každú chvíľu. V druhej, keď sa viac tlačí na príbeh, emócie a drámu a humor sa takmer úplne vytratí to zas nestálo za veľa. Animačne prinajlepšom priemerné, ale akcia vyzerala aj na pomery tohto filmu biedne. Nakoniec teda priemerné hodnotenie, čo ma dosť mrzí, lebo spočiatku to vyzeralo na nečakanú pecku. A to som od toho nečakal po ukážkach nič dobré. 6/10 ()

Pignon

Synopse trochu stojí na vodě, ale vykreslení světa krocanů má své kouzlo. Jsou tam fakt asi 4 velmi vtipná místa. "To je tátova sekretářka, má ho hrozně ráda, ale nesmí se to říkat nahlas" Honění červené tečky směčkou loveckých psů coby snaha odlákat je od pronásledování a krocaní bodyguard, který se k nim přidá je taky milá blbůstka. Rodičkovské varování: Děti do 7 let na to neberte, jenom se ptají a ničemu nerozumí. ()

MiniRecenze

Tady není co rozepisovat.Od snímku jsem si nic nesliboval a nakonec jsem byl i potěšen.Je to trhlé,ale v tom správném slova smyslu a dokonce se i dospěláci donutí zasmát.Nic extra to není ,jedná se o příjemnou oddychovou záležitost.Sem tam vtip,sem tam grimasa.Děj je zcela nesmysl,ale nezapomínejme,že se jedná o pohádku.Animaci bych zařadil mezi ty lepé zpracované,Vaše dítka určitě zabaví. TRHLÉ!!! ()

Likan7

Prvních 20 minut není úplně nejhorších. Celkem dobrý vtipy, dobrý scénky. Až jsem byl překvapen. Jenže bohužel všechno dobrý skončí tak po půl hodině, kdy se začne cestovat časem a celý to spadne do průměrný šedi, která nikoho nezajímá...A to bohužel trvá až do konce. Zajímavý je pak už jen Dejdar se svym solidním dabingem. ()

Lachtaan

Konec byl trochu přitažený za vlasy, ale jinak nemůžu zhola pochopit, co tak příjemný animák dělal rok a půl nehnutě na mé flešce. Zhlédli jsme jej konečně technicky vzato zcela náhodou s předem určenými domněnkami, že nám mnoho nepřinese. Ale předsudky se změnily ve spoustu chvil zábavy a legrace, která ústila z nemožných, ale vskutku originálně vtipných pasáží filmu. Po delší odmlce animovaný příběh, který nepřevýšil slávu těch nejlepších, ale proboural se do řad daleko nad ty průměrné. ()

• Původní název filmu byl Turkeys. (Illuminare)
  • Pri prvom naštartovaní časostroja dôjde k prudkým fyzikálnym abnormalitám vrátane prerušenia gravitácie, ku ktorým pri ďalších cestovaniach časom už vôbec nedochádza. (ČSFD)