Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný film oscarového Nicka Parka. Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě. Režisér Nick Park byl s Peterem Lordem spoluatorem dlouhometrážního Slepičího úletu (Chicken Run), který slaví ve Spojených státech divácké úspěchy. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Tohle je výrazně slabší, než ostatní kraťasy s touhle dvojkou. Nic moc příběh, není to ani moc zábavné a vlastně je to i docela bez nápadu (zejména v druhé polovině). Stopáž je ale příjemná a je zajímavé sledovat, jak se animace v pozdějších filmech zlepšila. Na rozjezd je tenhle výlet na měsíc ze sýra docela fajn. Ta znělka je vyloženě geniální. 70%. ()

Deimos

TV/// Dabing 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: nápaditost a animace, která ani dnes neztrácí své kouzlo MÍNUS: chvilku trvá než se dostanete do děje./// Shrnutí: Přesto, že tuto dvojici znám, tak tento kousek je pro mě asi prvním ochutnáním tvorby NIcka Parka s Wallacem a Gromitem. Treochu se přiznám, že mě to ze začátku nudilo, ale asi po 5ti minutách jsem se začal bavit a to mě vydrželo až do konce. Rád mrknu na další filmečky./// Celkem 80%/// ()

Stružák

Ten konec jsem teda nečekal. :-) Moje první zkušenost s Wallacem a Gromitem a velmi příjemné překvapení. Množství malých, ale sakra vtipných scén (namátkou krysi ve sklepě nebo scéna s míčem), sympatický dabing (v originále samozřejmě) a smysl pro detail – všimněte si, co všechno nenajdete v interiéru rakety. ()

messiah

...a tak vznikla legenda - Wallace & Gromit. Výborná plastelínová sci-fi, promakaná do detailů. Zejména pohyby tváře jsou super. Gromit očichávající "sýr" je k sežrání - ťuťák. A Sporáko-sběratelsko-automato-fízlo-robot nemá chybu, to jen díky němu se z příbhu stane nepínavý akční trhák, když začne loupat raketu otvírákem na konezrvy, načež probíhá dramatický start a opuštění měsíce se sýrovými pohořími. Prostě skvělý příběh s legendární animací mistra Parka...ač ne tak dotaženou jako následující příběhy. ()

Mikeel

První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem! ()

• Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)
  • Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)
  • Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)