Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
TV spot 1
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (88)

Dá se dřevěnými zuby jíst lidské maso? (2005) (S02E16)

Príbeh: Judith si z alimentov našetrila na výlet na Havaj a tak sa Alan musí celý týždeň starať o Jakea. Hneď prví deň ho zabudne na futbalovom tréningu a druhý deň, nie len že sa nezúčastní školskej divadelnej hry, ešte Jakea aj zabudne vyzdvihnúť. Prevedenie: Ak si to nepamätám nie je to dôležité. 97% ()

Vyšetření kýly (2005) (S02E17)

Príbeh: Charlieho sekne pri sexe a odmietne pomoc svojho brata chyropraktika. Vydá sa k lekárovi ktorého meno nepozná a nevie ani jeho adresu. Po úspešnom nájdení zistí, že je jeho novou lekárkou atraktívna žena, ktorá má ale s Charliem nevybavené účty z minulosti. Prevedenie: Ako Charlieho dobehla Karma, alebo nie? 93% ()

Byla to Mame, mami (2005) (S02E18)

Príbeh: Charleiho najsolventnejší klient si myslí, že je gay a tak mu dohadzuje najlepšie práce. Keď ho pozve na párty u neho doma Charlie musí poprosiť o pomoc Alana aby mu robil manžela inak vraj po ňom vybehne. Charlei sa ale pri tejto príležitosti zahľadí do jeho ex manželky a tú sa snaží presvedčiť že gay nie je ... čo mu veľmi nejde. Prevedenie: Ja som skôr na zadky. To je mi jasné. Vynikajúci diel, ktorý si dokáže robiť srandu s homosexuality a pritom neurážať. 93% ()

Hluboký hrdelní zvuk s kmitáním jazyka (2005) (S02E19)

Príbeh: Alan má zranené oko letiacou hriankou aj napriek tomu si trúfne osloviť Charlieho bývalú, ktorá je úplne mimo jeho ligu. Jej záujem ho prekvapí. Nič to ale nemení na tom, že Alan sa nevie dostať cez jej a bratovu spoločnú minulosť. Prevedenie: Charlie v sekundárnej úlohe pozorovateľa a z pozadia dáva hlod za hlodom tak, ako to iba on vie. 93% ()

Vždycky jsem si přál oholenou opici (2005) (S02E20)

Príbeh: Alan s Charliem sa bratsky doťahujú ale ich spor prejde do nenormálnych obrátok. Keď už to postupne začína konfrontovať aj členov domácnosti rozhodne sa Rose o skupinovú terapiu na uzmierenie. Z celej situácie vyjde najlepšie Alan, ktorý zistí, že mu brat celé tie roky závidel. Prevedenie: Milý a zábavný príbeh o bratskej láske. Samozrejme so svojským podaním Charlieho Harpera. 90% ()

Soucitný klín, na němž se můžete vyplakat (2005) (S02E21)

Príbeh: Jeden z Ewelyniných manželov otrčí kopytá a z každým členom rodiny to pohne úplne inak. Alan smúti, Ewelyn je neskromne zdvorilá, Charliemu je to jedno a Jake chce vidieť mŕtvolu a hrať sa na gameboy. Prevedenie: Štipka čierneho humoru nikdy nikomu neuškodila. Tu je jej ale poriadna dávka a tak aj moje hodnotenie je poriadne. 91% ()

Je to Poršák a né Porše (2005) (S02E22)

Príbeh: Alan si za peniaze požičané od matky zaobstará nové PORSHA. Keď ho zbadá jeho ex rozhodne sa prehodnotiť výšku alimentov. To ale nie je najhoršie, Alan je dlžníkom svojej matky, ktorá si na ňom vyberá obrovský dlh. Prevedenie: Rande na slepo bolo už trocha cez čiaru a nezdalo sa mi ani moc vtipné. Inak celkom dobrá časť. 86% ()

Špíz, špíz, špíz (2005) (S02E23)

Príbeh: Ewelyn sa dozvie, že Jake trávi viac času so svojou druhou starkou a rozhodne sa pozvať ho na super prespvačku. Veci sa ale zvrtnú ale nemá ho kto zachrániť pretože do baru kde popíjal Charlie s Alanom sa dovalí celý ženský volejbalový team. Prevedenie: Jedna z najlepších častí plná situačného humoru ako aj skvelých hlášok ukotvených v nezdravom vzťahu matky so synmi. 98% ()

Nesmrdí to nějak divně (2005) (S02E24)

Príbeh: Jake má v škole referát o prežitom víkende. Jemu išlo v podstatne o hľadane gameboya ale pomedzi to spomenul aj to, že za strýkom prišiel nahnevaný manžel jednej z jeho mileniek a nakoniec sa dal dokopy so strýkovou matkou. Prevedenie: Celkom svieži pohľad na prerospávanie príbehu prostredníctvom referátu. 92% ()

Víkend v Bankoku se dvěma olympijskými gymnastkami (2005) (S03E01)

Príbeh: Alan sa rozhodne opraviť anténu a nešikovne spadne a poláme si v podstate celé telo. Problém je, že sa niekto musí postarať o Jaka a ten niekto je strýko Charlie.  Jake má ale svoje plány a tie nie je veľmi ľahké naplniť. Prevedenie: To obedovanie kuraťa v černošskej štvrti stálo za všetky prachy. 95% ()

Lesbická milenka ředitelky Gallagherové (2005) (S03E02)

Príbeh: Jake namaľoval v škole svoju prsatú spolužiačku a tak je Alan zavolaný na koberček. Svoju ambulanciu zverí Charliemu a ten za jeden deň rozbehne buizines s nevestincom. Alan naproti tomu po vzore svojho syna urazí aj prsatú matku. Prevedenie: Charlie a jeho buzines plán prekonal všetky moje očakávania. Alan nedokáže udržať očný kontakt. 94% ()

Odřená kolena a otisk zubů (2005) (S03E03)

Príbeh: Alan sa chová divne a nechce prezradiť s kým randí. Má na to ale dôvod lebo je to jeho ex Judit s ktorou to chcú dať znova dokopy. Jeho zlé spomienky na manželstvo spôsobí fiasko krátko trvajúcej romance. Prevedenie:Holý Alan vo výrivke a holý Alan skákajúci cez okno v spálni svojej ex.  90% ()

Nezájem o kozy (2005) (S03E04)

Príbeh: Berta potrebuje na krátky čas niekde bývať a tak sa nasťahuje do Alanovej izby. Alan si zatiaľ uvedomí, že potrebuje autonómiu a chce sa odsťahovať od Charlieho. Ani jeden brat to síce nechce ale je podstatné, ktorý ustúpi skôr. Prevedenie: Alan musí padnúť na kolená len asi sekndu pred tým ako by sa Charlie vylial so svojich pocitov. 84% ()

Říkáme mu pan Malíček (2005) (S03E05)

Prevedenie: Jake dostane od spolužiačky koláčik a má pocit že po ňom spolužiačka ide. Charie sa chopil príležitosti a vysvetlil mu ako to funguje s koláčikmi v kontexte so sexom. To sa nepáči Alanovi, ktorý by koláčikový hlavolam vyriešil inak. Prevedenie: Jake nakoniec zistí, že najlepšie koláčiky si upečie sám a môže ich zjesť koľko chce. 78% ()

Ahoj, pane Rohatý (2005) (S03E06)

Príbeh: Charlie sa zapletie s vyznávačkou satanizmu a má to neblahý vplyv nie iba na neho ale aj na zakliateho Alana a malého Jakea. Zo spárov zlej čarodejnice ho môže vytrhnúť iba ešte horšia entita a to jeho matka Ewelyn. Prevedenie: 14 žien oddávajúcich sa Charliemu na základe prísahy? Vlastne nič nové bežná časť ako každá iná. 90% ()

Hezky spinkej, lízátko (2005) (S03E07)

Príbeh: Charlie sa Rosinej oslave opije a skončí s ňou opäť v posteli a zlomí jej srdce až v takej miere, že ho navštívi jej otec, ktorý sa nešťastnou náhodou zamiluje do Ewelyn. Tá sa ale dostáva do rovnakého začarovaného kruhu ak Charlie s Rose. Prevedenie: Trocha silená časť. Humor bol celkom na úrovni ale príbeh bol silený až hrôza. 79% ()

Co umí moje Woodoo (2005) (S03E08)

Príbeh: Charlie v kaviarni natrafí na ženu, ktorú nevie dostať z hlavy. Vykľuje sa z nej učiteľka baletu aby sa s ňou zoznámil prihlási na balet Jakea, ktorý sa do nej bezhlavo zamiluje. Tento konflikt vedie k tomu, že ani Charlie, ktorý nemá žiadne morálne zásady nezlomý svojmu synovcovi srdce. Prevedenie: Kam až je schopný muž zájsť aby učaril, žene. Tento diel je príkladom toho, že veľmi ďaleko. 94% ()

Madam a její zvláštní přítel (2005) (S03E09)

Príbeh: Jake hľadá boha. Zatiaľ jeho otec spoznáva šarmantnú starú susedku, ktorá by chcela niečo viac ako byť iba dobrou susedkou. Charlie nešetrí vtipmi na tento bizarne sa rozvíjajúci vzťah. Prevedenie: Suverénne najlepšia epizóda s množstvom skvelých hlášok a  vtipov. Už dlho som sa takto skvelo nepobavil. 99% ()

Něco slaného a zkrouceného (2005) (S03E10)

Príbeh: Alan má veľkú novinu s ktorou sa chce pochváliť pred celou rodinou. Informácia, že jeho článok uverejňuje miestny časopis nezožala taký úspech ako by mala a tak Alan končí večer na dne pohárika. Ten istý večer pri záchodovej doske prehodnocuje svoj život s najväčším odborníkom, ktorý je Charlie. Prevedenie: Menej situačný viac dialógový humor ale všetko na úrovni aká je seriálu blízka. 76% ()

Santova vesnička prokletých (2005) (S03E11)

Príbeh: Alan sa na kurze varenia zoznámi s krásnou inštruktorkou, ktorú si hneď nanominuje do Charlieho domu. Nikomu to neprekáža lebo všetkým vyvára až do chvíle kedy zistia, že jej trocha haraši a musia teda urobiť to, čo by nikto nečakal. Na Vianoce navštívia svoju matku. Prevedenie: Téma na Charlieho hlody sa vždy nájde teraz si to odniesla mentálne labilná Alanova priateľka. 92% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)