Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

mzss1

Celkem dobré zakončení této dobré upírské trilogie. Film má ze všech dílů nejlepší akční efekty, akce je tu dost, film má dobré hlášky, dobré herce, např.Jessica Biel. Příběh není špatnej, akorát pojetí drákuly mi nepřijde moc přesvědčivé - finální bitka to ale vylepšuje. Ve filmu je spoustu nových zbraní a vychytávek. Zabití Krise Kristoffersona mi přišlo zbytečné, rovnou na začátku filmu. Úvod byl asi nejlepší, kdy Wesley Snipers likviduje několik upírů. Hudba byla narozdíl od předchozích dílů jiná, moderní, kterou moc nemusím - ale v tomto díle mi sedla. Celkově film hodnotím na 82% = **** ()

kingik

Upíři v čele s Danicou Talosovou vyhledají v syrské poušti pyramidu, v níž spí supeupír Drake. Potřebují ho k boji proti Bladeovi a vzorek jeho krve, aby umožnili upírům pohyb na denním světle. Zatímco Blade zlikviduje další z upírských skrýší, nastraží na něj protivníci past. Lovec se stane středem pozornosti policie a bezpečnostních složek, takže brzy vtrhne do Whistlerovy továrny komando FBI s agenty Cumberlandem a Halem. A Blade padne do zajetí. Ve třetím díle se scénář začal poohlížet po senzačně invenčních vyústěních a s tím se vytrácí napětí, spád a akce je přísně vyměřená a nepřekročí svůj koeficient. David S.Goyer nenabízí tak zběsilou jízdu a nadhled jako jeho režijní kolegové před ním a vystačí si s ryze béčkovými postupy, děj obohatí o nové i staré známé postavy, film se bere najednou až příliš vážně a hlavní záporák v podání Dominica Purcella nemá charisma. Nějaká ta kapka energické krve však v zásobě Bladeovi zbyla a několik scén snese slušné měřítko, ale přísný metr si na tenhle díl vzít nelze. Goyer si toho zkrátka nabral moc a nic by se nestalo, kdyby svůj scénář ještě více propracoval a přenechal režii někomu s citem pro konzistentní styl. Vznikl nejméně překvapivý díl z celé série. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

Děj je tak uhozený, že si člověk začne škubat vlasy na hlavě. Chabý příběh nezachrání ani vizuální stránka filmu. Třetí Blade postrádá atmosféru, akce je sterilní a nudná a Drákula vypadá jako typický americký fotbalista. Blade: Trinity dělá ostudu všem filmům o upírech. ()

InJo

Asi tak o dvě třídy horší než předchozí díly, a to především proto, že Goyer je velmi špatný režisér, který očividně nemá žádný vlastní styl a tudíž jenom kopíruje (nejvíce asi Del Tora). Akce v jeho podání je přehnaně nadsazená, přehnaně cool, přehnaně... všechno (ten hyper hi-tech luk Jessicy Biel považuji za špatný vtip). Přitom není moc nápaditá a rychle se vykouří z hlavy. A pak jsou tu ještě věci, za které by si Goyer zasloužil vrazit kůl mezi půlky - Jessicy ipod (drobnost, ale mě to vytáčí) a zejména onen rádoby Dracula jakožto hlavní záporák. Dominic Purcell se se svou namakanou postavou a tupým výrazem ve tváři typově skvěle hodil do seriálu ÚTĚK Z VĚZENÍ, ale jako nejslavnější upír všech dob je tak mimo, že už to snad ani víc nejde. Bezpochyby castingový úlet roku. Ono už postavení děje na této postavě je samo o sobě krok hodný vyčerpaného zoufalce, který už neví jak dál. Del Toro by si pro nás připravil jistě o mnoho zajímavější příběh a pravděpodobně i velkolepé vyvrcholení série. Naštěstí Wesley Snipes je pořád tak cool, že i v takovémto neatmosférickém paskvilu jakž takž zastíní většinu těch debilit okolo. A navíc mu příjemně sekunduje sympaťák Ryan Reynolds. 45 % ()

topr harley

Bohužel, jak je to i u mnoha jiných filmových serií i zde je každý díl horší než ten předchozí. Jednička dokonalá, dvojka průměr a tohle je už podprůměrné béčko a to nemluví o seriálu. ()

Sobis87

První Blade byl poměrně svižnou a efektní akční peckou, kterou jsem svého času sjížděl na kazetě furt dokola. Blade 2 zase převážně těžil z toho, že se na post režiséra usadil Guillermo del Toro, který ho vyzbrojil parádní atmosférou, stylizovanými a hlavně zábavnými postavami (Ron Perlman je v tom filmu prostě boží!) a opět více než solidní akcí. A třetí Blade? Tak to je doslova průser. Příběh sice nebyl nijak zvlášť objevný v žádném z předešlých dílů, ale tohle je už pěkně recyklovaná kaše. To by se ale dalo přežít, kdyby se David S. Goyer neprojevil jako naprosto neschopný režisér, který selhává v tom nejdůležitějším na tomto druhu filmů - akci. Pár kamerových fines hned nedělá dobrou akční scénu a v tomto případě většina z nich troskotá pod vlivem nulové stylizace, absence jakékoliv nápaditosti a průměrné choreografie. Goyer, zdá se, stavěl většinu akce na co nejefektivněji nasnímaném (i zde ale má dost velké rezervy) "zpopelnění" upírů, které sice opravdu hezky vypadá, na vybudování akční scény ale rozhodně nestačí. I ta Snipesova macho póza se začíná v Blade: Trinity poněkud zajídat a chvílemi vyvolává spíše úsměv, zato Ryan Reynolds příjemně překvapil v tehdy pro něho ne ještě tak typické vážnější roli, na Jessicu Biel se dívá lépe než na všechny ty triky a Parker Posey na sebe taky dokáže náležitě upozornit. Největším průserem je ale samotný záporák a jak se říká, film je stejně tak dobrý jako jeho záporná postava. Tentokrát si to Blade bude muset rozdat se samotným vrchním násoskou - Drákulou. No a ten Drákula, přátelé, tak ten je v podání prkenného Dominica Purcella navlečeného do disco košile a kožených kalhot mnohdy ještě více k smíchu než Leslie Nielsen s umělohmotnou zubní protézou v Brooksových Drákulovinách. O charismatickém grázlovi, jakého ztvárnil Stephen Dorff v jedničce, si můžeme akorát tak nechat zdát, tohle je čirá katastrofa a jeden z největších castingových přehmatů. Původně jsem chtěl hodnotit film přeci jen o trochu kladněji, protože, musím přiznat, pár scén nebylo zrovna nejhorších a zmutovaní psi mě docela dost pobavili, ale ta gumová příšernost připomínající Power Rangers, ve kterou se šampón Drákula promění, filmu totálně podkopla nohy...a ještě mu rozdupla vejce. 30% ()

Frajer42

Spoilery! Tak upíři byli v jedničce, vylepšení upíři, které šlo sejmout jen denním světlem ve dvojce. Na tvůrci se tedy vznášel otazník, koho by měl Blade zlikvidovat ve trojce. Tvůrci nechali ze země vykopat samotného vládce veškerého upírstva - Draculu, který je imunní i vůči sluníčku, což zní takhle na papíře moc hezky. Jenomže ho zde bohužel prezentují jako naprostého řadového sráče. Větší problémy dělal Wesleymu ten namachrovaný bezvýznamný píčus z jedničky. Od Draculy jsem si dovolil čekat něco extra. Tento díl je tedy z celé trojky jednoznačně nejhorší. Akce je opět hodně, ale děj je jedna velká snůška nesmyslů a nudy. Potěšilo mě, že se děj vrátil opět do odlehčenější úrovně, nicméně celý smrdí více televizní kvalitou než kinem. Lepší dvě hvězdy. ()

swamp

Blade je tady hrozně trapný, má nesmyslné kecy, příběh stojí za hovno a hlavní záporák (příšerně hrající Dominic Purcell) vypadá jako by vypadl ze stránek nějakého gay časopisu - kdopak by se ho bál?! Celé to zachraňuje Ryan Reynolds (dobré hlášky) a Jessica Biel (dobré.. zbytek:)). ()

PetrPan

Klady: Upíří psi, krása Jessicy Biel, hláška : Neviděl jsi mýho psa? a Wesley Snipes Zápory: Dracula - pitomě, blbě , nedotaženě a trapně napsaná role, Dracula - trapný Dominic Purcell, Dracula - jako monstrum ala Predátor!!!, scénář celkem - odpadová záležitost, finále - až k smíchu budící smrt Draculy na virové onemocnění Verdikt: Sice chvílemi dobrá akční podívaná, kterou však neuvěřitelně kazí tupý scénář ()

nash.

Rutinní a nepříliš zdařilá zabava, která se začne bortit v okamžiku kdy Blade dělá "ťuťuťu" na zachráněné mimino. A v okamžiku, kdy se objeví toporný Drac(ula), mění se to všechno v nechtěnou komedii. Nepřidá tomu ani hloupý scénář a nezáživná akce, která místo pořádné mely nabízí jen spoustu prostojů a efektních kulturisticko-baletních postojů. Není to sice úplná katastrofa, ale je to prostě slabé, nezáživné a z paměti to vyšumí stejně rychle jako vyšumí přeseknutý upír. Jen bez těch jisker. Upíří čoklík ani těch pár vtipných hlášek to nezachrání. ()

Slarque

Takhle zazdít sérii, k jejímž prvním dvěma dílům napsal David S. Goyer scénář, to je teda výkon. Žádná atmosféra, podivný scénář, trapné triky, nezajímaví hrdinové. Blade vypadá (stejně jako upíři) jen jako divnej chlápek s blbejma kontaktníma čočkama (na ty ostatně dojela i Parker Posey), Drake má spíš vizáž třetiřadého příslušníka ruské mafie než vůdce upírů, aspoň Jessica Biel a Ryan Reynolds hrají pár lidských hrdinů, kterým se dá i fandit. ()

WANDRWALL

Klasická pohádka pro ty, co moc nepřemýšlejí. Přesně tak se posouvá děj a jednání hlavních aktérů. Postrádám v tom tajemství, filozofii, moc okaté, jen efektní... ()

Claw

Neuvěřitelné zklamání a pokažení trilogie, která mohla být excelentní. Postava Draculy byla pro trilogii víc než logická. Obsazení charismatického a exotického Dominica Purcella do jeho role mi docela sedlo, dokud se nechopil meče a nezačal s šermováním a bojováním obecně, to už mi zbyly jen oči pro pláč. Upíři jsou zde podáni spíš jako banda vymírajících idiotů, kteří neumí ani intrikařit ani bojovat, jak jsme zvyklí z původních dvou dílů. Zato nám tvůrci vnucují vnadnou, ale neuvěřitelně zbytečnou Jessicu Biel, kterou snesu vřeštící a zdrhající v nějakém slasheru, ale jen ne proboha akčně bojující, charismaticky se tvářící, a navíc se beroucí tolik vážně... To už snad raději ten Drake... Do třetice všeho zlého, Ryan Reynolds jako Hannibal King se svými debilními hláškami, které do temného "Bladea" vůbec nepatří (hlášky si může ve filmu "Blade" dovolit házet zase jenom Blade!), plus jeho rádoby neroztřískatelný obličej, kosti a svaly (chvílemi jsem uvažoval, jestli není taky upír...), který předvádí v trapném finále rádoby wrestlingový duel s WWE/WWF obrem Paule Levesque! A tím se dostávám k tomu, co vždycky dělalo Bladea Bladem, a to je akce a souboje... Jasné postrádání asijských choreografů oproti předchozím dvoum dílům vykazuje o to větší nábor střihačů, kteří měli zřejmě opravdu hodně práce. Souboje jsou trapné, ubohé, často nepřehledné, kamera jde občas úplně mimo a co nejhorší, bojovat snad zapomněl i sám Snipes. Ne že by se nesnažil, ale tvůrci filmu jsou v tomto jasní amatéři a nedávají mu prostě prostor. A tím myslím i prostor 3 x 3 metry, aby něco předvedl. To že svoji nejoblíbenější zbraň vezme do ruky až na samém konci filmu mne pak zamrzelo nejvíc a se slzou v oku jsem zamáčknul vzpomínku na excelentní akci a gore v předchozích dvou dílech... (jo gore!! no tak to už se také nekoná, to jsem opomněl). Prostě naprosto nepovedený díl, který chtěl zviditelnit pár nových tváří, ale málem kvůli těm idiotům utopil ve filmu samotného Snipse (což si opravdu nezasloužil). /40%/ ()

Bachy

Filmy hodnotím podle toho, jestli mě bavili nebo ne. Tohle je naprosto stupidní a pitomej film, ale bavil mě. Válí se to v klišé od začátku do konce. Má to ty momenty, kdy si říkáte:"To nemyslí vážně." A má to typický styl dnešních akčňáků: Krásná ženská, sekaná, supermoderní zbraňě, namakaný záporák a motorky. Jenže, když vypnete mozek, tak je to sranda. Stupidita oživení Draculy a jeho vyzáž. To má opravdu grády, nesmyslné vynálezy, které mají žár jak "půl Slunce" a další praštěnosti v obrovské akční jízdě. Srandy si užijete až až. Blade navíc proonese nejdrsnější hlášku ze všech:"Svět taky není hodnej!" Je to tak blbé, až je to vtipné a rozhodně si to na nic nehraje. ()

klerik

Blade je zatrpknutý drsňák, ktorému už jeho práca ide zjavne na nervy a stáva sa len bezduchou figúrkou. Triky sú na vysokej úrovni, upírov je tiež dosť, len v každej scéne s kultovým potenciálom je drobná trhlinka (napr. málo krvi, priveľa tmy). Sklenený mrakodrap až nechutne zaostáva za výpravnými upírskymi interiérmi z predchádzajúcich častí, po krvavej diskotéke ani chýru... Dracula vyzerá ako predcvičovateľ aerobiku, zábery sú občas príliš chaotické. Ešteže je tam fantastická postava Hannibala, ktorá svojími neustálimi hláškami ťahá film hore. Kto má Bladea rád, si povie, že je to v pohode ukončenie trilógie. A tí ostatní budú tiež radi, že to skončilo... ()

SeBig

,,připraven umřit?” ,,já už se tak narodil mamrde” pár hlášek ješte zbylo, tady mi Reynolds pro změnu nevadil, připadal mi tu fakt docela vtipnej, příběh mě neoslovil, akce ušla a hudba opět top. Bohužel, ale není to úplně tak strašný jak sem čekal. ()

korbitch22

tady ,mě celkem zaráží tak nízký hodnocení.Goyer sice není bůh ví jakej režisér,ale příběh Blaeda se pěkně dál rozvíjí,nenudí ani chvilku a co se týče hlášek Ryana Reynoldse...mazec,tlemil sem se furt.když si srovnáte jedničku s trojkou....tak vlastně zjistíte,že jednička je neskutečně pitomá debilitka,která maá neuvěřitelný díry ve scénaři...ale přestak jí mám moc rád.u trojky není sice nápad tak originální,ale co se filmařského talentu..je místy od jedníčky hodně ve předu.racionální a nepokrytecké hodnocení?75% jako víno vy znalci. ()

Chrustyn

Tak už i Blade šel totálně do hajzlu. Akce je zde minimum a když už je tak nemá takový šmrnc jako v předešlích dílech. Ryan Reynolds je ve filmu jen proto aby se objevila nějaká ta hláška (a občas i celkem slušná) a Jessica Biel je zde jen na koukání když už tu není ta akce. Zatraceně trapná slabota. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)