Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

uzzi

Škoda že série s cool Bladem dostala tento impotentní díl, kde Blade magoří s přitepleným panem nejmocnějším bububu upírkem Drakem a navzájem si v digitálních rubačkách čechrají volánky. Nepovažuji předchozí díly za kdovíjakou legendu, ale oproti tomuto jsou opravdu někde jinde. ()

hudryhudry

Upíročlověk Blade a jeho zpěvácký ocásek Kris Kristofferson opět zasahují, tentokrát ještě s krásnou Jessicou Biel a tvrďáckým R. Reynoldsem bojují proti "prison breakovi", praupíru Dominicovi Purcellovi. Už tahle věta napovídá, že film nebude valné kvality a že spíše než chytrostí bude oplývat do očí bijící hloupostí. Režisér Goyer vsadil na bombastické efekty a dlouhé propracované souboje, ale scénář vysloveně sešil horkou jehlou, jen aby se zisky hrnuly. Proto na mě celý film působil jako velká parodie a jako zažraný fanda Prison breaka jsem opravdu vyprskl smíchy, když se z obávaného praupíra stal Dominic Purcell, pochodující v rozhalece po ulicích a děsící malé holčičky. Wesley se snaží být drsný jak rejžák, ale kvůli tupým, rádoby cool hláškám, se mu to prostě povést nemůže. Ovšem za nápad vakuovaných lidí dávam 2*, to se opravdu povedlo :-) Jinak se jedná opravdu o monster hovadinu a snad se na to ani nedívejte, je to ztráta času. ()

killjezor

Nevím, co si o tomhle snímku mám myslet, jestli ho brát jako vtip nebo brečet. Ostudné, nic neříkající, zakončení trilogie. Jako ve dvojce není Blade při lovení úpírů sám, ale tihle parťáci mu ani nesekundují. Mám pocit, že i soubojům chybí šťáva. Jedna hvězdička za Wesleyho. ()

rozbris

Třetí pokrařování Wesley Sniperse ala Blade. Nevím proč to nemohlo zůstat při starém a boje nemohly zůstat mezi upírama a museli se tam motat lidé, ale dalo se na to koukat. Příště bych radil trošku míň lidí. A perlička na konec Jessica Biel jako vždy 10/10 ()

Rudinsky

Čo sa týka Draculu - osobne mám radšej v spojení s touto osobou stredovekého gentlemanského rytiera, nie gigola v kožených gamašoch... Snipes to zo svojim motherfucker kamenným ksychtom uhrá na úrovni, tetanový kŕč Tripple H zvaný "chcem hrať aj mimo wrestlingového ringu" na pobavenie, neoholený Reynolds sympatický no a Biel sexi, aj keď som jej tie zaťaté pästičky a vycerené zúbky sotva uveril. Whistler to konečne zabalil a Blade evidentne tiež. Guillermo trilógii ale ťažko vládne aj naďalej! ()

Finskej

No, jednoduchá pravda je taková, že Blade od dílu k dílu klesá a klesá a tady už je dost u dna. Kdybych to viděl v kině, asi bych byl za ty utracené peníze naštvanej, což u jedničky a dvojky se ještě nedělo. Čtyřku raději netočit. ()

Wally

Blade se mohl stát legendou, ale tento třetí díl mu vzal asi navždy vítr s plachet a může se s touto poctou asi rozloučit. V životě jsem se tak nenasmál při pohledu na Drákulu...to byl prostě výsměch. Velká škoda. ()

Benedygtus

Smejme se od zacatku az do konce a potom budeme moci dat tu jednu hvezdicku. Scena, kdy Blade vyhodil svuj skvely nuz a ten zatocil presne ve smeru schodiste aniz by se dotkl neceho jineho nez, "straslivych upiru", kteri za sebou sli jak 3 prasatka(ale bylo jich tam samozrejme vic), byla vazne tak smesna, ze jsem se smat zapomnel. Nesmyslnost a prvky parodie jsou v celem filmu v takovem mnozstvi... Ne, ne, skoda mluvit/psat. Smutne je, ze o takove blbosti se da napsat mnohem vic, nez o filmu, ktery me uchvatil. ()

KoRner

Nerozumiem ako človek, ktorý napísal výbornú jednotku mohol mať na starosti aj tento brak. Bez atmosféry, s nevýrazným homosexuálnym záporákom a napínavé scény to nevidelo ani z vlaku. Môže to fungovať ako komédia, hlavne kvôli Reynoldsovi, ale inak smutné zakončenie trilógie. ()

iXtr3m3

Sterilné, snažiace sa o ešte viac cool postavy, ktoré sú snáď viac komixové ako samotný Blade, ale technicky skvelé. Čo však ani trochu nesadlo, tak Dominic, ten tan bol len a len kvôli malému honoráru a pripravovanému Prison Breaku. Škoda, lebo ostatný casting vyšiel, napr. Ryan sadol skvelo rovnako aj WWE obsadenie. ()

wosho

Horší než první, ale lepší než druhý díl. Snipes je pro tu roly jako rozený a v Purcellovi nalezl důstojného protivníka. Navic je zde zábavný Reynolds, který svou postavu moc vážně nebere a dodává do trilogie závan nadsázky a humoru. Jen Jessica je taková nevýrazná, ale zas je sexy. Blade:Trinity je zábavné béčko, so si nehraje na bůhvíco a coby zábava na zahnání nudy je dostačujícím spotřebním zbožím ()

Paity

Začnu trochu od zadu. Kdyby nebyly v trojce Blada obsazeni Jessica Biel a Ryan Reynolds, vůbec by mi to nevadilo a rozhodně bych to neobrečel. Byla tu ale jednoznačná snaha "vetřít" do děje filmu někoho neokoukaného a nového (kromě padoucha - pozn. red.) a tak sem šoupli tuhle prsatici a tvrďáka, který jde hlavou proti zdi. Přesto dávám tři hvězdy spíše kvůli tomu, jak Wesley Snipes máchá mečem, než kvůli příběhu. ()

Hanys_

Zatímco k jedničce mám skoro až osobní vztah, a dvojka i teď po letech byla fakt ultimátním akčním nářezem, u trojky těch pozitiv je fakt strašně málo. Teď jsem si užíval hlavně hláškování Reynoldse, který si toho v těch komiksech teda střihl dost. Purcell je slabý (herecky) záporák a Jessica Biel docela bez šťávy. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)