Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

Kub_ees

Skvelé. Hodnotím plným počtom, pretože počnúc scénou, keď Tom Cruise nastúpil do taxíku až po úplný koniec ma to nepretržite bavilo. Dokonalá jazda, doplnená super hudbou, perfektne budovaný dej, super scenár, no a konečné prenasledovanie v metre bolo plné napätia, tak ako zvyšok filmu. ()

Bilky

Ani majstrovi MANNovi sa nepodarilo v poslednej tretine zamaskovať deravý scénar s niekoľko wtf scénami. Čo sa filmu nedá uprieť je neortodoxný casting kde CRUISE aj RUFFALO sú obsadení do naozaj neobvyklých úloh. Zhostili sa ich fšak prekvapivo dobre. Potešila aj minirolička BARDEMa. Atmosfére pomohla okrem skvelej kamery aj dobrá muzička, ale ani na druhýkrát nemôžem dať kvôli scénaru viac ako 70% ()

holka218

Skvělý thriller, se skvělým příběhem a skvělými herci. Hlavní myšlenka filmu se mi líbila hned od začátku. Některé hlášky prostě nemají chybu, takže jsem se i zasmála. Na druhou stranu mi film přijde tragický a emotivní. Tom Cruise je naprosto skvělý. I když oproti ostatním filmů je tady méně akce a jeho vlasy mi k němu moc nesedí, i přesto je prostě úžasný. Jamieho Foxxe jsem v žádném jiném filmu zatím neviděla anebo si ho jen nepamatuji, ale taxikáře zahrál velice dobře. Hudba je také dobrá. Film mě vtáhl hned na začátku a ani malou chvilku jsem se při něm nenudila. No a konec, u toho jsem se kupodivu rozbrečela, protože tak smutný konec jsem dlouho neviděla. Ve filmu jsem opravdu nenašla ani jednu jedinou chybu. ()

BobArmstong

Dokonalý príklad toho ako dokážu ohrané klišé a žánrové pravidlá zničiť to, čo film buduje od samotného začiatku. Dve skvelo napísané postavy, medzi ktorými funguje napätie a postupne sa stupňujúci konflikt, no ten je nakoniec zahodený kvôli "nutnému" happy ending záveru. Prečo potom budovať mýtus o perfektom zabijakovi (Tom Cruise), ktorý vo filme ani raz neminie svoj cieľ, keď to následne všetko zničí finále, kde naivita a hlúposť scenára dosahuje pre diváka veľmi nepríjemných hodnôt. Mann si vie podobné thrillery režijne ustrážiť, dokonca snímke svedčí modernistické a značne chaotickejšie kamerové poňatie, akcia má drive a klubová scénka je parádne vygradovaná (z dnešného pohľadu pripomína Johna Wicka desať rokov predtým, než tento ikonický akčný hrdina vôbec vznikol) a celé to komorné cestovanie naprieč preplneným L. A., určité filozofovanie a rozvíjanie ústredných charakterov má šťavu a dokáže diváka až prekvapivo rýchlo vtiahnuť. Záverečných pätnásť minút sa ale malo striktne prepísať, aby to všetko držalo pohromade. Súčasne by si Collateral udržal tvrdú a nekompromisnú myšlienku s deprimujúcim vyznievaním, ktorá sa k neo thrilleru takéhoto štýlu predsa len hodí viac. ()

Dejf4

Precizně zrežírovaný a zahraný thriller. Psychologická hra mezi ústřední dvojicí funguje na jedničku. Atmosféra snímku je skvěle komorní. Dialogy a celý snímek, který působí uvěřitelným dojmem patří k dalším pozitivům. Bohužel menší díry ve scénáři a až moc šťastný konec kazí trochu zážitek z filmu. 8/10 ()

Alex_01

Co si o tom filmu myslím? Všechno už mi vlastně bylo řečeno. Geniální digitálně-vyhlížející transfokující kamera splývající s prostředím. Zelený matrix nádech odloučení a chladu anonymního velkoměsta. Atmosféra tam rozhodně byla a hudba jí vůbec nepřidávala a když, tak minimálně. Jedná se o ambientní film bez ambientní hudby. Tom Cruise mě sere, jak furt jenom hraje nesmrtelný dokonalý parchanty, ale nakonec umřel a bylo mi to líto, i když to byl dokonalý parchant, takže i to o něčem svědčí. Bylo to parádní thriller=napětí – splněno/// Jo a věrohodný scénář, moc pěkný A ŽE JSEM si toho nevšiml-tentýž rukopis jako u nelítostného souboje, až na to že Cruise neudělal chybu ()

Elessar.

To sa ani netreba dívať na meno režiséra, je ním Mann a s ním si spájam inú kultofku a to Heat, nuž aj tu sa dá nájsť čo to podobné, nočné LA a postavu čo sa volá Vincent. Tu mi Cruise nejako moc nevadil. Nájdu sa tu aj iné prepájania, so slávnymi filmami s podobnou tematikou a Michael Mann válí. Niekedy si isto zopakujem. Ale malo to takú podobnú atmosféru ako spomínaný Heat ()

Vito_LePour

Skvělá hlavní dvojice, chladný Vincent a neobyčejně obyčejný taxikář Max, jimž jediná noc v L.A. změní život. Noc plná napětí a akce, doplněná výborným soundtrackem a protkaná několika velmi poetickými pomalejšími scénami, které dodávají filmu umělecký nádech. ()

ofu

Tak trochu tuctový film. Taxikář dobrý, hudba dobrý, setkání s Fénixem super, Tom s rezervami a scénář taky. ()

AVP

První film po dlouhé době u kterého jsem si přál happy end ve kterém by si Max a Annie užívali na vysněném ostrově :) No, nesplnilo se mi to, nicméně Michael Mann natočil úžasně chladný a nevypočitatelný thriller, který vás na určitých místech překvapí a se kterým budete spokojeni od první do poslední minuty. ()

Piškot

Film má celkem zajímavou zápletku, jen je škoda, že ji režisér Michael Mann nevyužil stejně dobře jako Joel Schumacher v Telefonní budce. Film plyne vcelku v poklidu a tak nějak mi tam chybí nějaký moment, kdy bych se pořádně probral :). Ale pokud vám bude stačit relativně dobrý film na zkrácení dlouhé chvíle, tak proč ne. ()

old salt

Velmi slušný thriller. A možná první role, kde jsem mohl snést pana Cruise (snad ještě v Magnolii se dalo na jeho jeho "herectví" dívat). Scénář je slušný, rovněž střih a režie. ()

Doctord

Slušný zákazník,když mi dá 600 dolarů za to,že ho odvezu na pár míst:) Skvělý tom Cruise, s dosti extrovertním Foxxe,hustou atmosférou, okouzlující hudbou, jazzovou scénou , to vše je pro mne jednoznačně 4*. SBOHEm:( ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)