Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiálny text distribútora)

TheJokerCZ

Tento film se mi moc líbil, taková příjemná odreagovačka. Hodně se mi líbil výběr postav, ale je velká škoda, že ty vedlejší nedostali tolik prostoru (hlavně u Hardyho mě to mrzí). Také musím pochválit celkem zajímavý hudební doprovod během celého filmu. Občas jsem se i pousmál a to hlavně u závěrečné scény. Ty 4* si to zaslouží. 7/10 ()

Lacike

Pamätam si to rozčarovanie z filmu, ked som ho videl prvykrat. Ocakal som, ze od producenta Richieho zbesilych gangsteriek dostanem nieco podobne blaznive. Namiesto toho som dostal dospelejsiu a vaznejsie natocenu gangsterku o zlocincoch, ktory su v hierarchii na vyssich prieckach. O nieco podobne sa neskôr Ritchie pokusil s filmom RocknRolla, ale dopadlo to o triedu horsie ako Layer Cake. Väcsina postav v tomto filme uvazuje a kona rozumne a len obcas to je okorenene humornou epizodkou s nejakym neschopnym volom. Hlavny hrdina je sympatak v podani elegana Craiga, ktory musi vykonat este jednu poslednu akciu pred tym ako odide na dôchodok a vsetko sa to zacne komplikovat. Cely cas to smeruje k skvelemu zaveru s podobnym vyznenim ako v prvom Kmotrovi, ale nakoniec film nezmyselne uhne k divnemu vyusteniu, ktore mi k filmu vôbec nesedi. A nejde o to, ze hrdine dopadne zle ale o podanie, ktore mi k predoslym udalostiam nepasuje. Nic na tom nemeni ani alternativny pozitvny koniec, ktory je na DVD. Film sa mal skoncit v tom klube korunovaciou noveho sefa podsvetia a bolo by to perfektne. Okrem Craigovej postavy zaujme aj mnoho vedlajsich zaujimavych postaviciek. Asi najlepsi je Colm Meaney, ktory ma slabost pre svoje zbrane a drsny neger George Harris. Prekvapi aj par dalsich buducich hviezd (Hardy, Whinshaw) ale v nie prilis vyraznych ulohach. Rezijne to je nadpriemerne, ale vidno, ze Vaughn to este nemal uplne dokonale vymazlene ako v jeho neskorsich filmoch. Na ten pidirozpocet to ale nevyzera zle. Takze vysledkom je serioznejsia gangsterka so strasne blbym zaverom. Napriek tomu to stoji za pozretie a kedze sa snazim ten zaver ignorovat, tak si film dokazem uzit aj opakovane. 7/10. ()

ScarPoul

Funkčná žánrovka, ktorá je posledných 20 minút zbytočne prekombinovaná. Tá snaha ukázať, že existuje veľký plán ako sa zo šlamastiky dostať obsahuje príliš veľa premenných a nie na všetky sa film sústreďuje rovnomerne. Ženské postavy sú len výplň, kým čakáme na ďalšiu podstatnú scénu. Čo mi ale v prípade Sienny Miller nevadí. Craig a zvyšok v pohode. Nie je to úplne Guy Ritchie ale má to k tomu veľmi blízko. Minimálne prostredím a štýlom rozprávania - ten povestný Ritchieho vtip tu chýba. Inak celkom slušná jazda, ktorá poteší oldschool feelingom, fajn soundtrackom a prostredím, ktoré pôsobí aj napriek svojej špinavosti atraktívne. Obstojný debut. ()

Caszidy

Váhal jsem. Dlouho jsem váhal, zda dát 3* nebo 4*. Hlavně z důvodu občasné přílišné "překomplikovanosti", kterou jistě autor původně zamýšlel v dobrém úmyslu, avšak nakonec převážil stylově chladný a precizní výkon Daniela Craiga a jeho charizma. Mírně šokující závěr pak mé rozhodování ulehčil ještě více. Tuhle gangsterku se vyplatí shlédnout. ()

Tommassi3

"Připadám si méněcennej !!" - "Proč ?? Slyšel jsem, že Freddie Hurst je po vašem posledním setkání pořád ještě na intenzivce.." ;) ()

Johny_fork

Filmy z londýnskýho podsvětí britové zkrátka točit umí, nedostane se nám sice Richiovského černého humoru, zato stylem a ironií se rozhodně nešetří, Vaughnovi se daří příběh postupně vypointovat a až do konce má diváka čím překvapovat a Daniel Craig hraje svoji drsnou hlavní roli skvěle. ()

Terva

CITÁT - V době, kdy jsem se narodil byl svět o hodně jednodušší.............. Příběh se velmi pomalu rozjíždí a abych byl upřímný, zas tak velké tempo nenabere. Hudba mi k příběhu nesedla, kamera lehký nadprůměr, herecké obsazení průměrné, příběh dobrý, ale mohl být pojat jinak. Chtělo to více vypointovaných scének. Má to dokonce i nudné chvilky. CITÁT - V Anglii neprodávají o víkendu ani drogový dealeři.......... Konec příběhu mi nesednul a vlastně mě skoro naštval. Rozhodoval jsem se dokonce jen o dvou hvězdách, ale nakonec 50% ()

prsvl

Líbil se mi styl režie a střihy. Herci v čele s Danielem Craigem hráli super. Děj trochu překomplikovaný, ale film jinak výtečný a zábavný:). ()

Marsik

Super krimi drama, nesoucí se ve stylu Guye Ritchiho, které mu může konkurovat. Viděl jsem až nyní, ale i po 8 letech to je promakaný a hodně povedený film. Daniel Craig, coby vypravěč se skvěle osvědčil. Zápletka povedeně propletená (přiznám se, že jsem si závěr musel pustit 2x), nakonec všechny střípky do sebe pěkně zapadly. Výběr herců na jedničku, skvělý hudební doprovod a anglické prostředí a anglická mluva to vše perfektně dokreslovala. 80% ()

PauloZ

Solidní drogová pletenica. Výborná kamera, celkový feeling a cool look jak sviň! Puštěno dnes rok 2016, a mám pocit, jak kdyby to bylo letos natočené. Vaughn byl, je a doufejme, že stále bude borec, na jehož filmy se budem stále těšit! ()

Tryskomyš

Film trošku vybočuje z průměru. Craig byl dost dobrej. A tím nemyslím, jak hrál, ale že se z outsidera vypracoval až na vrchol. A paradox byl tedy, že ho nakonec dostala taková nula. Když se seznámil s tou holku, tak jsem přemýšlela, co je na ní tak zvláštního. Pravda, pěkná byla. Ale, jak se nakonec ukázalo, hrozně problémová ! ()

pivo

Ďalšia dobrá britská gangsterka. Vidno, že Matthew Vaughn sa pri Guyovi Ritchiem dosť naučil, ale nesnaží sa ho len slepo kopírovať, ale ide vlastnou cestou. Je to o dosť pomalšie. Príbeh síce nie je nejaký extra originálny, ale ten záver je pekne nehollywoodsky. Dobre, že nedali pôvodne plánovaný happyend. Daniel Craig ako xxxx je skvelý, rovnako ako ďalší výkvet britskej hereckej elity. Velice príjemné. ()

bloom

Drsná mluva a excentričtí kriminální týpci londýnského podsvětí na mě udělaly dojem už ve filmech Guye Ritchieho, který inspiraci Tarantinem nepopře. Po krk v extázi je spíše ve stylu Martyho Scorseseho než QT, což je poznat na méně absurdnějším stylu humoru. Atmosféra je i tak prodchnuta průserem, kurvy lítají jako vlaštovky, humor černý jako senegalský fotbalista, to vše korunované pointou, která mě sice napadla už před koncem, ale i tak pobavila. Navíc se mi moc líbil Daniel Craig, spolu s ním ještě Colm Meaney. Kupodivu se distribuční společnosti nadmíru povedl český dabing. ()

seeker23

Tam, kde byl u Ritchieho záměrně utvářený chaos, přetrvává zde pouze zmatek způsobení režijní i scénáristickou neschopností. Jsou tu docela zábavné scény, jsou tu koukatelné scény, ale to je tak vše. Nijak to nepřesahuje žánr, ale přitom to v jeho rámci vůbec nefunguje, nelze se ztotožnit s jedinou postavou, všechny zvraty či podrazy jen tak proletí kolem a ze všech sil se tváří, že jsou velmi cool. Možná tak pro frikulíny. ()

LINKIN

Hold na ostrovech maj tenhle žánr v malíku. Až na trochu pochybné herecké obsazení opět dokázali osudy všech postav dokonale zamotat, ale co je důležitější, v posledních 20 minutách z nich vybruslit a nakonec hodit ještě trojitýho Ridbergera. ()

agentmiky

Matthew Vaughn je dnes již uznávaným režisérem, ale jeho první režisérské kousky pro mě byly doposud velkou neznámou. Anglické detektivky mám v oblibě, protože se vyznačují specifickým provedením, které je pro ně typické jako například víno pro Francii. Layer Cake bych zařadil do přesně této kolonky. Velmi mě překvapilo samotné pojetí filmu, které na mě působilo odlehčenějším způsobem, i když se ve filmu řešily podstatná témata, na která by se mělo nahlížet s nějakým tím respektem (a proto to mělo něco do sebe). Rozhodnutí vybrat Craiga na pozici hlavní postavy se povedlo na jedničku, i ostatní herci byli Britové, tudíž jsem mohl očekávat skvělý anglický humor plný satiry, který někomu nemusí sednout, ale já ho přímo hltám plnými doušky. Příběh se mi líbil, měl zajímavé chvíle a mohl se pochlubit i neokoukanou zápletkou. Musím ještě dát bonusové body navíc soundtracku, neboť byl sice někdy extravagantní, ale do samotných scén se hodil a doopravdy to zkompiloval génius. Více takových produktů bych prosil. Za mě dávám 79 % ()

zdepapepa

Víceméně je to klasická britská gangsterka z drogového podsvětí. Něco, co tu už bylo mnohokrát a ještě určitě mnohokrát bude. Ale pro změnu to není Guy Ritchie. A ten hypnotický soundtrack! Jestli chcete větší důkaz kvality, stačí se podívat, že o dva roky později už se Daniel Craig proháněl po filmových setech s krycím číslem 007. Tenhle charismatický i charismaticky napsaný člověk celý film táhne a ostatní postavy mu v tom pomáhají. Matthew Vaughn prostě umí. Stačí se podívat na jeho filmy. Samá červená - Layer Cake (debut!), Stardust, Kick-ass, X-Men: First Class, Kingsmanové. ()

Alqarin

Zatraceně stylová jízda po Londýně s prvotřídním hereckým zbožím a zápletkou spletitější než uličky řečené metropole. Craig je stylovej jako svině i přesto, že půlku filmu hraje v podstatě otloukánka, z Gambona de respekt a vůbec to šlape, dialogy jsou svižný, akce poutavá, jen občas se nám to zamotává až přes míru, ale jinak žánrovka jako víno, Vaughn byl už tehdy fakt borec. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (viac)