Seznamte se se Stevem Zissouem (Bill Murray), legendárním podmořským badatelem, notorickým chvástalem a mužem, proslaveným po celém světě díky svým dokumentárním pořadům o bujném životě v modrých hlubinách. Slavnému oceánografovi však osud v poslední době příliš nepřeje - jeho nejlepšího přítele a dlouholetého spolupracovníka Estebana nedávno sežral hladový žralok jaguáří a o Zissouovi se začíná proslýchat, že pomalu ztrácí životní elán. V tom se však zničehonic objeví jižanský gentleman Ned Plimpton (Owen Wilson), který tvrdí, že by mohl - ale také nemusel - být Steveovým dlouho ztraceným synem, jehož nikdy neměl šanci poznat. Panovačný, egoistický a roztomile vykolejený Zissou je připraven natočit film, který svou velkolepostí překoná všechny jeho dosavadní dokumenty. Film, v němž se pomstí žraloku jaguářímu, stane se otcem a na několik prchlivých okamžiků znovu získá pocit vlastní výjimečnosti. (oficiálny text distribútora)

misterz

Tak neviem. Aj na tretí pokus mi vyšlo, že mám s Wesom Andersonom asi nejaký problém, proste ja tej jeho forme a spôsobu spracovania nejakej témy nerozumiem. Herecky síce slušné, no aj napriek tomu som sa cítil nekomfortne a čudne. Nebola to vyslovene nuda, na pár absurdných situáciách sa dalo pobaviť, pričom sa mi páčil aj ten pastelkový vizuál, no celkovo nešlo ani o nejaké hlbokomyseľné terno, ako tvrdí väčšina užívateľov. Vidím to niekde na úrovni jeho Grandhotel Budapešť. Priemer. 60/100 ()

ninon

Od první scény filmu se mi na tváři objevil široký úsměv, který z ní nezmizel ani ve chvíli, kdy mě Andersonův film ve finále dojímal k slzám. ()

HAL

Život pod vodou je svérázně stylové dítko spojení Wese Andersona a Billa Murraye a jasně dokazuje že jejich smysl pro milou komičnost jde skvěle dohromady - žádná výbušně třeskutá vtipnost, ale spíše příjemná nálada a švihlá uvolněnost prostupuje celým filmem. A to nejen díky Murrayovi, ale i spoustě dalších vynikajících herců kteří se k němu na téhle "dovolené" přidali a se skromnou střídmostí si mezi sebou nahrávají - dokonce i ten Owen Wilson je tu sympaťák k pohledání, což bych já osobně o libovolném jiném filmu s ním rozhodně říct nemohl. 8/10 ()

MIMIC

Tešil som sa na inteligentné kryptozoologické podmorské dobrodružstvo s nejakým tým intelektuálnym presahom a na skvelé herecké výkony. Niečo z toho tam naozaj bolo, no napriek tomu nie som vôbec spokojný. Na ponorku z plagátu dôjde až v samom závere, celý predchádzajúci dej je úryvkom zo života excentrika, kde som nezaregistroval nič excitujúce. Rád by som vedel, o čo vlastne Andersonovi okrem obskúrne podivnej (nerovná sa zaujímavej) psychologizácie (evidentne neurčenej druhu homo sapiens sapiens) šlo. Pokiaľ táto enigma bola zámerom, nebol to inteligentný zámer. Nie každý pokus o originalitu má na aplauz (Shyamalanova "Žena vo vode" je toho príkladom). Myslím, že Anderson je zaujímavý filmár, ktorý však pri práci OMNOHO viac myslí na seba než na diváka. Na jeho ďalší film som ale naozaj zvedavý. ()

Javert

Ano, hodně zvláštní film. Jako komedie to zrovna u mě moc nefungovalo, spíš jako takové bláznivé drama (jestli se to dá říct). Námět to rozhodně nebyl špatný, ale občas jsem se nudil, občas jsem nechápal. Uvidím, třeba po druhém shlédnutí hodnocení vystoupá o hvězdu výš. ()

kingik

Velmi špatný film. Bill Murray si asi myslel, že na stará kolena bude žít i z jiných rolí, než jako byli "Krotitelé duchů", a natočil tuhle slátaninu postrádající hlavu, protože o patě už nemůže být řeč. Sešla se solidní herecká partička, která nic nemohla předvést, protože scénář byl z kategorie příšerných a byl plný vody, a tak se to celé potopilo. A snad už nikdy nevyplave. Tenhle film mě zoufale nepobavil. ()

Legas

Absolutní podivnost. Kdyby byla alespoň zajímavá, vtipná nebo jakkoliv jiným způsobem zábavná, ale až na pár legrácek, u kterých jsem se slabounce pousmál, zde není NIC. No a když se člověk při psaní tohoto komentáře dozví, že film natočil člověk, který má na svědomí podobně nudnou, podivnou, ale dobře obsazenou "komedii" Taková normální rodinka, nemůže se potom divit, že Život pod vodou v půli vypnul. ()

dzej dzej

Jeden z filmů ve kterých forma dominuje nad obsahem. Život pod vodou je krásně barevný, obsahuje několik dobrých nápadů (exkurze lodí, písně Davida Bowieho), nechybí v něm silně působící scény (především finální setkání s leopardím žralokem), člověk jej sleduje s úsměvem na rtech a nadšeným výrazem. Den, dva po shlédnutí filmu se ovšem dostaví zvláštní pocit nenaplněnosti - o čem to vlastně celé bylo a jaký to mělo smysl? Odpověď je neuspokojivá: "nevím". ()

Jordan

Priatelia a vyhľadávači dobrých filmov - s prvými sekundami tohto jedinečného dobrodružstva sa vydávate na dlhú a nezabudnuteľnú cestu skrz jeden z najoriginálnejších a najnápaditejších filmov hollywoodskej produkcie. keby som bol filmárom - takéto filmy chcem točiť! Ponor na dno oceána za jaguárím žralokom nie je len hľadaním svojho miesta na svete, nie je len cestou do minulosti a späť, nie je len dôkazom o existencii zázrakov - je to hlavne jedno dokonale premyslené a perfektne natočené bláznivé šialenstvo, ktorým si pán anderson (aspoň ja v to verím) splnil sen a tak trochu ho splnil aj mne - pretože som videl film, aký som chcel vidieť. napínavý, vtipný, dojemný, šialený, dokonalý . . .fantasy-rozprávkovo-akčný-komediálny-romanticko-dobrodružný-sci-fi-rodinný-horor. Bon Voyage. ()

Anderton

Život pod vodou je tak na pol cesty medzi pre mňa nepochopeným Royal Tenenbaums a výborným Hotelom Budapešť. Občas som sa na Andersonovej vlne viezol, občas nie, väčšinu času som sa ale cítil tak nejak neutrálne, ako počas pokojnej plavby v pokojných vodách. Občas žasnem nad skvelým nápadom, občas len pokrčím ramenami. Nikdy sa ale necítim úplne mimo obraz a možno je to aj tým, že táto hipsterina ako jeden z mála filmov nultých rokov predpovedal mohutnú vlnu hipsterov v ďalšom desaťročí. I keď neúmyselne, Anderson si točí, čo chce a okolité trendy ho nezaujímajú. ()

Frajer42

Po technické stránce nemám co namítnout. Naopak se mi nesmírně líbila kamera i hudba. Co se ovšem týče obsahu, tak jsem byl nefalšovaně zhnusen, protože něco tak extrémně odporného a především nudného se běžně nevidí. Film je samozřejmě klasická Andersonovka s množstvím divných postav, ale zatím jsem od něj viděl snímky, které měly alespoň malý potenciál vtáhnout diváka do děje. V případě tohoto filmu jsem měl pocit, že se snímek naopak vehementně snaží diváky z děje vypudit. Děje se totiž úplné hovno a děje se to vy vysoce infantilním stylu. Nezasmál jsem se během stopáže ani jednou. Nic proti bizarnosti a šílenosti, ale když už se o to autor pokouší, ať to alespoň dotáhne na maximum. Zde mi to celé přišlo ušité trošku horkou jehlou a výsledek na mě vůbec nezapůsobil. Jednu hvězdu za originalitu, které bylo Andersonovi naděleno do vínku opravdu hodně. ()

Dzeyna

Hodně zajímavý snímek, dlouho jsem nevěděla, co si o něm mám myslet. Ze začátku mi přišel trochu fádní a chaotický, ovšem skvělé herecké obsazení mě přesvědčilo se do něj trochu více vžít, jelikož jsem chtěla pochopit celou pointu. Owen Wilson mě nepřekvapil, on prostě umí zaujmout a hrát, tak jako Bill Murray. Krásná Cate Blanchett byla takový doplněk stejně jako Anjelica Huston, která má opravdu zajímavou vizáž a vždy má skvělou roli, která je šitá přímo pro ní, ale nikdy už to nebude takové jako v Addamsově rodině, protože tam byla opravdu úžasná. Příběh a celá atmosféra filmu je skvělá, stejně tak i závěr - ten je výborně vygradován a je i dojemný, což naštěstí doplňuje tuto "sarkasticky" vtipnou komedii, u které se každý musí alespoň pousmát už jen když vidí kostýmy a celkové prostředí a mluvu všech herců. ()

boshke

Začínám mít podezření, že Psí ostrov (5*) a Grandhotel Budapešť (5*) budou spíš výjimky potvrzující pravidlo. A já tak strašně chci mít Wesovy filmy rád! Ale i když jsou tak krásně obsazené a švihlé a alternativní, tak prostě nemůžu... když jsou o hovně... 40% ()

Fingon

Na celém tomhle filmu mě nejvíce bavily ty všemožné svérázně animované rybičky a jiné mořské potvůrky... a pak ještě Bill Murray střílící do pirátů. ()

swamp

Na tohle jsme šli s gymplem "povinně" tuším na konci školního roku. Já a pár kamarádů jsme odcházeli z kina naprosto nadšení - zbytek znechucen. Já znám ten důvod - oni nepochopili Andersonovu genialitu. :D ()

Slarque

Parádně švihlá komedie! Humor se většinou skrývá v drobných detailech a sotva jsem si všech mohl všimnout hned napoprvé. Věřím, že při dalších příležitostech toho ještě objevím spoustu. Stejně dokonalé jako Andersonova výtvarná koncepce je i kompletní herecké osazenstvo. Písně Davida Bowieho zpívané portugalsky k tomuhle bizarnímu filmu vyloženě sednou. Jen tak na okraj: určitě lepší film než Taková zvláštní rodinka. ()

Willy Kufalt

S Wesem Andersonem to začínám mít jako na houpačce. Zatímco Grandhotel Budapešť mě doslova okouzlil, tentokrát jsem z místního klubového kina, kde před chystanou premiérou aktuální Francouzské depeše pořádají malou retrospektivu Andersonových filmů, odcházel značně zklamán. Co to vlastně za podivnou slátaninu bylo? I přes honosnější výpravu, profesionální kameru a často nápaditý vizuál jsem občas nabýval dojmu, jakoby si Život pod vodou natočila partička svérázných nadšenců do filmu a do potápění, která si prostě napsala scénář plný podivných postav a ještě podivnějších dialogů, vypravila se na moře a natáčený film každou druhou chvíli i komentovala s tím, že zrovna točí film. Nepochybně originální nápad a způsob natočení takové komedie by se mi mohl zamlouvat, kdyby celý tento ujetý film nepůsobil místy tolik překombinovaně a netrval 2 hodiny, kdyby nespadl k závěru do patetického dojáku, ale hlavně kdyby mě dokázala bavit většina herců. Bill Murray je zajisté sympaťák, který mě sice v první chvíli potěšil a spočátku mě i bavil, ale brzy na mě začal působit spíše typem herce, který by určitě dokázal zpestřit film nějakou menší rolí, ale táhnout dvouhodinovou komedii po většinu času před kamerou tady podle mě nedokázal. Vtipně zde Murray působí, protože má na hlavě legrační čepici, běží v potápěčském oděvu po louce a pod., ale to je vše záležitost kostýmu a scénáře, nikoliv jeho výkonu, skrze který mě Murray snad až na jednu či dvě světlejší chvilky neměl čím zaujmout a musím říct, že tak nudný výkon v hlavní roli jsem už dlouho v žádné komedii neviděl. Naopak mě hodně překvapil Willem Dafoe, který oproti Murrayovi sice není komikem, ale zvládl tady vtipnou postavičku s naprostou grácií, svým projevem i pohledy mě zcela nečekaně odboural a prakticky hlavně Dafoe tady zachránil moje hodnocení, které jen tak že nespadlo ještě níže. Ještě se mi hodně líbil nápad průvodce – černošského písničkáře s kytarou. Celkově trochu málo, doufám však, že nejnovější Andersonův film mě příští týden zaujme víc. [55%] ()

Bachy

Od první minuty jede ve své náladě a buď se divák chytne a nebo nezájem. Já byl chycen při prvním pohledu na Billa Murrayho. Po dlouhatánské době jsem viděl film, kdy jsem si přál, aby měl dvojnásobnou stopáž a nikdy nekončil. Ačkoliv je Život pod vodou pln skvělých vedlejších postav, jde hlavně o herecké grand sólo kapitána Zissoua. Bez debaty házím okamžitě do TOPky. Wes Anderson jde stále výš a výš. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (viac)