Elizabethtown se zrodil ze spolupráce jednoho z nejlepších a nejcitlivějších režisérů současnosti Camerona Crowea (Jerry Maguire, Na pokraji slávy) a dvou obrovských hereckých talentů, Orlando Blooma (Pán prstenů, Piráti z Karibiku) a Kirsten Dunst (Wimbledon, Spider-Man). Především díky jejich spojení vznikl výjimečný film, který je zároveň komedií, romancí, dramatem, ostatně jako sám život... Život hrdiny filmu Drewa Baylora (Orlando Bloom) se ale aktuálně ocitl v "hororové" fázi. Kvůli fatální chybě přišel o prestižní práci, dokonalou přítelkyni, a když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce. Během smutné cesty do jeho rodného městečka Elizabethtown na pohřeb narazí Drew na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunst), která je doslova ztělesněný optimismus, a Drewovi dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte... "Chtěl jsem natočit film, který by dokázal spojit ty nejprotichůdnější lidské emoce, tedy smích a pláč. Film, jehož postavy budete považovat za lidi z masa a kostí a které vám po jeho skončení budou chybět," vyznává se režisér Crowe. Producentka Paula Wagner tvrdí, že se mu tento plán podařilo naplnit beze zbytku. "Cameron Crowe je jedním z nejlepších současných scenáristů a režisérů, protože málokdo dokáže přenést na plátno obyčejný lidský příběh, u kterého se zároveň nepřetržitě smějete a dojímáte," tvrdí... Orlando Blooma a Kirsten Dunst z pozice vedlejších rolí jistí hollywoodští veteráni Alec Baldwin (Letec, Pearl Harbor) v roli Drewova šéfa a držitelka Oscara Susan Sarandon (Mrtvý muž přichází, Druhá nebo první) coby jeho matka. Hlavním motivem celého příběhu je poznání pravých životních hodnot mladého muže, který se sám teprve hledá. Představitel romantických hrdinů Orlando Bloom se do této role podle Crowea ideálně hodil. "On má to, co dělá herce opravdovou hvězdou. Srdce, duši, smysl pro humor a zranitelnost, které dokáže najednou prodat v jediném záběru," říká Crowe, jenž byl podobně nadšený z Kirsten Dunst. "Ona byla motorem celého filmu a je to vidět i na plátně." (oficiálny text distribútora)

D.Sleeper

Neoficiální Croweova téměř kremace. Před definitivním zpopelněním jej zachraňuje Kirsten a hudební vkus :P BTW: "Orlando, ach Orlando. Měl by ses raději věnovat povolání, kterému ses v mládí učil. Návyky, které způsobují pohřeb jsou velmi nevhodné i ve všedních okamžicích. Natož jde-li o pohřeb vyjímečného filmového potenciálu..." :() Zajímavé komentáře: Lima ()

lakiboy

Rozmýšľal som medzi troma a čtyrmi hviezdičkami. Bude to skôr tri a pol. Dráma to nebola. To skôr len romantika bez drámy a bez komédie. Tri a pol preto, lebo to bolo pohodové, a štyri nie preto, lebo to bolo rozprávkové. Asi tak. ()

Izz

Odhlédneme-li od faktu,že jde o film camerona Crowea,jde o velmi příjemnou romantiku,která v žánru určitě patří k lehkému nadprůměru.Od tohoto faktu ovšem odhlédnout tak úplně nelze a jako Croweův film jde o značné zklamání.Protentokrát to zprůměruji do přijatelných tří hvězdiček,ale pokud bude We Bought a Zoo stejně průměrné,už to ode mě Cameron schytá hůř.Holt nasadil laťku zatraceně vysoko,chlapec. ()

departed

Zívačka slušnýho kalibru. Styl vyprávění filmu a vedení herců i s jejich příšernými dialogy mi absolutně nesedl, takže jsem se alespoň smiloval nad jednou hvězdičkou kvůli příjemným skladbám. A vůbec, o čem ten film měl jako být? O smrti blízké osoby? Ok, ale to nestačí na celej film, a romantická linka mezi Bloomem a Dunst to tahala jen tak z poloviny, takže co jsme si měli vlastně při sledování filmu uvědomovat? Že život je krátkej, že občas je to svině a občas ne? Bylo to tam někde schovaný a já to jen neviděl, nebo to prostě byla vážně taková nuda? Nejspíš to druhý. ()

alldo.raine

Skvělá, překrásná, úžasná Kirsten Dunst! :) Díky ní zapomenete i na toho strašného Blooma a vše okolo, protože je to tak nějak zbytečné, nudné...... ()

Fanak

Je docela příjemné konečně vidět Orlando Blooma hrát, Kirsten Dunstová potvrdila svůj potenciál pro romantické filmy, naznačený ve Wimbledonu, písničky pomáhají navodit příjemně melancholickou náladu. Mile civilní film poklidně plyne tempem letního nedělního odpoledne na maloměstě, bohužel vzhledem k délce se divák stejně jako v létě v neděli odpoledne začně nudit nebo usínat. ()

stephano

Cameron Crowe si me dostal už filmem Vanilkové nebe. Zde dal šanci ukazat Bloomovi, že mu herectví taky něco řiká. Sice oproti Tomu Cruisovi pouze šeptem. Moc jsem se na film tešil a rozhodně právem. když už se film blíží do finále a člověk si rika romanticka komedie jak má být, nastane střihák který by dal sám na další film. Dokonalý večer s přítelkyní rozmrazit pizzu a hurá do města kde je Bethy jako doma. ()

jafuska

ačkoliv zde hraje můj oblíbený herec Orlando Bloom a herečka Kristen Durist, přesto tomuto filmu něco chybělo a to dobrý děj, bohužel ani tito herci tento film nezachrání, nevím, jestli byl napsaný špatně scénář, nebo nebylo natočeno jak mělo být, což znamená dostatečně dobrým a nápaditým dějem, velká škoda, začátek byl docela solidní, ale pak se to jaksi zvrtlo v něco, co diváka nezaujme, i když bysme si to moc přáli. Smrt otce, se mohlo více rozvinout, více tragických momentů mohlo vnést do děje, dobře, někdo si najde zalíbení v celém filmu, možná i ti, co očekávají nějakou tu romantiku, ale pro mě bohužel docela špatný výběr filmu ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)